فرم جستجو

‌ دیدار اعضای کاروان زیارتی «فجر انقلاب» با خانواده شهید حاجی‌حسنی

طلاب مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح در کاروان زیارتی فرهنگی «فجر انقلاب در جوار امام رئوف(ع)» با خانواده شهید «محسن حاجی حسنی کارگر» دیدار کردند.

طلاب مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح در کاروان زیارتی فرهنگی «فجر انقلاب در جوار امام رئوف(ع)» با خانواده شهید «محسن حاجی حسنی کارگر» دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، طلاب مدرسه علمیه نیمه وقت صبح در کاروان زیارتی فجر انقلاب در جوار امام رئوف(علیه السلام) در آخرین روز اقامت خود در مشهد مقدس و به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و قرآن کریم، با خانواده شهید «حاج محسن حسنی کارگر»، قاری بین المللی حادثه منا دیدار کردند.

در این دیدار، مادر شهید قرآنی سخنان خود را با بیان خاطراتی از کودکی شهید و علاقه او از سن ۳سالگی به قرآن کریم آغاز کرد وگفت: محسن یک بنده خالص و مخلص برای پروردگار بود و احترام زیادی برای من و پدرش قائل می شد.

وی ادامه داد: از اعماق قلب و با یقین می گویم که خداوند به واسطه اعمال نیک حاج محسن، او را با شهادت، بزرگ و محبوب کرد و وقتی این محبوبیت را می بینم، از داشتن چنین فرزندی لذّت می برم وخدا را شاکرم.

مادر شهید حاجی حسنی تصریح کرد: خداوند متعال را شاکرم و همیشه می‌گویم، محسن با شهادت، دوباره متولد شد و از خدا صبر می‌خواهم تا در مسیر بندگی خداوند حرکت کنم.

مادر این شهید منا با اشاره به اینکه دعای همیشگی حاج‌محسن شهادت بود، تشریح کرد: ایشان شخصیتی افتاده، خاضع و خاشعی داشت، جای خالی پسرم خیلی احساس می‌شود و روزها بارها و بارها در خانه به بهانه های مختلف حرف‌ها و خصلت‌های نیکوی حاج‌محسن یادآوری می‌شود.

وی با بیان اینکه این قاری بین‌المللی هرکاری را برای رضا خدا انجام می‌داد، ابراز کرد: محسن کاری را برای مقام و پول انجام نداد و چون خلوص نیت داشت، خداوند او را به وسیله شهادت بزرگ کرد و این لطفی بود که نصیب من شد تا مادر شهید شوم.

وی از اینکه پسرش به آرزوی قلبی خود که شهادت بود رسید، اظهار خرسندی کرد و افزود: تحمل دوری پسرم برایم دشوار است، اما وقتی وارد خانه می‌شوم حس می‌کنم، محسن هم حضور دارد و همین باعث قوت قلبم می‌شود.

مادر این شهید منا اضافه کرد: میهمانان زیادی از نقاط مختلف دنیا به منزلمان می‌آیند و هرکس که از موضوع زندگی محسن باخبر می‌شود، با ما ابراز همدردی می‌کند، در عجبم که چگونه این افراد به صورت خودجوش سمت محسن می‌روند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انجام وظیفه مادری بسیار دشوار است، بیان کرد: من برای سه فرزندم، زحمات زیادی کشیدم و سعی کردم یک مادر به‌تمام معنا باشم و وظیفه مادری خود را تمام و کمال انجام بدهم.

مادر شهید در رابطه با وظایف مادران نسبت به فرزندان خود، عنوان کرد: زمانی که نوزاد متولد می شود، بی‌گناه است و این کودک در دامان مادر خود تربیت خواهد شد، بنابراین مادران امروزی باید بیش از پیش مراقب فرزندان خود باشند و با آن‌ها رابطه دوستانه برقرار کنند.

مادر این قاری بین‌المللی، لازمه داشتن یک خانه آرام را وجود یک مادر مدّبر دانست و گفت: من لحظه به لحظه با فرزندانم دوست و رفیق بودم، آن‌ها غم‌هایشان را برای من بازگو می‌کردند و فضای خانه را به‌گونه‌ای مهیا می‌کردم که همه اعضا خانواده احساس راحتی کنند.

وی بیان کرد: برگزاری بیش از ۲۰ سال جلسات قرآن در خانه ما، نقش مهمی در تربیت محسن داشته است.

مادر شهید حاجی حسنی در ادامه، خداوند را از بابت داشتن چنین فرزندی شکر کرد و افزود: نمی‎دانم محسن به درگاه خدا چه گفت و چه کرد؟ که محبوب عالم شد، هر روز بارها و بارها خدا را شکر می‌کنم که چنین گلی به من هدیه داد و برایش زحمت کشیدم و در نهایت هم در سرزمین منا به شهادت رسید، از خدا می‌خواهم این قربانی را از من قبول کند.

ایشان اضافه کرد: از زمانی که محسن رتبه اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مالزی را کسب کرد تا زمانی که به شهادت رسید سه ماه زمان برد، در واقع خداوند به واسطه شهادت خواست که محسنم هرگز فراموش نشود، پروردگار چنین خواست و من هم راضی به رضای او هستم.

وی در پایان گفت: همه جا و هر مکانی یاد و خاطره محسن همراه من است، از خدا می‌خواهم تا به من صبری عطا کند تا بتوانم غم نبود پسرم را تحمل کنم، همیشه در خانه با محسن درد و دل می‌کنم و می‌گویم: «محسن جان، تو یکبار شهید شدی و من هر روز شهید می‌‎شوم».

 

انس حاج محسن با قرآن مهمترین عامل در ارتباط قلبی مردم با این شهید والامقام است

در ادامه، مسئولان حاضر در جلسه ضمن دلجویی وتبریک به مادر شهید، انس حاج محسن با قرآن کریم را مهمترین عامل در ارتباط قلبی مردم و به ویژه جوانان با این شهید والامقام دانستند و از مادر شهید خواستند که برای عاقبت بخیری و سعادت جوانان دعا کند.

طلاب مدرسه علمیه نیمه وقت صبح، لحظاتی پر از معنویت، صفا وصمیمیت  را در کنار خانواده شهید سپری کردند و همراه با غم فراق مادر، بر مظلومیت این شهید قرآنی اشک ریختند.

در پایان، بانوان طلبه مورد پذیرایی گرم و دلنشین خانواده شهید حاج محسن قرار گرفتند و این دیدار با گرفتن عکس یادگاری با خانواده شهید، حوالی اذان مغرب پایان یافت.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

پایگاه قرآنی مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(س) افتتاح شد
پایگاه قرآنی مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(س) با اجرای برنامه های...
نمایشگاه «آشنایی با سران تکفیر» در آموزشگاه امام رضا(ع) برپا می‌شود
مدیر مرکز تخصصی حکمت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برپایی نمایشگاه «...
ثبت نام آزمون ورودی بخش بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) تمدید شد
ثبت نام آزمون ورودی بخش بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) در دو مقطع کارشناسی و...
ثبت نام سومین دوره تربیت مربی کودکان و نوجوانان جامعه الزهرا(سلام الله علیها) آغاز شد
قابل توجه کلیه خواهران مبلغ ثبت نام کلاس های آموزشی دوره تربیت مربی کودکان و...