فرم جستجو

معاونت آموزشی تربیتی

اخبار آموزش

گزارش تصویری همایش پذیرفته شدگان سطح ۲ تمام وقت خوابگاهی جامعه الزهرا(س)

همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت خوابگاهی(نیمسال اول و دوم) جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) صبح امروز در تالار بیداری اسلامی برگزار شد.

همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت خوابگاهی(نیمسال اول و دوم) جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) به روایت تصویر

همایش پذیرفته‌شدگان سطح۲ تمام‌وقت روزانه و نیمه‌وقت صبح و عصر جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود

همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت روزانه و نیمه‌وقت صبح و عصر (نیمسال اول) روز سه شنبه -۱۴ شهریورماه- در تالار بیداری اسلامی برگزار می شود.

همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت روزانه و نیمه‌وقت صبح و عصر (نیمسال اول) روز سه شنبه -۱۴ شهریورماه- در تالار بیداری اسلامی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، همایش کلیه پذیرفته شدگان سال تحصیلی ۹۷-۹۶ جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به مدت سه روز در روزهای یکشنبه، سه شنبه  و چهارشنبه (۱۲، ۱۴ و ۱۵ شهریورماه) در تالار بیداری اسلامی برگزار می‌شود.

تکمیل پرونده‌های پذیرشی، بازدید از جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) و آشنایی با بخش‌ها و مدارس آموزشی از جمله برنامه‌هایی است که علاوه بر شرکت در همایش برای طلاب جدیدالورود در نظر گرفته شده است.

 طلاب برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند به دفترچه راهنمای ثبت نام مراجعه کنند.

نشست علمی «مبانی افراط‌گرایی و تکفیر در جهان اسلام و تأثیر عملکرد شیعه در آن» برگزار می‌شود

مدیر مرکز تخصصی حکمت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نشست علمی آموزشی «مبانی افراط گرایی و تکفیر در جهان اسلام و تأثیر عملکرد شیعه در آن» به همت این مرکز خبر داد.

مدیر مرکز تخصصی حکمت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نشست علمی آموزشی «مبانی افراط گرایی و تکفیر در جهان اسلام و تأثیر عملکرد شیعه در آن» به همت این مرکز خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «فهیمه فیضی»، مدیر مرکز تخصصی حکمت اسلامی روز پجشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: در این نشست، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «مهدی فرمانیان»، رئیس دانشکده مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب به سخنرانی می‌پردازد و دبیر علمی این نشست را حجت الاسلام و المسلمین «حسن ترکاشوند»، معاون آموزشی مرکز تخصصی کلام اسلامی حوزه علمیه قم به عهده دارد.

وی اظهار داشت: همزمان با برگزاری این نشست، نمایشگاه «آشنایی با سران تکفیر» به صورت مقاله پوستر در تالار بیداری افتتاح می‌شود که شرکت‌کنندگان در این نشست می‌توانند از این نمایشگاه نیز بازدید کنند.

مدیر مرکز تخصصی حکمت اسلامی یادآور شد: نمایشگاه «آشنایی با سران تکفیر» از روز یکشنبه، ۷ آبان ماه به مدت ۱۰ روز در سالن زیرزمین ساختمان شهید قدوسی(ره) دایر خواهد بود.

وی با بیان اینکه شرکت در نشست علمی آموزشی «مبانی افراط‌گرایی و تکفیر در جهان اسلام و تأثیر عملکرد شیعه در آن» برای اساتید و طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آزاد است، گفت: علاقه مندان به شرکت در این نشست می‌توانند جهت ثبت نام به دفتر اساتید«ویژه استادان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)» و واحد آموزشی(ویژه طلاب) مراجعه کنند.  

فیضی مهلت ثبت نام برای شرکت در این نشست را اول آبان ماه عنوان کرد و افزود: این نشست روز پنجشنبه، ۴ آبان ماه ساعت ۸ تا ۱۲ در تالار بیداری اسلامی برگزار می شود.

