فرم جستجو

مدیر جامعه الزهرا (س)؛ سفر اربعین، سفر گذشت و اخلاص است

حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان گفتند: شرکت در سفر اربعین، حضور در کلاس درسی ارزشمند است و همه افرادی که در کنگره عظیم اربعین شرکت می‌کنند، سعی کنند که از ظرفیت‌های معنوی این سفر بهرمند شوند.

به گزارش دفتر روابط عمومی و بین‌الملل جامعه الزهرا (سلام‌الله علیها)، «حجت الاسلام و المسلمین سیدسجاد هاشمیان»، سفر اربعین را سفر معنوی برشمردند و اظهار داشتند: زائر امام حسین (علیه‌السلام) از لحظه‌ای که برای زیارت حرکت می‌کند، هر قدم، هر نفس و هر حرکت او به عنوان زائر حضرت أباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) محسوب می‌شود و امروز افتخار بزرگی است که اذن زیارت اربعین به میلیون‌ها انسان داده شده است.

مدیر محترم جامعه الزهرا (سلام‌الله علیها) یادآور شدند: در طول تاریخ اسلام، بسیاری از افراد خون‌ها دادند و زحمت‌ها و رنج‌ها کشیدند تا امروز این فضا فراهم شود که میلیون‌ها انسان به زیارت حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) مشرف شوند.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان افزودند: زیارت امام حسین (علیه‌السلام) یک عمل تعبدی مستحب است که در آن نیت لازم است و افرادی که به زیارت اربعین مشرف می‌شوند، باید نیت کنند و در نیت خود اخلاص داشته باشند، در این صورت سختی‌ها و گرفتاری‌های این مسیر برای زائرین أباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) آسان و شیرین می‌شود.

 

وی با بیان این که سفر اربعین، سفر گذشت و اخلاص است، گفتند: شرکت در سفر اربعین، حضور در کلاس درسی ارزشمند است و همه افرادی که در کنگره عظیم اربعین شرکت می‌کنند، سعی کنند که از ظرفیت‌های معنوی این سفر بهرمند شوند.

گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

ثبت نام از متقاضیان پیاده روی اربعین آغاز شد
مدیر کل حوزه مدیریت جامعه الزهرا(سلام الله علیها) گفت: ثبت نام از متقاضیان...
بنایی که بر اساس اخلاص و ایمان بناشده، خلل‌پذیر نیست
مدیر جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) در همایش بزرگداشت و تجلیل خیرین حوزه‌های...
مهلت ثبت نام پیاده روی اربعین تا ساعت ۲۴ امشب، ۲ آبان ماه تمدید شد
مهلت ثبت نام پیاده روی اربعین تا ساعت ۲۴ امشب، ۲ آبان ماه تمدید شد
قدردانی از مرد بلورین جشنواره فیلم فجر برای نمایش تحسین برانگیز حجاب فاطمی
حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی»، مدیر بزرگترین حوزه علمیه خواهران در...

دیدگاه‌های اخیر