فرم جستجو

کسی که دسترسی به امام خود ندارد از یتیمان هم قابل ترحم تر است

استاد برجسته درس خارج احکام بانوان در حوزه های علمیه خواهران: کسی که پدر خود را از دست داده و یتیم است مورد ترحم دیگران قرار می گیرد اما کسی که دسترسی به امام خود ندارد از یتیمان هم قابل ترحم تر است و عالمان دین، به عنوان سرپرستان این یتیمان جایگاه والایی در قیامت دارند.

به گزارش دفتر روابط عمومی و بین الملل، بانو «معصومه گلگیری» عضو هیات امنای جامعةالزهرا(س) در در آیین افتتاحیه ششمین دوره تربیت استاد پاسخگو در مسائل فقهی و نخستین دوره تربیت استاد پاسخگو در زمینه شبهات دینی، بیان کرد: در بسیاری از روایات، درباره شان عالمان و پاداش اخروی ایشان، نکاتی بیان شده است و آنان به عنوان سرپرستان یتیمان آل محمد معرفی شده اند.

وی گفت: کسی که پدر خود را از دست داده و یتیم است مورد ترحم دیگران قرار می گیرد و لی کسی که دسترسی به امام خود ندارد از یتیمان هم قابل ترحم تر است و عالمان دین، به عنوان سرپرستان این یتیمان جایگاه والایی در قیامت دارند.
این استاد برجسته حوزه، تصریح کرد: ائمه اطهار بر شیعه بودن عالمان تاکید ویژه ای دارند و صرفا علمای  شیعه را نجات بخش و هدایت کننده معرفی می کنند نه علمای دیگر مذاهب را.
عضو هیات امنای جامعه الزهرا(س) با اشاره به حدیثی، عالمان شیعه ای را که هدایتگر امت هستند، دارای تاجی از نور و لباسی که ارزش حتی یک تار آن قابل قیمت گذاری نیست توصیف کرد و یادآور شد: هرکس به  نوری که از تاج این عالم می تابد تشبس(استفاده) کند، این نور او را تا قعر بهشت می برد . لذا کسانی که دنبال رو علما هستند را ه نجات را می پویند.
وی گفت: شما باید با تحصیل و تلاش به مقامی برسید که عالم شوید و به این جایگاه رفیع دسترسی پیدا کنید.
بانو گلگیری  شبهات در دین را موجب گرفتاری افراد دانست و اظهار داشت: این شبهات افراد را گرفتار کرده و آنها را از مسیر اصلی دین منحرف می کند. کاری که شما می کنید این است که عالم به زمان خود باشید و از مسائل و شبهات روز آگاه باشید تا زمینه آگاهی دیگران را فراهم کنید.
وی تاکید کرد: درس خواندن تنها درست نیست باید در مسائل روز جامعه هم شرکت کنید. دشمن منتظر است که سست تر شویم تا خط اصیل دین را گم کرده و به ما آسیب بزند. لذا باید در کنار درس خواندن، بصیرت هم باشد .
استاد برجسته حوزه های علمیه خواهران با بیان اینکه هر علمی سودمند نیست گفت: گاهی علم یک عالم وبال او می شود که نه  تنها سودی برای خودش و دیگران ندارد بلکه وبال او می شود. عملیاتی کردن علم یعنی از ناحیه  فکر و ذکر و اندیشه شروع شود به عمل بیانجامد.
وی بر شناخت زمان تاکید کرد و گفت: مبلغ باید زمان شناس باشد و بداند در چه دوره و چه شرایطی زندگی می کند. او باید روشنگری و حمایت از نظام اسلامی داشته باشد و مانند کسانی نباشند که در صدر اسلام حضرت علی (ع) را تنها گذاشتند. 
دوره تربیت استاد پاسخگو در مسائل فقهی به همت اداره پاسخ به سوالات و شبهات دینی اداره کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) به مدت ۴ ترم آغاز به کار کرد.

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

آیین اختتامیه «رسم پروانگی» ویژه طلاب جامعه الزهرا(س) برگزار شد
معاون تربیتی ‌‌فرهنگی، از برگزاری آیین اختتامیه برنامه رسم پروانگی، ویژه طلاب...
دوره «دانش‌افزایی و مهارت‌افزایی پیاده‌روی اربعین» برگزار می‌شود
معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دوره «دانش‌افزایی...
نشست تخصصی «تاثیر انقلاب اسلامی در سطح جهان؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» برگزار می‌شود
معاون تربیتی ‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: نشست تخصصی «تاثیر...
آغاز ثبت نام متقاضیان تبلیغ در دهه آخر صفر
معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) از آغاز ثبت نام متقاضیان...