فرم جستجو

استاد حوزه: راه‌های نفوذ شیطان را شناسایی و مسدود کنیم

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به یکی از خطبه‌های امام حسین(علیه‌السلام) درباره علل انحراف انسان‌ها بر اثر وسوسه‌های شیطان، گفت: ما باید راه‌های نفوذ شیطان را شناسایی و مسدود کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به یکی از خطبه‌های امام حسین(علیه‌السلام) درباره علل انحراف انسان‌ها بر اثر وسوسه‌های شیطان، گفت: ما باید راه‌های نفوذ شیطان را شناسایی و مسدود کنیم.

به گزارش دفتر روابط عمومی و بین‌الملل، حجت الاسلام والمسلمین «جواد عصاری» روز گذشته، ۱۷ مهرماه در جلسه درس اخلاق ویژه طلاب نوبت عصر که در ساختمان شهید بهشتی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: بخشی از معارفی که از امام حسین(علیه‌السلام) برای ما به یادگار مانده، در قالب خطبه‌هایی است که حضرت در طول این سفر بیان فرمودند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: امام حسین(علیه‌السلام) در مدینه، مکه، مسیر مکه به کربلا و همچنین در کربلا خطبه هایی بیان کردند که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

حجت الاسلام و المسلمین عصاری با اشاره به یکی از خطبه‌های حضرت أباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) در روز عاشورا، یادآور شد: امام حسین(علیه‌السلام) در یکی از خطبه‌های روز عاشورا، پیروی از شیطان و وسوسه‌های شیطان را یکی از علل انحراف انسان‌ها معرفی کردند.

وی افزود: در دعاهایی که از ائمه معصومین(علیهم‌السلام) به ما رسیده، نسبت به پرهیز از شیطان هشدارهای عجیبی داده شده است.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: امام سجاد(علیه‌السلام) در فرازی از دعای «مکارم‌الاخلاق» می فرمایند: «خدایا به من عمر بده اما به مقداری که عمرم در مسیر طاعت تو صرف شود، اما اگر زندگی من به جایی رسید که چراگاه شیطان شد، مرگ برای من بهتر از این زندگی است».

حجت الاسلام و المسلمین عصاری تصریح کرد: ما باید «عدوّ مبین» و دشمن سعادت انسان‌ها را بشناسیم و راه‌های نفوذ آن را شناسایی و مسدود کنیم.

گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

زندگی طلبه باید سراسر مناسک دینی باشد
استاد حوزه و دانشگاه گفت: زندگی طلبه باید سراسر مناسک دینی باشد؛ یعنی هرطلبه در...
سه توصیه استاد قرائتی به خواهران طلبه
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی خواهران طلبه را به جدیت در تحصیل علم، اخلاص و...
اخلاق، رفتار و کردار ما باید رنگ الهی داشته باشد
استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این که اخلاق، رفتار و کردار ما باید رنگ الهی...
برگزاری مسابقات اخلاقی تربیتی درس اخلاق جامعه‌الزهرا(س)
مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری مسابقات اخلاقی...