فرم جستجو

حوزه مدیریت

خبرهای مربوط به مدیریت

پیام مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به مناسبت فرا رسیدن سال ۱۳۹۶ هجری شمسی

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در پیامی فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۶ را به مردم ایران به ویژه خانواده جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «سیّدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به مناسبت فرا رسیدن آغاز سال ۱۳۹۶ پیامی صادر کرد؛ در این پیام آمده است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

یکهزار و سیصد و نود و ششمین سالگرد هجرت پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و آغاز سالی جدید که فرصتی بی‌نظیر و مغتنم برای اصلاح گذشته‌ها و ایجاد ذخیره‌های جاودانه معنوی و بهره‌مندی از مواهب فراوان خدادادی است، به همه خداباوران و شایسته‌کاران و دل‌شیفتگان خاندان رسالت و عصمت تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

امید است این سال که با رائحه دل‌انگیز یاد و خاطره حضرت صدیقه طاهره سیده زنان عالمیان فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) آغاز می‌شود، سالی سرشار از معنویت و اخلاق، تلاش و جهاد، همراه با محبت و اخوت و آرامش برای همه جهانیان بویژه آحاد امت اسلامی‌مان باشد.

آرزو می‌کنم انقلاب شکوهمند اسلامی، این خونبهای شهیدان در فتح سنگرهای کلیدی استکبار و استعمار توفیقی روزافزون یافته در سایه اصل اخوت اسلامی، پیوند میان ملل و دول اسلامی هر چه بیشتر گسترش و تعمیق یابد و ایران سرافراز، شکوهمند و استوار در پرتو هدایت مقام معظم رهبری(دامت برکاته) در جایگاهی شایسته در تمامی صحنه‌های مهم جهانی حضور موثر، حکمت‌آمیز، چشم‌گیر و راهگشا داشته باشد و با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، فرصت‌های شایسته‌ای برای همه ملت به ویژه جوانان در استفاده از موهبتهای گسترده الهی فراهم آورد.

آرزوی همیشگی ما ظهور مصلح جهانی و فرا رسیدن روز رهایی بشریت و آزادی انسانیت و حکومت عدل مهدوی است؛ امیدوارم این سال، فرصت تحقق این وعده الهی باشد.

 

إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيدًا وَ نَرَاهُ قَرِيبًا

سیّد محمود مدنی»

 

 

گروه خبری: 

قرارگاه علمی در جامعه‌الزهرا(س) تأسیس شود

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین مرکز حوزوی بانوان مشغول فعالیت است، بیان کرد: یکی از پیشنهادات در جهت حرکت جهادی علمی در حوزه های علمیه خواهران، تأسیس قرارگاه علمی در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است تا جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در این مسیر پیشگام باشد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «فرخنده»، استاد حوزه و دانشگاه در نشست اساتید با حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر محترم جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که با حضور ۴۰۰ بانوی استاد در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، بر لزوم توجه بیشتر به مسائل علمی این مؤسسه اشاره کرد و با بیان پیشنهاداتی اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در زمینه توجه به مسائل علمی، فعال کردن مجدد واحد تربیت مدرس با برنامه ریزی‌های دقیق است.

سرپرست اداره دانش آموختگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: یکی از پیشنهادات این است که اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بر اساس سطوح علمی، ارائه مقالات، کتب، سوابق تدریس در مقاطع تحصیلی مختلف رتبه بندی شوند.

فرخنده با بیان این که برخی کتب مورد تدریس با مشورت اساتید مربوطه بازنگری شوند و یا تغییر یابند، گفت: یکی دیگر از پیشنهادات اساتید این است که برنامه‌های مقطع تحصیلی سطح چهار تقویت و رشته‌های گسترده‌تر و گرایش‌های مختلف متناسب با نیازهای روز جامعه ایجاد شود.

استاد فقه و اصول جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان تصریح کرد: بهره مندی طلاب مقطع تحصیلی سطح چهار از دروس آیات عظام و فضلا و علمای حوزه‌های علمیه از جمله پیشنهادات اساتید این مؤسسه است.

وی با بیان اینکه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  به عنوان بزرگترین مرکز حوزوی بانوان مشغول فعالیت است، عنوان کرد: یکی از پیشنهادات در جهت حرکت جهادی علمی در حوزه های علمیه خواهران، تأسیس قرارگاه علمی در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  است تا جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  در این مسیر پیشگام باشد.

فرخنده تصریح کرد: قرارگاه علمی علاوه بر سیاست های کلان در جهت تقویت علمی اساتید می تواند محتوا و کتب مختلف از رشته های مختلف و گروه های علمی موجود برای تمام حوزویان در سراسر کشور تولید کند.

گروه خبری: 

اساتید در خط مقدم جهاد علمی و اخلاقی هستند

عضو گروه علمی تعلیم و تربیت اسلامی اظهار داشت: در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، استاد در خط مقدم است و اساتید چشم بینای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هستند، بنابراین باید از توان علمی، اندیشه، تجربیات و نقطه نظرات اساتید در تصمیم‌گیری‌ها استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «قوی»، استاد تفسیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نشست اساتید با حجت الاسلام و المسلین «مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که با حضور ۴۰۰ بانوی استاد در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: برکاتی که در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  مشاهده می‌شود، نشان دهنده آن است که خدمات گسترده ای در این مجموعه فاخر صورت گرفته است.

 

اساتید چشم بینای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هستند/قرارگاه تشخیص، رصد و برنامه‌ریزی تشکیل شود

وی اظهار داشت: در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، استاد در خط مقدم است و اساتید چشم بینای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هستند، بنابراین باید از توان علمی، اندیشه، تجربیات و نقطه نظرات اساتید در تصمیم‌گیری‌ها استفاده شود.

عضو گروه علمی تعلیم و تربیت اسلامی تصریح کرد: اساتید به عنوان سنگربانان این مکان مقدس و رزمندگان خط مقدم جهاد علمی و اخلاقی هستند، بنابراین با توجه به این که امروز در شرایط جنگ نرم قرار داریم، لزوم تشکیل قرارگاه تشخیص، رصد و برنامه‌ریزی با محوریت بانوان عضو هیئت امنای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و با همکاری اساتید احساس می‌شود.

وی افزود: در قرارگاه تشخیص، رصد و برنامه ریزی، تمام توانمندی‌ها و نیازهای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و بلکه نیازهای جامعه زنان مسلمان رصد می‌شود و با توجه به اقتصاد مقاومتی و با بهره گیری کامل از امکانات، استفاده از حداقل بودجه  و جلوگیری از اسراف اقدامات لازم برای پاسخگویی به نیازها و رفع مشکلات صورت می‌گیرد.

 

آموزش طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پژوهش‌محور باشد

قوی به ارائه پیشنهاداتی از سوی جمعی از اساتید پرداخت و گفت: با وجود سال‌ها آموزش و فعالیت علمی در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، اما متأسفانه پژوهش‌محور عمل نمی‌شود و قلم طلاب باید در این زمینه تقویت شود.

وی با بیان این که وظیفه هدایت و رهبری طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عهده اساتید است، عنوان کرد: در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اساتیدی با کوله باری از تجربه حضور دارند که می‌توان در راستای سیاستگذاری‌ها و رصد برنامه‌های مختلف از آنها بهره برد.

 

ظرفیت علمی و پژوهشی اساتید بسیار بالا است

استاد تفسیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به چگونگی ارتباط جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با جامعه پیرامون اشاره کرد و افزود: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) همانند چشمه ای است که عموم مردم می‌توانند از آن سیراب شوند.

وی با بیان این که ظرفیت علمی و پژوهشی اساتید بسیار بالا است، گفت: در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد و آسیب‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  و شهر قم را رصد و راهکارهایی برای آن ارائه داد.

 

 

گروه خبری: 

جامعه‌الزهرا(س) خاستگاه مجاهدت علمی و معنوی بانوان است

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، این مؤسسه را به عنوان نهادی تأثیرگذار در عرصه کنونی و با سابقه‌ای درخشان در طول فعالیت پربرکت خود عنوان کرد که همواره خاستگاه تلاش علمی و معنوی بانوان طلبه بوده است

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه حامدی»، استاد تفسیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نشست اساتید با حجت الاسلام و المسلین «مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که با حضور ۴۰۰ بانوی استاد در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان یک نهاد تأثیرگذار در عرصه کنونی و با سابقه ای درخشان در طول فعالیت پربرکت خود همواره خاستگاه تلاش علمی و معنوی بانوان طلبه بوده است.

وی با اشاره به نقش اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تعلیم و تربیت بانوان طلبه، اظهار داشت: اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با انگیزه و توکل بر خداوند متعال و توسل به اهل بیت(علیهم السلام) با وجود کمبودها و سختی ها، تمام تلاش خود را صرف تعلیم و تربیت طلاب فرهیخته می‌کنند.

استاد تفسیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه استادان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در مسیر تدریس و پژوهش نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی هستند، تصریح کرد: در این زمینه ارتقای سطح علمی اساتید مورد توجه قرار گیرد و زمینه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر و مهارت افزایی آنها فراهم شود.

وی بیان داشت: اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در طول سال به فعالیت‌های علمی و پژوهشی در مراکز علمی و پژوهشی مختلف می‌پردازند که امید است مورد توجه مسئولان مربوط قرار بگیرد.

گروه خبری: 

مرکز تخصصی قرآن کریم در جامعه‌الزهرا(س) تأسیس شود

استاد برجسته قرآن کریم، تأسیس مرکز تخصصی قرآن کریم در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) را ضروری دانست و تصریح کرد: یکی از پیشنهادات اساتید قرآن کریم این است که مرکز تخصصی قرآن زیر نظر مستقیم مدیر محترم جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و با حضور متخصصین و کارشناسان قرآنی تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «صرافی»، عضو گروه علمی قرآن جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  در نشست اساتید با حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر محترم جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، عنوان کرد: بدون شک، هر طلبه ای که وارد فضای حوزه می شود، اولین هدف و آرزو و رسالت خود را در فهم کامل قرآن کریم می داند.

وی اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می فرمایند، علوم قرآنی و آشنایی با تفسیر علمی قرآن کریم برای عالم دینی از ضروریات است و اگر عالم دین از این امتیاز برخوردار باشد، بسیاری از مشکلات و گره های فکری و ذهنی برطرف می شود.

استاد برجسته قرآن کریم به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) مبنی بر «خیرکم من تعلم القرآن و علّمه» اشاره کرد و افزود: بنا به فرمود پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله)، بهترین افراد کسی است که قرآن را یاد بگیرد و به دیگران بیاموزد و رسالت ما برای رفع مهجوریت قرآن کریم همین است.

صرافی، تأسیس مرکز تخصصی قرآن کریم در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) را ضروری دانست و تصریح کرد: یکی از پیشنهادات اساتید قرآن کریم این است که مرکز تخصصی قرآن زیر نظر مستقیم مدیر محترم جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  و با حضور متخصصین و کارشناسان قرآنی تشکیل شود.

وی به سیاست ها و اهداف این مرکز اشاره کرد و افزود: مرکز تخصصی قرآن کریم می تواند در سه محور «زیباخوانی»، «ترجمه، فهم و تدبر قرآن کریم» و «قدرت تعلیم قرآن» مورد توجه قرار گیرد.

عضو گروه علمی قرآن جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اضافه کرد: مرکز تخصصی قرآن کریم می تواند مرکزی قوی و قابل اعتماد نه تنها برای طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بلکه مرکزی برای تربیت و پرورش فعالان قرآنی و همچنین جذب نخبگان در کشور باشد.

وی با بیان این که در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  باید یک موج پایدار و همیشگی قرآنی ایجاد شود، عنوان کرد: کرسی درس و فهم قرآن کریم باید به صورت روزانه به طلاب ارائه شود تا در نتیجه آن، انس با قرآن صامت و در نتیجه انس با قرآن ناطق در جامعه محقق شود.

 

 

 

گروه خبری: 

نشست مدیر جامعه الزهرا(س) با بانوان استادِ این موسسه، برگزار شد

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر اینکه فاصله ما با نسل جدید باید کاهش پیدا کند، اظهار داشتند: امروز با هر قلمی نمی‌توان برای نسل جدید نوشت، قلم باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را جذب کند، قلم باید به گونه‌ای باشد که حتی در سطح بین‌الملل مخاطب داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نشستی که با حضور ۴۰۰ نفر از بانوان استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، عنوان کردند: حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) شخصیتی است که برای بانوان افتخار مضاعف است.

 

حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) دارای مقام استادی بودند

مدیر بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع، با بیان اینکه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) دارای مقام استادی بودند، اظهار داشتند: حضرت علی(علیه السلام) دارای شخصیت بزرگ و برجسته ای هستند، اما در روایات آمده است که حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) مطالبی را القا و املا می فرمودند و حضرت می نگاشتند.

ایشان افزودند: مصحف حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) نزد اهل بیت (علیهم السلام) به یادگار مانده است و ائمه اطهار(علیهم السلام) به آن مراجعه می کردند و امروز نیز نزد حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) سرسلسله اساتید هستند و ما باید در این هویت صنفی به سرسلسله اساتید متصل شویم و خود را با آن حضرت تطبیق دهیم.

 

اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) علاوه بر امر آموزش به تربیت دانش‌پژوهان اهمیت دهند

نویسنده کتاب «فرهنگ کتب حدیثی شیعه» به دوران تدریس خود اشاره کردند و ادامه دادند: بنده در تمام مقاطع تحصیلی حوزه به صورت مکرر تدریس داشتم، همچنین مسئولیت های مختلفی به عهده اینجانب بوده است، اما اعتراف می کنم که هیچ جلسه ای را به شیرینی جلسه درس و تدریس عوض نمی کنم.

ایشان در ادامه عنوان کردند: یکی از زیباترین جنبه های اسلام، هنر در هم تنیدن ابعاد مختلف بشر است؛ به طوری که در بسیاری از مکاتب، جنبه های انسان منفرد و تجزیه شده مد نظر است، اما در اسلام، انسان مرکب مورد توجه است، به همین دلیل در دین مبین اسلام، ازدواج عبادت است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: ما در هم تنیده هستیم و روح، جسم، مادیات و معنویات ما در هم تنیده است؛ همچنین یکی از به‌هم‌تنیدگی‌ها، به‌هم‌تنیدگی تعلیم و تربیت است، ما چون نمی توانیم به هم تنیدگی را هضم کنیم، موضوعات را از هم جدا می کنیم، به عنوان مثال ما آموزش را از تربیت جدا می‌دانیم.

ایشان با بیان این که ما نباید مجموعه ها را جدای از هم بدانیم، تأکید کردند: اولین تقاضای من این است که اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) علاوه بر امر آموزش به تربیت دانش پژوهان اهمیت دهند و در تمام درس ها به این جنبه عنایت ویژه داشته باشند.

 

رویکرد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، توجه ویژه به فارغ‌التحصیلان این موسسه است

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به حدیثی از امام علی(علیه السلام) که فرمودند: «ثمره العلم التواضع؛ تواضع ثمره علم است»، اشاره کردند و اظهار داشتند: علما و بزرگان ما به ما یاد دادند که ابتدا به اصلاح خود بپردازیم و سپس به تعلیم و تربیت افراد جامعه بپردازیم، همان طور که امام علی (علیه السلام) در روایتی می فرماید: «وَ لْيَكُنْ تَأْدِيبُهُ بِسِيرَتِهِ قَبْلَ تَأْدِيبِهِ بِلِسَانِهِ».

حجت الاسلام و المسلمین مدنی بیان داشتند: رمز، کلید و اصل موفقیت ما این است که جنبه های اخلاقی را رعایت و منتقل کنیم و در این راه، اساتید باید راهنمایی و ارشاد داشته باشند تا به نتیجه برسیم.

ایشان ضمن تقدیر از مدیران، شخصیت ها و مسئولان گذشته جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان کردند: رویکرد ما در فضای جدید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، توجه ویژه به خروجی ها و فارغ التحصیلان این موسسه است.

 

امروز با هر قلمی نمی توان برای نسل جدید نوشت/ قلم دانش‌پژوهان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  باید تقویت شود

نویسنده کتاب «احکام مصلحتی در فقه اسلامی» با تصریح بر اینکه فاصله ما با نسل جدید باید کاهش پیدا کند، اظهار داشتند: امروز با هر قلمی نمی توان برای نسل جدید نوشت، قلم باید به گونه ای باشد که مخاطب را جذب کند، قلم باید به گونه ای باشد که حتی در سطح بین الملل مخاطب داشته باشد.

ایشان با بیان این که قلم دانش پژوهان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  باید تقویت شود، گفتند: ما باید در تقویت قلم، بیان، مشاوره و تدریس فعالیت جدی داشته باشیم.

 

تربیت مدرس؛ در دستور کار جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه تربیت مدرس در دستور کار قرار گرفته است، یادآور شدند: ما باید اساتید برجسته‌ای تربیت کنیم که در مراکز علمی و حوزوی مشغول به تدریس شوند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی بیان داشتند: بحث تربیت مشاور بحثی گسترده، علمی و عمیق است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ همچنین در امر تبلیغ، تحقیق و پژوهش باید فعالیت گسترده‌ای داشته باشیم.

ایشان تصریح کردند: فارغ التحصیل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) باید یا محقق با قلم توانا تربیت شود، یا مبلغی با زبان رسا باشد، یا مشاوری باشد که بتواند دل ها را به دست آورد، درون ها را تخلیه کند و راه درست را نشان دهد و یا مدرس توانمندی شود که بتواند شاگردان آینده را تربیت کند.

 

ما در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  یک خانواده هستیم

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به آیه ۱۱۴ سوره طه اشاره کرند و یادآور شدند: وقتی افضل ما خلق الله دستان خود را بلند می کند و می فرماید: «رَبِّ زِدْني‏ عِلْماً»؛ بنابراین اگر هر یک از ما احساس کنیم که نیاز به آموزش نداریم، نشانه غرور در درون ما است؛ بر همین اساس، دوره های مختلفی برای توانمندسازی و علم‌افزایی اساتید در نظر گرفته شده است تا سطح علمی اساتید افزایش یابد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی عنوان کردند: ما با افتخار تحت نظام مقدس جمهوری اسلامی و زیر پرچم حوزه علمیه هستیم، اما ما در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یک خانواده هستیم، بنابراین باید همراه و هماهنگ باشیم و در کنار یکدیگر فعالیت کنیم.

 

 

 

گروه خبری: 

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)؛ وظیفه مبلغان، ابلاغ «رسالات الله» است

ایشان با بیان اینکه وظیفه مبلغان، ابلاغ «رسالات‌الله» است، اظهار داشتند: مبلغان باید رسالات الهی را به گوش مردم برسانند و به جای ابلاغ «رسالات‌الله»، نقال حرف‌‌های دیگران نباشند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز پنج شنبه در گردهمایی بزرگ «فرزندان معنوی کوثر»، ویژه مبلغان و دانش آموختگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، به دوران تدریس خود در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  اشاره و عنوان کردند: در آن دوران،  کتاب‌های لمعه، رسائل، مکاسب، کفایه و فقه مقارن را برای طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تدریس می‌کردم.

 

حضرت زهرا(سلام الله علیها) رتبه نازله «رحمة للعالمین» هستند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به تبریک و تهنیت به مناسبت ولادت سراسر سعادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) اظهار داشتند: ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) برای همه مبارک است؛ همان طور که پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) رحمة للعالمین هستند، حضرت زهرا(سلام الله علیها) هم رتبه نازله رحمة اللعالمین هستند.

وی با بیان این که وجود حضرت زهرا(سلام الله علیها) حتی برای دشمنان هم رحمت هستند، افزودند: در روایتی از امام حسن(علیه‌السلام) آمده است که حضرت زهرا(سلام الله علیها) شبی تا به صبح مشغول عبادت بودند و شب جمعه‌ای را تا سحر برای همسایه‌‌ها دعا کردند، همان همسایه‌‌هایی که حضرت را تنها گذاشتند، اما در پاسخ به سوال امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) که چرا برای همسایه‌‌ها دعا می‌کنند، فرمودند: «الجار ثم الدار؛ اول همسایه سپس خانه».

 

حضرت زهرا(س) نمونه‌ای موفق و نسخه کامل از انسان در میان زنان هستند

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) برای همه مبارک است، اما برای بانوان به صورت ویژه، مبارک است و من این ایام مبارک را به بانوان تبریک مضاعف می‌گویم.

وی ادامه دادند: وجود حضرت زهرا(سلام الله علیها) یک برگ برنده در دست بانوان است، به طوری که آن حضرت، نمونه ای موفق و نسخه کامل از انسان در میان زنان هستند، به طوری که در روایات آمده است که «لَوْ لَا أَنَّ اللَّهَ تَعَالَى خَلَقَ أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ لَمْ يَكُنْ لِفَاطِمَةَ كُفْوٌ عَلَى وَجْهِ الْأَرْضِ آدَمُ فَمَنْ دُونَهُ؛ گر خداوند تعالى على عليه‌السلام را خلق نكرده بود كسى شايستگى همسرى فاطمه عليهاالسلام را نداشت».

 

افتخار اهل بیت (علیهم‌السلام) به حضرت زهرا(سلام الله علیها)

نویسنده کتاب «فرهنگ کتب حدیثی شیعه» تصریح کردند: حضرت زهرا (سلام الله علیها) در عمر کوتاه ۱۸ ساله به مقامی رسیدند که شیعه و سنی اظهار داشتند که پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیها) فرمودند: «إِنَّ اللّهَ تَعَالَى يَغْضَبُ لِغَضَبِ فَاطِمَةَ وَ يَرْضَى لِرِضَاهَا؛ خداوند با خشم فاطمه خشمگین می‌شود و با رضایت او راضی می‌گردد». در حالیکه مردانی که در وادی سیر و سلوک سفر کردند، در نهایت می‌توانند به مقام «يا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعي إِلى رَبِّكِ راضِيَةً مَرْضِيَّةً؛ ای جان آرام گرفته، به سوی پروردگارت بازگرد در حالی که هم تو از او خشنودی و هم او از تو خشنود است» برسند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی یادآور شدند: بعد از هزار و ۴۰۰ سال، از این نسل مبارک، طلبه سید جوانی چون امام خمینی (ره) پا به جهان گذاشت که بینی اسرائیل را بعد از مدتها که همه تصور می‌کردند لشکری شکست‌ناپذیر است، به خاک مالید.

وی تصریح کردند: امام حسین(علیه‌السلام) در روز عاشورا به فرزندی حضرت زهرا(سلام الله علیها) افتخار کردند؛ امام علی(علیه‌السلام) در یکی از خطبه‌‌های خویش در نهج البلاغه بر همسری حضرت زهرا(علیه‌السلام) افتخار کردند، حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) نیز درباره آن حضرت فرمودند: «فداها ابوها».

 

منشور تبلیغ در قرآن کریم بیان شده است

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اضافه کردند: سیره حضرت زهرا(سلام الله علیها) به عنوان نسخه‌ای در دست بانوان است و بانوان می‌توانند با الگوگیری از آن حضرت در مسیر معنویت گام بردارند.

ایشان در ادامه به موضوع امر تبلیغ اشاره کردند و بیان داشتند: اگر ما بخواهیم برای امر تبلیغ سیاستگذاری داشته باشیم و به عنوان منشور تبلیغ هم‌فکری کنیم، می‌توانیم به آیات قرآن کریم که موجز، رسا و عمیق هستند، رجوع کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی افزودند: خداوند در قرآن کریم، منشور تبلیغ را در آیه ۳۹ سوره احزاب تمام کرده است و می‌فرماید: «الَّذينَ يُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَ يَخْشَوْنَهُ وَ لا يَخْشَوْنَ أَحَداً إِلاَّ اللَّهَ وَ کَفي‏ بِاللَّهِ حَسيباً؛ همان كسانى كه پيام‌هاى خدا را ابلاغ مى كنند و از او مى‏ ترسند و از هيچ كس جز خدا بيم ندارند و خدا براى حسابرسى كفايت مى ‏كند».

ایشان ادامه دادند: کلمه مبلغ و تبلیغ از آیه ۳۹ سوره احزاب گرفته شده است و خداوند در این آیه، محورهای مختلفی درباره تبلیغ بیان فرمودند که می‌توان از آن در راه تبلیغ دین بهره برد.

 

مبلغان باید فاصله خود را با نسل جوان کم کنند

نویسنده کتاب «دو فریضه برتر» به فعالیت‌‌های تبلیغی مرحوم آیت الله «سید جمال الدین اسدآبادی» که شاگرد شیخ انصاری بود، اشاره کرد که در آن دوران، روزنامه‌‌های مختلفی در مسکو، پاریس و مصر منتشر کرد و اظهار داشتند: مبلغ باید همواره مطالب و نکات خود را به مخاطبان برساند و گام‌‌های استوار در این راه بردارد.

ایشان یادآور شدند: امروز نسل جوان ما در فضاهای مجازی فعالیت می‌کند و زبان دیگری پیدا کرده است، بنابراین ما نمی توانیم با زبان تبلیغ ۲۰۰ سال پیش با این نسل سخن بگوییم و باید از روش‌‌های نوین تبلیغ استفاده کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه مبلغان باید فاصله خود را با نسل جوان کم کنند، تأکید کردند: ما زمانی مبلغ هستیم که با زبان این نسل، امر دین را به گوش و قلب آنان برسانیم.

 

وظیفه مبلغان، ابلاغ «رسالات الله» است

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به اصطلاح « رِسالاتِ اللَّهِ» در آیه شریفه ۳۹ سوره احزاب اشاره کردند و افزودند: مبلغ باید سخنان خود را با استناد به تفسیر قرآن کریم و روایات اسلامی برای مردم تبیین کند.

ایشان با بیان اینکه وظیفه مبلغان، ابلاغ «رسالات الله» است، گفتند: مبلغان باید رسالات الهی را به گوش مردم برسانند و به جای ابلاغ «رسالات الله»، نقال حرف‌‌های دیگران نباشند.  

 

بانک اطلاعات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در دستور کار قرار گرفته است

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در ادامه عنوان کردند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان درخشانی است که نام مبارک حضرت زهرا(سلام الله علیها) در این جامعه پرافتخار، بالای سر ما قرار گرفته است.

ایشان به برنامه‌‌های مختلف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  در آینده اشاره کردند و اظهار داشتند: یکی از برنامه‌ریزی‌‌های مؤسسه ارتباط مستمر با فارغ التحصیلان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  است و جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دست نیاز خود را به طرف دانش پژوهان و دانش آموختگان این موسسه دراز می‌کند.

نویسنده کتاب «مختار ثقفی رایت امید» با بیان اینکه بانک اطلاعات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) فعال شده است، افزودند: روند تکمیل بانک اطلاعات دانش پژوهان این موسسه باید فعال شود تا ارتباط منظمی با دانش پژوهان و طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  داشته باشیم.

 

ارتباط جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)با فارغ‌التحصیلان باید به صورت مستمر حفظ شود

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: همه ما باید به صورت خانواده ای منسجم گرد هم جمع شویم، خود را از  یک خانواده بدانیم، با یکدیگر همبستگی داشته باشیم و در یک جبهه باشیم.

ایشان اضافه کردند: ارتباط ما با فارغ التحصیلان باید به صورت مستمر حفظ شود و از همه ظرفیت‌‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) استفاده شود.

 

تقویت مهارت‌‌های دانش پژوهان به صورت جدی دنبال می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه تقویت مهارت‌‌های دانش پژوهان به صورت جدی دنبال می‌شود، عنوان کردند: بحث تربیت مدرس برای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و حوزه‌‌های علمیه خواهران از دیگر مواردی است که در دستور کار قرار گرفته است.

ایشان یادآور شدند: سیاست و هدفگذاری ما برای تربیت مبلغ این است که علاوه بر کلاس‌‌ها و کارگاه‌‌های آموزشی، دوره‌‌های طولانی مدت با حضور اساتید برجسته برگزار شود.

 

دانش آموختگان این مؤسسه باید به عنوان مبلغ، محقق، مشاور یا مدرس تربیت شوند

نویسنده کتاب «احکام مصلحتی در فقه اسلامی» با بیان اینکه تربیت محقق و پژوهشگر در دستور کار جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است، اظهار داشتند: سیاستگذاری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  این است که دانش آموختگان این مؤسسه به عنوان مبلغ، محقق، مشاور یا مدرس تربیت شوند.

ایشان ادامه دادند: در تبلیغ و فضاهای گوناگون، تبلیغ در اشکال مختلف نوین صورت می‌گیرد و بانوان به ویژه در فضای مجازی به تبلیغ دین می‌پردازند، همچنین مرکز زبان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازسازی می‌شود تا بدین وسیله دانش پژوهان مهارت های لازم را کسب کنند.

 

مخاطبان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به حدیث امام صادق (علیه‌السلام) توجه ویژه داشته باشند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شدند: امام صادق (علیه‌السلام) جمله ای دارد که باید مکرر به آن توجه کنیم و در جای جای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  قرار دهیم؛ آن حضرت فرمودند: «وَ لا تَکُونُوا عُلَماءَ جَبّارینَ فَیَذْهَبَ باطِلُکُمْ بِحَقِّکُمْ؛ از عالمان متکبّر و مستبدّ نباشید، که رفتار ناحقّتان حقّ شما را از بین بَرَد»؛ بنابراین ما باید متواضعانه با مردم برخورد کنیم تا بر مردم تأثیرگذار باشیم.

ایشان در پایان تصریح کردند: طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  باید چنان اخلاق اسلامی داشته باشند که باعث حفظ آبروی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوند.

 

 

 

گروه خبری: 

امروز جامعه اسلامی نیازمند وحدت، محبت و همدلی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «سیدمحمود مدنی» با بیان این که جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) جامعه همه بانوان شیعی است، اظهار داشتند: امروز جامعه اسلامی نیازمند وحدت، محبت و همدلی است و باید در مقابل دشمنان اسلام ید واحده باشد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه در دیدار جمعی از بانوان مهمان از کشور کویت که در دوره آموزشی کوتاه‌مدت جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) شرکت کرده بودند، ضمن خوشامدگویی به مهمانان، عنوان کردند: در فرهنگ اسلامی و معارف اهل بیت(علیهم‌السلام) توصیه شده است که در جوامعی که شیعیان و غیرشیعیان در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، شیعیان باید بهترین‌ها باشند.

 

شیعیان باید زینت برای اهل بیت (علیهم‌السلام) باشند

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشتند: همان طور که ائمه معصومین (علیهم‌السلام) فرمودند: «کُونوا لَنا زَیْنا وَلا تَکونوا عَلَیْنا شَیْنا؛ زینت ما باشید نه باعث ملامت و سرزنش ما»؛ شیعیان باید زینت برای اهل بیت (علیهم‌السلام) باشند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان این که شما باید الگو و نمونه برای جامعه خود باشید، تصریح کردند: شما باید حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را به عنوان الگوی زندگی خود انتخاب کنید و مثل خورشید در جامعه بدرخشید.

ایشان افزودند: امام صادق(علیه‌السلام) در مسجد النبی با برخی از شیعیان دیدار کردند و به آنان فرمودند: «والله انی لِاُحبّ ریحکم و ارواحکم . . . انتم السّابقون الی الجنّة؛ به خدا قسم من بوی شما و روح شما را دوست دارم... شما پیشتازان به سوی بهشتید»؛ این وعده صادق امام صادق (علیه‌السلام) است.

 

شیعیان در مسیر ولایت و اهل بیت(علیهم‌السلام) ثابت قدم باشند

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تأکید کردند: اگر ما در مسیر ولایت و اهل بیت(علیهم‌السلام) ثابت قدم باشیم، وعده امام صادق (علیه‌السلام) عملی می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی بیان داشتند: امروز ما زیر پرچم حضرت امیرالمومنین(علیه‌السلام) و اهل بیت(علیهم‌السلام) هستیم و در بهشت هم در محضر حضرت علی (علیه‌السلام) و حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) خواهیم بود.

 

امروز جامعه اسلامی نیازمند وحدت، محبت و همدلی است/جامعه اسلامی باید در مقابل دشمنان اسلام ید واحده باشد

ایشان در ادامه بر لزوم وحدت در میان مسلمانان تصریح و عنوان کردند: امروز جامعه اسلامی به ویژه جامعه شیعی نیازمند وحدت، محبت و همدلی است.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) ادامه دادند: معنای وحدت، محبت و اخوت اسلامی این نیست که دست از عقاید خود برداریم و در عقاید و ارزش‌های خود سهل‌انگاری کنیم و یا به فراموشی بسپاریم، بلکه باید عقاید خود را خوب بفهمیم، خوب دفاع کنیم، بر سر عقاید خود ثابت قدم باشیم و در عین حال با دیگر مسلمانان درگیر نشویم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی اظهار داشتند: امروز دشمنان غدار، فریبکار و ظالم در برابر مسلمانان قرار گرفتند و جامعه اسلامی باید در مقابل دشمنان اسلام به ویژه صهیونیست‌ها و تکفیری‌ها ید واحده باشد و در جهت اهداف اسلامی گام بردارند.

 

جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) جامعه همه بانوان شیعی است

ایشان به دوره علمی فرهنگی که توسط جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) ویژه مهمانان برگزار شد، اشاره، اظهار امیدواری کردند که این دوره برای مهمانان، خاطره ای به یادماندنی داشته باشد و از این دوره علمی فرهنگی بهره ببرند.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) جامعه همه بانوان شیعی است که دلبسته ولایت و حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) هستند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در ادامه به حدیثی از ائمه معصومین (علیهم‌السلام) اشاره کردند و بیان داشتند: امام صادق(علیه‌السلام)، امام رضا(علیه‌السلام) و امام جواد(علیه‌السلام) سه امام بزرگواری هستند که فرمودند: «هر که حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) را در قم زیارت کند، اهل بهشت است».

ایشان عنوان کردند: یکی از دستاوردهای این دوره آموزشی فرهنگی، تشرف به زیارت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) بوده است که شیرینی این سفر را چند برابر می‌کند و ناراحتی احتمالی این سفر را از بین می‌برد.

 

 

 

 

گروه خبری: 

مدیر جامعه الزهرا(س): دانش‌آموخته این موسسه باید مبلغ، پژوهشگر، نویسنده و یا مدرس باشد

حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی» بر ضرورت تقویت دانش‌آموختگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تأکید و عنوان کردند: دانش‌آموخته این موسسه باید مبلغ، پژوهشگر، نویسنده و یا مدرس باشد و این موضوع از جمله اهداف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نشست صمیمی با اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، به دوران تدریس کتاب نورانی لمعه، رسائل، مکاسب، کفایه و فقه مقارن در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ۱۵ سال قبل اشاره و عنوان کردند: امروز احساس من همانند احساس فردی است که به خانواده خود برگشته است و یک نفر از خود شما در جایگاه مسئولیت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) قرار گرفته است.

 

تدریس و استادی؛ یکی از نشاط انگیزترین فعالیت‌ها

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به ارزش و جایگاه استادی و معلمی در جامعه اشاره کردند و اظهار داشتند: تدریس و استادی، یکی از نشاط انگیزترین فعالیت‌ها است؛ استاد می‌تواند روح شاگردان را اقناع کند و شاگردان می‌توانند از استاد خود انرژی دریافت کنند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مدنی تصریح کردند: امروز نه در کسوت معلمی بلکه در کسوت خادم‌المعلّمین در محضر اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هستم.

 

امروز دوران جنگ نرم و سلاح رسانه است/زنان، بیشترین مخاطبان در جنگ نرم هستند

ایشان یادآور شدند: نامگذاری دوره‌های تاریخ زندگی بشری بر اساس یکی از معیارها با توجه به سلاح‌های هر دوره بوده است، اما امروز اگر بخواهیم این دوره را نامگذاری کنیم، این دوره، دوره بمب اتم و یا بمب هیدروژنی نیست، بلکه امروز ما در دوره جنگ نرم و سلاح رسانه به سر می‌بریم.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ادامه دادند: امروز دوران جنگ نرم هستیم و سلاح این جنگ، رسانه‌های مختلف از جمله روزنامه ها، مجلات، سینما، تلویزیون، ابربمب اینترنت، کانال‌های اجتماعی و غیره است که بیشترین مخاطبان رسانه‌ها را هم زنان تشکیل می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: امروز دنیا برای رسیدن به اهداف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره در بخش جنگ نرم و در حوزه بانوان سرمایه گذاری می‌کند.

ایشان با بیان این که مادران نقش تأثیرگذارتری نسبت به پدران بر تربیت انسان‌ها دارند، عنوان کردند: امروز شما به عنوان اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) جایگاه تأثیرگذاری دارید و باید در این مسیر، اهمیت و جدیت داشته باشید.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با تصریح بر این که آینده کشور در دست بانوان است، تأکید کردند: امروز اگر بخواهیم چند مرکز تأثیرگذار در کشور را نام ببریم، به طور یقین، یکی از آنها جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  است.

 

طلاب به ثمره علم توجه ویژه داشته باشند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشتند: بنده به صورت همزمان در جامعه المصطفی العالمیه، دانشگاه امام باقر (علیه السلام) و جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تدریس کردم که در این میان، طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) درسخوان‌ترین بودند.

ایشان بیان داشتند: تقاضای من این است که آنچه که به طلاب منتقل می‌شود، فقط درس نباشد، بلکه علم باثمر به طلاب ارائه شود؛ همان طور که امام علی (علیه السلام) فرمودند: «اَلتَّواضُعُ ثَمَرَةُ الْعِلْمِ؛ تواضع، ثمره علم است».

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزودند: اساتید همواره باید به شاگردان یادآوری کنند که به هرجا که رسیدند، باید تواضع داشته باشند و ارتباط مناسب و تأثیرگذاری با مردم برقرار کنند تا بتوانند دست بندگان خدا را بگیرند، در غیر این صورت، علم‌آموزی آنها بی‌ثمر است.

 

تأکید مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بر ویژگی های بانوی طلبه موفق

حجت الاسلام و المسلمین مدنی بیان داشتند: همان طور که در همایش طلاب جدیدالورود خوابگاهی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان شد، اگر بانوان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) می‌خواهند بانوی طلبه موفق در زندگی باشند، باید چهار شاخصه «امْرَأَةٌ مُؤْمِنَة»، «زَوْجَةٌ صَالِحَة»، «والِدَةٌ برّه» و «مُعَلَّمَةٌ مُفَهَّمَة» را مد نظر داشته باشند و اساتید باید بر این ویژگی‌ها تأکید کنند.

ایشان ادامه دادند: اگر طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) این چهار ویژگی را داشته باشند، زندگی خانوادگی موفق و تأثیرگذاری خواهند داشت و این مسئله، افتخاری برای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  خواهد بود.  

 

ضرورت تقویت دانش‌آموختگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به هدفگذاری‌های این موسسه اشاره و عنوان کردند: بنده در روز اول مسئولیت در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، این در و دیوار را به شهادت گرفتم که هیچ علم، توان، قدرت و فهمی در خود نمی‌بینم، مگر به توفیق الهی و اگر خداوند توفیق دهد، برنامه‌های متنوعی در دستور کار قرار گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با اشاره به این که ۵۴ هزار دانش آموخته از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) فارغ‌التحصیل شده اند، افزودند: یکی از ضرورت‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، تقویت خروجی‌ها است و ما باید دانش‌آموختگان این موسسه را تقویت کنیم.

 

دانش‌آموخته جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) باید مبلغ، پژوهشگر، نویسنده و یا مدرس باشد

ایشان تصریح کردند: دانش‌آموخته جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) باید مبلغ، پژوهشگر، نویسنده و یا مدرس باشد و اگرچه درصد اندکی از طلبه‌ها به دنبال یادگیری معارف اسلام و اهل بیت(علیهم السلام) هستند که در جای خود ارزشمند است، اما این موضوع جزء اهداف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  نیست.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اضافه کردند: تربیت خروجی‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  و بحث مهارت افزایی و آموزش در دستور کار قرار گرفته است، همچنین تربیت مدرس از ضرورت‌های امروز است که مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد.

 

پژوهش و آموزش طلاب به صورت همزمان صورت می‌گیرد

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان این که تقویت اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کردند: دوره‌های مختلف آموزشی و توانمندسازی اساتید به صورت فراگیر برگزار می‌شود، همچنین تبادل تجربیات اساتید می‌تواند باعث افزایش توانمندی‌ها شود.

ایشان بر لزوم مهارت افزایی طلاب تأکید کردند و یادآور شدند: یکی از برنامه‌ریزی‌هایی که در دستور کار قرار گرفته است، این است که بحث پژوهش و آموزش در هم آمیخته شود و این فرصت برای طلاب فراهم شود تا از همان دوران ابتدایی تحصیل در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به موضوع پژوهش بپردازند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان این که ما در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به امید نگاه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) خدمتگزاری می‌کنیم، اظهار داشتند: ما باید خود را به عنوان یک خانواده در نظر بگیریم و با همفکری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) را سامان دهیم.

گفتنی است به زودی نشست مدیر جامعه الزهرا(س) با بانوانِ استاد در این موسسه نیز برگزار می شود.

 

گروه خبری: 

به دستور مدیر جامعه الزهرا(س)؛ کارگران این موسسه تسهیلات سفر زیارتی به مشهد مقدس در سال جدید، دریافت می کنند

حجت الاسلام و السلمین «سید محمود مدنی» نسبت به اعطای تسهیلات سفر زیارتی مشهد مقدس، در راستای تکریم کارگران مشغول به کار در جامعه الزهرا(س)، دستور ویژه صادر کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، بیستمین جلسه شورای جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با حضور حجت الاسلام و المسلمین مدنی، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، مدیران ارشد و معاونان این موسسه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در این نشست تصریح کردند: این سنجه رضای الهی است که ارزش کارها و فعالیت ها را مشخص می کند.

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با ارزشمند خواندن فعالیت کارگران در این موسسه، تأکید کردند: کارگران مشغول به خدمت در جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، باید مورد تکریم قرار گیرند.

در این جلسه، کلیات موضوع اعطای تسهیلات ویژه سفر کارگران به مشهد مقدس طرح و بررسی و بر این اساس معاونت اداری مالی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) مأمور تهیه و تنظیم جزییات طرح «تسهیلات ویژه سفر کارگران جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در سال جدید به مشهد مقدس»، شد.

این طرح با هدف تکریم کارگران و ارائه خدمات مناسب در این راستا به آنان تنظیم شده و تمام کارگران جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از این تسهیلات بهره مند می شوند.

گروه خبری: 

صفحه‌ها