فرم جستجو

امروز ایجاد اختلاف به ضرر اسلام و انقلاب است

حضرت امام خمینی(ره): امروز ایجاد اختلاف؛ هر اختلافی باشد و کارهایی که اختلاف‌انگیز است؛ هر کاری باشد و با هر اسمی باشد، این مضر به اسلام است و مضر به انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، در اندیشه امام خمینی(ره)، حفظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی از مهمترین واجبات است و همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی مکلّف به حفظ جمهوری اسلامی هستند. با توجه به وقایع اخیر بازخوانی کلام بنیانگذار جمهوی اسلامی ایران در این مورد می تواند کمکی باشد برای کسانی که در غبار فتنه دچار شک می شوند.

«امروز ما از روزهای قبل بیشتر احتیاج به همبستگی داریم. امروز ما مواجه با همه قدرتها هستیم و آنها در خارج و داخل دارند طرح ریزی می‌کنند؛ برای اینکه این انقلاب را بشکنند و این نهضت اسلامی و جمهوری اسلامی را شکست بدهند و نابود کنند. و این یک تکلیف الهی است برای همه که اهمّ تکلیفهایی است که خدا دارد؛ یعنی، حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر - ولو امام عصر باشد - اهمیتش بیشتر است؛ برای اینکه امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف  هم خودش را فدا می‌کند برای اسلام. همه انبیا از صدر عالَم تا حالا که آمدند، برای کلمه حق و برای دین خدا مجاهده کردند وخودشان را فدا کردند.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله آن همه مشقات را کشید و اهل بیت علیهم السلام معظم او آن همه زحمات را متکفّل شدند و جانبازی‌ها را کردند؛ همه برای حفظ اسلام است.

اسلام یک ودیعه الهی است پیش ملتها که این ودیعه الهی برای تربیت خود افراد و برای خدمت به خود افراد هست و حفظ این بر همه کس واجب عینی است؛ یعنی، همه مکلف هستیم حفظ کنیم تا آن وقتی که یک عده‌ای قائم بشوند برای حفظ او، که آن وقت تکلیف ازدیگران برداشته می‌شود.

امروز ایجاد اختلاف؛ هر اختلافی باشد، و کارهایی که اختلاف‌انگیز است؛ هر کاری باشد و با هر اسمی باشد، این مضر به اسلام است و مضر به انقلاب است

 صحیفه امام خمینی رحمه الله علیه ج ۱۵ ص ۳۶۵

گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

یادداشت کوتاه استاد خسروپناه؛ دینداری عالمانه یا عارفانه
فقه بخش مهمی از دین است و بدون ظواهر شرع در عبادات، سلوک در اسرار آنها ممکن...
ویژه‌نامه «همراه هم‌پای قافله» ویژه زائرین اربعین جامعه‌الزهرا(س) منتشر شد
ویژه‌نامه «همراه هم‌پای قافله» به همت اداره کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا (...
کتاب «بدان، اَیَّدَک الله»؛ سخنان رهبر معظم انقلاب خطاب به طلاب
کتاب «بدان، اَیَّدَک الله» شامل سخنان و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله...
عشق‌های مجازی و دردسرهای بزرگ
متخصصان بهزیستی و قوه‌قضاییه بر این عقیده‌اند که تعداد عشق‌هایی که به واسطه...