فرم جستجو

معاونت پژوهش

اخبار پژوهشی

کارگاه پژوهشی «روش حل مسئله در اخلاق کاربردی» برگزار می‌شود

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری کارگاه علمی پژوهشی «روش حل مسئله در اخلاق کاربردی» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی، با اعلام این خبر، عنوان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه، دانش‌افزایی اساتید، پژوهشگران و طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است.

وی اظهار داشت: در این کارگاه، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین عبدالله عمادی، پژوهشگر اخلاق و روانشناسی اسلامی به ارائه درس می‌پردازد.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: کارگاه علمی پژوهشی «روش حل مسئله در اخلاق کاربردی» روز پنج شنبه ۵ اسفندماه، ساعت ۸ الی ۱۲ در سالن جلسات طبقه سوم پژوهشگاه برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

کارگاه «مرجع‌شناسی علوم اسلامی» برگزار می‌شود

‌ معاون پژوهش جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری کارگاه علمی پژوهشی «مرجع‌شناسی علوم اسلامی» ویژه پژوهشگران جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) خبرداد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «سیده سعیده غروی» روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: این کارگاه به منظور دانش‌افزایی اساتید، پژوهشگران و طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی پژوهشگران با فضای مجازی وقابلیت های آن با تاکید بر پژوهش فناورانه، پژوهش اینترنتی و الکترونیک، مهارت های اطلاع یابی و اطلاع رسانی، آشنایی با انواع نرم افزارهای پژوهشی و غیره است.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: این کارگاه توسط دکتر «رمضان‌علی بذرافشان»، استاد برجسته دانشگاه قم تدریس و به موضوعات مرجع‌شناسی، انواع مراجع، معرفی کتاب‌شناسی، منابع علوم اسلامی و غیره پرداخته می‌شود.

غروی یادآور شد: کارگاه «مرجع‌شناسی علوم اسلامی»، روز سه شنبه، ۳ بهمن ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۶ در سالن نشست‌های طبقه سوم پژوهشگاه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) و در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود.

 

 

گروه خبری: 

کارگاه «روش تعامل با احادیث اهل‌بیت علیهم‌السلام» برگزار می‌شود

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری کارگاه پژوهشی «روش تعامل با احادیث اهل بیت علیهم‌السلام» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: این کارگاه با هدف دانش‌افزایی اساتید، پژوهشگران و طلاب  جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در زمینه احادیث و روایات اهل بیت(علیهم‌السلام) برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: در این کارگاه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر «سیدحیدر طباطبایی»، عضو هیئت علمی گروه علوم حدیث مدرسه عالی قرآن و حدیث مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) به سخنرانی می‌پردازد.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: این کارگاه روز دوشنبه ۲ اسفندماه ساعت ۸ الی ۱۲ در اتاق جلسات طبقه سوم پژوهشگاه برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

نشست «سیر تطور تشکیک وجود در اندیشه حکمی از فارابی تا صدرا» برگزار می‌شود

معاون پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری نشست «سیر تطور تشکیک وجود در اندیشه حکمی از فارابی تا صدرا» به همت انجمن علمی پژوهشی فلسفه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» روز شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: هدف از برگزاری این نشست، تبیین مفهوم مهم و بنیادی تشکیک و سیر تحول آن در طول تاریخ فلسفه است.

وی اظهار داشت: در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین دکتر «عسگری سلیمانی»، عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) به سخنرانی می‌پردازد.

معاون پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) تصریح کرد: نشست پژوهشی «سیر تطور تشکیک وجود در اندیشه حکمی از فارابی تا صدرا»، روز یکشنبه اول اسفندماه سال جاری ساعت ۱۰ الی ۱۲ در سالن نشست­های علمی پژوهشی پژوهشگاه برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

نشست پژوهشی «بررسی فقهی حقوقی آیات مرتبط با حقوق زن و خانواده» برگزار می‌شود

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نشست علمی پژوهشی «بررسی فقهی حقوقی آیات مرتبط با حقوق زن و خانواده» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: بیست و چهارمین نشست علمی پژوهشی با عنوان «بررسی فقهی- حقوقی آیات مرتبط با حقوق زن و خانواده» برگزار می شود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست، دانش‌افزایی اساتید، پژوهشگران و طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است.

معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: در این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر «سیدعلی علوی قزوینی»، استاد برجسته حوزه و دانشگاه به بررسی فقهی- حقوقی آیات مرتبط با حقوق زن و خانواده می‌پردازد.

غروی یادآور شد: نشست علمی پژوهشی «بررسی فقهی حقوقی آیات مرتبط با حقوق زن و خانواده» روز شنبه ۳۰ بهمن ساعت ۱۰ الی ۱۲ در سالن جلسات طبقه سوم پژوهشگاه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

نشست علمی پژوهشی «مرجع‌شناسی علوم اسلامی» برگزار می‌شود

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نشست علمی پژوهشی «مرجع‌شناسی علوم اسلامی» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «سیده‌سعیده غروی» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی، با اعلام این خبر، عنوان کرد: بیست و سومین نشست علمی پژوهشی معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با عنوان «مرجع‌شناسی علوم اسلامی» برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست، دانش‌افزایی اساتید، پژوهشگران و طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در زمینه مرجع شناسی علوم اسلامی است.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: در این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «عبدالحسین خسروپناه»، رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران به سخنرانی می‌پردازد.

