فرم جستجو

استاد جامعه‌الزهرا(س): بانوان طلبه باید فرهنگ قرآن را در جامعه زنده کنند

استاد عاشوری با بیان اینکه طلاب به ویژه بانوان طلبه وظیفه سنگینی به دوش دارند، گفت: طلاب باید با قرآن کریم آشنا شوند و به آن عمل کنند و در نهایت فرهنگ قرآن را در جامعه زنده کنند.

استاد عاشوری با بیان اینکه طلاب به ویژه بانوان طلبه وظیفه سنگینی به دوش دارند، گفت: طلاب باید با قرآن کریم آشنا شوند و به آن عمل کنند و در نهایت فرهنگ قرآن را در جامعه زنده کنند.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «عاشوری» روز یکشنبه در مراسم افتتاح پایگاه قرآنی مدرسه علمیه نیمه وقت صبح که به همت واحد تربیتی فرهنگی این مدرسه گشایش یافت، به آیه ۸۶ سوره نساء اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند در این آیه می فرماید: «وَإِذَا حُيِّيْتُم بِتَحِيَّةٍ فَحَيُّواْ بِأَحْسَنَ مِنْهَا أَوْ رُدُّوهَا إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ حَسِيبًا؛ چون شما را به سلامی نواختند به سلامی بهتر از آن یا همانند آن پاسخ گویید، هر آینه خدا حسابگر هر چیزی است».

وی در تبیین معنای کلمه‌ی «سلام» به صفت رحمانیت خداوند عزوجل و حضرت رسول(صلی‌الله‌علیه‌وآله) اشاره و عنوان کرد: بندگان خداوند به عنوان «عباد الرحمن» باید به این صفت الهی و نبوی متخلق شوند.

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: ما بندگان خداوند باید به عهد و پیمان خویش با خداوند متعال پایبند باشیم و اگر چنانچه به بیماری روحی مبتلا شدیم، همانگونه که برای درمان بیماری جسمی به پزشک مراجعه می کنیم، جهت درمان بیماری روحی نیز باید به پزشک متخصص که همان قرآن مجید است، مراجعه کنیم.

عاشوری با تصریح بر اینکه خداوند، قرآن کریم را مایه‌ی شفای ما بندگان معرفی کرده است، تأکید کرد: ما باید به اندازه توان خودبه قرائت قرآن بپردازیم؛ همانگونه که خداوند در آیه ۲۰ سوره مزمل این کتاب نورانی می فرماید: «فَاقْرَءُوا مَا تَيَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ؛ اکنون آن چه برای شما ميسر است قرآن بخوانيد».

وی در پایان بیان داشت: ما باید به آخرین وصیت پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) درباره قرآن کریم و اهل بیت(علیهم‌السلام) عمل کنیم و این وظیفه برای طلاب به ویژه بانوان طلبه سنگین تر است، چرا که باید با قرآن کریم آشنا شوند، به آن عمل کنند و در نهایت فرهنگ قرآن را در جامعه زنده کنند.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

اعضای کاروان «فجر رضوی» از موزه قرآن آستان قدس رضوی بازدید کردند
بانوان طلبه مراکز تخصصی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در کاروان زیارتی فرهنگی «...
ایمان و تقوا؛ شرط رسیدن به مقام عالمه غیرمعلمه است
استاد شیرازی در مراسم فارغ‌التحصیلی دوره عمومی سطح دو عنوان کرد: کسی عالم،...
نخستین نشست تربیتی اخلاقی «سمت خدا» در جامعه‌الزهرا(س) برگزارشد
نخستین نشست از سلسله‌نشست‌های تربیتی اخلاقی «سمت خدا» ویژه طلاب خوابگاهی...
اردوی فرهنگی زیارتی «رایحه معرفت» ویژه طلاب مدرسه نیمه‌وقت صبح برگزار شد
مدیر مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری اردوی...