فرم جستجو

حوزه مدیریت

خبرهای مربوط به مدیریت

دیدار مدیر جامعه الزهرا(س) با مدیر جدید حوزه های علمیه خواهران

بررسی راه های همکاری و هم افزایی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) صبح امروز با حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور، مدیر جدید حوزه های علمیه خواهران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار راه های همکاری و هم افزایی دو مجموعه بزرگ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت  و مقرر شد با تشکیل کارگروه مشترک زمینه های همکاری و هم افزایی بررسی و درباره آن توسط مدیران دو مجموعه تصمیم گیری شود.

همچنین در این دیدار پیام تبریک مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) به حجت الاسلام والمسلمین بهجت‌پور تقدیم شد که متن آن بدین شرح است:

برادر بزرگوار حجت الاسلام والمسلمین آقای بهجت پور (زیدعزّه)

سلام علیکم

بدینوسیله انتخاب و انتصاب شایسته  جنابعالی را به عنوان مدیر مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران تبریک عرض می نمایم و امیدوارم در این صحنه جهاد علمی و آموزشی شاهد توفیقات چشمگیر جنابعالی در راهبری این مجموعه ارجمند و گستردۀ حوزوی باشیم اکنون و در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی و با توجه به ورود شایسته و گسترده بانوان در صحنه های مختلف دانشی بویژه علوم اسلامی و حوزه های مقدسه علمیه ضرورت تحول همه جانبه و هم افزایی و همکاری همه نهاد های همسو و مجموعه های هم فکر در مسیر پیشبرد اهداف  اسلام ناب محمدی(ص) و انقلاب شکوهمند اسلامی یک ضرورت انکار ناپذیر است.

 مجموعه فاخر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) آمادگی خود را برای همکاری و هم افزایی بیش از پیش اعلام می نماید.

بار دیگر مسئولیت بزرگ جدید را تبریک عرض نموده از خدای مهربان خواهان دوام توفیق و سلامت و سرافرازی آن جناب می باشم.

سید محمود مدنی

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها)

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

مدیر جامعه الزهرا(س) درگذشت امام جمعه طبس را تسلیت گفت

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) مرحوم حجت الاسلام والمسلمین مهاجریان را شخصیتی متواضع، انقلابی و در مسیر نظام اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب دانست.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدابراهیم مهاجریان مقدم، امام جمعه شهرستان طبس بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

ارتحال جانسوز عالم جلیل‌القدر و استاد گرانمایه، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدابراهیم مهاجریان مقدم، امام جمعه محترم شهرستان طبس که عمر با برکتش را صرف خدمتگزاری به اسلام، مکتب اهل بیت (علیهم السلام) و مردم شریف شهرستان شهید پرور و صبور طبس کرد موجب تاسف و تاثر شد.

این شخصیت متواضع و انقلابی در طول سالیان پیش و پس از انقلاب همواره در راه اهداف نظام اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب گام برداشت و نمونه‌ای از یک عالم مردمی و دلسوز بود.

این ضایعه را محضر مردم شریف شهرستان طبس و خانواده آن عالم وارسته تسلیت و تعزیت می‌گویم و برای ایشان از درگاه باری تعالی مغفرت و علو درجات خواستارم.

سیدمحمود مدنی

مدیر جامعه الزهرا (سلام الله علیها)

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

تاثیرگذارترین قشر بر آینده کشور روحانیت است

مدیر جامعه الزهرا(س) بر تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب در مورد حوزه و روحانیت تاکید کرد و بیان داشت: در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) گامهایی برای گردآوری و تحقق سخنان رهبری در خصوص حوزه علمیه خواهران برداشته شده است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی در دیدار با نویسنده و دست اندرکاران رونمایی مجموعه ۱۵ جلدی «منشور روحانیت از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی» با اشاره به اینکه ارزش اثر در دو بعد محتوا و مولف سنجیده می شود گفت: این اثر از هر دو بعد ارزشمند است، از حیث مولف، اظهار نظرهای کسی جمع آوری شده که دیدبان جامعه و امت اسلامی است و نسبت به همه ظرفیت ها، تنگناها و مشکلات آشنایی کامل داردو همه عمرشان را در یک جهاد مستمر فراگیر برای تحقق اهداف روحانیت از تبعید و زندان تا رهبری جامعه اسلامی سپری کردند.

وی ادامه داد: این اثر از حیث موضوع و محتوا هم بسیار مهم است چرا که بی تردید تاثیرگذارترین قشر بر آینده کشور به صورت مثبت یا منفی روحانیت است و این مطلب موید روایی هم دارد. پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمودند:  «صِنفانِ مِن اُمَّتي إذا صَلُحا صَلُحَت اُمَّتي و إذا فَسَدا فَسَدَت اُمَّتي؛ الفُقَهاءُ و الاُمَراءُ. دو گروه از امّت من هستند كه اگر آنها درست شوند امّتم درست شود و اگر آنها فاسد گردند امّتم فاسد گردد؛ فقيهان و زمامداران.»

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با اشاره به اینکه عناوین و سرفصلها نشان می دهد برای تدوین این اثر استقصای کاملی صورت گرفته است، بیان داشت: تایید این مجموعه از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب بر وثاقت آن می افزاید.

وی اظهار داشت: خاطراتی که افراد از رهبری دارند می تواند تکمیل کننده این اثر باشد از این رو پیشنهاد می شود با اعلام یک فراخوان و جمع آوری خاطرات، این مجموعه تکمیل شود.

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با بیان اینکه برخی موضوعات این اثر باید مورد بحث و مناظره قرار بگیرد تا در سایه تضارب آرا و گفتگوها به یک گفتمان تبدیل شود گفت: در این راه نباید نگران نظرات مخالف هم بود چرا که در این مناظرات علمی، دیدگاهی که استدلال قوی تری دارد مقبول و به گفتمان تبدیل می شود.

وی در ادامه بر تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب در مورد حوزه و روحانیت تاکید کرد و بیان داشت: در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) نیز گامهایی برای گردآوری و تحقق سخنان رهبری در خصوص حوزه علمیه خواهران برداشته شده که مورد عنایت ایشان نیز واقع شده است.

وی در پایان از دست اندرکاران این اثر خواست تا با توجه به شرایط روز نسخه دیجیتالی این مجموعه را تهیه و در اختیار علاقه مندان قرار دهند.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار حجت الاسلام علی گنج بخش خراسانی، گردآورنده مجموعه «منشور روحانیت از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی» توضیحاتی درمورد روند اجرای این پروژه ارائه داد.

۹ هزار صفحه سخنان رهبری درباره حوزه و روحانیت

وی گفت: منشور حوزه و روحانیت، مجموعه‌ مدون آرا و نظرات رهبر معظم انقلاب در موضوع مهم و حساس حوزه و روحانیت است که کار پژوهش و تدوین آن از نیمه‌ دوم سال ۱۳۸۶ در مؤسسه لوح‌وقلم آغاز شد و اکنون در ۱۵ مجلّد شامل بیش از ۹ هزار صفحه ارائه می‌شود.

این پژوهشگر حوزوی ادامه داد: این اثر، به عنوان کتاب مرجع دیدگاه‌ها و مطالبات رهبر معظم انقلاب در موضوع حوزه و روحانیت، راه را برای تولید آثار و استنباطات موضوعی، تحلیلی و ترویجی به‌ویژه تولید اسناد راهبردی و برنامه‌های عملیاتی، هموارتر و متقن‌تر خواهد کرد؛ هم اکنون گام های بعدی برای تحقق این مهم برداشته شده است و در حوزه آموزش، مدرسه فقهی عالی اسلام بر پایه مطالعات حوزه و روحانیت که در این منشور انجام شده راه اندازی شده است.

حجت‌الاسلام گنج‌بخش افزود: دستیابی و ارائه‌ حداکثری و جامع آرا و نظرات رهبر معظم انقلاب در موضوع حوزه و روحانیت، مورد تأکید جدی این پژوهش بوده است که برای این مقصود، بیانات و مکتوبات منتشرشده و منتشرنشده از ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ تا پایان سال ۱۳۹۵ مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفت.

وی با بیان این که ۲ هزار عنوان از سخنرانی ها و مکتوبات ایشان مورد پژوهش واقع شده است، گفت: در منشور حوزه و روحانیت، سه سرفصل حوزه، روحانیت و تعاملات بر اساس مطالبات رهبر معظم انقلاب، مورد بررسی تفصیلی قرار گرفته است.

این پژوهشگر حوزوی جامعیت، اتقان و وثاقت را از ویژگی های این اثر برشمرد و گفت: بخش قابل توجهی از این مجموعه برای نخستین بار است که منتشر می شود.

وی یادآور شد: این منشور با حضور علما و شخصیت های حوزوی در روز سوم اسفندماه که مصادف با سالروز صدور منشور روحانیت از سوی حضرت امام خمینی(ره) است رونمایی می شود.

حجت الاسلام گنج بخش خراسانی در پایان گفت: پژوهش و تدوین این اثر در مؤسسه‌ی لوح‌ و قلم انجام شده و از سوی انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظّم انقلاب اسلامی منتشر شده است.

 

گروه خبری: 

دیدار مدیر جامعه الزهرا (س) با خانواده شهید اوسطی

مدیر، معاونان و جمعی از مدیران جامعه الزهرا (سلام الله علیها) با حضور در بیت شهید حجت الاسلام والمسلمین اوسطی با خانواده این شهید انقلاب دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا(س) پیش از ظهر امروزبه همراه شماری از معاونان و مدیران این مرکز علمی آموزشی با حضور در بیت شهید حجت الاسلام والمسلمین اوسطی با خانواده این شهید انقلاب دیدار و گفتگو کرد.

مدیر جامعه الزهرا (س) در این دیدار صمیمانه با اشاره به این که دهه فجر فرصتی برای ماست تا ببینیم مملکت در چه وضعیتی بوده و اکنون در چه رتبه و جایگاهی قرار دارد، گفت: در دوران ستمشاهی کشور در حلقوم استکبار و استعمار در حال  هضم شدن بود ولی به برکت رهبری حضرت امام خمینی(ره) و پایمردی و جانفشانی مردم به ویژه جوانان این مرز و بوم از آن وضعیت اسف بار نجات پیدا کردیم.

 وی با بیان اینکه استقلال، امنیت و پیشرفت امروز کشور را مدیون شهدا هستیم، اظهار داشت: به عنوان یک خدمتگزار در بخش کوچکی از نظام اسلامی وظیفه خود می دانیم که قدردان شهدا و خانواده محترم ایشان باشیم.

حجت الاسللام والمسلمین مدنی با اشاره به آیه ۹۵ سوره نساء « لَا يَسْتَوِي الْقَاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ غَيْرُ أُولِي الضَّرَرِ وَالْمُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِينَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ عَلَى الْقَاعِدِينَ دَرَجَةً وَكُلًّا وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنَىٰ»  بیان داشت: بر اساس این آیه کسانی که قبل از پیروزی شهید شدند با آنها که پس از پیروزی به شهادت می رسند یکسان نیستند. حجت الاسلام والمسلمین اوسطی نیز قبل از پیروزی نهضت اسلامی به شهادت رسیدند که مسلما اجر و قرب بیشتری نزد خدای متعال دارد.

وی ادامه داد: حضور و حرکت حماسی این شهید گرانقدر در قضایای قبل از انقلاب باعث شده بود که جوانان از ایشان درس شجاعت و شهامت می گرفتند و از سوی دیگر ساواکی ها و ماموران رژیم از ایشان می ترسیدند.

مدیر جامعه الزهرا (سلام الله علیها) ماجرای استفاده شهید اوسطی از قلاب سنگ را بسیار جالب عنوان کرد و گفت: این حرکت ایشان یادآور داستان حضرت داوود و هلاکت جالوت به دست ایشان است.

در ادامه این دیدار، حسین اوسطی، فرزند شهید به بیان خاطراتی از روزهای مبارزه و حضور پدرش در راهپیمایی ها و اعتراضات پرداخت.     

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

حضور پررنگ در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشانگر همبستگی ملت در برابر مستکبران است

با حضور پررنگ در راهپیمایی ۲۲ بهمن همبستگی ملت در برابر مستکبران را نشان خواهیم داد

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا (سلام الله علیها) با صدور بیانیه ای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن را همبستگی ملت ایران در برابر مستکبران عنوان کرد. متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اذا جاء نصر الله و الفتح

ایام الله دهه فجر يادآور شکوه و عظمت حماسه بزرگ ملت ایران در شکستن حصار استبداد، خودکامگی، فساد و استعمار است. ملتی فداکار و وفادار که همنوا با بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) به جنگ استعمار و اذناب خود فروخته‌اش رفت و فریاد  استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی  سر داد و در مقابله با  تمامی قدرتهای استکباری، با فریاد نه شرقی، نه غربی،  جمهوری اسلامی  نقشه جهان آینده را  ترسیم کرد و پایه‌گذار نظام سیاسی شد که نه در آموزه‌های کمونیسم ریشه داشت و نه اندیشه‌های لیبرالیسم را به عاریت می گرفت، بلکه نمود اسلام ناب محمدی(ص) بود.

تقارن دهه فجر امسال با ایام فاطمیه یادآور این حقیقت است که  شجره طیبه تشیع با اشک های حضرت صدیقه طاهره(سلام الله علیها) و خون حضرت  سیدالشهدا(علیه السلام) آبیاری شد و انقلاب اسلامی ایران هم ثمره و امتداد همان نهضت فاطمی و حسینی است که با خون جوانان این مرز و بوم به بار نشسته است تا با ظهور حضرت بقیه الله(عجل الله تعالی فرجه)  به سرانجام شایسته خود دست یابد، از این رو بر ماست که با حضور در صحنه دفاع از نظام و انقلاب بار دیگر با آرمان های بلند امام خمینی(ره) تجدید میثاق کنیم تا پاسخ دندان شکنی به دشمنان زبون ایران اسلامی باشد.

خانواده بزرگ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) مفتخر است که در طول سی سال فعالیت خود همواره در مسیر انقلاب اسلامی و اندیشه های والای امام خمینی(ره) و رهبری گرانقدر انقلاب اسلامی بوده است و اعلام می داریم امسال نیز همچون سالهای گذشته همراه و همگام با اقشار مختلف مردم با حضور پررنگ خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اتحاد و همبستگی ملت شریف ایران در برابر مستکبران را نشان خواهیم داد.

والسلام علی من اتبع الهدی

سیدمحمود مدنی

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها)

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

بازدید مدیر جامعه الزهرا (س) از نمایشگاه فجر فاطمی

مدیر جامعه الزهرا(س) بیان داشت: یکی از روش های انتقال حقایق انقلاب به نسل جوان برپایی نمایشگاه های دهه فجر است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) صبح امروز از نمایشگاه فجر فاطمی بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در گفتگو با واحد خبر با اشاره به اینکه یکی از فعالیت های ضروری در ایامی مانند دهه فجر، اطلاع رسانی از حقایق انقلاب اسلامی به نسل های آینده است و یکی از روش های این اطلاع رسانی و انتقال مطالب، برگزاری نمایشگاه است، گفت: این نمایشگاه با وجود آنکه در مدت کوتاهی به اجرا درآمد ولی حاوی مطالب ارزشمندی است با این حال امیدواریم در کارهای آینده در زمینه ارائه محتوا با برنامه ریزی قبلی، کارهای بدیع و خلاقانه تری را شاهد باشیم.

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) ادامه داد: کارهای نمایشگاهی اگر بدیع و بکر باشد می توان آنها را در اختیار دیگر نهادها و مجموعه های حوزوی نیز گذاشت. البته آنچه الان در این نمایشگاه آمده نمونه های خوبی بود، ولی اگر کار مداومی صورت بگیرد می توان تاریخ انقلاب، پیام های انقلاب، تاثیرات انقلاب در منطقه و جهان و قله هایی که باید در آینده به آن دست یابیم را به صورت جداگانه به نمایش بگذاریم تا هم گذشته را به یاد ما بیاورد، هم آینده را جلوی چشم ما ترسیم کند و هم راهکارهای رسیدن از این وضعیت به وضعیت مطلوب را به ما نشان دهد.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

جلسه همگرایی و همکاری جامعه الزهرا(س) با دانشگاه قم برگزار شد

جامعه الزهرا(س) و دانشگاه قم هر دو ثمره حوزه و با همت و تلاش بزرگان حوزه راه اندازی شده اند، بنابراین تعامل و همکاری این دو نهاد علمی آثار و برکات زیادی در پی دارد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، جلسه همگرایی و تبادل دیدگاه حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا(س) با حجت الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز، رییس دانشگاه قم با حضور حجت الاسلام والمسلمین وحدتی شبیری، رییس دانشکده هدی و برخی از معاونان این دو مرکز علمی برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین مدنی با اشاره به اینکه جامعه الزهرا(س) و دانشگاه قم هر دو ثمره حوزه و با همت و تلاش بزرگان حوزه راه اندازی شده اند، بیان داشت: تعامل و همکاری این دو نهاد علمی آثار و برکات زیادی در پی دارد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری جلسات مشترک، تبادل دیدگاه و امضای تفاهم نامه می تواند در این مسیر راهگشا باشد لکن پیشنهاد می شود پیش از آن کارگروهی برای شناسایی نقاط مشترک تشکیل شود.

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) اظهار داشت: واقعیت این است که صدها هزار جوان خون داده اند تا این صندلی ها و مسئولیت ها برای ما ایجاد شود، از این رو نباید این مسائل را فراموش کنیم و در مسئولیت خود آنچه در توان داریم به کار ببندیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دیرباز با اشاره به سابقه جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و اثرگذاری فعالیت های آن در جامعه بیان داشت: گاهی در سفرهایی که به برخی استانها داریم می بینیم که بانوان پروش یافته در این موسسه علمی آموزشی با انجام فعالیت های علمی، تبلیغی و فرهنگی، اثرگذاری فراوانی در مناطق خود داشته اند.

در پایان اعضای کارگروه هم افزایی از سوی جامعه الزهرا (س) و دانشگاه قم معرفی شدند و مقرر شد جلسات این کار گروه به زودی تشکیل شود.

گروه خبری: 

مدیر جامعه الزهرا(س) درگذشت استاد نظرپور را تسلیت گفت

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) درگذشت حجت الاسلام والمسلمین نظرپور، عضو هیات امنای دانشکده هدی را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی در پیام تسلیت خود آورده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ (نساء ۱۰۰)
خبر ارتحال استاد حوزه و دانشگاه و عضو هیئت امنای دانشکده هدی وابسته به جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، جناب حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی نظرپور موجب تأثر شد.
این روحانی مجاهد و تلاشگر در عرصه علم و معارف اسلامی، عمر خود را در راه ترویج مکتب اهل بیت(علیه السلام) و تربیت شاگردان عالم و کارآمد سپری کرد.
اینجانب مصیبت وارده را به حضرت بقیه الله (عجل الله تعالی فرجه)، شاگردان و خانواده محترم و داغدار آن مرحوم تسلیت گفته و از خداوند منان برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل مسئلت دارم.
سیدمحمود مدنی
مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها)
گروه خبری: 

گام های تحول در مدیریت نیروی انسانی

مدیر جامعه الزهرا(س) خبر داد: گام های بلند تحول در مدیریت نیروی انسانی

مدیر جامعه الزهرا(س) از تحول اساسی در نظام مدیریت منابع انسانی و اجرای طرح سامان دهی نیروهای ساعتی مستمر با هدف ایجاد امنیت شغلی و افزایش مزایای آنها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا(س) در گفتگو با واحد خبر با اشاره به اینکه یکی از مسائل بسیار مهم در جامعه الزهرا(س) مدیریت منابع انسانی شامل کارکنان، اساتید و طلاب است، گفت: برای تقدیر از خدمات ایشان و پر کردن خلأهای قانونی موجود سلسله اقداماتی برنامه ریزی شد که یکی از آنها تاسیس اداره بازرسی و نظارت برای توجه و تقدیر از فعالیت های ارزشمند و برخورد با خطاهای احتمالی بود.

سامان دهی نیروهای ساعتی مستمر

وی ادامه داد: گام دوم سامان دهی نیروهای ساعتی مستمر بود، چرا که در جامعه الزهرا(س) سه گروه کارمندان قراردادی، کارکنان ساعتی و پروژه ای فعالیت دارند که بخشی از کارکنان ساعتی به صورت مستمر و مداوم با این موسسه علمی همکاری دارند و ما نیز به خدمات آنها نیازمندیم، ولی متاسفانه تاکنون به آنها نیروی ساعتی گفته می شد و از مزایای مرخصی یکماهه در سال، حقوق ایام تعطیل و ... محروم بودند.

مدیر جامعه الزهرا(س) بیان داشت: سامان دهی نیروهای ساعتی مستمر از دغدغه های بنده از حین ورود به جامعه الزهرا(س) بود که با پیگیری های انجام شده و کار کارشناسی و بر اساس ماده ۴۲ مصوبه شورای عالی سیاستگذاری حوزه های علمیه با همکاری همه واحدهای زیربط به ویژه معاونت اداری، مالی و دفتر برنامه ریزی و ارزیابی طرحی آماده و ابلاغ شد که از این پس نیروهایی که به صورت مستمر با جامعه الزهرا(س) همکاری دارند و در حقیقت کارمند ما بودند ولی با آنها برخورد ساعتی می شد با آنها قرارداد بسته شود و از مزایای نیروهای قراردادی بهره مند شوند.

ره آورد طرح جدید؛ ایجاد امنیت شغلی و افزایش مزایا

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با اشاره اینکه طرح جدید به هیچ عنوان باعث افزایش حجم کارمندان جامعه الزهرا(س) نمی شود، اظهار داشت: با توجه به وضعیت کنونی بودجه، کسانی که مشمول این طرح می شوند پرداختی آنها به هیچ عنوان کاهش نمی یابد و از سوی دیگر افزایش چشمگیری نیز نخواهد داشت، ولی این طرح باعث ایجاد امنیت شغلی و افزایش مزایا و خدماتی است که دریافت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: مقدمات اداری اجرای این طرح انجام شده و تا پایان فروردین معاونت اداری، مالی قراردادهای جدید را  منعقد خواهد کرد.

اجرای نظام خاص پرداخت حقوق و مزایا

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به این که از دیگر گام های بلند، برداشتن نظام دوگانه خدمات کشوری و کارگری بود، افزود: بر اساس قانون، جامعه الزهرا(س) از مجموعه هایی است که باید تحت قانون خاص اداره شود. این مساله در سال ۱۳۹۳ ابلاغ شده بود ولی به مرحله اجرا نرسیده بود که دستور اجرای آن به مجموعه داده شد و امروز همه کسانی که در جامعه خدمت می کنند بر اساس قانون خاص مصوب شورای عالی سیاستگذاری حوزه های علمیه اداره می شوند.

وی در پایان از برخی اقدامات دیگر در حوزه مدیریت منابع انسانی خبر داد که به تدریج و به موقع اعلام خواهد شد.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

همه مقاطع و سطوح تحصیلی جامعه الزهرا (س) امروز تعطیل است

همه مقاطع و سطوح تحصیلی جامعه الزهرا ( سلام الله علیها) بجز بخش اداری امروز تعطیل است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، بر اساس دستور مدیر محترم جامعه الزهرا (سلام الله علیها) همه مقاطع تحصیلی و مدارس جامعه الزهرا(سلام الله علیها) بجز بخش اداری امروز تعطیل است. بارش برف، لغزنده بودن زمین، سرمای شدید هوا و تعطیلی مدارس آموزش و پرورش دلیل این تعطیلی اعلام شده است.

گروه خبری: 

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر