فرم جستجو

حوزه مدیریت

خبرهای مربوط به مدیریت

طرح جامع ارزیابی عملکرد در جامعه الزهرا (س) اجرا می شود

طرح جامع ارزیابی عملکرد در جامعه الزهرا (س) اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، طرح جامع ارزیابی عملکرد از سوی اداره نظارت و بازرسی در جامعه الزهرا (س) اجرا می شود.

در این طرح که با هدف شناسایی نقاط قوت و ضعف واحدها و همکاران بخش های مختلف جامعه الزهرا (سلام الله علیها) اجرا می شود، گروه های بازرسی متشکل از کارشناسان متناسب با واحدهای مختلف اداری با هماهنگی مدیر هر بخش به ارزیابی عملکرد آن بخش می پردازند.

رصد نقاط قوت و ضعف موجود در بخش های مختلف با هدف تقویت آن بخش و برطرف کردن موانع و ارایه گزارش به مدیر جامعه الزهرا (س) از اقدامات این گروه های بازرسی است.

آغاز فعالیت گروه های بازرسی به اطلاع مدیران واحدها و بخش های مختلف خواهد رسید.

گروه خبری: 

مدیر جامعه الزهرا: آزادی خواهان جهان در برابر فجایع میانمار عکس العمل شایسته نشان دهند

بیانیه مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، در محکومیت جنایات میانمار

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سید محمود مدنی» مدیر جامعه الزهرا(س) با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن جنایات ارتش و دولت میانمار، خواهان عکس العمل شایسته همۀ آزادی خواهان و حق گرایان جهان شدند و کشتار بی‌رحمانه و نسل‌کشی ظالمانه که امروز در میانمار در جلو دیدگان باز و منظر عمومی جامعه جهانی بدون هیچ واکنش درخور، در جریان است را از شگفتی های عصر امروز عنوان کردند.

 در متن این بیانیه آمده است:

باسمه تعالی

رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله فرمودند:

مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ بِمُسلِم

 آن‌که صبح کند و دغدغه مسلمانان را نداشته باشد مسلمان نیست.

(کلینی، محمد بن یعقوب، کافی، ج ۲، ص ۱۶۳، تهران، دار الکتب الاسلامیه، ۱۴۰۷ق.)

 

اکنون که نهادهای حقوق بشری در برابر این جنایت ارتش و دولت میانمار سکوت نموده‌اند بر دولت‌های مسلمان واجب است که به جای همراهی با رژیم صهیونیستی در کشتار مردم مسلمان فلسطین و سوریه و عراق و یمن، این مسلمان‌کشی را سریعا محکوم نمایند و ضمن تشکیل فوری کنفرانس سازمان همکاری اسلامی در این خصوص اقدامی عملی در جلوگیری از این نسل کشی انجام دهند. دنیای امروز، دنیای ظلم است و جمهوری اسلامی باید این افتخار را برای خود حفظ کند که علیه ظلم در هر نقطه از جهان چه در مناطق اشغالی صهیونیست‌ها چه در یمن و چه در میانمار موضع صریح و شجاعانه خود را اعلام کند. مقام معظّم رهبری(دام ظلّه العالی)

کشتار بی‌رحمانه و نسل‌کشی ظالمانه که امروز در میانمار در جلو دیدگان باز و منظر عمومی جامعه جهانی بدون هیچ واکنش درخوری در جریان است از شگفتی های عصر ماست.

مدعیان حقوق بشر و سازمانهای عریض و طویل و دولتهای مدعی رهبری جامعه جهانی از کوچکترین مرتبه انجام وظیفه انسانی خود شانه خالی می کنند و چشمهای خود را برروی همۀ این فجایع می بندند تا شاهدی بر ادعای صادق انقلاب اسلامی باشد که اینان شایسته راهبری جهان و سردمداری قافله تمدن بشریت نیستند بلکه شرکای جرم و پشتیبانان مجرمین هستند همانگونه که قضایای تلخ فلسطین و قدس عزیز شاهد دیگر این مدعی است.

اینجانب و همگی خانوادۀ بزرگ دانشی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) اعم از اساتید، طلاب و کارمندان این مجموعه ضمن محکومیت شدید این فجایع خواهان عکس العمل شایسته همۀ آزادی خواهان و حق گرایان جهان هستیم و معتقدیم از آنجا که ظلم هرگز پایدار نبوده و خدای مهربان دین خود را یاری خواهد کرد مسلمانان مظلوم میانمار بر این تعصب کور و افراطی و وحشیانه پیروز خواهند شد و بیداد و افراطی گری و تعصب کور نژادی در مقابل همزیستی مسالت آمیز و ندای صلح و آرامش اسلامی وادار به عقب نشینی خواهد شد.

الیس الصبح بقریب

مدیرجامعه الزهرا(س)

سید محمود مدنی

گروه خبری: 

مدیر جامعه‌الزهرا(س) انواع اشک بر امام حسین را تبیین کرد

مدیر جامعه الزهرا (س) مطرح کرد: آیا گریه عمر سعد هم برای امام حسین ثواب دارد؟

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی» روز چهارشنبه در پنجمین محفل عزاداری دهه اول محرم که در حسینیه امام خمینی(ره) جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، عنوان کردند: روایاتی که درباره فضیلت اشک بر امام حسین(علیه‌السلام) به ما رسیده است، آن قدر زیاد است که گاهی بعضی از ذهن‌های کوتاه را به شک می‌اندازد و حتی برخی افراد خاص را هم به شگفتی وا می‌دارد.

 

روایات بسیاری درباره ثواب گریه بر امام حسین(علیه‌السلام) نقل شده است

ایشان به روایاتی درباره فضیلت اشک بر امام حسین(علیه‌السلام) اشاره کردند و افزودند: ابوهارون مکفوف، مداح اهل بیت(علیهم‌السلام) به محضر امام صادق(علیه‌السلام) مشرف شد و قصیده ای درباره امام حسین(علیه‌السلام) خواند، امام صادق(علیه‌السلام) گریه کردند و فرمودند: هر که درباره امام حسین(علیه‌السلام) شعری بگوید و خودش بگرید و ۱۰ نفر را بگریاند، خداوند هم برای گوینده و هم برای گریه کننده بهشت را می‌نویسد؛ سپس فرمودند: اگر پنج نفر را بگریاند، باز بهشت را برای او می‌نویسند و کسی که به یاد امام حسین(علیه‌السلام) باشد و به اندازه پر مگسی اشک بریزد، اجر او با خداوند است و خداوند کمتر از بهشت برای او راضی نمی شود.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به روایت «ریان بن شبیب»، تصریح کردند: امام رضا(علیه‌السلام) در این روایت فرمودند: اي پسر شبيب ! همانا محرم ماهي است كه مردم زمان جاهليت در اين ماه ظلم و كشتن افراد را به خاطر حفظ حرمت اين ماه، حرام مي‌دانستند؛ اما اين امت حرمت اين ماه و حرمت پيامبرش را نشناختند و در اين ماه، ذريه و فرزندان ايشان را كشتند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه اهل بیت(علیهم‌السلام) از روز اول محرم عزادار امام حسین(علیه‌السلام) بودند، ادامه دادند: امام رضا(علیه‌السلام) به ریان بن شبیب فرمودند: «اى فرزند شبيب اگر مى‏خواهى براي كسى گريه كنى، براي حسين بن على عليه السلام گريه كن ۱۸ نفر از خاندان او را كه مانند آن‏ها در زمين نبودند، به شهادت رساندند».

ایشان  تأکید کردند: روایات بسیاری درباره ثواب گریه بر امام حسین(علیه‌السلام) نقل شده است و شاید این سوال مطرح شود که آیا گریه کنندگان بر امام حسین(علیه‌السلام) در یک صف هستند و آیا این روایات را می‌توان به هر اشکی که برای امام حسین(علیه‌السلام) ریخته می‌شود، اطلاق کرد.

 

اشک احساسی بر امام حسین(علیه‌السلام) ارزشی ندارد

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به اینکه بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، اشک چشم به سه نوع رفلکسی، پایه و احساسی تقسیم می‌شود، گفتند: اشک های انسان همانطور که از لحاظ علمی، از یکدیگر تمایز دارند، در معنویت نیز از یکدیگر متفاوتند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه درباره اشک بر امام حسین(علیه‌السلام) هم چند نوع اشک وجود دارد، افزودند: اشک احساسی و عاطفی، اشکی نیست که در روایات آمده است؛ به عنوان مثال، زمانی که حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) در حادثه عاشورا به سمت قتلگاه حرکت کردند، عمر سعد را دیدند که ایستاده است، آن حضرت فرمودند: حسین مرا می‌کشند و تو نگاه می‌کنی؟ چنان این صحنه رقت‌بار بود که در تاریخ آمده اشک از چشمان عمر سعد جاری شد، اما این اشک ارزشی ندارد.

ایشان اضافه کردند: وقتی حضرت زینب(سلام الله علیها) وارد کوفه شدند و خطبه خواندند، صدای ناله و گریه از مردم بلند شد، حضرت فرمودند: اشک شما خشک نشود و همیشه گریان باشید؛ این اشک‌ها ارزش معنوی ندارند.

 

اشک همراهی با امام حسین(علیه‌السلام)، همان اشکی است که بهشت بر آن واجب است

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، اشک احساسی به اضافه همفکری را از دیگر انواع اشک بر امام حسین(علیه‌السلام) برشمردند و اظهار داشتند: فردی ممکن است در فکر خود امام حسین(علیه‌السلام) را قبول داشته باشد و برای آن حضرت اشک بریزد، اما همراه حضرت اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) نباشد که این اشک نیز بی‌ارزش است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: افراد بسیاری در زمان حادثه کربلا حضور داشتند که امام حسین(علیه‌السلام) را قبول داشتند، اما آن حضرت را همراهی و نصرت نکردند.

ایشان عنوان کردند: اشک سوم اشکی است که احساس همراه با فکر و اقدام است؛ یعنی بر این باور باشیم که: «حسین جان به خدا قسم اگر روز عاشورا بودم همراهتان بودم»؛ اشک همراهی با امام حسین(علیه‌السلام)، همان اشکی است که بهشت بر آن واجب است.

 

یاد شهدا را زنده نگه داریم

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تصریح کردند: ما باید یاد شهدا را زنده نگه داریم؛ شهدایی که در مکتب امام حسین(علیه‌السلام) پرورش یافتند و در مسیر آن حضرت بودند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به فراز «إنِّي سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ، وَحَرْبٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ» اشاره کردند و افزودند: اشکی که با این شعار واقعی همراه شد، بهشت بر آن واجب می‌شود.

ایشان تصریح کردند: اشک سوم همان اشکی است که امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) در سوگ امام حسین(علیه‌السلام) فرمودند: «اگر روزگار مرا به تأخیر انداخت و مرا از یاریت بازداشت و نبودم تا با آنان که به جنگ با تو پرداختند در ستیزم و با آنان که به دشمنی با تو پرداختند به دشمنی برخیزم به جای آن هر صبح و شام بر تو ناله می‌کنم و به جای اشک بر تو خون می‌گریم».

 

شهدای کربلا پیروز میدان بودند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه شهدای کربلا پیروز میدان بودند، اظهار امیدواری کردند که همواره همراه امام حسین(علیه‌السلام) و امام زمان خود و در لشکر پیروز ابدی آن حضرت حضور داشته باشیم.  

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در پایان بیان کردند: خداوند را شاکریم که توفیق حضور در شفاخانه حضرت اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) و حضور در اقیانوس رحمت حسینی را به ما عنایت کرد تا بار دیگر در محرم و در مجلس عزای امام حسین با فرشتگان آسمانی همنشین باشیم.

وی در ادامه  به ورود پیکر پاک شهید حججی به میهن اسلامی اشاره کردند و اظهار داشتند: امروز پیکر پاک این شهید مدافع حرم در تهران تشییع می شود و ما توفیق حضور در این مراسم را نداشتیم.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: امروز به مناسبت تشییع پیکر پاک شهید حججی و به مناسبت هفته دفاع مقدس بر سر مزار شهدا گمنام آرمیده در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) حضور یافته و یاد شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی می‌داریم.

در ادامه این مراسم، مدیر، اساتید، کارکنان و طلاب جامعه الزهرا(س) و همچنین دانش آموزان مدارس وابسته به این موسسه در سوگ شهادت حضرت امام حسین (علیه السلام)، شهدای دفاع مقدس و شهید حججی اشک ماتم ریختند و تابوت نمادین این شهید مدافع حرم زینبی(سلام الله علیها) را بر دوش خود حمل کردند.

تابوت نمادین شهید محسن حججی از حسینیه امام خمینی(ره) جامعه الزهرا(سلام الله علیها) تا مزار سه شهید گمنام مدفون در این موسسه تشییع شد.

شهید مدافع حرم محسن حججی ۲۵ ساله اهل نجف آباد اصفهان و عضو لشکر زرهی هشت نجف اشرف بود که در دفاع از حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) در سوریه به دست گروه تکفیری تروریستی داعش اسیر شد و به شهادت رسید.

گروه خبری: 

مدیر جامعه‌الزهرا(س): نقش بانوان در میراث مکتوب تمدن اسلامی مغفول مانده است

مدیر جامعه‌الزهرا(س): نقش بانوان در میراث مکتوب تمدن اسلامی مغفول مانده است

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: نقش بانوان در میراث مکتوب تمدن اسلامی مغفول مانده است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی» روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر، به موضوع اهمیت کتاب و نقش میراث مکتوب در تمدن بشری اشاره و عنوان کردند: برخی افراد، آغاز تمدن انسانی را همزمان با کتابت و میراث مکتوب می‌دانند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره تمدن سومریان به این که قدیمی ترین تمدن شناخته شده بشری است، اظهار داشتند: این تمدن به عنوان میراثی پرافتخار در اختیار ما است که ۸۲ قانون بر روی یک سنگ نوشته حک شده است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با تصریح بر اینکه با حذف کتابت و میراث مکتوب از تمدن بشری، بیش از ۹۰ درصد میراث علمی بشر از بین می‌رود، تأکید کردند: نوشته، نوشتار و کتاب، سنگ تمدن بشری و منتقل کننده اساس دانش، فرهنگ و تمدن انسانی به نسل‌های بعد است.

ایشان با بیان اینکه نقش بانوان در میراث مکتوب تمدن اسلامی مغفول مانده است، گفتند: در طول تاریخ و تمدن پرافتخار اسلام، شخصیت‌های علمی برجسته ای در میان بانوان حضور داشتند که تألیفاتی از خود به یادگار گذاشتند.

 

توجه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به نقش و جایگاه شایسته بانوان در پیشبرد فرهنگ اسلامی

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزودند: بانو «آمنه بیگم مجلسی»، خواهر علامه مجلسی یکی از بانوان مجتهده در عصر خود بودند که از دانش و فقاهت ایشان، تألیفاتی به جای مانده، اما چهره ایشان در میان ما شناخته نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی ادامه دادند: بانو «فاطمه فیض» خواهر علامه فیض کاشانی از دیگر بانوان دانشمند و بافضیلتی است که آثار ارزشمندی از ایشان به دست ما رسیده است.

ایشان به دختر شهید اول اشاره کردند که بانوان آن عصر درباره مسائل فقهی به ایشان مراجعه می‌کردند و اظهار داشتند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه این مسیر نورانی اقداماتی در دستور کار خود دارد تا بانوان جامعه به نقش و جایگاه شایسته خود در پیشبرد فرهنگ اسلامی برسند.  

 

برگزاری همایش کتاب سال بانوان در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه برگزاری همایش ملی کتاب سال بانوان با حمایت و تصویب هیئت امنای این مؤسسه در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کردند: امروز در حوزه بانوان، حوزه علمیه‌ای به گستردگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در کل جهان اسلام نداریم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به سابقه درخشان این مؤسسه اشاره کردند و ادامه دادند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هم اکنون ۱۴ هزار طلبه شاغل به تحصیل و بیش از ۵۰ هزار فارغ التحصیل در سطوح و رشته‌های مختلف تحصیلی دارد، همچنین مجتمع آموزشی تربیتی هدی و مجموعه دانشکده هدی وابسته به این مؤسسه هستند.

ایشان تصریح کردند: یکی از اقدامات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، برگزاری همایش کتاب سال بانوان است و این مؤسسه با چنین ظرفیت بالایی در این مسیر مقدس گام برمی دارد.

 

برگزاری همایش بانو مجتهده امین در هفته پژوهش

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: سابقه همایش کتاب سال بانوان با عنوان همایش بانومجتهده امین بود که به صورت محدودتر و با اهداف کوچکتر به مدت دو سال در این مجموعه برگزار شده است.

ایشان افزود: امسال همایش بانو مجتهده امین همچون سال‌های گذشته در هفته پژوهش برگزار می‌شود.

 

محدوده کتاب سال بانوان محدوده گسترده‌ای است

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه محدوده کتاب سال بانوان محدوده گسترده ای است، گفتند: این همایش در سال اول ویژه بانوان مؤلف در محدوده علوم اسلامی و پژوهشگران حوزه زن و خانواده از دیدگاه اسلام برگزار می‌شود.

ایشان یادآور شدند: تا کنون شورای سیاستگذاری همایش کتاب سال بانوان، جلسات متعددی برگزار کرده و آیین‌نامه‌های لازم به تصویب رسیده است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اضافه کردند: تشکیل کمیته‌های مختلف و شورای علمی از دیگر برنامه‌های شورای سیاستگذاری این همایش است.

 

«صحیفه فاطمیه» اولین کتاب پس از رحلت پیامبرگرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله)

حجت الاسلام و المسلمین مدنی بر لزوم هم فکری و هم اندیشی فرهیختگان و نهادهای مختلف در مسیر رشد و تعالی فرهنگ اسلامی کشور و جهان اسلام تأکید کردند و افزودند: در تاریخ اسلام، «صحیفه فاطمیه» اولین کتاب پس از رحلت پیامبرگرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) است که توسط حضرت زهرا(سلام الله علیها) املا شد.

ایشان با بیان اینکه کتاب «صحیفه فاطمیه» از افتخارات همه مسلمانان به ویژه شیعیان است، تصریح کردند: در روایات اسلامی آمده است ائمه معصومین(علیهم‌السلام) از این کتاب بهره می‌بردند و این کتاب امروز در محضر حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی بیان داشت: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان مجموعه علمی حوزوی بانوان جهت نشان دادن ظرفیت‌های بالای بانوان تلاش می‌کند تا همه بدانند که حجاب، عفاف، پاکدامنی و دستورات دینی آسیبی به رشد علمی آنها در تمدن بشری نمی زند.

گروه خبری: 

مدیر جامعه الزهرا(س): بانوان پیشگامان زنده نگه داشتن یاد شهدا هستند

مدیر جامعه الزهرا(س): بانوان پیشگامان زنده نگه داشتن یاد شهدا هستند

حجت الاسلام والمسلمین مدنی گفت: بانوان در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ایثار و شهادت پیشگام بوده و هستند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی» روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر ضمن عرض گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یادی از ایثارگران جبهه حق علیه باطل کردند و اظهار داشتند: در دوران دفاع مقدس، نقش آفرینی زنان در پیروزی جبهه حق علیه باطل، انکار نشدنی است.

وی تصریح کردند: ما در مجموعه کتاب های دفاع مقدس، کتاب هایی چون «دا»، «من زنده ام» و غیره را داریم که امروز در میراث مکتوب تاریخ اسلام ماندگار شدند.

ایشان در پایان اظهار امیدواری کردند که با تألیف آثار ماندگار، گام های شایسته و تأثیرگذاری در مسیر تمدن پرافتخار اسلامی برداشته شود.

گروه خبری: 

مدیر جامعه الزهرا(س) درگذشت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفت

مدیر جامعه الزهرا (س) با تجلیل از شخصیت آیت الله راستی کاشانی اظهار داشت: این عالم بزرگوار حق بزرگی بر عهده حوزه علمیه قم و نجف دارد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا(س) در پیامی درگذشت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفتند.

متن پیام مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) بدین شرح است:

انالله و انا الیه راجعون

قال رسول الله (ص): اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء(اصول کافی، ج ۱، ص ۴۶)

در آستانه ماه محرم و اقامه عزای حضرت سید الشهدا(علیه السلام)، خبر درگذشت آیت الله حسین راستی کاشانی موجب تاسف و تاثر شد. شخصیتی که با تحصیل در محضر بزرگان حوزه علمیه قم و نجف و حدود پنجاه سال تدریس و تربیت شاگردان فراوان در این دو حوزه مقدسه حق بزرگی بر عهده حوزه های علمیه دارد..

حمایت جدی ایشان از حضرت امام خمینی(ره) در جریان نهضت اسلامی و تلاش و کوشش خستگی ناپذیر در راستای تحقق انقلاب اسلامی، عضويت‌ در دفتر استفتائات‌ رهبر کبیر انقلاب، نمايندگي‌ امام‌ (ره‌) در شوراي‌ عالي‌ مديريّت‌ حوزه‌ علميه‌ قم، رياست‌ شوراي‌ عالي‌ حوزه‌ علميه‌ قم، عضويت‌ در جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم و نمايندگي‌ مجلس‌ خبرگان‌ رهبري‌ در دوره‌هاي‌ اوّل‌ و دوم‌ از استان‌ تهران بخشی از تلاش های سیاسی و اجتماعی این عالم وارسته در نظام اسلامی است.

اینجانب با تسلیت درگذشت این عالم بزرگوار به محضر حضرت امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع و علما و بیت شریف آن مرحوم، از خداوند منان برای آن عالم فقید طلب علو درجات و برای خانواده محترمشان به ویژه صبیه آن مرحوم سرکار خانم زهرا راستی، عضو شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران صبر جزیل و اجر جمیل مسالت دارم.

سید محمود مدنی

قم ۳۰ شهریورماه ۱۳۹۶

 

گروه خبری: 

عاشورا و دفاع مقدس امتداد یک مسیر و آرمان هستند

مدیر جامعه الزهرا ماه محرم را فرصتی برای حضور حوزویان در خط مقدم مبارزه فرهنگی و حرکت در مسیر «یا لیتنا کنا معکم» دانست.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا (سلام الله علیها) در پیامی به مناسبت آغاز ماه محرم و هفته دفاع مقدس، تقارن این دو مناسبت را نشانگر مسیر و آرمان واحد آنها یعنی جهاد برای دفاع از دین، شرف و ناموس، مبارزه با انحراف در فکر و عقیده و استقرار اسلام ناب محمدی (ص) عنوان کرد.

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین مدنی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

(الذین امنو و هاجروا و جاهدو فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون

 کسانی که به خدا ایمان آورده اند و در راه او با اموال و جان ها هجرت و جهاد کرده اند در نزد خدا درجه و امتیاز بزرگی دارند و این ها جزو رستگارانند.) (توبه ۲۰)

ماه محرم یادآور حماسه بی نظیر و نهضت شکوهمند حسینی فرا می رسد و عطر معنویت و بندگی خدا و عزت خواهی و ذلت گریزی، مشام جان همه آزادی خواهان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت را آکنده می سازد، گویی امام شهیدان و سرور آزادگان و سیدجوانان بهشت، حضرت اباعبدالله الحسین (عیله السلام) در آغاز هر سال قمری بر بلندای تاریخ ایستاده و همه را به خداپرستی، طاغوت ستیزی و عزت و آزادگی دعوت می کند و فریاد برمی آورد «هل من ناصر ینصرنی».

تقارن ماه محرم، ماه ایستادگی، ایثار و شهادت با هفته دفاع مقدس نشان می دهد که هر دو امتداد یک مسیر و آرمان یعنی جهاد برای دفاع از دین، شرف و ناموس، مبارزه با انحراف در فکر و عقیده و استقرار اسلام ناب محمدی (ص) است.

در دوران هشت ساله دفاع مقدس رزمندگان اسلام با درک پیام آسمانی عاشورا، نمایشی از ایثار و ازخودگذشتی، مردانگی و شرافت، عزت و غیرت و هرآنچه از فضایل نیکوست به نمایش گذاشتند تا شمه ای از آنچه در کربلا گذشت را در تاریخ ثبت کنند و نگذارند عزت ملی که بواسطه حرکت عظیم انقلاب اسلامی به دست آمده بود با توطئه سردمداران شرق و غرب خدشه دار شود و اکنون با بهره مندی از رهنمودهای امام مستضعفان، خمینی کبیر و خلف صالح او حضرت آیت الله خامنه ای، ما در مسیر جهادی بزرگتر یعنی مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی هستیم. جنگی که نه مرزهای جغرافیایی که باورها، ارزش ها و اعتقادات را نشانه رفته است و برای پیروزی در آن چاره ای جز تمسک به دامان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و شناخت ژرف معارف اسلام ناب محمدی(ص) نیست.

 اینک ماه محرم بهترین فرصت را فرا روی همه ما حوزویان، اعم از خواهر و برادر نهاده تا با حضور در خط مقدم مبارزه فرهنگی و تبلیغ آموزه های الهی، دین خود را به حضرت حجت(عج) ادا کنیم و در مسیر «یا لیتنا کنا معکم» گام برداریم و نیز فرصت گرانقدری است برای مردم عزیزو بزرگوار تا با حضور خود در مساجد، حسینیه ها و تکایا و استفاده معنوی از مجالس و محافل حسینی و عاشورایی، معرفت والای خود به معارف دینی را ژرفای بیشتری بخشند و دلبستگی و شیفتگی خود را به مقام والای امام الشهدا، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، شهدای کربلا و شهیدای کربلای ایران به نمایش بگذارند و در پرتو این ریزش رحمت واسعه الهی، نصرت و پیروزی و موفقیت و سربلندی را برای همه پیروان اهل بیت (ع) به ویژه ایران سرافراز اسلامی از خدای مهربان طلب کنند ان شاءالله.

و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین

سیدمحمود مدنی

قم/ محرم ۱۴۳۸ هجری قمری      

گروه خبری: 

ره آوردی از سفر عتبات

مقدمات حضور کاروان اربعینی جامعه الزهرا (س) با سفر هیاتی از این موسسه علمی حوزوی به عتبات فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، هیاتی ۴ نفره با همراهی حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا (س) در سفری ۴ روزه به عتبات، مقدمات حضور کاروان اربعینی جامعه الزهرا را بررسی و مذاکرات اولیه برای تحقق این امر را انجام دادند.

در این سفر مقدمات رفت و آمد، رزرو وسایل نقلیه مورد نیاز، اسکان در شهرهای نجف اشرف و کربلای معلا و نیز تغذیه زائران اباعبدالله الحسین(ع) در طول سفر ایام اربعین در قالب کاروان متشکل از طلاب، اساتید و کارمندان جامعه الزهرا(س) مورد بحث، بررسی، تفاهم و توافق با طرف های عراقی قرار گرفت.

در حاشیه این سفر که از ۱۶ تا ۲۰ شهریورماه انجام شد برخی دیدارها و بازدیدهایی نیز انجام شد. بازدید از کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) متعلق به آیت الله شیخ باقر شریف قرشی و دیدار با حجت الاسلام والمسلمین شیخ مهدی قرشی فرزند ارشد ایشان از برنامه های این سفر بود.

یادآور می شود که سالن کناری این کتابخانه از سوی مسئولان کتابخانه در سفرهای اربعین در اختیار کاروان زیارتی جامعه الزهرا(س) قرار می گیرد.

گفتنی است، آیت الله باقرشریف قَرَشی پژوهشگر، مورخ و نویسنده شیعه اهل عراق و دارای تألیفات متعددی است از جمله سیره ائمه در ۳۵ جلد که مجموعه‌ای از حیات زندگانی امامان شیعه است. بخشی از نوشته‌ها و رساله‌های ایشان  با توجه به نظام حاکم عراق، رنگ و بوی سیاسی و اجتماعی دارد. آیت الله قرشی بارها به ایران سفر کرد و جایزه پنجمین سال کتاب ولایت در سال ۱۳۸۲ش به وی اهدا شد. موسوعه الامام الصادق(ع) در ۷ مجلد از جمله آثار این عالم شیعه است که زحمت زیادی برای تدوین آن کشید. آیت الله قرشی سرانجام در خرداد ماه ۱۳۹۱ دارفانی را وداع گفت.

دیدار با حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی، تولیت آستان مقدس حضرت امام حسین (ع) و امام جمعه کربلا از دیگر برنامه های این سفر بود. در این دیدار ضمن معرفی جامعه الزهرا (س) و ظرفیت های علمی و پژوهشی آن برای تولیت آستان حسینی(ع) هماهنگی هایی برای حضور کاروان جامعه الزهرا(س) در اربعین صورت پذیرفت و دستور پذیرایی این کاروان در مدت سفر از طرف ایشان برای مسئولان مختلف آستان مقدس صادر شد.

ابراز تمایل شیخ عبدالمهدی کربلایی برای تداوم تعامل و همکاری با جامعه الزهرا (س) و تاکید ایشان برای پیگیری امور کاروان اربعینی جامعه الزهرا(س) از نکات این دیدار بود.

از دیگر برنامه های هیات اعزامی جامعه الزهرا (س) به عتبات، دیدار با دکتر سید افضل، رییس دانشگاه خانم الاوصیا وابسته به آستان مقدس امام حسین(ع) در کربلا بود. در این دیدار طرفین درباره دیدگاه ها و نقاط اشتراک این دو مرکز علمی بحث و گفتگو کردند و مسائلی چون تبادل استاد و برگزاری دوره های کوتاه مدت برای طلاب و دانشجویان این مراکز را مورد بررسی قرار دادند.

دیدار با آیت الله سیدمجتبی حسینی، نماینده رهبر معظم انقلاب در عراق و دیدار با حجت الاسلام والمسلمین نجفی، مسئول محترم بعثه و مذاکره درباره امکاناتی که می توانند در سفر اربعین در اختیار زائران کاروان جامعه الزهرا(س) قرار دهند از دیگر برنامه های این سفر بود.  

بازدید از جامعه الفاطمیه(س) که یکی از مدارس علمیه خواهران نجف با ۱۵۰ طلبه خواهر و ۲۵۰ دانش آموز دختر است در روز پایانی این سفر اتفاق افتاد. این حوزه علمیه با کمترین امکانات از سوی چند نفر از فارغ التحصیلان عراقی جامعه الزهرا(س) در نجف اشرف راه اندازی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با حضور در جمع بانوان طلبه این مدرسه علمیه، ضمن تشویق و ترغیب آنها برای کسب معارف اهل بیت(ع)، تلاش آنان را با وجود کمبود امکانات و نبود فضای آموزشی مناسب بسیار ستودنی دانست.

ایشان با اشاره به اینکه طلاب نجف در جوار باب مدینه العلم نبی (ص) هستند و باید از این فرصت برای کسب دانش و معرفت استفاده کنند گفتند: شناخت دوست و دشمن و عالم به زمان بودن از ویژگی های طلاب موفق است که باید به آن توجه داشته باشید.

بازدید از دیگر مدارس علمیه و موسسات آموزشی، پژوهشی حوزوی به دلیل کمبود وقت میسر نشد.

گروه خبری: 

تبلیغ مبارزه با شبیخون فرهنگی دشمن است

طلاب، سرداران جنگ نرم در شبیخون فرهنگی هستند

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی» روز پنجشنبه در همایش مبلغان جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) که در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسبت روز مباهله، این روز را عید سعید گمنام عنوان کردند و اظهار داشتند: در آیه ۶۱ سوره آل عمران از امام علی(علیه‌السلام) به عنوان نفس رسول خدا(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) یاد شده و در همین آیه واژه «نِساءَنا» در حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) منحصر شده است.

اهمیت امر تبلیغ باید همواره تبیین و تکرار شود

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در ادامه به اهمیت کار تبلیغ اشاره کردند و افزودند: اهمیت امر تبلیغ باید همواره تبیین و تکرار شود تا برای همه ما نهادینه شود.

ایشان با بیان اینکه امر تبلیغ برای حوزه های علمیه یک وظیفه است، تصریح کردند: تبلیغ میوه درخت پرثمر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) است و اگر این موضوع تقویت نشود، این مؤسسه، درخت بی‌ثمری خواهد بود.

امر تبلیغ در مجموعه حوزه های علمیه مورد کوتاهی قرار گرفته است

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با تصریح بر این که امر تبلیغ در مجموعه حوزه های علمیه مورد ظلم و غفلت قرار گرفته است، اظهار داشتند: ما در آستانه ماه محرم هستیم، اما هنوز با جایگاه تبلیغی چندین هزار مبلغ در این ایام فاصله داریم.

ایشان با بیان اینکه بعد از بیش از سه دهه، هنوز ساختار سازمانی مجموعه های تبلیغی ما ناتوان است، تأکید کردند: مبلغان توانمندی در حوزه های علمیه حضور دارند که جایگاهی در امر تبلیغ ندارند و مجموعه های تشنه‌ای در جامعه هستند که در ماه محرم از حضور مبلغان دینی محرومند.

جایگاه مهم تبلیغ نباید مورد غفلت واقع شود

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه جایگاه منبر، جایگاه آیت الله شوشتری‌ها بوده است، یادآور شدند: ما هنوز جایگاه تبلیغ را نفهمیده ایم، در حالیکه جایگاه تبلیغ، جایگاه شخصیت هایی بوده است که از لحاظ علمی هیچ کمبودی از دیگر علما نداشتند و روضه خوان حضرت اباعبدالله(علیه‌السلام) بودند.

ایشان با اشاره به اینکه جایگاه مهم تبلیغ نباید مورد غفلت واقع شود، تصریح کردند: اگر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند که امروز روز شبیخون فرهنگی است، طلبه ها سرداران جنگ نرم هستند و با حضور مؤثر در امر تبلیغ می‌توانند با این پدیده شوم مبارزه کنند.

ایشان با اشاره به آیه شریفه «الَّذينَ يُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَ يَخْشَوْنَهُ وَ لا يَخْشَوْنَ أَحَداً إِلاَّ اللَّهَ وَ کَفي‏ بِاللَّهِ حَسيباً» در سوره احزاب، تصریح کردند: مبلغان باید «رسالات الله» را در جامعه تبلیغ کنند.

محتواهای تبلیغی مبلغان ریشه روایی و یا قرآنی داشته باشد

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به اینکه در جلسات بانوان، آسیب ها بیشتر است، اظهار داشتند: بانوان مبلغ باید آنچه را که در آیات، روایات و مسلّمات دین است، تبلیغ کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی به انجام برخی مراسمات در روضه های خانگی اشاره و تصریح کردند: سفره ها و یا ختم هایی که در مراسمات خانگی برگزار می شود، باید مبتنی بر روایات باشد و به اصل دین لطمه ای وارد نکند.

ایشان تأکید کردند: مطالبی که برای مردم عرضه می شود، باید محکم و مستند باشد و از مطالب بی‌مبنا و بی‌اساس باید پرهیز کرد.

مبلغان باید هنر سخنوری داشته باشند

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) علاوه بر محتوا، نحوه ارائه محتواهای دینی را هم بسیار مهم عنوان کردند و اظهار داشتند: مبلغان در امر تبلیغ باید هنر سخنوری داشته باشند تا مخاطبان جذب معارف دین و اهل بیت(علیهم‌السلام) شوند.

ایشان با تصریح بر اینکه همه ما باید مهارت های تبلیغ را آموزش ببینیم، بیان داشتند: برگزاری دوره های آموزشی مهارتی تربیت مبلغ باید به صورت عمومی، تخصصی و گرایشی در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برنامه ریزی شود.

مبلغان نگاه طبیبانه و مشفقانه نسبت به مخاطبان خود داشته باشند

حجت الاسلام و المسلمین مدنی خطاب به مبلغان جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: اهل عمل باشید و متواضعانه و خاشعانه با مخاطبان رفتار کنید.

ایشان افزودند: مبلغان باید نگاه طبیبانه و مشفقانه نسبت به مخاطبان خود داشته باشند و به مهارت های تبلیغی توجه ویژه کنند.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تأکید کردند: مبلغان سهم بسیار زیادی در اثرگذاری تبلیغ دارند، به طوریکه اخلاق، رفتار عالمانه و موقرانه مبلغان در صحنه تبلیغ، بسیار موثر و تأثیرگذار است.

ایشان یادآور شدند: مبلغان برای این که محتوای تبلیغی مناسبی داشته باشند، باید همواره مطالعه کنند تا بتوانند مهارت تبلیغی خود را افزایش دهند.

 

گروه خبری: 

بانوان طلبه سرداران جنگ نرم هستند

مدیرجامعه الزهرا(ُسلام الله علیها): امروز بانوان طلبه سرداران جنگ نرم هستند.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی اظهار داشتند: جبهه ظلمت می داند که خداوند متعال، قدرت تربیت را در وجود زن قرار داده است. در مقابل جبهه نور هم نباید از ظرفیت بانوان در تأثیرگذاری بر جهان اسلام غفلت کند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی» روز چهارشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور که در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(س) برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسبت عید سعید غدیر و روز مباهله عنوان کردند: در عید سعید غدیر که عید الله اکبر است، پیامبرگرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) مدال پرافتخار «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» را به بازوی امام علی(علیه‌السلام) بستند.

ایشان افزودند: در عید دوم که مصادف با روز جمعه است، خداوند متعال مدال بسیار باعظمت «و انفسنا و انفسکم» را به سینه امام علی(علیه‌السلام) نصب کرد و امروز جشن آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران در بین این دو عید بزرگ واقع شده است.

 

تعداد قابل توجهی از راوی غدیر، بانوان هستند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشتند: پیامبرگرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) در روز غدیر، بار سنگین وظیفه ای را که خداوند به دوش وی گذاشت، به خوبی ابلاغ کردند و این بار به دوش مخاطبان قرار گرفت تا فرداهای تاریخ این ابلاغ را انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی ادامه دادند: در میان مخاطبانی که این بار سنگین را به دوش گرفتند، بانوانی در این مسیر به حق انجام وظیفه و گاهی بر سر این پیمان ، جان خود را هم فدا کردند.

ایشان با بیان اینکه در میان اسناد حدیث غدیر، تعداد قابل توجهی از صحابیات، راوی غدیر هستند، گفتند: همچنین بانوان تابعین زیادی در تاریخ اسلام بودند که بار ابلاغ و تبلیغ غدیر را به دوش کشیدند.

 

نام بیش از هزار و پانصد بانوی صحابیه در تاریخ ثبت شده است

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: در طول تاریخ، همچنان که بار سنگین تفقه در دین و تبلیغ دین بر دوش مردان بوده، وظیفه زنان هم محسوب می شده و زنان بزرگواری در این عرصه خوش درخشیده اند.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی یادآور شدند: نام بیش از هزار و پانصد بانوی صحابیه در تاریخ اسلام ثبت و ضبط شده است که در ابلاغ و تبلیغ سنت نقش داشتند.

ایشان بیان داشتند: ما افتخار داریم که نام بانویی بر سر در این موسسه علمی نقش بسته که لوح فاطمه(س) را ایشان  املا و امام علی(علیه‌السلام) کتابت می کنند و یازده فرزند ایشان به آن کتاب مراجعه می کنند.

 

سهم زنان در عرصه جنگ نرم و دنیای تبلیغ فوق العاده است

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تأکید کردند: در سابقه درخشان فرهنگ اسلامی، همچنان که باب تفقه در دین و تبلیغ دین بر دوش مردان بوده، بر دوش زنان هم بوده است. امروز که دنیای تبلیغ است و جنگ نرم را در تمام جهان شاهد هستیم، سهم زنان و تأثیرگذاری آنان در این عرصه، فوق العاده است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه امروز زنان، سرداران جنگ نرم هستند، عنوان کردند: دنیای غرب از وجود زن در تجارت، سیاست، تبلیغ کالا و تبلیغ اندیشه بهره برده و بیشتر این بهره در جبهه ظلمت بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی اظهار داشتند: جبهه ظلمت می داند که خداوند متعال، قدرت تربیت را در وجود زن قرار داده است. در مقابل جبهه نور هم نباید از ظرفیت بانوان در تأثیرگذاری بر جهان اسلام غفلت کند.

ایشان با بیان این که غفلت جبهه نور از ظرفیت بانوان باعث خسران عظیمی می شود، تصریح کردند: امام خمینی(ره) بر اساس همین اندیشه، جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) را بنیان نهادند و امروز شاهد فعالیت پانصد مدرسه علمیه خواهران در سراسر کشور هستیم.

 

تحصیل بانوان طلبه از بیش از ۹۰ کشور جهان در جامعه الزهرا(س)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شدند: تاکنون، طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از بیش از ۹۰ کشور جهان در این مؤسسه تحصیل کردنده اند و امروز برخی از فارغ التحصیلان بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در برخی مناطق دنیا با امکانات بسیار محدود فعالیت های علمی و تبلیغی می کنند.

ایشان با بیان اینکه بانوان طلبه هم اکنون در مناطق مختلف جهان نقش آفرین هستند، گفتند: هر جای دنیا که حوزه علمیه خواهران تشکیل شده است، فارغ التحصیلان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان مدرس و یا مدیر حضور دارند و در آنجا به فعالیت مشغول هستند.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی به تحصیل طلاب بین الملل در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اشاره و اظهار داشتند: هم اکنون طلاب بین الملل از بیش از ۵۰ کشور دنیا در این مجموعه مشغول به تحصیل هستند، همچنین امسال پذیرش سطح دو این مؤسسه، ۳۵ درصد افزایش داشت.

ایشان ادامه دادند: امسال در پذیرش سطح سه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیش از ۸۰ درصد و در سطح چهار ۷۰ درصد افزایش ورودی داشتیم.

 

گذری بر برنامه های علمی، آموزشی، پژوهشی و تبلیغی جامعه الزهرا(س)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به این که آموزش عالی فقه در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) کلید خورده است، تصریح کردند: در این دوره، تعداد محدودی از طلاب برجسته پذیرش می شوند که امید است پس از طی هشت سال بر اساس استاندارد های فقه سنتی و جواهری، اساتید برجسته ای تربیت شوند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی یادآور شدند: دوره های تربیت مدرس در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آغاز شده و به جز مباحث محتوایی، تقویت مهارت های تدریس نیز در دستور کار قرار گرفته است؛ همچنین در مباحث پژوهشی و تحقیقاتی، طرح همیاران پژوهش تدوین شده تا بانوان پژوهشگر در این طرح به اجرای کلان پروژه های پژوهشی بپردازند.

ایشان به برگزاری دوره های تربیت مشاور در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اشاره و اضافه کردند: تربیت مدرس، مشاور، مبلغ و پژوهشگر در دستور کار جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) قرار گرفته است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۵۰ هزار طلبه در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تحصیل کردند، افزودند: در سال جاری، نشست هم اندیشی با حضور فارغ التحصیلانی از ۲۳ کشور دنیا برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی به برگزاری همایش مبلغان در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اشاره کردند و اظهار داشتند: این همایش با حضور ۷۰۰ نفر از مبلغان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پنج شنبه و جمعه این هفته برگزار می شود تا در ایام محرم به تبلیغ بپردازند.

ایشان در ادامه بیان داشتند: ما در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از سهم امام  و وجوهات استفاده نمی کنیم و تاکنون هم استفاده نکردیم و تنها از بودجه شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه و کمک های خیرین استفاده می شود.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان تصریح کردند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیش از کمک های مادی، نیازمند پیشنهادات، راهنمایی ها و انتقادات طلاب فرهیخته و اساتید ارزشمند حوزه های علمیه است. 

گروه خبری: 

صفحه‌ها