فرم جستجو

حضور پررنگ طلاب جامعه الزهرا (س) در جشنواره شعر اشراق

حضور پررنگ طلاب جامعه الزهرا (س) در جشنواره شعر اشراق/ رویش شعر بانوان طلبه

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سیدمحمدجواد شرافت، دبیر جشنواره شعر اشراق در گفتگو با واحد خبر جامعه الزهرا(س) از استقبال خوب بانوان طلبه از این جشنواره شعر خبر داد و گفت: تا پایان آبان ماه حدود ۱۴۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که بسیاری از آثار در بخش زبان فارسی از خواهران طلبه و به ویژه طلاب جامعه الزهرا(س) و دانش آموزان مجتمع آموزشی هدی وابسته به جامعه الزهرا(س) است.

وی با اشاره به تجربه حضور پررنگ بانوان طلبه در دوره های پیشین جشنواره شعر اشراق بیان داشت: معمولا همه ساله شاهد رویش های خوبی در شعر بانوان هستیم و حضور فعال آنان در انجمن شعر طلاب نیز قابل تقدیر است.

این شاعر آئینی با اشاره به بین المللی بودن چهارمین جشنواره شعر حوزه اظهار داشت: این جشنواره ویژه شاعران حوزوی است و فراخوان آن به شش زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اسپانیولی، اردو و ترکی اعلام شد.

وی درباره بخش های مختلف این جشنواره گفت: چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق شامل سه بخش کلاسیک، نو وکودک و نوجوان است و موضوع بخش ویژه درباره نقد هنرمندانه جاهلیت مدرن و وصف شکوهمندانه دفاع از حریم و حرم است.

شرافت با اشاره به انتخاب نفرات برتر در این جشنواره تصریح کرد: چهارمین جشنواره بین المللی شعر حوزه دارای رده بندی اول تا سوم نیست و در صورت تأیید کیفی آثار از سوی داوران تا سقف چهل نفر را به عنوان برگزیده معرفی خواهد کرد و در صورت تشخیص دبیرخانه علمی، از ۵ اثر به صورت ویژه تقدیر خواهد شد.

وی در پایان بیان داشت: این جشنواره ویژه طلاب علوم دینی است و هر شرکت کننده می توانست با حداکثر ۱۰ اثر در جشنواره شرکت کند که در صورت امتیاز بالای چند اثر، تنها یک اثر از هر شاعر به عنوان اثر برتر انتخاب خواهد شد.

گفتنی است، جشنواره شعر حوزه با عنوان «اشراق» هر دو سال یکبار از سوی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

مکان‌های برگزاری مسابقه علمی کوثر اعلام شد
مدير اداره ارزشيابي تحصيلي و مسابقات علمی معاونت آموزش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌...
کتاب «بدان، اَیَّدَک الله»؛ سخنان رهبر معظم انقلاب خطاب به طلاب
کتاب «بدان، اَیَّدَک الله» شامل سخنان و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله...
نهمین نشست از سلسله‌نشست‌های تخصصی فلسفی برگزار می شود
مدیر پژوهشی دانشکده هدی از برگزاری نهمین نشست از سلسله‌نشست‌های تخصصی فلسفی به...
پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌ به زلزله‌زدگان در جامعه‌الزهرا(س) برپا شد
پایگاه‌های جمع‌آوری کمک به مناطق زلزله‌زده از سوی اداره کل فرهنگی، اداره کل...