فرم جستجو

اردوی فرهنگی زیارتی «رایحه معرفت» ویژه طلاب مدرسه نیمه‌وقت صبح برگزار شد

مدیر مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری اردوی فرهنگی زیارتی «رایحه معرفت» ویژه طلاب این مدرسه خبر داد.

مدیر مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری اردوی فرهنگی زیارتی «رایحه معرفت» ویژه طلاب این مدرسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «طاهره رهبرپور» روز یکشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: این اردو به همت واحد تربیتی فرهنگی مدرسه علمیه نیمه وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

مدیر مدرسه علمیه نیمه وقت صبح اظهار داشت: در این اردو، بانوان طلبه به زیارت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه‌السلام)، حرم حضرت امام خمینی(ره) و شهدای هفتم تیر وسایر شهدا در بهشت زهرا مشرف شدند.  

رهبرپور تصریح کرد: هدف از برگزاری این اردو، زیارت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه‌السلام)، یادآوری تکالیف و ادای دین دینی و انقلابی طلاب، بصیرت‌افزایی وتجدید عهد و پیمان با امام خمینی(ره)، شهدا و آرمان‌های آن ها، انس بیشتر طلاب با شهدا به ویژه شهدای هفتم تیر در بهشت زهرا بود.

وی به برنامه های این اردو اشاره کرد و گفت: بانوان طلبه پس از زیارت مرقد امام خمینی(ره) و شهدای والامقام و قرائت زیارت عاشورا و ذکر مصائب اهل بیت (علیهم السلام) توسط حجت الاسلام والمسلمین «رحمتی» در کنار قبور شهیدان بهشتی، رجایی، باهنر وسایرشهدای هفتم تیر با آرمان‌های آن‌ها وارزش‌های انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

مدیر مدرسه علمیه نیمه وقت صبح افزود: در کنار مزار شهیدان چمران، طهرانی مقدم، یادبود شهیدهمت، شهید پلارک و دیگر شهدا، حجت الاسلام و المسلمین رحمتی در سخنانی به تبیین وظایف دینی طلاب پرداخت و با روایت گری درباره مقام والای شهیدان، روزهای ارزشمند دفاع مقدس را یادآور شد.

رهبرپور ادامه داد: در ادامه این اردو، طلاب در حوزه علمیه خواهران حضرت عبدالعظیم(علیه‌السلام) از محضر حجت الاسلام و المسلمین «تقدیری»، استاد حوزه علمیه بهره مند شدند و ایشان نکاتی را به طلاب یادآور شدند و پیرامون وظیفه طلاب در حوزه علم و عمل، رابطه معرفت با زیارت و جایگاه شامخ حضرت عبدالعظیم(علیه السلام) مطالبی را بیان کردند.

وی یادآور شد: در مدت برگزاری این اردو، دو حلقه معرفتی در زمینه وظیفه طلبه انقلابی در عصر حاضر و همچنین قرائت قرآن کریم، ختم صلوات و گفتگوی صمیمی طلاب با مسئولان مدرسه انجام شد و بسته‌های فرهنگی شامل کتاب «سیمای آرمانی طلبه در نگاه مقام معظم رهبری(دام ظلّه)» به شرکت‌کنندگان اهدا شد که مسابقه ای از این کتاب ویژه طلاب برگزار می شود.

مدیر مدرسه علمیه نیمه وقت صبح عنوان کرد: این اردو با تشرف بانوان طلبه به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) وزیارت مطهر این حرم شریف به پایان رسید.

 

جهت مشاهده گزارش تفصیلی این اردو این پیوند را فعال کنید(فایل ورد)

 

جهت مشاهده گزارش تفصیلی این اردو این پیوند را فعال کنید(فایل پی دی اف)

 

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

اعضای کاروان «فجر رضوی» از موزه قرآن آستان قدس رضوی بازدید کردند
بانوان طلبه مراکز تخصصی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در کاروان زیارتی فرهنگی «...
ایمان و تقوا؛ شرط رسیدن به مقام عالمه غیرمعلمه است
استاد شیرازی در مراسم فارغ‌التحصیلی دوره عمومی سطح دو عنوان کرد: کسی عالم،...
نخستین نشست تربیتی اخلاقی «سمت خدا» در جامعه‌الزهرا(س) برگزارشد
نخستین نشست از سلسله‌نشست‌های تربیتی اخلاقی «سمت خدا» ویژه طلاب خوابگاهی...
هفتمین مرحله دوره نهج‌البلاغه‌خوانی برگزار می‌شود
مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری مرحله هفتم از دوره...