فرم جستجو

اولین و مهم‌ترین نعمت خداوند، حقیقت ایمان است

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: امام حسین (علیه‌السلام) اولین و مهم‌ترین نعمت خداوند را حقیقت ایمان می‌دانند و در سراسر دعای عرفه، شکر و سپاس از خداوند متعال را به ما آموزش می‌دهند.

امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصلی‌ترین پیام‌های قیام عاشورا بود/پیرو واقعی امام حسین(ع) در جهت تعالی و اصلاح جامعه گام برمی‌دارد/ اولین و مهم‌ترین نعمت خداوند، حقیقت ایمان است

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سومین جلسه درس اخلاق طلاب مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه۷ آبان ماه با حضور اساتید، طلاب و کارکنان این مرکز برگزار شد.

در این جلسه سرکار خانم «ملیحه لباف»، استاد حوزه در ادامه مبحث درس‌هایی از عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از اصلی‌ترین پیام‌های قیام امام حسین(علیه‌السلام) دانست.

وی افزود: پیرو واقعی امام حسین(علیه‌السلام)، این اصل مهم را از قیام امام حسین(علیه السلام) دریافت کرده و در زندگی خود اجرا می­کند؛ یعنی نه تنها نسبت به برادران دینی خود بی‌تفاوت نیست، بلکه احساس مسئولیت می‌کند و درجهت تعالی و رشد و اصلاح جامعه قدم برمی‌دارد.

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه با اشاره به اینکه دعای عرفه­ی امام حسین(علیه‌السلام)، دعایی سراسر توحید، عرفان و معرفت است، به شرح قسمت‌هایی از این دعا پرداخت.

لباف، دعای عرفه­ی امام حسین(علیه‌السلام) را جلوه‌ای زیبا از حمد و سپاس حقیقی خدای متعال توصیف کرد و ادامه داد: حضرت اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) در این دعا نعمت‌هایی را ذکر کردند که اغلب مورد توجه نیست و تا از انسان سلب نشود، انسان متوجه آن نمی‌شود.

وی افزود: امام حسین (علیه‌السلام) اولین و مهم‌ترین نعمت خداوند را حقیقت ایمان می‌دانند و در سراسر دعای عرفه، شکر و سپاس از خداوند متعال را به ما آموزش می‌دهند.

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به آیه هفتاد و دوم سوره اسراء «وَمَنْ كَانَ فِي هَذِهِ أَعْمَى فَهُوَ فِي الْآخِرَةِ أَعْمَى»، گفت: اگر کسی در این دنیا متوجه نعمت‌های الهی نباشد و شکر خدا را به جا نیاورد، در آخرت متضرر می‌شود.

در پایان این مراسم استاد لباف به ذکر مصیبت امام حسین(علیه‌السلام) پرداخت.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

زندگی طلبه باید سراسر مناسک دینی باشد
استاد حوزه و دانشگاه گفت: زندگی طلبه باید سراسر مناسک دینی باشد؛ یعنی هرطلبه در...
دومین جلسات درس اخلاق مراکز و مدارس علمیه جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود
مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دومین جلسات درس...
نخستین درس اخلاق اختصاصی ویژه مراکز و مدارس علمیه جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد
مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نخستین جلسات درس...
درس اخلاق اختصاص مراکز و مدارس علمیه جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد
مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: دومین جلسات درس اخلاق...