وی یادآور شد: در راستای برگزاری نشست علمی «مبانی افراط گرایی و تکفیر در جهان اسلام و تأثیر عملکرد شیعه در آن»، بسته های علمی شامل ۴ جلد کتاب به همراه یک سی دی آموزشی تهیه شده است که علاقه مندان می توانند این بسته را با ۵۰ درصد تخفیف از واحد آموزش مرکز تخصصی حکمت اسلامی واقع در زیرزمین ساختمان شهید قدوسی(ره) تهیه کنند.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «تکاثر از دیدگاه قرآن و روایات» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «تکاثر از دیدگاه قرآن و روایات» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «تکاثر از دیدگاه قرآن و روایات» توسط سرکار خانم «فرزانه سهرابی» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تفسیر و علوم قرآن» با موضوع «تکاثر از دیدگاه قرآن و روایات» توسط سرکار خانم «فرزانه سهرابی» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «سیدمحمد شفیعی مازندرانی» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است؛ همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین «صالح قنادی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز پنجشنبه، ۲۷ مهرماه ساعت ۱۲:۳۰ در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «امدادهای غیبی در قرآن» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «امدادهای غیبی در قرآن» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «امدادهای غیبی در قرآن» توسط سرکار خانم «طیبه‌السادات نکوئی ریزی» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تفسیر و علوم قرآن» با موضوع «امدادهای غیبی در قرآن» توسط سرکار خانم «طیبه‌السادات نکوئی ریزی» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «خدامراد سلیمیان» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است؛ همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین «کاظم مصطفایی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز پنجشنبه، ۲۷ مهرماه ساعت ۸ صبح در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

بیش از ۹۰۰ طلبه جامعه‌الزهرا(س) در حال تدوین پایان‌نامه و رساله علمی هستند

بیش از ۹۰۰ طلبه جامعه‌الزهرا(س) در حال تدوین پایان‌نامه و رساله علمی هستند

مدير اداره ارزشيابي تحصيلی جامعه‌الزهرا(س): در حال حاضر بیش از ۹۰۰ نفر از طلاب سطح ۳ و سطح ۴ در حال تدوین پایان‌نامه یا رساله علمی هستند.

به گزارش روابط عمومي و بين‌الملل، حجت الاسلام و المسلمین «مهدی رسولی نیا» روز سه شنبه در گفتگو با واحد خبر، با اشاره به اینکه تدوین پایان‌نامه یا رساله علمی، آخرین مرحله تحصیلی دوره آموزشی- پژوهشی تحصیلات تکمیلی است، افزود: طلاب موظفند در موضوعی مرتبط با رشته و گرایش تحصیلی خود با نظارت استاد راهنما و همکاری استاد مشاور به تحقیق و پژوهش پرداخته و از اثر مکتوب خود دفاع کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۹۰۰ نفر از طلاب سطح ۳ و سطح ۴ در حال تدوین پایان‌نامه و رساله علمی  هستند، عنوان کرد: از سال ۷۸ تا پایان شهریور ۹۶ بیش از هزار طلبه از پایان‌نامه یا رساله علمی خود دفاع کرده‌اند که از این تعداد ۱۷۰ دفاعیه برای طلاب بین‌الملل و ۸۵۱  دفاعیه برای طلاب حضوری و غیرحضوری مراکز تحصیل طلاب ایرانی است.

حجت الاسلام و المسلمین رسولی نیا ادامه داد: از هزار و ۲۱ پایان نامه و رساله دفاع شده در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، ۱۱ دفاعیه رساله علمی برای مقطع تحصیلی سطح چهار و هزار و ۱۰ دفاعیه پایان‌نامه برای مقطع تحصیلی سطح سه است.

مدير اداره ارزشيابي تحصيلی و مسابقات علمی معاونت آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا(س) اضافه کرد: نخستین جلسه دفاعیه پایان‌نامه سطح ۳ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ۷ اسفند ۷۸ در رشته «فلسفه اسلامی» برگزار شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رسولی نیا اظهار داشت: بیشترین آمار دفاعیه در بین رشته‌ها مربوط به رشته «تفسیر و علوم قرآن» طلاب ایرانی است.

وی تصریح کرد: پس از اتمام مرحله دفاع پایان‌نامه‌ها، یک نسخه از آن جهت استفاده عموم طلاب در اختیار کتابخانه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) قرار می‌گیرد.

مدير اداره ارزشيابي تحصيلی جامعه‌الزهرا(س) با اشاره به اینکه برخی از پایان نامه ها قابلیت چاپ به صورت کتاب را دارند، گفت: این دسته از پایان نامه ها پس از تأیید استاد راهنما به معاونت پژوهش معرفی می شود، که در صورت تأیید شورای نشر، مراحل چاپ آن طی می شود.

حجت الاسلام و المسلمین رسولی نیا یاد آور شد: در آبان ماه سال ۱۳۹۵ سامانه پایان نامه، جهت تسریع و سهولت انجام مراحل اداری تدوین پایان نامه یا رساله علمی از درخواست شروع تا تشکیل جلسه دفاعیه، راه اندازی شد و همه طلاب جهت درخواست شروع پایان نامه و پیشنهاد موضوع و بقیه مراحل به سامانه پایان نامه مراجعه می کنند که با این روش، تمامی دریافت و تحویل فایل طرح ها از طریق سامانه انجام می گیرد.

وی تاکید کرد: تمامی مطالبی که جهت تدوین پایان نامه نیاز است مانند راهنمای استفاده از سامانه پایان نامه، راهنمای نگارش طرح اجمالی و تفصیلی، راهنمای نگارش پایان نامه، ضوابط تدوین پایان نامه، زمان بندی جلسه دفاعیه و غیره جهت اطلاع طلاب در سایت معاونت آموزش قسمت «تحقیقات و پایان نامه ها» قرار دارد، که لازم است قبل از شروع به پایان نامه به سایت مراجعه و مطالعه کنند.

مدير اداره ارزشيابي تحصيلی و مسابقات علمي جامعه‌الزهرا(س) ادامه داد: طلاب جهت دفاع از پایان نامه خود، باید در دو دفاعیه شرکت کامل داشته باشند.

وی اظهار داشت: طلاب سطح ۳ پس از گذراندن حداقل ۶۰ و حداکثر ۷۵ درصد واحدهای درسی و طلاب سطح ۴ پس از گذراندن حداقل ۲۰ و حداکثر ۳۰  واحد درسی، موضوع پایان‌نامه یا رساله علمی و طرح تفصیلی آن را به تصویب کمیته پایان‌نامه‌ گروه علمی مربوط برسانند.

حجت الاسلام و المسلمین رسولی نیا اضافه کرد: انتخاب واحد آنان پس از اتمام ۷۵ درصد واحد درسی در سطح ۳ و پس از اتمام ۳۰ درصد واحد درسی در سطح ۴، منوط به تصویب طرح تفصیلی است.

عضو کانال جامعه الزهرا (سلام الله علیها) شوید:      https://telegram.me/jz_news

برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه «بررسی قاعده اشتراک احکام بین عالم و جاهل با تکیه بر آرای امام خمینی و سیدخوئی»

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «بررسی قاعده اشتراک احکام بین عالم و جاهل با تکیه بر آرای امام خمینی و سیدخوئی رحمهماالله» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «بررسی قاعده اشتراک احکام بین عالم و جاهل با تکیه بر آرای امام خمینی و سیدخوئی» توسط سرکار خانم «سیده خدیجه بهادر» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «فقه و اصول» با موضوع  «بررسی قاعده اشتراک احکام بین عالم و جاهل با تکیه بر آرای امام خمینی و سیدخوئی رحمهماالله» توسط سرکار خانم «سیده خدیجه بهادر» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «علی‌اکبر جریان» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است؛ همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین «احمد احمدی تبار» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز دوشنبه، ۲۴ مهرماه ساعت ۱۲:۳۰ در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

اجرای طرح «حکمت‌های علوی در زندگی» ویژه طلاب بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س)

طرح طلاب‌محور «حکمت‌های علوی در زندگی» ویژه طلاب سطح سه بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) از ۲۶ مهرماه سال جاری اجرا می‌شود.

طرح طلاب‌محور «حکمت‌های علوی در زندگی» ویژه طلاب سطح سه بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) از ۲۶ مهرماه سال جاری اجرا می‌شود.  

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «وثاقتی» روز شنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: طرح «حکمت های علوی در زندگی» به همت مرکز تخصصی طلاب بین‌الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و طلاب خودجوش این مرکز اجرا می‌شود.

مسئول آموزشی پژوهشی مرکز تخصصی طلاب غیرایرانی اظهار داشت: طرح «حکمت‌های علوی در زندگی» طرحی طلاب محور بوده و طلاب در طول دوره از راهنمایی اساتید بهره‌مند می‌شوند.

وثاقتی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح، بهره گیری از کلام امام علی(علیه‌السلام) در تمام زوایای زندگی، انس گرفتن با کلام حضرت علی(علیه‌السلام)، تغذیه معنوی سالم و غنی، عمل به حدیث باب العلم، آشنایی با علل مشکلات و گره‌های گوناگون علمی، سیاسی، اعتقادی، اخلاقی، خانوادگی، روانی و غیره است.

وی افزود: تقویت روحیه تفکر، تغییر نگرش و رفتارهای غیرعلوی و رهایی از بیماری‌های اخلاقی و تربیتی از دیگر اهداف برگزاری این طرح است که در نهایت سیراب شدن از دریای بیکران وگوهرهای بی‌پایان نهج البلاغه را به دنبال دارد.

مسئول آموزشی پژوهشی مرکز تخصصی طلاب غیرایرانی با بیان اینکه اجرای این طرح به دو شیوه حضوری و غیرحضوری است، گفت: این طرح ویژه طلاب و فارغ‌التحصیلان بین‌الملل سطح سه بوده و در دو محور برگزاری نشست و ارائه آثار اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوره اول این طرح، ۱۴ حکمت از نهج‌البلاغه مورد بررسی قرار می‌گیرد، ادامه داد: در محور برگزاری نشست، محفل‌های هفتگی با حضور طلاب علاقه‌مند در روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۲ - ۱۱ برگزار می‌شود.

وثاقتی بیان داشت: طلاب پس از ارائه مباحث اصلی(حکمت‌خوانی، تجزیه و ترکیب، شرح و تفسیر) به نقد و بررسی می‌پردازند.

وی، ارائه آثار مختلف هنری و پژوهشی از جمله حکمت‌گرافی، شعرگویی، داستان‌نویسی، مقاله‌نویسی، طراحی و خوشنویسی را از دیگر محورهای این طرح عنوان کرد و گفت: در این طرح، طلاب بین‌الملل سطح سه و خانواده‌های آنان می توانند شرکت کنند.

مسئول آموزشی پژوهشی مرکز تخصصی طلاب غیرایرانی تصریح کرد: در پایان نیمسال اول سال تحصیلی، علاوه بر برگزاری مسابقه از مطالب مطرح شده در طول دوره، نمایشگاهی از آثار دريافتی پذیرفته شده برگزار و از طلاب فعال و برگزیده قدردانی می‌شود.

وی اضافه کرد: به منظور استفاده حداکثری طلاب بین‌الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، چکیده مباحث مطرح شده در نشست‌ها در کانال تلگرامی این مرکز به منتشر می‌شود.

وثاقتی با بیان اینکه طرح «حکمت های علوی در زندگی» از روز چهارشنبه(۲۶ مهرماه) آغاز می‌شود، یادآور شد: ثبت نام در این طرح با ارسال پیام تلگرامی به نشانی نشانی @intcenter۲۱۷۳، تماس تلفنی(۳۲۱۱۲۱۷۳) و یا مراجعه حضوری به آموزش مرکز تخصصی طلاب بین‌الملل واقع در طبقه همکف شهید قدوسی(ره) اتاق ۲/۲ امکان‌پذیر است.

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «بررسی روش تفسیر فلسفی قرآن» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «بررسی روش تفسیر فلسفی قرآن» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «بررسی روش تفسیر فلسفی قرآن» توسط سرکار خانم «سمیه قادری» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تفسیر و علوم قرآن» با موضوع «بررسی روش تفسیر فلسفی قرآن» توسط سرکار خانم «سمیه قادری» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «سیدرضا یوسفی» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است؛ همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین «مجید ابوالقاسم‌زاده» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز یکشنبه، ۲۳ مهرماه ساعت ۸ صبح در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه رساله علمی «بررسی میدان معنائی قلب در قرآن کریم» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از رساله علمی سطح ۴ با عنوان «بررسی میدان معنائی قلب در قرآن کریم» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه رساله علمی سطح ۴ با موضوع «بررسی میدان معنائی قلب در قرآن کریم» توسط سرکار خانم «حمیده حائری‌پور» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از رساله علمی سطح ۴ رشته «اسلام شناسی» با موضوع «بررسی میدان معنائی قلب در قرآن کریم» توسط سرکار خانم «حمیده حائری‌پور» برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «علیرضا قائمی نیا»، استاد راهنما و حجت الاسلام و المسلمین «شعبان نصرتی»، مشاور این رساله علمی هستند؛ همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین «سیدحسین شفیعی دارابی» و حجت الاسلام و المسلمین «محمد رکعی» داوری این جلسه را به عهده دارند.
این جلسه روز پنجشنبه، ۲۰ مهرماه ساعت ۱۲:۳۰ در سالن جلسات ساختمان اداری بردران برگزار می‌شود.

صفحه‌ها