غروی یادآور شد: این نشست روز پنج‌شنبه ۲۸ بهمن ماه، ساعت ۱۰ الی ۱۲ در سالن جلسات طبقه سوم پژوهشگاه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

هفتمین نشست پژوهشی «نگاهی به غربالگری در فقه» برگزار می‌شود

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از حضور بانو مجتهده «گل‌گیری» در نشست پژوهشی «نگاهی به غربالگری در فقه» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «سیده سعیده غروی» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: این نشست، هفتمین نشست از سلسله نشست های انجمن علمی پژوهشی است که به همت انجمن علمی پژوهشی فقه واصول برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: بانو مجتهده «گل‌گیری» در نشست پژوهشی «نگاهی به غربالگری در فقه» به تبیین موضوع غربالگری در فقه می‌پردازد و دبیر علمی این نشست، سرکار خانم «افتخار یوسفی» است.

معاون پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) تصریح کرد: این نشست روز چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه ساعت ۱۰ الی ۱۲ در سالن نشست های علمی پژوهشی طبقه سوم پژوهشگاه برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

کارگاه «شبکه مفهومی عفاف» برگزار می‌شود

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری کارگاه «شبکه مفهومی عفاف» به همت این معاونت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «سیده سعیده غروی» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: هدف از برگزاری کارگاه «شبکه مفهومی عفاف»، تبیین عوامل تقویت وتخریب عفاف در افراد، بررسی میزان تأثیرگذاری عفاف در امور مختلف اعم از امور معنوی، اقتصادی، خانوادگی و غیره است.

وی اظهار داشت: در این کارگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین «مهدی بیاتی»، مدیر مرکز راهبردی عفاف و حیاء وزارت کشور به سخنرانی می‌پردازد.

معاون پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) یادآور شد: کارگاه «شبکه مفهومی عفاف» روز چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ساعت ۱۴ الی ۱۸ در سالن جلسات طبقه سوم پژوهشگاه برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

کارگاه «روش تحقیق درحوزه تفسیر و علوم قرآن» برگزار می‌شود

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری کارگاه «روش تحقیق درحوزه تفسیر و علوم قرآن» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: کارگاه «روش تحقیق درحوزه تفسیر و علوم قرآن» به همت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این کارگاه، ایجاد انگیزه و تقویت روحیه پژوهش، آشنایی با بایسته‌های نگارش مقاله و پایان نامه وآشنایی باکاستی های احتمالی تحقیقات و فراگیری راهکارهای رفع آن است.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: در این کارگاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر «عیسی مسترحمی»، عضو هیئت علمی گروه قرآن وعلم مجتمع عالی امام خمینی (ره) به سخنرانی می‌پردازد.

غروی یادآور شد: کارگاه «روش تحقیق درحوزه تفسیر و علوم قرآن» روز دوشنبه ۲۵ بهمن ماه ساعت ۱۴ الی ۱۷ در سالن جلسات طبقه سوم پژوهشگاه برگزار می‌شود.

 

گروه خبری: 

کارگاه تخصصی «روش تحقیق میدانی» برگزار شد

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری کارگاه تخصصی «روش تحقیق میدانی» به همت انجمن علمی پژوهشی تعلیم و تربیت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: كارگاه تخصصی «روش تحقیق میدانی» با حضور اعضاي انجمن­های علمي- پژوهشي تعلیم وتربیت به مدت چهار ساعت برگزار شد.

وی اظهار داشت: در این کارگاه تخصصی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسین رضاییان»، استاد موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(رحمه‌الله‌علیه) به سخنرانی پرداختند.

معاون پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) به اهداف برگزاری این کارگاه اشاره کرد و اظهار داشت: این کارگاه با مروری برکلیات روش تحقیق میدانی و مراحل آن، شرایطی برای پژوهشگران ایجاد کرد تا جمع‌بندی قابل قبولی از دانسته­ های خود داشته باشند و با استفاده از آنها به تدوین مقاله علمی پژوهشی بپردازند.

غروی با اشاره به مباحث مطرح شده در این کارگاه، افزود: «شناخت روش علمی»، «انواع تحقیق از نظر گردآوری»، «تعریف تحقیق میدانی» و «محدوده موضوع میدانی» از جمله مباحث مطرح شده در این کارگاه بود.

وی تصریح کرد: «انواع متغیر ازنظر نقش آن در جریان تحقیقات میدانی»، «تعریف جامعه آماری ونمونه» و «انواع روش های نمونه گیری» از دیگر مباحثی بود که در این کارگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گروه خبری: 

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر