فرم جستجو

عمومی

خبرهای عمومی

دوره معرفت‌افزایی «برگی از طوبی» برگزار می‌شود

دبیر انجمن علمی‌فرهنگی جامعه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دوره معرفت‌افزایی «برگی از طوبی» در ترم تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به اینکه دوره معرفت‌افزایی «برگی از طوبی» به همت کانون «مکارم‌الاخلاق» انجمن علمی‌فرهنگی و با هدف تربیتی شرح و بررسی «دعای اول صحیفه سجادیه» برگزار می‌شود، گفت: تمسک به ادعیه زاکیه اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) به عنوان گنجینه ارزشمند و گرانبهای معارف و نیز راهبرد و راهکاری تربیتی، باید در اولویت برنامه‌های تربیتی جوامع اسلامی به ویژه طلاب علوم دینی قرار گیرد.   

دبیر انجمن علمی‌‌فرهنگی تصریح کرد: صحیفه پرنور سجادیه که به عنوان میراث آسمانی حضرت زین‌العابدین(علیه‌السلام) در اختیار امت مسلمان قرار گرفته، کتابی هزاران برگ از مولفه‌ها و برنامه‌های عمل‌ساز اخلاقی و تربیتی است.  

ظهیری یادآور شد: دوره معرفت‌افزایی «برگی از طوبی» با هدف تربیتی شرح و تفسیر دعای اول صحیفه سجادیه و با حضور استاد ارجمند، سرکار خانم لباف (دامت‌برکاته) برگزار می‌شود.  

وی افزود: این دوره معرفت‌افزایی، روزهای پنجشنبه، به مدت ۶ جلسه و از تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد که علاقه مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر تا چهارشنبه، ۲۷ بهمن، به دفتر انجمن علمی‌فرهنگی واقع در انتهای طبقه همکف شهید قدوسی (رحمةالله‌علیه) مراجعه فرمایند.

 

گروه خبری: 

زنگ انقلاب در مجتمع تربیتی هدی طنین‌انداز شد

زنگ انقلاب توسط «حجت الاسلام و المسلمین مدنی» ساعت ۹:۳۳ دقیقه همزمان با ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی در مجتمع آموزشی تربیتی هدی وابسته به جامعه الزهرا(سلام الله علیها) نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، این مراسم روز سه شنبه همزمان با آغاز ایام الله دهه مبارک فجر با حضور معاونان، مدیران و اعضای شورای جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، مدیران اداره آموزش و پرورش استان قم و مسئولان بسیج دانش آموزی اداره آموزش و پرورش قم، به میزبانی مدیران و دانش آموزان مدارس مجتمع آموزشی تربیتی هدی برگزار شد.

 

لزوم تربیت نسل جدید در مسیر حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی

در این مراسم که ساعت ۹ صبح در دبیرستان معارف اسلامی هدی برگزار شد، پس از قرائت آیاتی چند از سوره فجر توسط دانش آموزان دبستان هدی و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، «علیرضا کبیری»، مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی به سخنرانی پرداخت.

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی، باور به خدا، باور به مردم و باور به خود را از جمله باورهای امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: امام خمینی (ره) با این سه باور پا به صحنه مبارزه با قدرت استبداد داخلی و استکبار جهانی گذاشتند و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی به افتخاراتی که ملت ایران به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی کسب کردند اشاره کرده، بر لزوم تربیت نسل جدید در مسیر حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی تأکید کرد.

کبیری در پایان به برنامه‌های مجتمع آموزشی تربیتی در ایام مبارک دهه فجر اشاره کرد.

در ادامه، گروه سرود پیش دبستانی هدی با لباس‌های اقوام ایرانی به اجرای سرودی به مناسبت دهه فجر پرداختند و پس از آن، زنگ انقلاب اسلامی توسط حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) رأس ساعت ۹:۳۳ دقیقه که همزمان با ورود امام خمینی (ره) به کشور بود، به صدا درآمد و در فضای مراسم طنین انداز شد.

 

پیروزی‌های آینده ما در گروی ایمان به خداوند است

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مدنی، در این مراسم به بیان خاطراتی از دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس پرداختند و تصریح کردند: روحیه فداکاری، ایثارگری و شهادت جز در پرتوی ایمان و توکل به خداوند حاصل نمی‌شود و رمز اساسی پیروزی انقلاب اسلامی، روحیه فداکاری و ایثارگری‌های ملت ایران و توکل به خداوند بود.

ایشان با بیان اینکه پیروزی‌های آینده ما در گروی ایمان به خداوند است، گفت: ایمان به خدا، فردای انقلاب و فردای تاریخ نسل جوان را بیمه خواهد کرد و اگر ایمان به خدا را از دست دهیم، شکست خواهیم خورد.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان و نسل جدید با انقلاب اسلامی آشنا شوند، تصریح کردند: انقلاب اسلامی ما با انقلاب‌های دیگر متفاوت است و نسل جدید باید مسیر مقدس انقلاب اسلامی را بشناسند و ریشه‌ها، زمینه‌ها و حقیقت انقلاب اسلامی و وظیفه خود را در این مسیر بدانند.

