فرم جستجو

حوزه مدیریت

خبرهای مربوط به مدیریت

کشور به حرکت پرشتاب فرهنگی در جامعه الزهرا(س) نیاز دارد

حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان: تأثیرگذاری جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در کشور، در کنار عمرها و سرمایه های ارزشمندی که روزانه در اینجا صرف می شود؛ نیاز به برنامه ریزی دقیق و همفکری و همراهی در دستیابی به اهداف مجموعه را دو چندان می کند و باید با توجه به نیاز فرهنگی جامعه، به حرکت علمی و فرهنگی این مجموعه شتاب داد.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان در آیین تودیعی که صبح امروز، پنج شنبه، در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهراء(سلام الله علیها) برگزار شد، از دوره سه ساله مسئولیت در این مؤسسه، به جهت ارتباط  با برترین فرزندان این کشور که تمام هم و غم و همت خود را برای  انقلاب و اسلام و مکتب اهل بیت مصروف می کنند؛ به دورانی ارزشمند برای خویش یاد کردند.

ایشان در ادامه افزودند از همان روزهای نخستین مسئولیت در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) خود را مهمانی کوتاه مدت در این مجموعه می دانستم و از این روی تلاش کردم در فرصتی که در اختیار دارم با اعتقاد به اینکه حرکت در طریق قرب الهی با مشقت و فراز و نشیب همراه است؛ با کمک و همکاری شما در مسیر تعالی جامعه الزهرا(سلام الله علیها)  گام برداریم.

ایشان با تصریح بر اهمیت، منحصر به فرد بودن و ارزش کار در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) عنوان کردند: نباید فراموش کنیم که این موسسه در تمام کشور، دانشگاه ها، مدارس و جامعه تأثیرگذار است و این موضوع مسئولیت بسیار زیادی را در تمام عرصه های تربیت وتحقیق و تعلیم و آموزش برای مدیران ما، به بار می آورد.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان در ادامه افزودند: این مسئولیت مهم در کنار عمرها و سرمایه های ارزشمندی که روزانه در اینجا صرف می شود؛ نیاز به برنامه ریزی دقیق و همفکری و همراهی در دستیابی به اهداف مجموعه را دو چندان می کند و باید با توجه به نیاز فرهنگی جامعه، به حرکت علمی و فرهنگی این مجموعه شتاب دهیم تا به سرعت به نقطه کمال آن دست پیدا کنیم.

مدیر سابق جامعه الزهراء(سلام الله علیها) در پایان ضمن درخواست حلالیت و همچنین تبریک به مدیر جدید، ابراز امیدواری کردند: جامعه الزهرا(سلام الله علیها) همچون همیشه در مسیر خواست بقیه الله الاعظم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و رضایت حضرت زهرا(سلام الله علیها) حرکت کند.

 

گروه خبری: 

برای دستیابی به افق های بلند ترسیم شده برای جامعه الزهرا(سلام الله علیها) تلاش می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی، مدیر جدید جامعه الزهرا(سلام الله علیها): تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) این است که جامعه الزهرا(سلام الله علیها) باید الگوی تمام حوزه های علمیه خواهران شود.

به گزارش روابط  عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی، مدیر جدید جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در آیین معارفه ای که صبح امروز، پنج شنبه، در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار شد، با اشاره به موسسان عالیقدر این مجموعه فاخر که به دستور حضرت امام خمینی(ره) این موسسه را پایه گذاری کردند از زحمات مدیران پیشین که یکی سی سال و دیگری سه سال از عمر شریف خود را برای این مجموعه گذاشتند؛ سپاسگزاری کردند.

ایشان در ادامه فراهم آمدن این مجموعه عظیم از کارکنان و اساتید و دانش پژوهان و دانش آموختگان و امکانات مختلف سخت افزاری و نرم افزاری را کاری بس بزرگ شمردند که به راحتی فراهم نیامده است و افزودند: با نگاهی جامع به این مجموعه می توان اداره این موسسه عظیم را امری «سهل ممتنع» دانست.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی، تصریح کرد: سهل، از آن جهت که مخاطب ما فرهیخته است و آسیب ها و فرصت ها را می شناسد و دردها و درمان ها را می داند و در مدیریت با ما همراه است.

دکتر مدنی افزود: مخاطب جامعه الزهرا(سلام الله علیها) سرمایه ارزشمندی از انسان هایی است که آستان بلند علم را آنچنانکه هست بلند می شمارد و این آستان بلند قدسی را به سیاست زدگی و جناح زدگی و گروه زدگی آلوده نمی کند.

استاد درس خارج حوزه با تصریح بر اینکه سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است افزود: سیاست و دیانت ما از منیت های فردی و گروهی دور است و اگر کسی برمبنای سنت نبوی گام  بردارد باید در یک فضای خالصانه و بی ریا حرکت کند.

مدیر بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع در ادامه عنوان کرد: از سوی دیگر اداره این مجموعه ممتنع است؛ آن هم به دلیل افق بلندی که پیش روی ماست؛ اینجا نردبان آسمان را باید طی کرد تا به طرازی که برای ما ترسیم شده است؛ دست پیدا کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کرد: تعبیر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) این است که جامعه الزهرا(سلام الله علیها) باید الگوی تمام حوزه های علمیه خواهران شود و تمام ظرفیت های آن شکوفا شود.

ایشان در ادامه افزودند:  طراز بالاتر آن است که بر سر در و تارک این مجموعه می درخشد؛ آنچه نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) در توصیف صاحب نام این مجموعه ذکر کرده است؛«و اما ابنتی فاطمة... متی قامت فی محرابها بین یدی ربها زهر نورها لملائکة السموات کما یزهر نور الکواکب لاهل الارض»؛ بی شک جامعه الزهرا که دارالزهرا(سلام الله علیها) است نیز باید انوارش به شرق و غرب عالم  پرتو افکنی کند.

ایشان با اشاره به وجود پنجاه و دو هزار فارغ التحصیل و بیش از چهارده هزار دانش پژوه در حال تحصیل در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) افزود: این ظرفیت عظیم ما را بر آن می دارد که در تمام آنچه به حوزه بانوان مربوط است احساس مسئولیت کنیم و این گستره عظیم مخاطبان را همچون لشکری فرهنگی که می تواند در تمام صحنه ها نقش آفرینی کند، تجهیز کنیم.

استاد مدنی در پایان از تمام دست اندرکاران و مسئولان و مدیران پیشین و حاضران در مجموعه در مسیر تعالی و دستیابی به طراز بلند و عالی این مجموعه، یاری طلبیدند و ابراز امیدواری کردند در سایه حضرت زهرا(سلام الله علیها) به آرمان بلند ترسیم شده برای این مجموعه دست پیدا نماییم. 

گروه خبری: 

طلاب جامعه‌الزهرا(س) در تهذیب و تحصیل خود جدی باشند

آیت‌الله «مرتضی مقتدایی» با بیان این که امروز پاسخ به شبهات ضروری است، گفت: امروز خواهران طلبه باید به میدان بیایند و عظمت نظام و جایگاه زن در این کشور و نظام را به اثبات برسانند.

به گزارش روابط  عمومی و بین الملل، رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران روز پنج شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) که در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار شد، عنوان کرد: امروز تودیع یکی از فرزندان حوزه علمیه است که در طول مدیریت خود تحول عمیقی در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) ایجاد کرد و با استعفای ایشان، هم اکنون یکی دیگر از فرزندان حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود مدنی که استاد خارج حوزه هستند، این مسئولیت را به عهده می گیرند.

آیت الله مقتدایی افزود: حجت الاسلام و المسلمین مدنی به مدت ۸ سال در جامعه الزهرا (سلام الله علیها) تدریس داشتند و با جامعه الزهرا(سلام الله علیها) آشنایی کامل دارند و خدمات ارزنده ای درطول حیات خویش داشتند.

وی، نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در برخی کشورهای خلیج فارس و نمایندگی مجلس شورای اسلامی را از جمله مسئولیت‌های حجت الاسلام و المسلمین مدنی عنوان کرد و ادامه داد: ایشان عملکرد مناسبی در طول نمایندگی مقام معظم رهبری در کشورهای خلیج فارس داشتند.

قائم مقام جامعه مدرسین تصریح کرد: انتخاب حجت الاسلام و المسلمین مدنی به عنوان مدیر جامعه الزهرا (سلام الله علیها) در شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران مطرح شد و مورد تصویب قرار گرفت، سپس مصوبه خدمت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ارسال شد و ایشان با قلم و دست مبارک خود مصوبه را تأیید فرمودند.

آیت الله مقتدایی با تأکید بر این که جامعه الزهرا (سلام الله علیها( دارای امتیازات ویژه‌ای است، اظهار داشت: یکی از امتیاز ات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) این است که با تدبیر امام خمینی (ره) و به امر و به دست مبارک ایشان تأسیس شد.

وی افزود: امام راحل (ره) با روشنگری که داشتند، در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تشخیص دادند که تأسیس حوزه علمیه برای خواهران در کشور ضروری است و برای خواهران باید حوزه علمیه ای باشد تا بتوانند با علوم اسلامی و اهل بیت(علیهم السلام) آشنا شوند و جماعت خواهران را ارشاد و هدایت کنند و پاسخگوی شبهات خواهران باشند.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران با بیان این که برخی از امتیازات جامعه الزهرا (سلام الله علیها) منحصر به فرد است، ادامه داد: یکی دیگر از امتیازات جامعه الزهرا (سلام الله علیها) این است که مورد حمایت ویژه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.

