فرم جستجو

لزوم توجه جدی طلاب به ارزش واقعی تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن گفت: تمام پیشرفت و برکت زندگی یک بانوی طلبه بنا بر آموزه های دینی در گرو توجه به تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند است، اما در عین حال، این اولویت نباید قوانین و امور آموزشی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن گفت: تمام پیشرفت و برکت زندگی یک بانوی طلبه بنا بر آموزه های دینی در گرو توجه به تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند است، اما در عین حال، این اولویت نباید قوانین و امور آموزشی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، جلسه هم اندیشی اساتید مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با مدیر گروه آموزشی تفسیر و علوم قرآن روز دوشنبه در سالن آمفی تئاتر ساختمان شهید بهشتی(ره) برگزار شد.

در این جلسه هم اندیشی، سرکار خانم فتح الله زاده، مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن ضمن قدردانی از تلاش اساتید این مرکز در مسیر گسترش علوم دینی و حضور اساتید در این جلسه، عنوان کرد: بانوان طلبه علاقه زیادی به مسائل معنوی و اخلاقی دارند، اما چه بسا افراد در این مسیر دچار افراط و تفریط شوند؛ توصیه قرآنی در این باره، مبنی بر تقدم تزکیه بر تعلیم است و اساتید این مجموعه می توانند با بیان یک حدیث و یا روایت در جهت دهی این ویژگی به طلاب کمک کنند.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن اظهار داشت: بانوان طلبه علاقه وافری به یادگیری علوم دینی دارند، اما گاهی توجه طلاب به نمره معطوف می‌شود، بنابراین اساتید بنا به تجربه و تدبیر خود، طلاب را راهنمایی کنند تا اضطراب نهفته در برخی فراگیر نشود.

فتح الله زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دارای اذهان آماده برای فراگیری علوم دینی هستند، اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تأثیر زیادی بر ارتقای سطح علمی و پژوهشی بانوان طلبه دارند و می توانند طلاب را در این مسیر سوق دهند.

وی بر لزوم توجه جدی طلاب به درک ارزش واقعی تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند تأکید کرد و گفت: اساتید باید به تبیین این موضوع بپردازند که تمام پیشرفت و برکت زندگی یک بانوی طلبه بنا بر آموزه های دینی در گرو توجه به تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند است، اما در عین حال، این اولویت نباید قوانین و امور آموزشی را تحت الشعاع قرار دهد.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن، کمک به ایجاد فضای سالم رقابتی بین طلاب از حیث اخلاقی و آموزشی یکی دیگر از مواردی عنوان کرد که باید مورد توجه اساتید این مرکز قرار گیرد.

فتح الله زاده با بیان اینکه اساتید می توانند در کسب شخصیت متعادل طلاب تأثیرگذار باشند، افزود: از آنجا که طلاب علاوه بر حیث علمی دارای حیث ترویج و تبلیغ دینی هستند، لذا نقش سازنده اساتید در این مسیر بسیار موثر خواهد بود.

وی با اشاره به ارتباط سازنده بین اساتید با طلاب، تأکید کرد: اساتید این مجموعه، نقش مفید و اثرگذاری بر یافته های علمی اخلاقی و تربیتی طلاب دارند و می توانند با رفتار عملی خود، طلاب را در این مسیر راهنمایی کنند.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن در پایان پیشنهاد کرد که ارزیابی اساتید مورد بازنگری قرار گیرد و سطح علمی، اخلاقی و تربیتی کلاس در این ارزیابی لحاظ شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

برگزاری جلسه هم‌اندیشی اساتید مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با مدیرگروه آموزشی تفسیر و علوم قرآن
جلسه هم‌اندیشی اساتید مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با مدیرگروه آموزشی تفسیر و...
طلاب مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی نقش مهمی در جامعه ایفا می‌کنند
مدیر مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت:...
تحصیل و تدریس در رشته اخلاق و تربیت اسلامی زمینه‌ساز تربیت نسل اخلاقی و معنوی است
مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه تحصیل و تدریس در...
درسنامه ۱۰ ماده درسی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن تدوین و ارائه شد
حجت الاسلام و المسلمین صادقی با بیان اینکه ۱۰ ماده درسی مرکز تخصصی تفسیر و...