در پایان مراسم، دانش آموزان مجتمع آموزشی تربیتی هدی سرود «خمینی ای امام» را به یاد روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ همخوانی کردند.

گفتنی است، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به همراه معاونان و مدیران جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، مدیران و معاونان اداره آموزش و پرورش و مدیران و معاونان مجتمع آموزشی تربیتی هدی پس از مراسم جشن انقلاب از نمایشگاه دهه فجر این مجتمع بازدید کردند.

 

 

گروه خبری: 

پرفسور «ایوا اورتمان» از جامعه‌الزهرا(س) بازدید کرد

خانم پرفسور «ایوا اورتمان»، استاد دانشگاه بُن آلمان از بخش‌های مختلف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، خانم پرفسور «ایوا اورتمان»، استاد دانشگاه بُن آلمان شب گذشته (۴ اسفند) به همراه چهار نفر از اساتید دانشگاه‌های ایران از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

هدف از این بازدید، آشنایی با جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین مرکز علمی- حوزه‌ای بانوان در جهان تشیع است که سالانه هزاران طلبه ایرانی و بین‌الملل از آن فارغ‌التحصیل می‌شوند.

مهمانان از مراکز علمی، پژوهشی، تفریحی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند و با مرکز بین الملل آموزش زبان فارسی و دوره‌های کوتاه‌مدت آشنا شدند.

 

گروه خبری: 

دومین برنامه «رسم پروانگی» ویژه طلاب خوابگاهی برگزار شد

معاون تربیتی ‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دومین برنامه «رسم پروانگی» با حضور ۶۰۰ طلبه خوابگاهی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد: در آستانه ترم تحصیلی جدید، دومین  برنامه رسم پروانگی با عنوان اخلاق و تربیت درمسیر زندگی برگزار شد.

وی با بیان این که برنامه رسم پروانگی با رویکرد تربیتی و حلقه های تهذیب طلاب  خوابگاهی برگزار می شود، اظهار داشت: در این برنامه، حدود ۶۰۰ طلبه ایرانی و بین‌الملل و ۲۵ استاد جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) حضور داشتند.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: برنامه رسم پروانگی، شنبه های هر هفته، ساعت ۱۹ الی ۲۰ در خوابگاه برگزار می‌شود.

 

 

گروه خبری: 

مکان‌های برگزاری مسابقه علمی کوثر اعلام شد

مدير اداره ارزشيابي تحصيلي و مسابقات علمی معاونت آموزش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری مسابقه علمی کوثر در ۷ استان کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي و بين‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «مهدي رسولي‌نيا» روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی، عنوان کرد: مسابقه علمی کوثر ویژه طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن، ايجاد نشاط، رقابت علمي و نيز شناسايي استعدادهاي برتر طلاب در موضوعات مورد نظر است.

وی با بیان این که مسابقه علمی کوثر به صورت موضوعی و تخصصی برگزار می‌شود، اظهار داشت: این مسابقه، روز پنج شنبه ۵ اسفندماه ساعت ۹ صبح به صورت همزمان و حضوری برگزار می‌شود.

مدير اداره ارزشيابي تحصيلي و مسابقات علمي معاونت آموزش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: قم و شهرهای تهران، مشهد، کرمان، اصفهان، شیراز و البرز از جمله مراکز برگزاری مسابقه علمی کوثر است.

گروه خبری: 

نشست بین‌المللی«جنبش‌های دینی جدید در کشور های کره جنوبی و ایران» برگزار می‌شود

معاون پژوهش دانشکده هدی از برگزاری هشتمین نشست بین‌المللی الهیات تطبیقی با عنوان «جنبش‌های دینی جدید در کشورهای کره جنوبی و ایران» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «مسعود اسماعیلی» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: در این نشست، پروفسور «کوانگ سو پارک»، مدیر مرکز پژوهشی مطالعات ادیان دانشگاه ونک وانگ کره جنوبی سخنران این نشست خواهد بود.

وی افزود: حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «باقر طالبی دارابی»، مدیر گروه دین پژوهی دانشگاه ادیان و مذاهب از دیگر سخنرانان این نشست است که پیرامون این موضوع به سخنرانی می‌پردازند.

معاون پژوهش دانشکده هدی اظهار داشت: این نشست روز پنج‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه، ساعت ۱۰ در اتاق ریاست دانشکده هدی برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

سلسله‌نشست‌های «فاطمه‌شناسی» ویژه طلاب خوابگاهی برگزار می‌شود

رئیس امور خوابگاه‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری سلسله‌نشست‌های «فاطمه‌شناسی» ویژه طلاب خوابگاهی خبر داد.

گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «اشرف سادات ارمکان» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: هدف از برگزاری سلسله‌نشست‌های «فاطمه‌شناسی»، تأکید بر منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است که فرمودند: «باید هر حرف، کلمه و هر اشاره‌ای در زندگی حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) برای ما یک سرمشق باشد. به محبت دورادور و احساس محبت اکتفا نکنیم؛ این احساس را در زندگی پیاده نماییم. اگر محبت نباشد، این رابطه عملی به وجود نمی آید. در سایه آن محبت می‌شود این پیوند و پیوستگی عملی را به وجود آورد. اما بدون این پیوستگی و پیوند عملی، اصل آن محبت زیر سؤال خواهد رفت».

وی اظهار داشت: سرکار خانم «شیرازی»، استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در سلسله‌نشست‌های «فاطمه‌شناسی» که در خوابگاه حضرت خدیجه(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود، به سخنرانی می‌پردازد.

رئیس امور خوابگاه‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: نخستین نشست از سلسله‌نشست‌های «فاطمه‌شناسی» روز چهارشنبه ۲۷ بهمن‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در خوابگاه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

دوره «مانور جهاد معرفتی» ویژه طلاب خوابگاهی برگزار می‌شود

رئیس امور خوابگاه‌های طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری اولین دوره «مانور جهاد معرفتی» ویژه طلاب خوابگاه حضرت خدیجه(سلام‌الله‌علیها) و با حضور اساتید مجرب فلسفه و کلام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «اشرف سادات ارمکان» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: دوره «مانور جهاد معرفتی» با شعار «ما میخواهیم سربازان خط مقدم جبهه فرهنگی انقلاب باشیم» برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری دوره «مانور جهاد معرفتی»، تقویت پایه‌های اعتقادی طلاب و پاسخگویی به سوالات اعتقادی آنها است.

رئیس امور خوابگاه های طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: مراسم افتتاحیه دوره «مانور جهاد معرفتی»، سه شنبه ۲۶ دی ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در خوابگاه حضرت خدیجه(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

ارمکان تصریح کرد: دوره «مانور جهاد معرفتی» روزهای سه شنبه هر هفته با حضور اساتید کلام و فلسفه برگزار می‌شود و طلاب خوابگاهی می توانند در این مانور شرکت کنند.

گروه خبری: 

ششمین نشست «اسلام،علوم اجتماعی و جنسیت» برگزار می‌شود

مدیر گروه آموزشی مطالعات اسلامی زنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری ششمین نشست از سلسله‌نشست‌های «اسلام، علوم اجتماعی و جنسیت» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «زهرا امین مجد» در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی عنوان کرد: ششمین نشست از سلسله‌نشست‌های «اسلام، علوم اجتماعی و جنسیت» به همت گروه علمی مطالعات اسلامی زنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و با همکاری انجمن مطالعات اجتماعی حوزه علمیه و انجمن علمی پژوهشی مطالعات زن و خانواده معاونت پژوهش برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: سلسله‌نشست‌های «اسلام، علوم  اجتماعی و جنسیت» به تبیین مقدمات نظری مفهوم‌شناسی علوم انسانی اسلامی و همچنین امکان‌سنجی علوم اجتماعی اسلامی می‌پردازد، سپس در نگاهی تطبیقی، تفاوت‌های علوم و مطالعات اجتماعی مدرن و اسلامی تبیین می‌شود و در گام نهایی، مسائل جنسیتی این عرصه مورد خوانش و بررسی قرار می‌گیرد.

مدیر گروه آموزشی مطالعات اسلامی زنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر «حسین بستان»، عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در سلسله‌نشست‌های علمی «اسلام، علوم اجتماعی و جنسیت» به سخنرانی می‌پردازد.

امین مجد بیان داشت: این نشست روز پنج‌شنبه (۲۸بهمن) ساعت ۱۰ الی ۱۲ در آمفی‌تئاتر طبقه چهارم ساختمان شهید بهشتی(ره) واقع در آموزشگاه امام رضا (علیه‌السلام) برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

آزمون دوره آموزشی «هر طلبه یک حکیمه» برگزار شد

دبیر انجمن علمی‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری آزمون پایانی دوره آموزشی «هر طلبه یک حکیم» به همت کانون سلامت این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر، عنوان کرد: هدف از برگزاری دوره آموزشی «هر طلبه یک حکیمه» که به همت کانون سلامت برگزار می شود، آشنایی طلاب با «طب اسلامی» است.

وی اظهار داشت: آزمون مرحله «آشنایی» این دوره با حضور بیش از ۲۵۰ نفر از طلاب در سالن آیت‌الله بهاءالدینی(رحمه‌الله‌علیه) برگزار شد.

دبیر انجمن علمی‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: آموزش مهارت‌های پیشگیری از بروز بیماری‌های روحی، جسمی و روانی و همچنین تعریف شیوه تغذیه درمانی بر اساس آیات و روایات اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) از مهم‌ترین اهداف برگزاری این دوره است.

ظهیری با بیان این که دوره آموزشی «هر طلبه یک حکیمه» شامل سه مرحله آشنایی، مقدماتی و تکمیلی است، گفت: مرحله «آشنایی» این دوره در ترم تحصیلی گذشته و در ۱۰ جلسه آموزشی برگزار شد.

وی تصریح کرد: مرحله «مقدماتی» دوره آموزشی «هر طلبه یک حکیمه» با حضور پذیرفته‌شدگان آزمون پایانی مرحله «آشنایی» این دوره با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدعلی اخوان» از اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

 

گروه خبری: 

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر