فرم جستجو

معاونت آموزشی تربیتی

اخبار آموزش

گزارش تصویری همایش پذیرفته شدگان سطح ۲ تمام وقت خوابگاهی جامعه الزهرا(س)

همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت خوابگاهی(نیمسال اول و دوم) جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) صبح امروز در تالار بیداری اسلامی برگزار شد.

همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت خوابگاهی(نیمسال اول و دوم) جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) به روایت تصویر

همایش پذیرفته‌شدگان سطح۲ تمام‌وقت روزانه و نیمه‌وقت صبح و عصر جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود

همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت روزانه و نیمه‌وقت صبح و عصر (نیمسال اول) روز سه شنبه -۱۴ شهریورماه- در تالار بیداری اسلامی برگزار می شود.

همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت روزانه و نیمه‌وقت صبح و عصر (نیمسال اول) روز سه شنبه -۱۴ شهریورماه- در تالار بیداری اسلامی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، همایش کلیه پذیرفته شدگان سال تحصیلی ۹۷-۹۶ جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به مدت سه روز در روزهای یکشنبه، سه شنبه  و چهارشنبه (۱۲، ۱۴ و ۱۵ شهریورماه) در تالار بیداری اسلامی برگزار می‌شود.

تکمیل پرونده‌های پذیرشی، بازدید از جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) و آشنایی با بخش‌ها و مدارس آموزشی از جمله برنامه‌هایی است که علاوه بر شرکت در همایش برای طلاب جدیدالورود در نظر گرفته شده است.

 طلاب برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند به دفترچه راهنمای ثبت نام مراجعه کنند.

گرامیداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم در جامعه‌الزهرا(س)

آیین گرامیداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم با حضور بانوان طلبه در مراکز و مدارس علمیه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

آیین گرامیداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم با حضور بانوان طلبه در مراکز و مدارس علمیه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، آیین گرامیداشت سالروز ورود بابرکت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) به شهر مقدس قم روز سه شنبه در مراکز و مدارس علمیه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی، مدرسه علمیه تمام وقت و مدرسه علمیه غیرایرانی به صورت جداگانه اقدام به برگزاری ختم صلوات و اهدای آن به بانوی کرامت، حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) کردند.

در این مراسم که بانوان طلبه، مدیران، اساتید و کارکنان حضور داشتند، مداحان اهل بیت(علیهم‌السلام) در مراکز  و مدارس علمیه در مدح و ثنای این بانوی بزرگوار  به مدیحه سرایی پرداختند.

شرکت کنندگان پس از پایان مراسم مورد پذیرایی قرار گرفتند.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

بزرگداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی

آیین بزرگداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم با حضور طلاب مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

آیین بزرگداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم با حضور طلاب مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، آیین بزرگداشت سالروز ورود بابرکت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) به شهر مقدس قم روز سه شنبه در سالن مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی برگزار شد.

در این مراسم، خوش‌آمدگویی همراه با مراسم ذکر صلوات و مدیحه‌سرایی با نوای مداح اهل بیت(علیهم‌السلام) صورت گرفت.

مدیر، اساتید، طلاب و کارکنان مرکز بین‌المللی زبان فارسی در این مراسم حضور داشتند و در پایان مراسم از شرکت‌کنندگان پذیرایی شد.

پایگاه قرآنی مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(س) آغاز به کار کرد

نخستین جلسه پایگاه قرآنی مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با قرائت سوره مبارکه «ملک» برگزار شد.

نخستین جلسه پایگاه قرآنی مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با قرائت سوره مبارکه «ملک» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، نخستین جلسه پایگاه قرآنی مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز دوشنبه به همت واحدتربیتی فرهنگی مدرسه علمیه نیمه وقت صبح برگزار شد.

در این جلسه که در طبقه همکف ساختمان شهید بهشتی( ره) برگزار شد، طلاب مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح، استاد سرکار خانم «زهرا عاشوری»، از اساتید پیشکسوت قرآنی و سرکار خانم «طاهره رهبرپور»، مدیر مدرسه نیمه‌وقت صبح حضور داشتند.

دراین برنامه ی ۱۰ دقیقه‌ای، پس از قرائت سوره مبارکه ملک، استاد عاشوری به اهمیت قرائت قرآن کریم و تفسیر کوتاهی از اولین آیه سوره‌ی ملک پرداخت.

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: «تبارک» به معنای خیر بابرکت است و «ید» به معنای قدرت است.

عاشوری به واژه «الَّذِي بِيَدِهِ الْمُلْكُ» اشاره کرد و بیان داشت: این آیه بدین معنا است که هر چه که در دست شماست و همه آنچه که در عالم وجود دارد، برای خداوند متعال است.

پایگاه قرآنی مدرسه علمیه نیمه وقت صبح به منظور ترویج فرهنگ قرآن خوانی، ارتباط مستمر طلاب با کتاب نورانی قرآن مجید و همچنین تدبر و تفکر در این کتاب آسمانی تأسیس شده است.

طبق برنامه اعلام شده، برنامه‌ی پایگاه قرآنی مدرسه علمیه نیمه وقت صبح شامل «قرائت گروهی قرآن، هفته‌ای یکبار به مدت ۱۰دقیقه» و «بیان نکات تفسیری آیات قرائت شده» و «قرائت روزانه‌ی قرآن» است که با تقسیم‌بندی صفحات مصحف شریف در پایگاه قرآنی و با حضور بانوان طلبه انجام می‌شود.

این جلسه با قرائت دعای قرآنی پایان یافت.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

طلاب مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح، اقدام غاصبانه اسرائیل و آمریکا را محکوم کردند

طلاب انقلابی مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اقدام غاصبانه وظالمانه‌ی اسرائیل جنایتکار و آمریکای ظالم در انتقال پایتخت کشور جعلی اسرائیل به شهر قدس را محکوم کردند.

طلاب انقلابی مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اقدام غاصبانه وظالمانه‌ی اسرائیل جنایتکار و آمریکای ظالم در انتقال پایتخت کشور جعلی اسرائیل به شهر قدس را محکوم کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، طلاب انقلابی مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه پس از برگزاری درس اخلاق به پیروی از اقدام عالمانه‌ی مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در صدور بیانیه و محکوم کردن حرکت وقیحانه‌ی رئیس‌جمهور آمریکا، اقدام غاصبانه وظالمانه‌ی اسرائیل جنایتکار و آمریکای ظالم را محکوم کردند.

در این مراسم، پس از قرائت بیانیه‌ی مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان شد:

«ما طلاب انقلابی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، به نشانه انزجار از عمل ظالمانه اسرائیل و آمریکا و به حمایت از دین مبین اسلام و مردم مظلوم فلسطین، این اقدام غاصبانه را محکوم می‌کنیم و تا ظهور حضرت حجت(ارواحنا له الفداء)، پیرو ولایت در صحنه خواهیم بود و إن‌شاءالله به زودی جشن نابودی اسرائیل را همچون نابودی داعش خبیث در مسجدالاقصی برپا خواهیم کرد».

این مراسم با بانگ تکبیر و شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر صهیونیسم» پایان یافت.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه «جوهریت نفس و بررسی شبهات وارده در فلسفه اسلامی»

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «جوهریت نفس و بررسی شبهات وارده در فلسفه اسلامی» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «جوهریت نفس و بررسی شبهات وارده در فلسفه اسلامی» توسط سرکار خانم «خدیجه عیسوند حاتمی» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «فلسفه اسلامی» با موضوع «جوهریت نفس و بررسی شبهات وارده در فلسفه اسلامی» توسط سرکار خانم «خدیجه عیسوند حاتمی» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدتقی یوسفی» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است و حجت‌الاسلام‌والمسلمین «غلامرضا نورمحمدی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز یکشنبه، ۱۹ آذرماه ساعت ۸ صبح در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

اعلام اسامی برندگان مسابقات فرهنگی تربیتی مدرسه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(س)

مدیر مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(س) از برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی تربیتی در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در این مدرسه خبر دارد.

برگزیدگان مسابقات فرهنگی تربیتی مدرسه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(س) تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «طاهره رهبرپور» روز شنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۶ و از ابتدای سال تحصیلی تا کنون، پنج مسابقه فرهنگی تربیتی به همت واحد تربیتی فرهنگی مدرسه علمیه نیمه وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شده است.

مدیر مدرسه علمیه نیمه وقت صبح اظهار داشت: اسامی برگزیدگان این مسابقات در هفته وحدت و به مناسبت میلاد باسعادت رسول گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) اعلام شد و از برندگان این مسابقات با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

وی عناوین، محتوا و اهداف مسابقات برگزار شده وبرندگان آن را به شرح ذیل تبیین کرد:

 

۱. مسابقه «تدبّر در قرآن»:

این مسابقه طی مراحل  چندگانه و از سال گذشته شروع شده بود و در آغاز امسال آخرین مرحله‌ی آن برگزارشد.

هدف از برگزاری این مسابقه، استعانت از قرآن کریم وتشویق به تدبر و تفکر در آیات نورانی قرآن مجید و تقویت وارتقای بعد روحانی و معنوی در طلاب بوده است که با استقبال طلاب این مدرسه روبه رو شد.

* برندگان مرحله آخر مسابقه تدبر در قرآن:

 

 

۲. مسابقه «شکوه غدیر»:

این مسابقه در شروع سال تحصیلی و در آغاز هفته‌ی ولایت و همزمان با عید سعید غدیر خم، برای طلاب ورودی برگزارشد.

هدف از برگزاری این مسابقه، آشنایی طلاب با واقعه‌ی عظیم غدیرخم و بحث امامت و ولایت و نیز پایبندی و ولایتمداری طلاب در بحث امامت بود.

منبع این مسابقه، کتاب شکوه غدیر بود که طلاب با مطالعه‌ی آن به سوالات طرح شده پاسخ دادند.

* برندگان این مسابقه به شرح ذیل هستند.

 

 

۳. مسابقه «تحلیل طلاب ازنافذترین کلام شهدا»(برگرفته ازوصیت‌نامه شهدا)

این مسابقه به مناسبت هفته دفاع مقدس و به صورت برداشت آزاد از وصیت‌نامه‌ی شهدا برگزارشد.

منظور از برگزاری این مسابقه، آشنایی طلاب با راه ورسم شهدا ومعرفت‌افزایی نسبت به اهداف دفاع مقدس و پایبندی، حرکت و قرار گرفتن در مسیر شهدا بود.

* اسامی برندگان این مسابقه به شرح ذیل است:

 

 

۴. مسابقه «خطبه حضرت زینب(س)»

طی برگزاری درس اخلاق اختصاصی مدرسه با محوریت «خطبه حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها)» که در سه جلسه با حضور استاد سرکار خانم «علاسوند» برگزارشد، از متن خطبه‌ی حضرت که در غالب بروشور به طلاب داده شده بود، مسابقه‌ای برگزار شد.

در این مسابقه به دنبال آگاهی‌بخشی نسبت به حرکت عظیم حضرت سیدالشهدا(علیه‌السلام) و نیز رسالت بزرگ حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) بودیم تا با ارائه‌ی الگوی مناسب و نیز معرفت‌افزایی از منبع ناب معرفت زینبی، طلاب با وظایف خطیر زمان خود آشنا شده و برای طی طریق، مسیر کمال و سعادت را بشناسند.

* برندگان این مسابقه به شرح ذیل است:

 

 

۵. مسابقه «زیارت اربعین»

این مسابقه به مناسبت ایام اربعین حسینی و به منظور آشنایی با متن و محتوای زیارت اربعین و آگاهی طلاب از فرازهای بلند این زیارت معنوی و معرفتی و سرلوحه قرار دادن آن در مسیر زندگی فردی و اجتماعی به عنوان رسالت طلبگی برگزار شد.

محتوای مسابقه، قسمت‌هایی از شرح زیارت اربعین برگرفته از گنجینه معارف(شرح فرازهایی از زیارت اربعین) بود که در اختیار طلاب قرار گرفت و از متن مورد نظر سؤالاتی طرح و با استقبال گسترده طلاب مواجه شد.

* برندگان مسابقه «زیارت اربعین»:

 

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

اعلام زمان‌بندی و ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ جامعه‌الزهرا(س)

زمان ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ جامعه‌الزهرا(س) اعلام شد

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «اباذر عمرانی فر» روز شنبه در گفتگو با واحد خبر با اعلام این مطلب، عنوان کرد: به یاری خداوند متعال و در ظل توجهات حضرت ولیّ عصر(عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف)، جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ از خواهران واجد شرائط در همه‌ی مقاطع تحصیلی شامل سطح دو(کارشناسی)، سطح سه(کارشناسی ارشد) و سطح چهار(دکتری) طلبه می‌پذیرد.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر اینکه متقاضیان شرکت در آزمون ورودی، دفترچه راهنمای مقطع تحصیلی مورد نظر خود را مطالعه کنند، افزود: در این دفترچه ها رشته ها و گرایش‌های تحصیلی هر دوره معرفی و منابع آزمون و همچنین زمان‌بندی مراحل آزمون ارائه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین عمرانی فر تصریح کرد: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷، رشته‎های دانشگاهی(همسو و غیرهمسو) جهت تحصیل در مقطع تحصیلی سطح ۳ پذیرش نمی‌شوند و متقاضیان این مقطع تحصیلی باید مقطع سطح ۲ ثبت نام کنند که با توجه به نوع رشته و گرایش، نسبت به معادل‎سازی و کوتاه کردن زمان تحصیل سطح ۲ اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه حداقل مدرک تحصیلی جهت ثبت نام در مقطع سطح دو جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دیپلم است، ادامه داد: برنامه بازپذیری سطح ۲(کارشناسی ناپیوسته) ویژه طلابی است که دارای مدرک سطح یک حوزه بوده یا ۷۵ واحد را در حوزه های علمیه ی مصوب گذرانده‌اند.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اضافه کرد: طلابی که دارای سابقه حوزوی هستند، اما تعداد واحدهای گذرانده آنها کمتر از ۷۵ واحد است، باید درآزمون ورودی سطح ۲ ثبت نام کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عمرانی فر تصریح کرد: ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷  (به همراه اطلاعات تکمیلی و شرایط پذیرش در دفترچه نهایی راهنمای ثبت نام) از تاریخ ۱۹ دی  ۹۶ آغاز می‌شود.

وی بیان داشت: متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام از طریق سامانه پذیرش به نشانی http://paziresh.jz.ac.ir اقدام کنند و در صورت نیاز، نسبت به تهیه منابع آزمون از فروشگاه الکترونیک جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به آدرس Http://Eshop.jz.ac.ir  مراجعه کنند.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان یادآور شد: آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ برای همه مقاطع تحصیلی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، ۳۱ فروردین سال ۹۷  در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود. 

 
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون سطح ۲(کارشناسی) ویژه داوطلبان جدید الورود
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون سطح۳(کارشناسی ارشد) ویژه فارغ التحصیلان سطح ۲ حوزه های علمیه
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون سطح۴(دکتری) ویژه فارغ التحصیلان سطح ۳ حوزه های علمیه
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون ویژه طلاب بازپذیری سطح ۲(کارشناسی نا پیوسته)

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

فراخوان ثبت نام در همایش بزرگ حافظان قرآن کریم جامعه‌الزهرا(س)

فراخوان ثبت نام در همایش بزرگ حافظان قرآن کریم جامعه‌الزهرا(س) اعلام شد.

مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(س) از برگزاری همایش بزرگ حافظان قرآن کریم ویژه طلاب، اساتید و کارکنان این مؤسسه علمی آموزشی به همت اداره قرآن و حدیث خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل، سرکار خانم «طیبه سادات طباطبایی» روز سه شنبه در گفتگو با واحد خبر ضمن عرض تبریک اعیاد ماه ربیع‌الاول، عنوان کرد: اداره قرآن و حدیث جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با استعانت از پروردگار متعال، در نظر دارد همایش بزرگ حافظان قرآن کریم را با هدف شناسایی و گردهمایی سالانه حفاظ مجموعه بزرگ جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) برگزار کند.

مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: ایجاد انگیزه و اشتیاق  مضاعف به حفظ آیات قرآن کریم، تقدیر از حافظان برتر مجموعه و همچنین تشویق به ادامه مسیر حفظ با تلاش و انگیزه بیشتر از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش سالانه است.

طباطبایی با بیان اینکه همایش بزرگ حافظان قرآن کریم ویژه طلاب، اساتید و کارکنان است، از همه حافظان بیش از یک جزء قرآن کریم در مجموعه بزرگ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) درخواست کرد جهت ثبت نام و حضور در این همایش به سامانه ثبت نام حافظان قرآن کریم به نشانی http://prof.jz.ac.ir/quran/‎ مراجعه کنند.

 

داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۱۱۲۳۵۵ تماس بگیرند.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

 

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر