فرم جستجو

حضور نماینده جامعه‌الزهرا(س) در چهارمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال آموزش زبان فارسی در جهان

مدیر مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی از برگزاری چهارمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال آموزش زبان فارسی در جهان، با شعار «هم‌افزایی، انسجام، مشارکت و تمرکز در آموزش زبان فارسی در جهان»، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «سیده فاطمه رسولی موسوی»، مدیر مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به عنوان نماینده جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، در چهارمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال آموزش زبان فارسی در جهان که به همت بنیاد سعدی برگزار شد، حضور یافت.

این گردهمایی روز یکشنبه، ۱۷ دی ماه در محل سالن اجتماعات بنیاد سعدی برگزار شد و نمایندگانی از ۳۶ مرکز آموزش زبان فارسی داخل و خارج از کشور حضور داشتند.

این گردهمایی با هدف آشنایی بیشتر مراکز فعال آموزش زبان فارسی و تعامل بیشتر بین دستگاه‌ها در راستای اتحاد، انسجام و یک سو کردن فعالیت‌های آموزش زبان فارسی، همفکری، هم‌افزایی و انتقال تجربه‌ها؛ آگاهی  از ظرفیت‌های مؤسسه‌های فعال و همچنین همکاری در راستای گسترش زبان فارسی، برگزار شد.

در این گردهمایی یک روزه، دکتر حداد عادل رئیس بنیاد سعدی و دکتر صحرایی معاون محترم آموزش و پژوهش این بنیاد به سخنرانی پرداختند.

در ادامه، دو نشست تخصصی با موضوعات «راهکارهای جذب مخاطبان خارجی و پیشگیری از تعطیلی کرسی‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی در جهان» و «برنامه‌ریزی آموزش زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی در جهان» برگزار شد که در نشست دوم، تولید محتوا، آموزش مجازی و استانداردسازی آزمون‌ها، توسط مؤسسات فعال در امر آموزش زبان فارسی بررسی شد و مدیر مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به عنوان نماینده جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.

رسولی موسوی اظهار داشت: تأمین نظرات و منویات رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) در گسترش زبان فارسی بر همه دست‌اندرکاران و فعالان این عرصه ضروری است و باید تلاش­ کرد تا آموزش زبان فارسی و گسترش آن با پیام اسلام انقلابی و معارف دینی همراه باشد.

مدیر مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی، رونمایی از تازه‌های نشر مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی را از دیگر برنامه‌های این گردهمایی عنوان کرد و گفت: از همه مؤسسه‌های حاضر در گردهمایی خواسته شده بود تا تازه‌های نشر خود در یک سال اخیر را معرفی کنند تا دیگر مؤسسات از انتشار آخرین اخبار در حوزه آموزش و پژوهش در زبان فارسی مطلع شوند.

در این خصوص، نماینده جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به معرفی دوره شش جلدی خودآموز زبان فارسی برای عرب‌زبانان (التعلم الذاتی للغة الفارسیه)، معرفی سه جلد از دوره شش جلدی کتاب‌های آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان که بازنگری و چاپ مجدد شده؛ همچنین معرفی دو حلقه فیلم کمک‌آموزشی زبان فارسی برای مقطع مقدماتی پرداخت.

وی همچنین از اقدام مفید و موثر بنیاد سعدی در راه‌اندازی وبگاه اختصاصی معرفی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان، خبر داد و افزود: این پیشنهاد از طرف نمایندة جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در دومین گردهمایی بنیاد سعدی مطرح شده بود.

 با راه‌اندازی وبگاه جدید به نشانی http/sflc.ir/motavalli.php  ، مؤسسات ضمن معرفی خود می‌توانند از فعالیت‌های دیگر موسسات فعال نیز مطلع شوند.

در جلسه اختتامیه، جناب آقای دکتر حداد عادل به فعالیت‌های ویژه، ارزشمند و پیشتازانه دو نهاد حوزوی جامعه‌المصطفی و جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در جذب زبان‌آموزان، گسترش زبان فارسی و تولید محتوا به عنوان دو نهاد فعال و پیشگام اشاره و قدردانی کرد.

 

 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

نمایشگاه «آشنایی با سران تکفیر» در آموزشگاه امام رضا(ع) برپا می‌شود
مدیر مرکز تخصصی حکمت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برپایی نمایشگاه «...
ثبت نام آزمون ورودی بخش بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) تمدید شد
ثبت نام آزمون ورودی بخش بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) در دو مقطع کارشناسی و...
هفتمین مرحله دوره نهج‌البلاغه‌خوانی برگزار می‌شود
مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری مرحله هفتم از دوره...
ثبت نام سومین دوره تربیت مربی کودکان و نوجوانان جامعه الزهرا(سلام الله علیها) آغاز شد
قابل توجه کلیه خواهران مبلغ ثبت نام کلاس های آموزشی دوره تربیت مربی کودکان و...