فرم جستجو

مهمترین سرمایه های کشور جوانان هستند نه چاه های نفت

مهمترین سرمایه های کشور جوانان هستند نه چاه های نفت

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا(س) صبح امروز در مراسم تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی کارکنان این موسسه علمی با تبریک سالروز میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت امام صادق (ع) گفت: پیامبر اسلام رحمت برای همه جهانیان است نه تنها برای مومنین و مسلمین و گستردگی و سعه رحمت ایشان را می توان از داستان یهودی که خار و خاشاک بر سر پیامبر(ص) می ریخت فهمید.

وی اظهار داشت: رحمت رسول اکرم(ص) شامل انبیای الهی و حتی شامل دشمنان آن حضرت هم می شود و البته این رحمت مراتبی دارد.

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به اینکه همه طلاب و کارکنان جامعه الزهرا(س) زیر پرچم حضرت زهرا(س) هستند و ما با افتخار می گوییم که جامعه الزهرایی هستیم بیان داشت: از آنجا که منسوب به آن حضرت هستیم باید با دیگران فرق داشته باشیم و در حجاب و عفاف، درس خواندن و اخلاق و رفتار ویژه و سرآمد باشیم.

غرب با استعمار ملت ها پیشرفت کرد/ سابقه تمدنی از آن ماست

وی با یادآوری این مساله که پیشرفت امروز غرب به خاطر استعمار و استثمار ملت ها به ویژه امت اسلام است گفت: شما دانش آموزان و دانشجویان ممتاز باید بدانید که سابقه تمدنی بشر برای شماست. قانون حمورابی به عنوان اولین قانون نوشته شده بشری مربوط به تمدن ایلامی های شوش است که در این سرزمین نوشته شده است، هر چند که لوح این قانون را بعدها غارت کردند و اکنون در موزه پاریس نگهداری می شود.

وی با بیان این که غرب هرگز نمی تواند سابقه تمدنی ما را انکار کند به ماجرای پانهادن انسان به کره ماه اشاره کرد و ادامه داد: زمانی که می خواستند برای اولین بار روی کره ماه قدم بگذارند قرار شد چند تپه از ماه را به اسم دانشمندان نام گذاری کنند و لوح هایی را آماده کردند که در انجا نصب کنند. یکی از این لوح ها به نام دانشمند شهیر ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی ثبت شد که به اعتراف خود غربی ها رسیدن به ماه جز با تکیه بر تحقیقات این اندیشمند مسلمان میسر نمی شد و یک لوح هم به اسم ابوریحان بیرونی ثبت شد. این مساله نشان می دهد که غرب قادر به انکار ریشه های تمدنی ما نیست.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی بیان داشت: در زمانی که اروپا در جهل و خرافه غرق بود در سرزمین ما علم تولید می شد ولی بعدها این سرمایه های علمی و تمدنی به غرب منتقل شد. تا جایی که غرب با فلسفه قدیم خودش هم از طریق ترجمه ٍآثار علمای ما آشنا شده است.

ضرورت بیان سابقه تمدنی ایران برای فرزندان

وی از والدین خواست تا این سابقه های تمدنی را برای فرزندان خود بازگو کنند تا موجب افزایش اعتماد به نفس آنان شود و به آن افتخار کنند.

مدیر جامعه الزهرا با گرامی داشت یاد بزرگانی چون شهید تهرانی که در شرایط تحریم با کار علمی و تلاش شبانه روزی کاری کردند که امروز شرق و غرب از پیشرفت های ما انگشت حیرت به دهان دارند گفت: پیروزی هایی که در نوار غره، فلسطین، سوریه، لبنان و امروز در یمن شاهد آن هستیم نتیجه مجاهدت ها و تلاش های کسانی امثال شهید تهرانی است که با تقویت دانش دفاعی، آن را در اختیار مظلومان عالم قرار دادند.

وی در ادامه اظهار داشت: مهمترین سرمایه زندگی ما ماشین، خانه، باغ، زمین و ویلای ما نیست، بالاترین سرمایه ما بچه هایمان هستند از این رو باید برای تربیت آنها وقت گذاشت و سرمایه گذاری کرد. به اندازه ای که برای کفش و کلاه بچه ها سرمایه گذاری می کنیم باید برای ذهن و فکر آنها هم خرج کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی در پایان گفت: مهمترین سرمایه کشور، چاه های نفت نیست بلکه جوانان بزرگترین سرمایه های این مرز و بوم هستند. امیدواریم همه به ارزش این سرمایه آگاه باشند و برای رشد آن تلاش کنند.

گفتنی است، در این مراسم از ۲۷۰ نفر از فرزندان کارکنان جامعه الزهرا (س) که در مقاطع مختلف تحصیلی حائز رتبه برتر شده بودند با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان
مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان این که بانوان مبلغ آماده جهاد...
سفر اربعین، کلاس درسی ارزشمند است
حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان ضمن قدردانی از تلاش‌ مسئولان در فراهم نمودن...
مراسم تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی کارکنان جامعه الزهرا(س) برگزار شد
مراسم تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی کارکنان جامعه الزهرا(س) صبح امروز با حضور...
سکوت در برابر کشتار شیعیان نیجریه، تأسف بار است
حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان، در پیامی جنایات ارتش نیجریه علیه مسلمانان این...