آیت الله مقتدایی تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با توجه به این که جامعه الزهرا(سلام الله علیها) یادگار حضرت امام خمینی(ره) است، عنایت ویژه ای به ارتقای سطح علمی دانش پژوهان این موسسه دارند.

وی تأکید کرد: مجموعه فاخر جامعه الزهرا (سلام الله علیها) به نام مقدس حضرت زهرا (سلام الله علیها) است که امتیاز ویژه و والایی است و قطعا مورد عنایت ویژه این بانوی بزرگوار و فرزند والامقام ایشان حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.

آیت الله مقتدایی بیان داشت: امتیاز چهارم جامعه الزهرا (سلام الله علیها) این است که این مجموعه حوزوی و علمی در شهر مقدس قم و در حرم اهل بیت (علیهم اسلام) که بنا به روایات اسلامی، عش آل محمد (علیهم السلام) است، قرار دارد.

وی یادآور شد: جامعه الزهرا (سلام الله علیها) به عنوان یک مجموعه بزرگ، دارای ظرفیت ممتازی است و استادانی در این مجموعه هستند که بیش از ۲۵ سال سابقه تدریس در فقه، اخلاق، کلام و غیره دارند و با سابقه درخشان  خود می‌توانند  از نظر علمی، تقوایی و تهذیب،  الگویی برای تمام حوزه‌های علمیه سراسر کشور باشند.

آیت الله مقتدایی عنوان کرد: حوزه‌های علمیه سراسر کشور می‌توانند از وجود خواهران طلبه نخبه و اساتید معظم جامعه الزهرا (سلام الله علیها) در تدریس و الگوهای تهذیب استفاده کنند.

وی اظهار داشت: هزاران فارغ التحصیل در ایران و در خارج از کشور افتخاراتی آفریدند و منشأ خدمات ارزنده ای بودند.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران تصریح کرد: اساتید، طلاب و کارکنان جامعه الزهرا (سلام الله علیها) باید به خود ببالند و افتخار کنند که در جامعه الزهرا (سلام الله علیها) که به دست امام (ره) تأسیس شده و مورد حمایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، فعالیت می‌کنند.

وی تأکید کرد: طلاب جامعه الزهرا (سلام الله علیها) باید در تهذیب و تحصیل خود جدی باشند و خود را با فضای این موسسه تطبیق دهند تا نسبت به طلاب دیگر حوزه‌های علمیه امتیاز داشته باشند و الگویی برای دیگر خواهران طلبه باشند.

وی با بیان این که امروز پاسخ به شبهات ضروری است، گفت: امروز خواهران طلبه باید به میدان بیایند و عظمت نظام و جایگاه زن در این کشور و نظام را به اثبات برسانند.

ایشان در پایان اظهار امیدواری کردند که خواهران حوزه‌های علمیه بتوانند با تحصیل علم و فراگیری علوم در مقام ارشاد و هدایت زنان جامعه ایفای نقش داشته باشند.

 

 

 

 

گروه خبری: 

حوزه‌های علمیه خواهران نقش اساسی در پیشبرد اهداف جامعه دارند

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمد محمدی گلپایگانی» با بیان اینکه خواهران طلبه در کنار درس و بحث به تهذیب اهمیت دهند، گفت: حوزه‌های علمیه خواهران نقش اساسی در پیشبرد اهداف جامعه دارند

به گزارش روابط  عمومی و بین الملل، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  روز پنج شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) که در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا (سلام الله علیها) برگزار شد، به نقش عظیم روحانیت در تبیین معارف اهل بیت (علیهم السلام) در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: ما باید هم اعاظم و بزرگان خود را بشناسیم و هم به مردم بشناسانیم.

 

پیروزی انقلاب اسلامی، ثمره زحمات طاقت‌فرسای دانشمندان شیعه در گذشته بود

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی اظهار داشت: بعد از غیبت صغری، شخصیت‌های والای اسلامی، نسل به نسل فرمایشات اهل بیت و آثار امامان(علیهم السلام) را سینه به سینه و در کتاب‌های مختلف نوشتند و تدریس کردند.

وی افزود: شیخ مفید، شیخ طوسی، علامه حلی، علامه آخوند خراسانی و کسانی که هر یک به سهم خود نقش بسیار بزرگی داشتند و معارف اسلامی را منتقل کردند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  تصریح کرد: اگر امام خمینی(ره) توانستند که این انقلاب عظیم و حرکت بزرگ را با همراهی ملت به ثمر برسانند و این جنبش عظیم که جهان را تکان داد، رهبری کنند، به یکباره اتفاق نیفتاد، بلکه این ثمره زحمات طاقت‌فرسای دانشمندان شیعه در گذشته بود که در دوران انقلاب اسلامی به ثمر نشست و این حضرت امام خمینی(ره) بود که توانست آن قوه را به فعلیت برساند.

 

بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ طلبه در انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی تأکید کرد: طلاب حوزه‌های علمیه باید در زندگی بزرگان و علمای گذشته سیر و مطالعه کنند؛ اینها چه کردند؛ چقدر شهید دادند؛ مرحوم علامه امینی در کتاب «شهداء الفضیله» نام۴۰۰ روحانی که به جرم تشیع و نشر آثار اهل بیت(علیهم السلام) به شهادت رسیدند، را ذکر کردند.

وی با بیان این که بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ طلبه در انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند، عنوان کرد: در دوران ۸ سال دفاع مقدس، طلاب حوزه‌های علمیه، درس و بحث را رها کردند و همپای رزمندگان، جبهه‌ها را نور و حرکت دادند و میدان جنگ را با خون خود سیراب کردند.

 

اگر انقلاب اسلامی پیروز نمی‌شد، اسمی از اسلام باقی نمانده بود

رئیس دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  با اشاره به قتل عام مسجد گوهر شاد به جرم حجاب، یادآور شد: رژیم طاغوت پهلوی کمر به حذف اسلام بسته بودند و می خواستند که ریشه تشیع، دین اسلام و اعتقادات دینی را از جامعه بکنند.

وی ادامه داد: عاملان رژیم طاغوت می خواستند نسل زنان را با ترویج فحشا و منکرات نابود کنند، همان کاری که دنیای استکبار انجام می دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی اضافه کرد: یکی از کارهای حکومت پهلوی این بود که مناصب مهم حکومتی را به دست غیرمسلمانان سپرده بود و دربار پهلوی مهم ترین عامل اشاعه فحشا بود.

وی تصریح کرد: اگر انقلاب اسلامی به وجود نمی آمد و پیروز نمی شد و این بساط شیطانی آنها برچیده نمی شد، امروز همه چیز از بین رفته بود و اسمی از اسلام باقی نمانده بود.

 

پذیرش و فراهم شدن وسایل تحصیل برای خواهران ارزان تمام نشده است

رئیس دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  تأکید کرد: امروز رسالت بانوان و خواهران طلبه این است که معارف اهل بیت (علیهم السلام) را هم به درستی فرا بگیرید و هم به دیگران منتقل کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با تصریح بر این که پذیرش، آمادگی و فراهم شدن وسایل تحصیل برای خواهران ارزان تمام نشده است، گفت: امام خمینی (ره) اعضای موسس جامعه الزهرا (سلام الله علیها) انتخاب کرد.

وی عنوان کرد: امام خمینی (ره)  می دانستند که نقش خواهران در تربیت نسل آینده که باید این کشور را اداره کنند، چقدر زیاد است.

 

زن مسلمان می تواند مومن، متدین و در عین حال دانشمند هم باشد

رئیس دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  اظهار داشت: سخن ما و اسلام درباره زن این است که زن مسلمان می تواند مومن، متدین و پایبند به عقاید اسلامی باشد و دانشمند هم باشد.

وی بیان کرد: برخی معتقدند که دین و حجاب با علم سازگار نیست، در حالی که بعد از ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، بانوان برجسته ای در رشته‌های مختلف تربیت شدند.

 

امروز دشمنان به خاطر نیرومندی‌ها و توانمندی‌های نیروهای مسلح، جرأت دست‌اندازی به کشور ما را ندارند

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی تصریح کرد: امروز چشم و گوش ما باید به دهان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باشد و تا زمانی که رهبر معظم انقلاب را داریم، نباید نگران باشیم.

وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با گوش شنوا و چشم بیدار، همه حوادث را می بینند و به حمد الهی، وظایف رهبری را با مسئولیت سنگین انجام می دهند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  با بیان این که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شخصا فرماندهی نیروهای مسلح را انجام می دهند؛ عنوان کرد: امروز به خاطر نیرومندی‌ها و توانمندی‌های نیروهای مسلح کشور ماست که دشمنان جرأت دست‌اندازی به کشور ما را ندارند.

 

حوزه‌های علمیه خواهران نقش اساسی در پیشبرد اهداف جامعه دارند

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با تقدیر از خدمات حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی و حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان به عنوان مدیران جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در سال‌های گذشته، اظهار داشت: امام خمینی(ره) تأسیس جامعه الزهرا (سلام الله علیها) را بنیان نهادند و امروز حدود ۱۴ هزار خواهر طلبه در جامعه الزهرا (سلام الله علیها) مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه خواهران نقش اساسی در پیشبرد اهداف جامعه دارند،بیان کرد: مدیران جامعه الزهرا(سلام الله علیها) منشأ خدمات ارزنده‌ای بودند و از امروز حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مدنی بجستانی عهده‌دار مدیریت جامعه الزهرا(سلام الله علیها) هستند.

 

خواهران طلبه در کنار درس و بحث به تهذیب اهمیت دهند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  یادآور شد: حجت الاسلام و المسلمین مدنی به مدت هفت سال، مسئولیت نمایندگی مقام معظم رهبری در دبی را به عهده داشتند و به درستی به وظایف خود عمل کردند و با درایت و کفایتی که از ایشان سراغ داریم، به طور یقین در جامعه الزهرا (سلام الله علیها) منشأ اثر خواهند بود. 

وی تصریح کرد: خواهران طلبه در کنار درس و بحث به تهذیب بیشتر اهمیت دهند و بانوی طلبه‌ای که در این مکان مقدس اقدام به تحصیل می‌کند، باید در زمان فارغ‌التحصیلی تغییر و تحول اساسی داشته باشد.

 

 

 

 

گروه خبری: 

جامعه‌الزهرا(س) نقش ویژه‌ای در احیای تمدن اسلامی دارد

رئیس هیئت امنای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: مجموعه فاخر و بلندآوازه جامعه الزهرا (سلام الله علیها) نقش ویژه ای در احیای تمدن اسلامی دارد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسن ربانی، روز پنج شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) که در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار شد، عنوان کرد: احیای تمدن اسلامی در گروی حرکت مراکز علمی، عمیق، روشن و آگاه به زمان است و حوزه‌های علمیه خواهران از جمله جامعه الزهرا (سلام الله علیها) نقش ویژه ای در احیای تمدن اسلامی دارند.

رئیس هیئت امنای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: امروز در مقابل هجوم بی‌سابقه فرهنگی قرار گرفتیم، بنابراین دفاع از تمدن اسلامی توسط طلاب حوزه های علمیه ضرورت پیدا می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی یادآور شد: یکی از محورهای عمده هجوم فرهنگی، حوزه زنان است و مراکز حوزوی که مشغول تعلیم و تربیت بانوان فاضل و باهوش هستند، باید مسئولیت خود را برای دفاع از کیان فرهنگ اسلامی و احیا و بازسازی تمدنی اسلام بدانند.

وی با بیان این که مجموعه فاخر و بلندآوازه جامعه الزهرا (سلام الله علیها) نقش ویژه ای در احیای تمدن اسلامی دارد، گفت: این موضوع که امام خمینی (ره) موسس جامعه الزهرا(سلام الله علیها) هستند و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این مجموعه را حمایت می کنند، ناظر به نقش ویژه زنان در دفاع از حریم اهل بیت (علیهم السلام) و بازسازی و احیای تمدن اسلامی است.

رئیس هیئت امنای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر این که تلاش و زحمات فضلایی همچون حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی در گذشته به یادماندنی و قابل تقدیر است، عنوان کرد: حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان در تکمیل این حرکت عظیم ، گام های بلندی برداشتند و مجموعه را به جلو پیش بردند.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی در پایان اظهار امیدواری کرد که جامعه الزهرا (سلام الله علیها) با مدیریت شایسته حجت الاسلام والمسلمین مدنی بتواند در دفاع از فرهنگ اسلامی و ارزشهای انقلاب اسلامی و تکمیل بخش های مختلف در احیای تمدن اسلامی در جامعه گام های بلندی بردارد.

 

گروه خبری: 

آیین تودیع و معارفه مدیر جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد

آیین تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) روز پنج شنبه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و شخصیت‌های علمی، حوزوی و مسئولین استانی در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد.

به گزارش روابط  عمومی و بین الملل، آیین تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) روز پنج شنبه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و شخصیت‌های علمی، حوزوی و مسئولین استانی در  تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.

در آیین تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، حضرات آیات، آقایان، محمد سعیدی، سید هاشم حسینی بوشهری، مرتضی مقتدایی، روح‌الله قرهی ,نجم الدین طبسی و محمد غروی به همراه نمایندگانی از دفاتر مراجع تقلید حضور داشتند.

حجج اسلام و المسلمین آقایان محمودرضا جمشیدی، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران؛ جعفری گیلانی، رئیس هیئت امنای دفتر تبلیغات اسلامی؛ مهدوی مهر، قائم مقام رئیس جامعه المصطفی العالمیه؛ غفاری قائم مقام مدیر حوزه های علمیه, ربانی رئیس هیئت امنای جامعه الزهراء(سلام الله علیها) و آقای سیدمهدی صادقی، استاندار قم و بعضی دیگر از اعضای جامعه محترم مدرسین حوزه علمیه قم و علمای حوزه های علمیه از دیگر میهمانان این مراسم بودند.

حجت‌الاسلام واالمسلمین محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)؛ آیت‌الله مرتضی مقتدایی، رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدحسن ربانی، رئیس هیئت امنای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدسجاد هاشمیان، مدیر سابق جامعه الزهرا (سلام الله علیها) و حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود مدنی بجستانی، مدیر جدید جامعه الزهرا (سلام الله علیها) از جمله سخنرانان این مراسم بودند.

در این مراسم که با حضور جمع کثیری از اساتید، کارکنان و طلاب جامعه الزهرا (سلام الله علیها) برگزار شد؛ از زحمات مخلصانه حجت الاسلام و المسلمین سیدسجاد هاشمیان در مدت سه سال اخیر تشکر و تجلیل به عمل آمد و سیدمحمود مدنی بجستانی به عنوان مدیر جدید جامعه الزهرا (سلام الله علیها) معرفی شدند.

 

گروه خبری: 

مراسم تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا (س) آغاز شد

مراسم تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا(س) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در تالار بیداری اسلامی این موسسه آغاز شد.

به گزارش روابط  عمومی و بین الملل، مراسم تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، آیت الله حسینی بوشهری، نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و آیت الله سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (سلام الله علیها)، حجت الاسلام و المسلمین مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، جمعی از علما و اساتید حوزه های علمیه قم، اساتید، کارکنان و طلاب جامعه الزهرا (سلام الله علیها) آغاز شد.

این مراسم به منظور تودیع و تشکر از زحمات مخلصانه حجت الاسلام و المسلمین سیدسجاد هاشمیان، مدیر سابق جامعه الزهرا (سلام الله علیها) و معرفی حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود مدنی بجستانی، مدیر جدید جامعه الزهرا (سلام الله علیها) در حال برگزاری است.

آیت‌الله مرتضی مقتدایی، رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام واالمسلمین محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسن ربانی، رئیس هیئت امنای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و مدیران سابق و جدید جامعه الزهرا (سلام الله علیها) از جمله سخنرانان این مراسم هستند.

 

گروه خبری: 

مدیر جدید جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) منصوب شد

به پیشنهاد هیئت امنای جامعه الزهراء(سلام الله علیها) و با تأیید شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران و تأیید و تنفیذ مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی بجستانی به سمت مدیریت جامعه الزهراء(سلام الله علیها) منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمد کیانی» با اعلام این خبر گفت: مراسم  تودیع و قدردانی از تلاش های  سه ساله حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان و معارفه مدیر جدید جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، صبح پنج شنبه، بیست و سوم دی ماه، ساعت ۹:۳۰،  در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار می گردد.

وی تصریح کرد: حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی با پیشنهاد هیئت امنای جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و با تأیید شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران و تأیید و تنفیذ مقام معظم رهبری(دامت برکاته) در این سمت منصوب شده است.

مدیر کل روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان کرد: در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس محترم دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و  جمع دیگری از شخصیت های حوزوی و مدیران ارشد استان حضور خواهند داشت.

وی در ادامه یادآور شد: تا کنون حجت الاسلام والمسلمین «سید محمد رضا طباطبایی» و سپس حجت الاسلام والمسلمین «سید سجاد هاشمیان»، مدیریت جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) را عهده دار بوده‌اند.

 

بخشی از سوابق علمی، فرهنگی و اجرایی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود مدنی بجستانی به این شرح است:

حجت الاسلام و المسمین سید محمود مدنی متولد ۱۳۴۳ فرزند آیت الله سید جواد مدنی از علمای محبوب جنوب خراسان است که در ابتدای انقلاب اسلامی با حکم بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به امامت جمعه بجستان منصوب شدند.

ایشان در ابتدای طلبگی خود همراه با موج حرکت عظیم انقلابی مردم ایران در مبارزه علیه رژیم طاغوت شرکت فعال داشت و به سخنرانی و پخش اعلامیه علیه رژیم می‌پرداخت؛ در سالهای دفاع مقدس، برای تقویت پایه‌های انقلاب همراه با دو برادر خود به خیل رزمندگان خراسانی در جبهه‌ پیوست؛ از افتخارات ایشان تقدیم یک برادر شهید (سید محمد مدنی) و یک جانباز به انقلاب است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به حوزه علمیه قم هجرت کرد و پس از گذراندن دروس سطح نزد اساتیدی چون آیت‌الله اشتهاردی، محامی وکوه کمری، به مدت دوازده سال در درس خارج آیت الله میرزا جواد تبریزی حاضر و جزو شاگردان خاص ایشان شد؛ همچنین ایشان از اساتید دیگری همچون حضرات آیات وحید خراسانی، مکارم شیرازی، حسن‌زاده آملی، انصاری شیرازی و جوادی آملی بهره های فراوان برد.

