فرم جستجو

ویژه خواهران طلبه جامعه الزهرا(س)؛ مسابقه «بوی عطر تربت» برگزار می‌شود

مسابقه «بوی عطر تربت» با بهره‌گیری از خطبه منا در جهت بصیرت‌افزایی دینی خواهران طلبه جامعه الزهرا (سلام الله علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه الزهرا (سلام الله علیها)، «زهره عزیزی» در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی، با اشاره به برگزاری مسابقه «بوی عطر تربت»، گفت: مسابقه «بوی عطر تربت» به همت اداره کل تبلیغ و ارتباطات ویژه خواهران طلبه جامعه الزهرا (سلام الله علیها) برگزار می شود.

مدیر کل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا (سلام الله علیها) اظهار داشت: توجه و دقت نظر در نوع حرکت امام حسین (علیه السلام) به ویژه توجه به عناصر منطق، عقل و بصیرت از جمله مسائلی است که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر آن تأکید داشتند، بر همین اساس، مسابقه «بوی عطر تربت»، رویکردی نوین به بررسی روش امام حسین (علیه السلام) در حرکت به سوی کربلا دارد و شرکت کنندگان در این مسابقه به عناصر منطق، عقل و بصیرت در حرکت امام حسین (علیه السلام) توجه می کنند.

عزیزی تصریح کرد: مسابقه «بوی عطر تربت» گامی ارزشمند برای طلاب و مبلغان شرکت کننده در این مسابقه است که می توانند در کنار بررسی جریان حرکت امام حسین (علیه السلام) به سوی کربلا، به تقویت دیدگاه های تحلیلی بپردازند.

وی بیان داشت: مسابقه «بوی عطر تربت» در جهت ارتقاء توانمندی مبلغان در استفاده از منابع دست اول تاریخی برگزار می شود و رویکرد مسابقه این است که نوع عملکرد طلاب در فضای فکری متناسب با گزاره های عاشورایی محدود نشود و در شیوه تولید محتوا تنوع و آزادی داشته باشند.

مدیر کل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا (سلام الله علیها) یادآور شد: شرکت کنندگان در مسابقه «بوی عطر تربت» می توانند خطبه منا را مطالعه کنند و آثار خود را در قالب مقاله کوتاه، داستانک، شعر، متن ادبی، نقد و تحلیل، بررسی سیر تاریخی و منابع، تولید محتوا در جهت بصیرت افزایی دینی ارائه دهند.

عزیزی با اشاره به خطبه منا توسط امام حسین (علیه السلام)، عنوان کرد: امام حسین (علیه السلام) در ماه ذی الحجه سال ۶۰ هجری یعنی یک ماه قبل واقعه عاشورا در منا خطبه ای خواندند که یکی از مهم ترین اقدامات آن حضرت در آماده سازی مسلمانان برای وقوع یک قیام بزرگ بود.

وی افزود: امام حسین (علیه السلام) خطبه منا را در حضور بسیاری از صحابی پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) و بسیاری از مردم بیان کردند، اما می توان گفت که بازخوانی خطبه سیدالشهدا علیه السلام در سرزمین منا درسی بزرگ و آموزنده برای مسلمانان در طول تاریخ است و طلاب می توانند به این موضوع بپردازند.

مدیر کل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا (سلام الله علیها)، آخرین مهلت ارسال آثار را ۱۰ آذر عنوان کرد و گفت: اداره کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا (سلام الله علیها) به بهترین آثار دریافت شده، هدایای ارزنده‌ای اهدا می کند.

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

دومین اردوی آموزشی دوره "تربیت مربی کودک و نوجوان" برگزار شد.
مدیرکل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری دومین...
زینب(سلام الله علیها)؛ آینه‌ی تمام نمای مادر
مدیر کل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با بیان اینکه...
اسامی برگزیدگان مسابقه حدیثی صحیفه سجادیه اعلام شد
مدیراداره کل تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از اعلام اسامی برگزیدگان...
به همت اداره کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(س)؛ ششمین دوره تربیت استاد پاسخگو آغاز بکار کرد
مدیر اداره کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از آغاز بکار ششمین...