فرم جستجو

معاونت پژوهش

اخبار پژوهشی

کارگاه «شیوه مهارت افزایی نگارش مقالات علمی» برگزار می شود

به همت معاونت پژوهشی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) کارگاه «شیوه مهارت افزایی نگارش مقالات علمی» با حضور استاد پژوهشگر علوم دینی «رمضانعلی بذرافشان» برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، خانم دکتر «سیده سعیده غروی» امروز پنج‌شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، با بیان این مطلب، عنوان کرد: کارگاه «شیوه مهارت افزایی نگارش مقالات علمی پژوهشی» با هدف توانمندسازی در عرصه تحقیق و ارتقاي سطح علمی  پژوهشی نگارش مقالات برگزار خواهد شد.

غروی با بیان اینکه این کارگاه آموزشی از سلسله کارگاه هایی است که در اداره کل پشتیبانی پژوهش این معاونت برنامه ریزی شده است؛  یادآور شد: این برنامه، روز دوشنبه  چهارم بهمن، در دو نوبت صبح وعصر از ساعت  ۸ تا ۱۲  و ۱۳ تا ۱۷، در طبقه سوم پژوهشگاه حضرت معصومه (سلام‌الله‌علیها)، تالار اندیشه، برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

کارگاه «آشنایی با نرم افزار علوم اسلامی نور» برگزار می شود

معاون پژوهش جامعه الزهرا (سلام‌الله‌علیها) از برگزاری کارگاه «آشنایی با نرم افزار علوم اسلامی نور» در جامعه الزهرا (سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» امروز پنج‌شنبه، در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی، با بیان این مطلب، عنوان کرد: این کارگاه با حضور حجت الاسلام سید احمد الحسینی، مدیر ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی برگزار می‌شود.

معاون پژوهش جامعه الزهرا (سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: هدف از برگزاری این کارگاه، به روزرساني اطلاعات و توانمندسازی طلاب و پژوهشگران در عرصه تحقیق و پژوهش است.

غروی یادآور شد:  این کارگاه آموزشی صبح روز شنبه دوم بهمن ماه در آموزشگاه امام رضا(علیه السلام)، زیرزمین ساختمان شهید قدوسی، اتاق سایت ۲ برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

کارگاه تخصصی «قرآن و علوم روز» برگزار می شود

به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، کارگاه تخصصی «قرآن و علوم روز» با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر «کاظم رحمان ستایش» برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» امروز دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار روابط عمومی، با بیان این مطلب، عنوان کرد: کارگاه «قرآن و علوم روز» با هدف آگاهی از گستره انتظارات بشر از دین برگزار خواهد شد.

غروی با بیان اینکه این کارگاه آموزشی از سلسله کارگاه هایی است که در اداره کل پشتیبانی پژوهش برنامه ریزی شده است؛  یادآور شد: این برنامه، روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه، ساعت ۸ الی ۱۲ در طبقه سوم پژوهشگاه حضرت معصومه (سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

عملکرد معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(س) در هفته پژوهش تشریح شد

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(س)‌ عملکرد این معاونت در هفته پژوهش را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به عملکرد معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در هفته پژوهش، عنوان کرد: این معاونت از ۲۵ آذرماه الی ۸ دی ماه برنامه‌های متنوعی به مناسبت هفته پژوهش برگزار کرده است.

وی، بازدید از کتابخانه و موزه مجلس شورای اسلامی، برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی پژوهش محور، بازدید از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، برگزاری نشست‌ها، همایش، نمایشگاه و بازدید از مرکز مشاوره مأوا را از جمله برنامه‌های این معاونت در هفته پژوهش عنوان کرد.

غروی با بیان این که برنامه‌های هفته پژوهش به مدت دو هفته برنامه‌ریزی شد، اظهار داشت: هر یک از روزهای این ایام با نام خاصی نامگذاری شد و متناسب با نامگذاری هر روز، برنامه‌های متنوعی به همت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اجرا شد.

وی یادآور شد: «آموزش پژوهش‌محور»، «مهارت‌های پژوهشی»، «اخلاق‌پژوهشی»، «بهره ­وری از ابزارهای پژوهشی»، «محقق‌پروری»، «بهره­ گیری از مراکز پژوهشی»، «اخلاق حرفه­ ای»، «ظرفیت‌سازی»، «منبع‌شناسی» و «روش‌شناسی» از جمله موضوعاتی بودند که در نامگذاری ایام پژوهش مورد استفاده قرار گرفت و بر همین اساس، برنامه‌های متنوعی برای پژوهشگران جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

جهت دریافت گزارش عملکرد معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ایام هفته پژوهش اینجا را کلیک کنید.