تدریس تمامی مقاطع مختلف حوزوی در حوزه علمیه قم به صورت آزاد و نیز در مدارس زیر نظر شورای مدیریت حوزه علمیه قم از دیگر فعالیت های ایشان است؛ اهتمام ایشان به ارتقای سطح علمی طلاب خارجی و به ویژه بانوان طلبه، ایشان را از جمله اساتید ممتاز جامعةالمصطفی العالمیه و جامعة الزهرا(سلام‌الله‌علیها) قرار داد.

دکتر مدنی، پایان‌نامهٔ سطح چهارم حوزه  را در بحث فقه درسال ۱۳۷۵ تألیف کرد و با دفاع از آن مفتخر به دریافت مدرک آن مقطع گردید و همچنین امتحان جامع دکترای وزارت علوم را با موفقیت گذراند و تز دکترای خود را با عنوان «احکام مصلحتی فقه اسلام» زیر نظر استاد دکتر مصطفی محقق داماد تألیف و دفاع نمود و موفق به اخذ مدرک دکتری گردید.

حجت الاسلام مدنی، همچنین در زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی فعالیت های برجسته ای از خود بر جای گذاشته اند که از میان آنها دو کتاب «سنن الرسول الاعظم» جایزه کتاب برگزیده سال جمهوری اسلامی و کتاب «فرهنگ کتب حدیثی شیعه» جایزه پژوهش برگزیده سال وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی را به خود اختصاص داده اند. کتاب «موسوعه کلمات امام حسین علیه السلام» تا کنون بیش از پنجاه بار چاپ شده است. سید محمود مدنی همزمان با رهنمود های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مورد تهاجم فرهنگی اثری پژوهشی به نام «فساد سلاح تهاجم فرهنگی» به چاپ رسانید. تا کنون بیش از ده عنوان کتاب وچندین مقاله علمی پژوهشی از ایشان چاپ و نشر شده است.

وی در سال ۱۳۸۳با رای مردم خراسان بعنوان نماینده هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شد و از معدود مجتهدین حاضر دراین دوره از مجلس بود؛ حضور مؤثر وی بعنوان رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی درهفتمین دوره مجلس شورای اسلامی موجب تحول در استان و منطقه گردید.

دکتر مدنی درسال۱۳۸۵ بنا به پیشنهاد و اصرار تعداد کثیری از علمای برجسته استان برای چهارمین دوره خبرگان رهبری ثبت نام و با شرکت درآزمون علمی مربوط، موفق به کسب امتیاز لازم گردید؛ ایشان پس از اتمام دوره هفتم مجلس به قم بازگشت و مسئولیت معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم را برعهده گرفت.

در اسفندماه سال ۱۳۸۸ مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ایشان را به عنوان نماینده خویش در کشورهای حوزه خلیج فارس و امامت جمعه دبی منصوب کردندو این مسئولیت تا ابتدای سال ۱۳۹۵ادامه یافت. فعالیت های چشمگیر فرهنگی و شخصیت علمی استاد باعث شد تا از ایشان به عنوان یکی از چهره های موفق بین المللی و سخنران در کنفرانس ها و مجامع علمی بین المللی مانند کنفرانس بین المجالس در سوئيس، کنفرانس نقش اسلام در صلح جهانی در سنگال، مؤتمر مقابله با حرکت های تکفیری درقم، کنفرانس وحدت اسلامی در تهران، گفتگوی بین ادیان در ابوظبی و کنفرانس هماهنگی بین ادیان از طرف سازمان ملل در دبی و غیره دعوت به عمل آید.

دعوت مکرر از ایشان برای شرکت و سخنرانی در مجمع علمی علمای اهل تسنن امارات جلوه دیگری از فعالیت های علمی ایشان در میان اهل سنت است.

ایشان هم اکنون علاوه بر تدریس دروس خارج فقه و اصول در حوزه و تدریس فقه و حقوق در دانشگاه، مدیریت گروه فقه و اصول مدرسه عالی فقه وابسته به دفتر مقام معظم رهبری را نیز عهده دار است. 

بخشی از تالیفات آیت الله مدنی بجستانی

 1.  سنن الرسول الاعظم(ص)
 2. موسوعه کلمات الامام الحسین (ع)
 3. فساد سلاح تهاجم فرهنگی
 4. دو فریضه برتر
 5. میرزای شیرازی احیاگر قدرت فتوا
 6. مختار ثقفی رایت امید
 7. موسوعه کلمات الامام امیر المؤمنین (ع)
 8. موسوعه سنن المعصومین علیهم السّلام
 9. رساله احکام ویژه شهدا
 10. احکام مصلحتی در فقه اسلامی
 11. فرهنگ کتب حدیثی شیعه
 12.  تصحیح و تحقیق رساله سئوال و جواب فقیه بزرگ سید محمد کاظم طباطبایی یزدی
 13. شرح صلوات شعبانیه که در سال ۱۳۸۹ توسط بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است.

از ایشان همچنین مقالات مختلفی در زمینه‌های فقهی حدیثی، تاریخ اسلام، سیره زندگی معصومین و معارف اسلامی در نشریات مختلف به چاپ رسیده است.

 

 

 

گروه خبری: 

پیام تسلیت جامعه الزهرا(س) در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

جامعه الزهرا(س) با صدور پیامی در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، عالم مجاهد، یار دیرین امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(دامت برکاته) را تسلیت گفت.

متن پیام به این شرح است:

«انا لله و انا الیه راجعون

خبر ارتحال ناگهانی عالم مجاهد، یار دیرین امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(دامت برکاته) آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، موجب تأسف و تأثر گردید.

سال ها تحمل رنج و شکنجه و سختی های دوران مبارزه در کنار خدمات شایسته و نقش آفرینی های بی بدیل در دوران دفاع مقدس و پذیرش مسئولیت های بزرگ و خطیر پس از انقلاب، نام و یاد این عالم خستگی ناپذیر را در جرگه مجاهدان و خادمان انقلاب اسلامی ثبت کرده و محبت و ارادت و عشق همیشگی ایشان نسبت به مقام عظمای ولایت (در عین توطئه خناسان داخلی و خارجی) بر ارج و شأن این شخصیت عالیقدر افزوده است.

 جامعه الزهرا(سلام الله علیها) رحلت این شاگرد ممتاز امام، انقلاب و حوزه علمیه و یار و رفیق شفیق رهبر معظم انقلاب را به ساحت مقدس امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مراجع عظام و علمای اعلام(دامت برکاتهم)، ملت قدرشناس ایران و بیت شریف آن فقید سعید، تسلیت و تعزیت عرض نموده، غفران و رضوان الهی و حشر با شهدا و امام شهدا را برای ایشان  مسئلت می نماید.»

هیئت امناء و مدیریت جامعه الزهراء(سلام الله علیها)

گروه خبری: 

سکوت در برابر کشتار شیعیان نیجریه، تأسف بار است

حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان، در پیامی جنایات ارتش نیجریه علیه مسلمانان این کشور را محکوم نمود.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم»

سوره‌ی مبارکه‌ی محمد/آیه‌ی ۷

خبر حمله‌ی ددمنشانه‌ی ارتش مسلح نیجریه به مسلمانان بی دفاعی که تنها به جرم اقامه‌ی عزای حسینی و زنده نگه داشتن یاد و نام و آرمان آزادمردان شهید کربلا به خاک و خون کشیده شدند، دل هر انسانی را به درد می‌آورد!  

مستکبران کج اندیش و کافران کوردل به خوبی آگاهند که جامعه‌ی آرمانی اسلامی با اقتدار در برابر ظلم می‌ایستد؛ همین ایستادگی و ظلم‌ستیزی است که لرزه بر هیمنه‌ی پوشالی نظام استکبار و استعمار می‌اندازد و همین ترس و جهل است که پاسخ صفوف عدالت‌خواهی و حق‌طلبی جهانیان را در برابر باطل با جنایات وحشیانه و کشتار و غارت همراه کرده است. غافل از اینکه ما معتقدیم وعده‌ی الهی تخلف‌ناپذیر است و ایستادگی در راه حق، نصرت الهی را برای امت اسلامی به ارمغان خواهد آورد.

مسلمان مظلوم نیجریه همچون مولای خود امام حسین(ع) جان خود را در راه خدا تقدیم نمودند چون ایمان داشتند که پایه‌ریزی و تحقق «تمدن نوین اسلامی» پایمردی و رشادت و مجاهدت می‌طلبد؛ اما ننگ و سیاهی سکوت و بی تفاوتی در برابر این فجایع، بر چهره‌ی سازمان‌ها و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری خواهد ماند.

با عرض تعزیت این مصیبت به محضرحضرت بقیه الله الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و تمامی احرار جهان، بار دیگر وظیفه‌ی دولت نیجریه را در حفظ امنیت اجرای مراسم دینی مسلمانان گوشزد نموده، کوتاهی در این موضوع را تأسف‌بار می‌دانیم.

«وَ لَقَدْ كَتَبْنَا فىِ الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِىَ الصَّالِحُون‏»

سوره‌ی مبارکه‌ی انبیاء/آیه‌ی۱۰۵

سید سجاد هاشمیان

گروه خبری: 

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر