فرم جستجو

عمومی

خبرهای عمومی

دوره معرفت‌افزایی «برگی از طوبی» برگزار می‌شود

دبیر انجمن علمی‌فرهنگی جامعه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دوره معرفت‌افزایی «برگی از طوبی» در ترم تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به اینکه دوره معرفت‌افزایی «برگی از طوبی» به همت کانون «مکارم‌الاخلاق» انجمن علمی‌فرهنگی و با هدف تربیتی شرح و بررسی «دعای اول صحیفه سجادیه» برگزار می‌شود، گفت: تمسک به ادعیه زاکیه اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) به عنوان گنجینه ارزشمند و گرانبهای معارف و نیز راهبرد و راهکاری تربیتی، باید در اولویت برنامه‌های تربیتی جوامع اسلامی به ویژه طلاب علوم دینی قرار گیرد.   

دبیر انجمن علمی‌‌فرهنگی تصریح کرد: صحیفه پرنور سجادیه که به عنوان میراث آسمانی حضرت زین‌العابدین(علیه‌السلام) در اختیار امت مسلمان قرار گرفته، کتابی هزاران برگ از مولفه‌ها و برنامه‌های عمل‌ساز اخلاقی و تربیتی است.  

ظهیری یادآور شد: دوره معرفت‌افزایی «برگی از طوبی» با هدف تربیتی شرح و تفسیر دعای اول صحیفه سجادیه و با حضور استاد ارجمند، سرکار خانم لباف (دامت‌برکاته) برگزار می‌شود.  

وی افزود: این دوره معرفت‌افزایی، روزهای پنجشنبه، به مدت ۶ جلسه و از تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد که علاقه مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر تا چهارشنبه، ۲۷ بهمن، به دفتر انجمن علمی‌فرهنگی واقع در انتهای طبقه همکف شهید قدوسی (رحمةالله‌علیه) مراجعه فرمایند.

 

گروه خبری: 

زنگ انقلاب در مجتمع تربیتی هدی طنین‌انداز شد

زنگ انقلاب توسط «حجت الاسلام و المسلمین مدنی» ساعت ۹:۳۳ دقیقه همزمان با ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی در مجتمع آموزشی تربیتی هدی وابسته به جامعه الزهرا(سلام الله علیها) نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، این مراسم روز سه شنبه همزمان با آغاز ایام الله دهه مبارک فجر با حضور معاونان، مدیران و اعضای شورای جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، مدیران اداره آموزش و پرورش استان قم و مسئولان بسیج دانش آموزی اداره آموزش و پرورش قم، به میزبانی مدیران و دانش آموزان مدارس مجتمع آموزشی تربیتی هدی برگزار شد.

 

لزوم تربیت نسل جدید در مسیر حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی

در این مراسم که ساعت ۹ صبح در دبیرستان معارف اسلامی هدی برگزار شد، پس از قرائت آیاتی چند از سوره فجر توسط دانش آموزان دبستان هدی و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، «علیرضا کبیری»، مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی به سخنرانی پرداخت.

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی، باور به خدا، باور به مردم و باور به خود را از جمله باورهای امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: امام خمینی (ره) با این سه باور پا به صحنه مبارزه با قدرت استبداد داخلی و استکبار جهانی گذاشتند و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی به افتخاراتی که ملت ایران به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی کسب کردند اشاره کرده، بر لزوم تربیت نسل جدید در مسیر حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی تأکید کرد.

کبیری در پایان به برنامه‌های مجتمع آموزشی تربیتی در ایام مبارک دهه فجر اشاره کرد.

در ادامه، گروه سرود پیش دبستانی هدی با لباس‌های اقوام ایرانی به اجرای سرودی به مناسبت دهه فجر پرداختند و پس از آن، زنگ انقلاب اسلامی توسط حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) رأس ساعت ۹:۳۳ دقیقه که همزمان با ورود امام خمینی (ره) به کشور بود، به صدا درآمد و در فضای مراسم طنین انداز شد.

 

پیروزی‌های آینده ما در گروی ایمان به خداوند است

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مدنی، در این مراسم به بیان خاطراتی از دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس پرداختند و تصریح کردند: روحیه فداکاری، ایثارگری و شهادت جز در پرتوی ایمان و توکل به خداوند حاصل نمی‌شود و رمز اساسی پیروزی انقلاب اسلامی، روحیه فداکاری و ایثارگری‌های ملت ایران و توکل به خداوند بود.

ایشان با بیان اینکه پیروزی‌های آینده ما در گروی ایمان به خداوند است، گفت: ایمان به خدا، فردای انقلاب و فردای تاریخ نسل جوان را بیمه خواهد کرد و اگر ایمان به خدا را از دست دهیم، شکست خواهیم خورد.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان و نسل جدید با انقلاب اسلامی آشنا شوند، تصریح کردند: انقلاب اسلامی ما با انقلاب‌های دیگر متفاوت است و نسل جدید باید مسیر مقدس انقلاب اسلامی را بشناسند و ریشه‌ها، زمینه‌ها و حقیقت انقلاب اسلامی و وظیفه خود را در این مسیر بدانند.

در پایان مراسم، دانش آموزان مجتمع آموزشی تربیتی هدی سرود «خمینی ای امام» را به یاد روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ همخوانی کردند.

گفتنی است، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به همراه معاونان و مدیران جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، مدیران و معاونان اداره آموزش و پرورش و مدیران و معاونان مجتمع آموزشی تربیتی هدی پس از مراسم جشن انقلاب از نمایشگاه دهه فجر این مجتمع بازدید کردند.

 

 

گروه خبری: 

دوره ۶ جلدی «خودآموز زبان فارسی» منتشر شد

مدیر مرکز آموزش زبان فارسی از انتشار دوره ۶ جلدی «خودآموز زبان فارسی» با حمایت جامعه الزهرا(سلام الله علیها)خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مدیر مرکز آموزش زبان فارسی از انتشار دوره ۶ جلدی «خودآموز زبان فارسی» با حمایت جامعه الزهرا(سلام الله علیها)خبر داد.

خانم «سیده فاطمه رسولی موسوی» اظهار داشت: این خودآموز پس از دو دهه تدریس در مراکز آموزشی داخلی و خارجی، پژوهش و بازنگری‌های مکرر، تألیف و منتشر شده است.

وی آموزش به صورت چندرسانه‌ای، داشتن تمرین‌های متنوع با هدف تقویت و تثبیت آموخته‌های زبان آموزان، آشنایی با الگوهای گفتاری غیررسمی زبان فارسی به منظور رفع نیازهای گفتاری روزمره را از ویژگی‌های این خودآموز خواند.

خانم رسولی بیان کرد: در این خودآموز به سیر منطقی آموزش از آسان به مشکل، استفاده از شیوه‌های آموزشی فعال و تمرین‌های گروهی، استفاده از روش آموزش ارتباطی زبان فارسی توجه شده است.

 وی تسلط به زبان فارسی در کوتاه ترین زمان را از دیگر ویژگی‌های این خودآموز عنوان کرد.

مدیر مرکز آموزش زبان فارسی نرم افزار صوتی این خودآموز را ابزاری موثر در تقویت بیان و لهجه دانست و اظهار داشت: این خودآموز برای تمام علاقه مندان به فراگیری زبان فارسی، اساتید، دانشجویان، دانش‌آموزان و حتی افراد با سطح تحصیلات مقدماتی، افراد فعال در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، علاقه‌مندان به تحصیل در کشورهای فارسی زبان و ایرانیان مقیم خارج کشور مفید است.

  

گروه خبری: 

۹۵ طلبه برگزیده درسی، فرهنگی و تربیتی مدرسه نیمه وقت ۱ تجلیل شدند

درس اخلاق اختصاصی مدرسه نیمه‌وقت ۱ همراه با تجلیل از ۹۵ طلبه برگزیده درسی، فرهنگی و تربیتی این مدرسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، درس اخلاق اختصاصی مدرسه نیمه‌وقت ۱ در آستانه ی میلاد پرخیر و برکت حضرت صدیقه کبری (سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

این مراسم با قرائت قرآن و با سخنان سرکار خا نم «رهبرپور»، مدیر مدرسه نیمه وقت ۱ پیرامون شخصیت حضرت زهرا(سلام الله علیها) آغاز شد.

در ادامه، سرکار خانم «مکرمی» یکی از طلاب مدرسه، دلنوشته ای درباره حضرت زهرا(سلام الله علیها)، بانوی دو عالم قرائت کرد.

این مراسم با مولودی خوانی سرکار خانم «افضلی» ادامه یافت و در ادامه، سرکار خانم «شیرانی» یکی از طلاب موفق و ممتازدرسی تبلیغی به بیان خاطره ای زیبا در زمینه تبلیغ پرداخت.

در این برنامه، ۹۵ نفر از طلاب برتر و برگزیده درسی، فرهنگی- تربیتی مدرسه نیمه وقت ۱ مورد تجلیل قرار گرفته و جوایزی به آنها اهدا شد.

طلاب برتر و برگزیده شامل ممتازین درسی سال تحصیلی ۹۵-۹۴ ، برندگان مسابقات تدبر در قرآن کریم، فرهنگ سخنان حضرت زهرا (سلام الله علیها)، برگزیدگان کارگاه کنترل عواطف و کارگاه عوامل کاهش محبت در زندگی مشترک، فعالان تربیتی و نمایندان کلاسی و برترین‌های شرکت کننده در نمایشگاه صنایع دستی طلاب مدرسه نیمه وقت ۱  در این مراسم تجلیل شدند.

اسامی طلاب برگزیده به شرح ذیل است:

 

 

 

 

 

 

 

 

گروه خبری: 

فعالان آموزشی تربیتی مدرسه نیمه‌وقت ۲ تجلیل شدند

جشن میلاد حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) به همراه تقدیر و تجلیل از ممتازان تحصیلی و فعالان آموزشی تربیتی مدرسه نیمه‌وقت۲ و همچنین برگزیدگان مسابقه کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، جشن میلاد حضرت زهرا(سلام الله علیها) به همت مدرسه نیمه‌وقت ۲ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  برگزار شد.

این مراسم با مولودی‌خوانی سرکار خانم «درویشی» آغاز و با بیان چند روایت در وصف حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) ادامه یافت.

در این مراسم، سرکار خانم «طباطبایی»، مدیر مدرسه نیمه‌وقت۲ نیز به سخنانی پیرامون ولادت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) و آغاز سال نو پرداخت.

تقدیر و تجلیل از ممتازان تحصیلی مدرسه نیمه‌وقت۲ از دیگر برنامه های این مراسم بود که ۱۵ نفر از ممتازان تحصیلی به نام‌های خانم‌ها «فاطمه مزارعی زاده»، «وحیده سلوکی»، «زهره خورشیدی فر»، «طاهره نادری»، «بنت‌الهدی الهی‌نیا»، «منصوره دانشور»، «راحله سلیمانی»، «زینب رستمی»، «طاهره جمالی»، «سیده‌بتول قریشی»، «رقیه برقیان»، «زینب گوهری»، «زهره جعفری‌ناظر»، «رباب‌سادات طباطبایی فر»، «معصومه رضایی» مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این مراسم، به ۱۰ نفر از شرکت‌کنندگان در مسابقه کتابخوانی «فرهنگ سخنان حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها)» به قید قرعه جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

خانم‌ها «زهرا غنی»، «فاطمه احمدی»، «سیده بتول قریشی»، «زهرا مشهدی»، «زهرا عرفانی»، «طیبه اله‌وردی»، «سعیده منصوری»، «فاطمه ظهیری»، «زینب مشهدی» و «سیده فاطمه شیرین‌آبادی» از جمله افراد برگزیده در مسابقه کتابخوانی «فرهنگ سخنان حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) بودند.

همچنین در این مراسم، ۹ نفر از فعالان آموزشی وتربیتی مدرسه نیمه‌وقت ۲ به نام‌های خانم‌ها «زهرا سلطانی»، «فاطمه برمر»، «سیده‌فاطمه شیرین‌آبادی»، «مرضیه مصباح»، «فاطمه حاجی‌پور»، «سیده‌بتول قریشی»، «مریم عسگری»، «راحله سلیمانی» و «زهراسادات منزوی» مورد تجلیل قرار گرفتند.

گروه خبری: 

بازدید دانشجویان و اساتید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان از جامعه الزهرا(س)

جمعی از دانشجویان و اساتید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، پانزده نفر از دانشجویان و اساتید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان تهران روز دوشنبه - ۲۳ اسفند – از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

هدف از این بازدید معرفی این موسسه به دانشجویان و آشنایی آنان با فعالیت‌های فرهنگی، تربیتی و آموزشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی و دیدار با تنی چند از زبان آموزان بخش آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بود.

همچنین در این بازدید سرکار خانم «سیده فاطمه رسولی موسوی» مدیر مرکز بین المللی زبان فارسی جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به بیان توضیحاتی پیرامون این مرکز و بخش های مختلف آن پرداخت.

در پایان، یکی از طلاب دانمارکی جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که به تازگی به دین مبین اسلام مشرف شده است با دانشجویان صحبت کرد و به پرسش های آنها در ارتباط با چگونگی مسلمان شدن خود پاسخ داد.

گروه خبری: 

آرامش زینبی تاجی بر سر همسران شهدای مدافع حرم است

همسر شهید مدافع حرم، سرکار خانم «آزاده سادات مداری» ضمن اشاره به خصلت های معنوی همسر خود گفت: ایشان تاکید زیادی بر دوری از دلبستگی های دنیوی داشت.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، جلسه درس اخلاق طلاب جامعه الزهرا(سلام الله علیها)  روز یکشنبه – ۲۲ اسفند – در حسینیه امام خمینی(ره) این مرکز با موضوع «تربیت ولایی فرزندان و گرامیداشت مادران و همسران شهدا» با سخنرانی استاد «ناهید طیبی» برگزار شد.

در پایان این جلسه، خانم «آزاده سادات مداری» همسر شهید «مهدی علیدوست»؛ به ایراد سخن پرداخت.

خانم مداری با اشاره به زندگی پنج ساله خود با شهید بیان داشت: ایشان به احترام حضرت زهرا(سلام الله علیها) دوست داشتند همسرشان از خاندان سادات باشد.

وی افزود: ایشان شاگرد مکتب اهل بیت(علیهم السلام) و قرآن بود و هرگز نماز اول وقتش ترک نمی شد و از من میخواست به دنیا دل نبندم و از عنوان های دنیوی به دور باشم.

طلبه جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با اشاره به سخنان شهید علیدوست مبنی بر دریافت مدال افتخار از دستان حضرت زینب(سلام الله علیها) خاطر نشان کرد: شهید علیدوست می گفت من صدای مردم سوریه را می شنوم و می خواهم برای کمک به مردم این کشور بروم و زمانی که می خواست عازم شود خودم ایشان را از زیر قرآن رد کردم.

مداری تصریح کرد: ایشان در آخرین تماس می گفت آرزوی من این هست که جانم را فدای حضرت زینب(سلام الله علیها) کنم و سوم محرم خبر شهادت ایشان را به من دادند و با علاقه زیادی که به حضرت زهرا(سلام الله علیها) داشت از پهلو ترکش خورده بود.

وی در ادامه گفت: قبل از شهادت همسرم مفهوم زنده بودن شهید را درک نمی کردم ولی الان به خوبی در زندگی خودم و پسر سه ساله ام، علی اصغر، زنده بودن همسرم شهید را کاملا احساس می کنم زیرا به واسطه شهادت ایشان افراد بسیاری به ولایت رو آوردند و جوانانی که مسجد را دوست نداشتند الان در مساجد حضور فعال دارند و داوطلب رفتن به سوریه هستند.

همسر شهید توسل به حضرت زینب(سلام الله علیها) را عامل بزرگی در آرامش خود عنوان کرد و بیان داشت: وقتی پسرم بهانه پدر را می گیرد و بی تابی می کند، از حضرت زینب(سلام الله علیها) می خواهم دست خود را بر روی قلب من و پسرم بکشد و آرامشی که در آن لحظه دریافت می کنم مانند هیچ آرامشی نیست و از این بابت بسیار خوشحالم و این تاجی بود که همسرم بر سر من گذاشتند.

شهید «مهدی علیدوست» اولین شهید مدافع حرم استان قم است که یک فرزند سه ساله به نام «علی اصغر» دارد؛ در پایان این مراسم با حضور طلاب جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از ایشان تجلیل شد.

 

 

گروه خبری: 

یادآوری سیره شهدا از روش‌های تربیت حماسی است

حجت الاسلام جوشقانیان در نشست «ستاره های بی مزار» بیان داشت: ساخت تسبیح از تربت حضرت حمزه سیدالشهدا به دستان مبارک حضرت زهرا(سلام الله علیها) نشان دهنده‌ی جدا نبودن دین از سیاست و جهاد است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، نشست «ستاره های بی مزار» در آستانه سالگرد وفات حضرت ام البنین(سلام الله علیها) و بزرگداشت مقام والای مادران شهدا و همچنین سالروز عملیات شکوهمند خیبر، بعدازظهر امروز – شنبه ۲۱ اسفند - در جوار بارگاه شهدای خوشنام آرمیده در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد.

در این نشست که از سوی کانون علما و شهدای انجمن علمی فرهنگی طلاب جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد، نماز جماعت و زیارت عاشورا توسط حجت الاسلام و المسلمین «حسین جوشقانیان» اقامه و قرائت شد.

مسئول مؤسسه سیره شهدا در این نشست که با موضوع و محوریت تربیت حماسی برگزار شده بود؛ بیان داشت: در زمان حاضر در میان دو موقعیت حساس مبدا یعنی عاشورا و مقصد که امر ظهور است، قرار گرفته‌ایم و با توجه به حساس و کلیدی بودن مأموریت مان در این زمان، باید تمام زندگی خود را براساس رسیدن به قله‌ی رفیع ظهور، هدفمند کنیم.

جوشقانیان با تأکید بر تبیین این نوع نگاه از سوی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اظهار داشت: تربیت حماسی دارای پیش نیازها و راهکارهایی است که در سند انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مشخص شده است.

وی افزود: حضرت زهرا(سلام الله علیها) سه نوع عملیات در جهت تربیت حماسی جامعه انجام دادند که اولین آن خطبه فدکیه بود و سپس سخنان ایشان در دیداری که زنان مدینه با حضرت داشتند و نکات بسیار مهمی که در راه بصیرت و دین‌شناسی در این دیدار بیان کردند.

جوشقانیان محور دوم عملیات فرهنگی حضرت زهرا(سلام الله علیها) را حضور در نزد قبور شهدای احد خواند و خاطر نشان کرد: حضرت زهرا(سلام الله علیها) می توانست در نزد قبر پیامبر (صلی الله علیه و آله) هم حضور داشته باشد ولی با توجه به ۶۰۰ آیه‌ی قرآن که در مورد جهاد و شهادت است، این عمل حضرت نشان‌دهنده ی محوریت و اهمیت جایگاه جهاد و شهادت در دین است.

این راوی سیره شهدا تأکید کرد: طبق بیان امام خمینی(ره) تنها فرهنگی که می‌تواند در مقابل فرهنگ دنیایی بایستد، فرهنگ شهادت و جهاد است و مادران امروز اگر طبق این تفکر و فرهنگ حرکت کنند، فرزندان خود را به طور صحیح در راه دین تربیت خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: برای تربیت فرزندی که مقرب درگاه الهی باشد باید از ابتدا برنامه ریزی کرد و برای این امر می‌توان از نقل داستان هایی از زندگی شهدا استفاده کرد.

جوشقانیان با اشاره به حضور شهدای مختلف در استان قم اظهار داشت: ۵۰۰ شهید بین المللی از کشورهای عراق، سوریه و فرانسه در قم دفن هستند و با حضور خانوادگی بر مزار این شهدا، قدمی دیگر در راه تربیت حماسی فرزندان برداشته می شود.

عضو نخبگان برتر تبلیغ با تأکید بر جایگاه صحیح خانواده در تربیت حماسی تصریح کرد: حضور عکس و نام شهدا در خانه و متوجه کردن فرزندان به آموزه‌های شهدا و یادآوری مکرر خداوند، از بزرگترین و مهم ترین روش های تربیت حماسی است.

وی افزود: قرائت قرآن و ادعیه در تربیت معنوی و حماسی فرزندان بسیار با اهمیت است و تأثیر این امر را می توان در خانواده های شهدا و مبارزان دینی و انقلابی به خوبی دید؛ خانواده‌هایی که آرامش خود را از قرآن کسب کرده اند.

جوشقانیان ساخت تسبیح از تربت حضرت حمزه سیدالشهدا را از اقدامات حماسی حضرت زهرا(سلام الله علیها) خواند و اظهار داشت: این حرکت حضرت زهرا(سلام الله علیها) نشان دهنده همراهی دین و جهاد و شهادت است و باید دانست که جدایی قرآن و عترت از سیاست ممکن نیست زیرا جهاد از سوی اهل بیت(علیهم السلام) به خاطر اقامه ولایت در جامعه بود.

این جانباز دفاع مقدس ساخت بیت الاحزان در بیرون مدینه را سومین اقدام سیاسی و حماسی حضرت زهرا(سلام الله علیها) عنوان کرد و خاطر نشان کرد: حضرت زهرا (سلام الله علیها) با این اقدام خود باعث ایجاد پرسشی در اذهان مردم شد که تنها فراق پیامبر(صل الله علیه و آله) عامل این گریه ی فراوان نیست و باید عامل دیگری در ورای این ماجرا باشد.

وی در پایان گفت: عملیات فیزیکی حضرت زهرا(سلام الله علیها) در دفاع از امیرالمومنین(علیه السلام) یکی از مهم ترین اقدامات ایشان بود که با مجروحیت و شهادت فرزندش آغاز شد و با وجود این مسئله تا آخرین نفس از ولی خود دفاع کرد.

 

در بخش دیگر این مراسم، همسر شهید مفقود الاثر «احمد جلالی نسب»، خاطراتی را از زندگی خود و این شهید مدافع حرم بیان کرد؛ سپس با همراهی طلاب جامعه الزهرا(سلام الله علیها) مزار شهدای گمنام جامعه الزهرا(سلام الله علیها) که از شهدای عملیات خیبر هستند، گلباران شد.

 در پایان این مراسم از همسر شهید مفقود الاثر «احمد جلالی نسب» تجلیل به عمل آمد.

 

 

گروه خبری: 

نشست «ستاره‌های بی‌مزار» برگزار می‌شود

دبیر انجمن علمی‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نشست «ستاره‌های بی‌مزار» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، اظهار داشت: در آستانه وفات حزین مادر ادب، حضرت ام‌البنین(سلام‌الله‌علیها) و بزرگداشت مقام والای مادران شهدا و همچنین سالروز عملیات شکوهمند خیبر، نشست «ستاره‌های بی‌مزار» برگزار می‌شود. 

وی، زمان برگزاری این مراسم را روز شنبه ۲۱ اسفندماه ساعت ۱۲ الی ۱۴ عنوان کرد و افزود: این نشست، در جوار بارگاه منور شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می شود.

دبیر انجمن علمی‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: اقامه نماز جماعت، قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین «حسین جوشقانیان» از جمله برنامه های این نشست است؛ سخنرانی همسر محترم سرگرد شهید «احمد جلالی‌نسب»، شهید جاویدالاثر مدافع حرم از دیگر برنامه‌های این نشست است.

ظهیری با اشاره به اینکه نشست «ستاره‌های بی‌مزار» به همت کانون علما و شهدا انجمن علمی‌فرهنگی طلاب برگزار می‌شود، یادآور شد: گلباران مزار شهدای گمنام جامعه‌الزهراء (سلام‌الله‌علیها) که از شهدای عملیات خیبر هستند، توسط خانواده شهید جلالی‌نسب و طلاب محترم، حسن ختام این نشست خواهد بود.

وی در پایان افزود: از همه طلاب محترم جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) جهت حضور در این مراسم، دعوت به عمل می‌آید.

 

 

 

گروه خبری: 

نشست «چالش پیشرفت انقلاب اسلامی» برگزار می‌شود

دبیر انجمن علمی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نشست «چالش پیشرفت انقلاب اسلامی» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: نظر به فرمایشات دغدغه‌مندانه رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) مبنی بر شناخت و تبیین آسیب‌ها و مخاطرات پیش‌روی انقلاب اسلامی و ارائه راهکارهای مقابله با این خطرات و چالش‌ها، نشست «چالش پیشرفت انقلاب اسلامی» به همت کانون پیام ولایت انجمن علمی‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: در این نشست، «کمیل خجسته»، فعال رسانه‌ای حضور دارد و پیرامون این نشست به سخنرانی می پردازد.

دبیر انجمن علمی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان کرد: نشست «چالش پیشرفت انقلاب اسلامی» روز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه، ساعت ۱۰ الی ۱۲ در آمفی‌تئاتر طبقه همکف شهید بهشتی (ره) برگزار می‌شود.

ظهیری یادآور شد: حضور همه طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) می‌توانند در این نشست آزاد است.

گروه خبری: 

صفحه‌ها