 

 

گروه خبری: 

به همت معاونت پژوهشی جامعه‌الزهرا(س): کارگاه «آموزش شیوه تحقیق و پژوهش درعلوم انسانی» برگزار می‌شود

معاون پژوهش جامعه الزهرا (سلام‌الله‌علیها) از برگزاری کارگاه «آموزش شیوه تحقیق و پژوهش درعلوم انسانی» در جامعه الزهرا (سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی، با بیان این مطلب، عنوان کرد: به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه «آموزش شیوه تحقیق و پژوهش درعلوم انسانی» با حضور دکتر «نعیم‌آبادی» برگزار می‌شود.

معاون پژوهش جامعه الزهرا (سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: هدف از برگزاری این کارگاه، توانمندسازی پژوهشی و ارتقای سطح مهارت نگارش متون تخصصی پژوهشگران و طلاب است.

غروی یادآور شد:  این کارگاه آموزشی روز چهارشنبه ۸ دی ماه در دو نوبت صبح و عصر از ساعت ۸ الی ۱۲ و ۱۳ الی ۱۷ در طبقه سوم پژوهشگاه حضرت معصومه (سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

نشست علمی بررسی پژوهش‌های قرآنی مسیحیان با محوریت «انتقادات قرآن از تثلیث» درجامعه‌الزهرا (س)برگزار می‌شود

نشست علمی بررسی پژوهش‌های قرآنی مسیحیان با محوریت «انتقادات قرآن از تثلیث» به همت معاونت پژوهش دانشکده هدی و با همکاری معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، معاونت پژوهش دانشکده هدی با همکاری معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌کند:

نشست علمی بررسی پژوهش‌های قرآنی مسیحیان با محوریت «انتقادات قرآن از تثلیث»

با حضور آقای مجتبی بیدقی، دانشجوی دکتری و پژوهشگر دانشگاه پادربورن آلمان

زمان: پنج شنبه دوم دی ماه، ساعت ۱۰ صبح

مکان: سالن اجتماعات پژوهشگاه حضرت معصومه (سلام‌الله‌علیها)

گروه خبری: 

همایش و نمایشگاه معاونت پژوهش جامعه الزهرا(س) به روایت تصویر

همزمان با هفته پژوهش، به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) نمایشگاه دستاوردهای این معاونت و همایش «جایگاه پژوهش در نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران» برگزار شد

همزمان با هفته پژوهش، به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) نمایشگاه دستاوردهای این معاونت و همایش «جایگاه پژوهش در نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران» برگزار شد

 

گروه خبری: 

نمایشگاه دستاوردهای معاونت پژوهش جامعه الزهرا(س) بر پا شد

همزمان با هفته پژوهش، نمایشگاه دستاوردهای معاونت پژوهش جامعه الزهرا(س) در تالار بیداری اسلامی این موسسه گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، معاون پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) روز پنج شنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه در قالب پنج بخش برگزار شده است.

سرکار خانم دکتر«سیده سعیده غروی» معاونت پژوهش در یک نگاه، کارگاه ها و نشست های علمی پژوهشی، کتابخانه، انجمن های علمی پژوهشی و آثار پژوهشی و نشریات را از جمله این بخش ها عنوان کرد.

وی هدف از تشکیل این نمایشگاه را ارائه توانمندی ها و یافته های پژوهشی، نمایش مهمترین دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران در یک سال اخیر و ارایه فرآیند برنامه ریزی معاونت پژوهش در  سال ۹۴  اعلام کرد.

وی افزود: این نمایشگاه به مدت ۴ روز تا ۲۸ آذر ماه برای بازدید اساتید، پژوهشگران و طلاب دایر است.

گروه خبری: 

همایش «جایگاه پژوهش در نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران» برگزار شد

به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها)؛ همایش «جایگاه پژوهش در نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، معاون پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) روز پنج شنبه در این همایش طی سخنانی گفت: اهمیت اصلاح نظام آموزشی و حرکت به سمت نهادینه سازی پژوهش در فرآیند آموزش از مهمترین اهداف برگزاری این نشست است.

سرکار خانم دکتر«سیده سعیده غروی» ادامه داد: مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) سال ۷۴ در میان جمعی از فضلا و بزرگان حوزه های علمیه بیان فرمودند: «پژوهش و تحقیق در نظام آموزشی دنیا، رکن اساسی و مایه بقای آن است و شاخص رشد و عقب ماندگی هر مجموعه آموزشی و تحقیقی، به چگونگی و جایگاه پژوهش آن برمی گردد، از این رو برای تحول و پیشرفت در حوزه، باید به نظام پژوهشی آن عنایت بشود»، که فرمایش ایشان لازمه حرکت به این سمت است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بیش از ۲۰ سال از فرمایش مقام معظم رهبری گذشته است، حرکت سریع و برنامه ریزی شده و هدفمندی را می طلبد که  فراهم آوردن این فضا بر دست اندرکاران مراکز علمی الزامی می شود.

دکتر غروی در ادامه گزارشی از فعالیت های یکساله این معاونت ارایه کرد.

برگزاری میزگرد «خلاء های پژوهشی نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران» و افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی معاونت پژوهش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از دیگر برنامه های این نشست بود.

همزمان با هفته پژوهش، همایش «جایگاه پژوهش در نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران» در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد.

گروه خبری: 

فعالیت‌های پژوهشی جامعه‌الزهرا(س) در هفته پژوهش تشریح شد

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا (س) فعالیت‌های پژوهشی و عملکرد یکساله این معاونت را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» روز چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته پژوهش با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات پژوهشگاه جامعه الزهرا(سلام الله علیها)  برگزار شد، عنوان کرد: مهمترین هدف معاونت پژوهش در یک سال اخیر حرکت به سمت استانداردسازی سطح پژوهش­ در جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) و زمینه سازی مناسب جهت نگارش کتب­ پژوهشی و  مقالات علمی پژوهشی توسط پژوهشگران، اساتید و دانش پژوهان بوده است.

 

برگزاری ۱۲ کارگاه تخصصی ویژه اساتید و پژوهشگران جامعه الزهرا (س) در طول یک سال گذشته

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: در طول یک سال گذشته، ۱۲ کارگاه تخصصی ویژه اساتید، پژوهشگران و دانش‌پژوهان در ۹۸ ساعت و برای ۷۲۰ نفر برگزار شده است.

خانم غروی تصریح کرد: این کارگاه­ها از جهت کیفی (رویکرد تخصصی) برای اولین­بار برنامه‌ریزی و اجرا شده است، در این میان، کارگاه تخصصی «شیوه­ها و اصول نگارش مقاله نویسی علمی پژوهشی» که توسط دکتر احمد پاکتچی برگزار شد با شرکت ۲۹۰ نفر دارای بیشترین مخاطب بوده است.

 

برگزاری ۱۹ نشست علمی پژوهشی در جامعه الزهرا (س) از سال گذشته تا کنون

وی با اشاره به برگزاري نشست­های­ تخصصي در گرایش‌های مختلف، بیان کرد: در طول یک سال گذشته، سلسسله نشست­های تخصصی «تاریخ کلام امامیه در عصر حضور ائمه(علیهم‌السلام)» با حضور جمعی از پژوهشگران و اساتید گروه تاریخ و فلسفه ­و­ کلام و به مدت ۴۰ ساعت برگزار شد.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: در یک سال اخیر، ۱۹ نشست علمی پژوهشی برای ۹۷۹ دانش پژوه برگزار شد که ۴ نشست درگرایش فقه و حقوق، ۴ نشست در گرایش تفسیر و علوم قرآن، یک نشست در گرایش مطالعات زن و خانواده، ۳ نشست در گرایش اخلاق و تربیت، ۳ نشست در گرایش فلسفه و کلام و ۴ نشست در گرایش تاریخ برگزار شد.

 

حضور بیش از ۳۰۰ خواهر طلبه در انجمن های علمی پژوهشی جامعه الزهرا (س)

دکتر غروی، تأسیس و راه اندازی انجمن‌های علمی پژوهشی طلاب جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) را یکی از فعالیت‌های معاونت پژوهش در یک سال اخیر عنوان کرد و ادامه داد: دفتر انجمن‌های علمی پژوهشی با هدف شناسایی و ساماندهی استعدادها و ذخایر علمی جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) در رشته‏های مختلف، ايجاد زمينه‌هاي مناسب براي شكوفايي استعدادها، برانگيختن خلاقيت علمی و ‏پژوهشی دانش‌پژوهان از آذرماه ۱۳۹۴  فعالیت خود را آغاز کرد.

وی اضافه کرد: بیش از ۳۰۰ علاقمند در انجمن‌های علمی «تفسیر و علوم قرآن»، «فلسفه و کلام»، «تعلیم و تربیت اسلامی»، «فقه و اصول» و «مطالعات زن و خانواده» ثبت نام کردند و امسال، ۳ کارگاه، دو نشست و دو بازدید پژوهشی برای اعضای انجمن‌ها برنامه ریزی و اجرا  شد.

 

طراحی پژوهشکده مجازی بین المللی یکی از دستاوردهای ارزشمند جشنواره پژوهشی بین المللی بانو امین (ره)

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام الله علیها)، برگزاری جشنواره پژوهشی بین المللی بانو امین (ره) را از جمله بزرگترین برنامه‌های این معاونت در سال جاری برشمرد و تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، شناسایی ظرفیت پژوهش بانوان طلبه و شناسایی بانوان پژوهشگر بوده است و از رهگذر این جشنواره علایق و سلیقه‌های بانوان شرکت کننده در عرصه پژوهش شناسایی شد.

دکتر غروی با بیان این که جشنواره بین المللی بانو امین (ره) دو دستاورد کلان دربر داشت، افزود: طراحی پژوهشکده مجازی بین المللی از جمله دستاوردهای این برنامه بود، به طوری که تا کنون ۶۱۲ طلبه در سطوح مختلف تحصیلی حوزه‌های علمیه در این طرح ثبت نام کرند.

وی ادامه داد: طلاب تا تاریخ ۳۰ دی ماه فرصت دارند تا عضو این پژوهشکده شوند و امیدواریم که این پژوهشکده در دهه فجر سال جاری راه اندازی شود.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) اضافه کرد: مجمع هم اندیشی مراکز پژوهشی حوزه مطالعات زن و خانواده از دیگر دستاوردهای جشنواره پژوهشی بین المللی بانو امین (ره) بود که در این راستا، مراکز و موسسات فعال در حوزه مطالعات زن و خانواده شناسایی و جهت تعامل با آنها اقدام می‌شود.

 

ثبت نام ۲۲۲ خواهر طلبه در طرح «دستیار پژوهش»

غروی با اشاره به اجرای طرح «دستیار پژوهش» در جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) در بهمن سال گذشته، اظهار داشت: این طرح در حقیقت، تربیت پژوهشگر و جذب آنان در گروه‌های پژوهشی مختلف است.

وی بیان کرد: در این طرح، دانش پژوهان شاغل به تحصیل در سطح ۳ و ۴ شناسایی و دوره‌های تربیت پژوهشگر برای آنها برگزار شد.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: طرح «دستیار پژوهش» در ۶ گروه «اخلاق و تربیت اسلامی»، «تاریخ و سیره اهل بیت»، «تفسیر و علوم قرآنی»، «مطالعات زن و خانواده»، «فقه و اصول» و «فلسفه و کلام اسلامی» اجرا می‌شود و تا کنون ۲۲۲ نفر در این طرح ثبت نام کردند.

 

ایجاد و راه اندازی شبكه علمي در کتابخانه جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها)

غروی با بیان این که ایجاد و راه اندازی شبكه علمي در کتابخانه جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) یکی از کارهای ارزنده معاونت پژوهش در طول یک سال گذشته است، گفت: شبکه علمی جهت گردآوری، ذخیره، سازماندهی، اشاعه اطلاعات و دانش به شکل دیجیتالی و همچنین دسترسی به منابع کمیاب و نایاب در سال ۱۳۹۴ ایجاد شد.  

وی با بیان این که شبکه علمی جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) در سه بخش به بهره‌برداری رسید، افزود: بخش کتابخانه دیجیتال، حاوی ۱۷ سایت علمی با امکان دسترسی به بیش از  یک میلیون و ۱۶۲ هزار کتاب الکترونیکی و بخش پایگاه­های پژوهشی، حاوی ۱۸ سایت علمی با دسترسی به بیش از یک میلیون و ۴۱۵ هزار داده علمی مجلات و نشریات از جمله بخش‌های شبکه علمی است.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) اضافه کرد: بخش نشریات و فرهنگ حاوی  ۱۸ سایت با امکان دسترسی به بیش از ۳ میلیون و ۵۰۳ هزار مقاله علمی جهت سهولت دسترسی پژوهشگران به منابع الکترونیکی سومین بخش شبکه علمی است که مورد استفاده طلاب پژوهشگر قرار می‌گیرد.

 

طراحی و اجرای کلان پروژه‌های پژوهشی در جامعه الزهرا (س)

غروی، طراحی و اجرای کلان پروژه‌های پژوهشی را از دیگر فعالیت‌های معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) عنوان کرد و گفت: گروه‌های پژوهشی تاریخ، اخلاق و تربیت، فقه و حقوق و تفسیر از سال گذشته بخشی از فعالیت‌های خود را در قالب کلان پروژه‌های پژوهشی  برنامه ریزی کردند.

وی بیان داشت: از سال گذشته تا کنون، یک کلان پروژه در گروه تاریخ، ۴ کلان پروژه در گروه تفسیر، یک کلان پروژه در گروه فقه و حقوق و دو کلان پروژه در گروه اخلاق و تربیت طراحی و در حال اجرا است.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: گرچه گروه فلسفه کلان پروژه نداشته است، اما دو کتاب ارزنده شامل «فاعلیت نفس در جهان خارج (تحلیلی بر اصول، نتایج و لوازم کاربردی بر اساس آراء صدرالمتألهین)»  و «تمایزات عقلانیت ناب با روش شبه عقلانی» مورد نگارش قرار داده است.

 

بررسی بیش از ۲۶۰ اثر در شورای نشر معاونت پژوهش در طول یک سال گذشته

غروی به شورای نشر آثار پژوهشی جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) اشاره کرد و تصریح کرد: شورای نشر معاونت پژوهش، متشکل از ۶ نفر از فضلا و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است و در راستای حمایت از آثار مکتوب دانش‌پژوهان و اساتید فعالیت می‌کند.

وی افزود: این شورا از سال گذشته تا کنون، بیش از ۲۶۰ اثر در رشته‌های «تفسیر و علوم قرآنی»، «تاریخ اسلام»، «تعلیم و تربیت»، «فلسفه و کلام»، «فقه و حقوق»، «مطالعات اجتماعی»، «شیعه‌شناسی»، «اسلام‌شناسی»، «زن و خانواده»، «هنر و رسانه» و... بررسی کرده است و ۱۷اثر به تأیید شورای نشر معاونت پژوهش رسیده است که ۷ اثر در دست چاپ و انتشاراست و ۱۲ اثر در مرحله اصلاح نهایی است.

 

عضویت بیش از ۱۵ هزار نفر در کتابخانه جامعه‌الزهرا (س)

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به فعالیت کتابخانه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و بانک اطلاعات موجود در کتابخانه، گفت: این کتابخانه در جلسات کنسرسیوم مجمع تخصصی کتابخانه‌های ایران(مکتا) شرکت فعال دارد و اعضای این کتابخانه می‌توانند با کارت کتابخانه از کتابخانه‌های تخصصی دیگر استفاده کنند.

غروی ‌افزود: کتابخانه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیش از ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر عضو دارد که بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر آنها فعالیت مستمر دارند و عضو فعال هستند.

وی تصریح کرد: کتابخانه مرکزی دارای ۲۶ هزار و ۲۱۱ عنوان و ۵۸ هزار و ۳۱۷ جلد کتاب به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی است؛ همچنین در کتابخانه تخصصی پژوهشی جامعه‌الزهرا (سلام الله علیها)، بیش از دو هزار و ۶۰۰ کتاب به زبان‌های فاریس و عربی در حوزه‌های مختلف وجود دارد.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: سالن مطالعه کتابخانه جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) در یک طبقه کامل و در مساحت ۷۳۰ متر با ظرفیت ۳۰۰ میز و صندلی برای طلاب و پژوهشگران تجهیز شده است.

غروی با بیان این که بیش از صد نشریه تخصصی و علمی پژوهشی در آرشیو نشریات وجود دارد، گفت: در حال حاضر بیش از سه هزار و ۸۰۰ عنوان پایان‌نامه در پایگاه نرم‌افزار کتابخانه ثبت و سازمان دهی شده است.

 

تفاهم نامه های پژوهشی جامعه الزهرا (س) با نهادهای علمی

وی به تفاهم نامه‌های معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) با دیگر مراکز علمی پژوهشی در طول یک سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: تفاهم نامه با کتابخانه‌های تخصصی قم و تشکیل مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم تحت عنوان «مکتا» از جمله تفاهم نامه‌هایی است که در طول یک سال گذشته به امضا رسیده است.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: تفاهم­نامه همکاری در برگزاری همایش ملی بین­رشته‌ای «انسان، جامعه، سلامت» از دیگر تفاهم نامه‌هایی بود که به منظور توسعه فعالیت‌­های علمی پژوهشی در حوزه­های تخصصی و استفاده از توانمندی­های فکری و تجربه­های علمی و عملی بین دانشگاه قم و جامعه‌‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) منعقد شد.

گروه خبری: 

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر