فرم جستجو

معاونت آموزش

اخبار آموزش

خوان اهل‌بیت(علیهم‌السلام)؛ سفره‌ای پرمسئولیت برای طلاب است

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفتند: در ایام فارغ‌التحصیلی برای به ثمر رساندن آموخته‌ها، باید بیشتر تلاش کنید.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی» در مراسم فارغ التحصیلی دوره عمومی سطح دو تمامی مدارس ایرانی و بین‌الملل، حضوری و غیرحضوری در نیمسال اول تحصیلی ۹۶ – ۹۵ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که صبح پنجشنبه ۱۴ بهمن، در آمفی تئاتر ساختمان شهید بهشتی آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام) برگزار شد، بیان داشتند: مسیر طلبگی، بسیار مقدس و مبارک است و مهم ترین نکته در زندگی طلبگی توجه به حق و صبر است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خاطرنشان کردند: در جلد یک «بحارالانوار» روایتی از امام حسن عسکری(علیه‌السلام) نقل شده که در آن از دیدار زنی با حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) و یادگیری چگونگی پاسخگویی به دشمنان دین خبر می‌دهند و در پایان که زن از زحمتی که بر حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) ایجاد کرده عذرخواهی می‌کند، ایشان می‌فرمایند: خداوند در محضر ملائکه‌ی خود به واسطه‌ی حل مشکل فکری تو، چندین برابر آنچه را که برای من مقدر کرده بود، عطا کرد و سپس خدا فرمود این پاداش هر کسی است که عقده‌گشایی از اندیشه‌ی کسی کند.

ایشان افزودند: اگر ما توفیق برطرف کردن مشکل کسی را پیدا کنیم، حتی اگر تمامی زندگی مان مشکل باشد، باز هم برنده هستیم مگر اینکه خودمان آینده روشنی که با حرکت در این مسیر برایمان در نظر گرفته شده را خراب کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با اشاره به شخصیت آیت‌الله «سید ابوالحسن اصفهانی» اظهار داشتند: این مرد بزرگ که ۳۰ سال مرجعیت منحصر به فرد شیعه را در اختیار داشت، با مخالفت شدید و قطع مقرری از سوی پدر، طلبه می‌شوند و شبی که ایشان حتی شمعی برای روشن کردن نداشتند، پدر به دیدارشان می‌رود و با دیدن وضعیت فقیرانه‌ی فرزند، او را مذمت می‌کند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه بیان داشتند: بعد از ناراحتی آیت‌الله «سید ابوالحسن اصفهانی» از نکوهش و مذمت پدر، شخصی در سرمای شدید برایشان بقچه ای نان داغ و تازه می‌آورد و به ایشان می‌گوید به پدرت بگو هوای مرا کسی دارد که چرخ عالم در دست اوست.

ایشان تصریح کردند: تمامی طلاب بر سر سفره‌ی اهل بیت(علیهم السلام) نشسته‌اند و هر کسی به اندازه‌ی لیاقت و توان خود از این سفره بهره‌مند می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با تاکید بر استفاده از تعطیلات اظهار داشتند: در اندیشه‌ی اسلامی تعبیر تعطیلی، فراغت و فارغ‌التحصیلی وجود ندارد و در آیه ۷ سوره شرح (فاذا فرغت فانصب) خداوند از تلاش در ایام سختی سخن می‌گوید، زیرا که طبق آیه ۵۵ سوره قمر (فی مقعد صدق عند ملیک مقتدر) آسایش ما در زمانی است که در نزد خداوند حضور داشته باشیم.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خاطر نشان کردند: با تمام شدن هر مقطعی باید تلاش بیشتری انجام دهیم، زیرا مسئولیت و کار زیادی برای انجام داریم.

ایشان افزودند: شما با فارغ‌التحصیلی، از اندیشه‌گیری به اندیشه‌گستری خواهید رسید و آنچه آموخته‌اید را باید ابلاغ کنید وشرط اول در این مسیر شکوفا دیدن علم در وجود خود است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با اشاره به اینکه افزونی علم و افزونی تواضع باید همزمان صورت گیرند، گفتند: اولین اندیشه‌ای که باید در مواجه با مردم در ذهن‌مان شکل گیرد، خوب و بهتر بودن همه بندگان خدا نسبت به خودمان است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: بین آنچه در حوزه‌های علمیه‌ آموزش داده می‌شود و آنچه مردم می‌خواهند فاصله‌ی معناداری وجود دارد و این فاصله باید توسط خود طلاب پر شود و هر علمی که آموخته‌ایم نیاز به فراوری دارد.

ایشان در پایان بیان داشتند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ارتباط خود را با فارغ التحصیلان ادامه می‌دهد و می‌خواهیم خانواده‌ای منسجم با دانش‌آموختگان در تمامی دوره‌های این مرکز داشته باشیم.

 

 

 

گروه خبری: 

ایمان و تقوا؛ شرط رسیدن به مقام عالمه غیرمعلمه است

استاد شیرازی در مراسم فارغ‌التحصیلی دوره عمومی سطح دو عنوان کرد: کسی عالم، واردِ صحرای محشر می‌شود که علم خود را با عمل عجین کرده باشد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم "نزهت السادات شیرازی" در مراسم فارغ التحصیلی دوره عمومی سطح دو تمامی مدارس ایرانی و بین‌الملل، حضوری و غیرحضوری در نیمسال اول تحصیلی ۹۶ – ۹۵ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که صبح پنجشنبه ۱۴ بهمن، در آمفی تئاتر ساختمان شهید بهشتی آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام) برگزار شد، بیان داشت: مقام علم و عالم دارای چنان اهمیتی است، که شیطان تلاش بیشتری در راه فریب آنها دارد و طبق روایات هیچ قشری به اندازه‌ی علما به جهنم نزدیک نیستند.

استاد تاریخ حوزه علمیه، با کلیدی دانستن مباحث مربوط به حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: متأسفانه با وجود گستردگی و اهمیت ابعاد مختلف زندگی این بانوی بزرگوار، کار تحقیقی و پژوهشی آنچنانی در مورد ایشان صورت نگرفته و طلاب فارغ التحصیل بهتر است در این زمینه تلاش علمی داشته باشند.

وی با اشاره به کتاب "خصایص الزینبیه" افزود: یکی از ابعاد وجودی حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها)، بعد بندگی ایشان در حد اعلی است و این امر نشات گرفته از عرفان و معرفت حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) نسبت به خدای متعال است.

خانم شیرازی تاکید کرد: سخنان حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) با تکرار در منابر مسئله ای شعاری شده است ولی باید دقت کرد که عبارت "ما رایت الا جمیلا" نشان‌دهنده‌ی بندگی و عرفان بالای این بانوی بزرگوار است.

این استاد حوزه شخصیت حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) را تاثیر گذار در روند پیشرفت اسلام برشمرد و اظهار داشت: به بیان آیت الله جوادی آملی اگر حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) نبود، نامی از اسلام هم نبود، زیرا هدف معاویه و یزید، از بین بردن کامل اسلام بود.

وی در ادامه گفت: اگر یاد و نام امام حسین(علیه السلام) و حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) باقی ماند به خاطر خلوص کامل آنها در بندگی خدا بود و ما نیز اگر برای خدا و به اسم ربّ زندگی کنیم و درس بخوانیم حتما یاد و ناممان باقی خواهد ماند.

شیرازی با اشاره به صفت "عالمه غیر معلمه" بودن حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) خاطر نشان کرد: طبق آیه ۲۸۲ سوره بقره هر کسی در هر جای دنیا به شرط ایمان، تقوی و کسب علم مفید در راه اهل بیت(علیه السلام) باشد، خداوند او را عالمه‌ی بدون معلم خواهد کرد و می توان این صفت حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) را بدون استاد و در خانه پیاده کرد.

استاد تاریخ حوزه تصریح کرد: وحی صرفا مخصوص پیامبران نیست بلکه انسان‌های عادی نیز با بالا بردن تقوی و اخلاص خود در راه خدا، می توانند گیرنده‌ی وحی الهی باشند.

وی افزود: انسان در این دنیا با حادثه یا بیماری، علمی که سال ها برای آن زحمت کشیده است از دست می دهد، اما کسی عالم وارد صحرای محشر می شود، که علم خود را با عمل عجین کرده باشد.

استاد شیرازی با اشاره به کتاب "بلاغات النسا" ، "ابن طیفور" گفت: زمانی که حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) به مسجد رفتند دست حسنین(علیهم السلام) و حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) را گرفتند و همراه خود بردند و زمانی که به منزل برگشتند به بیان ابن عباس، حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) خطبه را از ابتدا بدون هیچ کم و کاستی برای پدر خود خوانند.

این استاد حوزه با بیان اینکه تمام عوامل عصبانیت و خشم در حادثه ی عاشورا اتفاق افتاده بود تأکید کرد: در هیچ کدام از منابع شیعه و سنی کوچکترین حرکت و رفتار اشتباه و ناشی از عصبانیت و خشمی از افراد و خود حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) مشاهده نشده و این امر نشان دهنده‌ی مدیریت قوی این بانوست.

وی در ادامه گفت: مدیریت قوی بحران حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) و رفتار اعتراض آمیز ایشان و بانو ام البنین با حضور هر روزه در قبرستان بقیع؛ باعث ترس دستگاه حکومتی و در نهایت اخراج ایشان از شهر مدینه و تبعید به مصر شد.

استاد شیرازی وظیفه ی هر طلبه را دقت در زندگی حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) خواند و اظهار داشت: این بانوی بزرگوار از تمام فرصت ها برای سخن گفتن و بیان رسالت اصلی خود استفاده کردند و طلاب نیز باید همچون حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) همیشه آماده دفاع از دین باشند.

استاد حوزه تصریح کرد: برگزاری مراسم روضه و میلاد حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) برای ایجاد تذکر در وجود ماست تا ببینیم در طول یکسال چقدر در راه ایشان قدم برداشته ایم.

وی افزود: در وجود همه ی افراد گوهری هست که او را به سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بودن نزدیک می کند ولی باید قبل از ظهور با حرکت واقعی در مسیر اهل بیت(علیه السلام)، امتحان خود را پس بدهد.

خانم شیرازی سپس به بعد " بصیرت سیاسی" حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) اشاره و بیان کرد: معاویه و عمّال او با ترویج اندیشه جبرگرایی سعی در ساکت کردن مردم داشتند و حادثه ی عاشورا نیز با این تفکر به سکوت منجر شد ولی حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) با داشتن بصیرت سیاسی در مقابل این تفکر ایستادند.

این استاد حوزه با تاکید بر شناساندن بینش و تفکر حضرت زهرا و حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) خاطر نشان کرد: باید ابعاد وجودی و اندیشه ی سیاسی این بانوان بزرگوار و سیاسی بودن قرآن را به مردم نشان داد و این تفکر باید وارد حوزه‌های ما شود.

گروه خبری: 

آئین دانش‌آموختگی طلاب دوره عمومی سطح دو برگزار شد

آئین دانش‌آموختگی طلاب دوره عمومی سطح دو در نیمسال تحصیلی اول ۹۶-۹۵ در جامعه الزهرا(س) با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «سیدمحمود مدنی» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مراسم دانش‌آموختگی طلاب دوره عمومی سطح دو تمامی مدارس ایرانی و بین‌الملل، حضوری و غیرحضوری در نیمسال اول تحصیلی ۹۶ – ۹۵ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) صبح پنجشنبه ۱۴ بهمن، در آمفی تئاتر ساختمان شهید بهشتی آموزشگاه امام رضا(علیه السلام) برگزار شد.

«طاهره رهبر پور»، مدیر مدرسه علمیه نیمه وقت ۱، یکی از اهداف برگزاری این مراسم را تجدید خاطره و دیدار طلاب عنوان کرد و افزود: ترسیم رسالت اصلی طلبگی، یادآوری وظایف هر طلبه بعد از اتمام دوره‌ی تحصیلی در جامعه از حیث خانوادگی، اخلاقی و تربیتی از دیگر اهداف برگزاری این مراسم است.

در این مراسم مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، اساتید و نیز مسئولان مدارس علمیه حضور داشتند.

پس از تلاوت قرآن کریم توسط استاد خانم «پوربابا امیری» و مدیحه‌سرایی میلاد حضرت زینب کبری(سلام‌الله‌علیها) توسط خانم «کریمی پور»، گروه سرود طلاب بین‌الملل به همخوانی پرداختند.

سپس دل‌نوشته‌های برتر برخی از طلاب دانش‌آموخته توسط آنها قرائت و کلیپ هایی در ارتباط با پیروزی انقلاب اسلامی پخش شد.

در بخشی از این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و همچنین سرکار خانم «شیرازی»، استاد تاریخ حوزه علمیه به سخنرانی پرداختند و توصیه هایی به فارغ التحصیلان داشتند.

در ادامه مراسم، میثاق‌نامه طلاب دانش‌آموخته توسط یکی از بانوان طلبه قرائت شد و سایرین تکرار کردند و در پایان دانش‌آموختگان برتر، دلنوشته های برگزیده و گروه سرود بین الملل مورد تجلیل قرار گرفتند.

اسامی دانش‌آموختگان برتر بدین شرح است:

«لیلا حیدری» تمام‌وقت خوابگاهی رشته فلسفه؛ «زینب زارعی» تمام وقت روزانه فقه و اصول؛ «زینب خوشرویی فراهانی» نیمه وقت ۱ گرایش تفسیر؛ «اشرف سادات میرابراهیمی» نیمه وقت ۱ گرایش تعلیم و تربیت؛ «زهره تشکری نیا» نیمه وقت ۱ گرایش فقه و اصول؛ «زهرا کاظم العلی»(تبعه عربستان) تمام وقت بین الملل؛ «زهرا مختار»(تبعه تانزانیا) نیمه وقت بین الملل؛ «زهرا عین آبادی» بخش غیر حضوری تفسیر؛ «فاطمه اصغری گیلده» بخش غیر حضوری.

اسامی برگزیدگان بخش دل نوشته:

«شیرانی»، «بنت الهدی جوادی»، «دقاقیان»، «اطهره صالحی»، «نرجس مومنی».

اعضای گروه سرود بین الملل:

«زینب الحسین»، «هبه جعفر»، «فاطمه العلی»، «کوثر صالح»، «سکینه آل ابراهیم».

 

گفتنی است از میان ۲۷۰ نفر فارغ التحصیل دوره عمومی نیمسال اول تحصیلی ۹۶-۹۵، ۶۳ نفر به صورت نیمه‌وقت، ۲۲ نفر به صورت تمام‌وقت روزانه، ۸ نفر تمام‌وقت خوابگاه، ۴۰ نفر بین‌الملل و ۱۳۶ نفر غیرحضوری؛ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مشغول به تحصیل بودند.

 

 

گروه خبری: 

چهارمین نشست «اسلام، علوم اجتماعی و جنسیت» برگزار می‌شود

مدیر گروه آموزشی مطالعات اسلامی زنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری چهارمین نشست از سلسله‌نشست‌های «اسلام، علوم اجتماعی و جنسیت» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «امین مجد» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، گفت: چهارمین نشست از سلسله‌نشست‌های «اسلام، علوم اجتماعی و جنسیت» به همت گروه علمی مطالعات اسلامی زنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و با همکاری انجمن مطالعات اجتماعی حوزه علمیه و انجمن علمی پژوهشی مطالعات زن و خانواده معاونت پژوهش برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: سلسله نشست‌های «اسلام، علوم  اجتماعی و جنسیت» به تبیین مقدمات نظری مفهوم‌شناسی علوم انسانی اسلامی و همچنین امکان‌سنجی علوم اجتماعی اسلامی می‌پردازد، سپس در نگاهی تطبیقی، تفاوت‌های علوم و مطالعات اجتماعی مدرن و اسلامی تبیین می‌شود و در گام نهایی، مسائل جنسیتی این عرصه مورد خوانش و بررسی قرار می‌گیرد.

مدیر گروه آموزشی مطالعات اسلامی زنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  یادآور شد: حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «حسین بستان»، عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در سلسله نشست‌های علمی «اسلام، علوم اجتماعی و جنسیت» به ارائه درس می‌پردازد.

دکتر امین مجد اظهار داشت: این نشست، روز پنج‌شنبه (۱۴بهمن‌ماه) ساعت ۱۰ الی ۱۲ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، آموزشگاه امام رضا (علیه‌السلام)، ساختمان شهید بهشتی، آمفی‌تئاتر طبقه سوم برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

نشست علمی «ترسیم منظومه دانش‌های ادبی» برگزار می‌شود

نشست علمی «ترسیم منظومه دانش‌های ادبی» به همت گروه علمی آموزشی ادبیات عرب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی  و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «داود فائزی نسب» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر گفت: این نشست علمی با نگاه کاربردی به علوم ادبیات عرب ویژه طلاب و دانش‌پژوهان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

وی، هدف از برگزاری این نشست را کافی نبودن هر یک از دانش‌های ادبی به صورت مستقل عنوان کرد و اظهار داشت: هدف محور بودن دانش‌های ادبی از جمله ویژگی‌های نشست علمی «ترسیم منظومه دانش‌های ادبی» است.

مدیر گروه آموزشی ادبیات عرب یادآور شد: در این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمد عشایری منفرد»، استاد سطح عالی حوزه علمیه قم حضور دارند و به ارائه سخن می پردازند.  

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین فائزی نسب بیان داشت: این نشست روز پنجشنبه ۱۴ بهمن ماه، ساعت۱۰ تا ۱۲ در آمفی‌تئاتر طبقه چهارم ساختمان شهید بهشتی(ره) برگزار می‌شود و اساتید، طلاب و دانش‌پژوهان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) می‌توانند در این نشست شرکت کنند.

گروه خبری: 

جامعه امروز به بانوان طلبه و تأثیرگذار نیاز دارد

معاون آموزش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: جامعه امروز به بانوان طلبه و تأثیرگذار نیاز دارد، بنابراین طلاب باید نیاز جامعه را باید حس کنند و در برآورده شدن نیازهای جامعه و رفع مشکلات دینی و فرهنگی جامعه تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «علی رضا حاجی‌زاده» روز چهارشنبه در همایش طلاب جدیدالورود جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۵ که در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: حدود ۲ هزار و ۳۰۰ طلبه در سال جاری پذیرش شدند و در نیسمال دوم سال جاری،۱۵۰ نفراز طلاب سطح ۲ و ۳ پذیرفته شده اند.

معاون آموزش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: هرسال چندهزار نفر در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ثبت نام می‌کنند که تعداد محدودی برای کسب علوم دینی پذیرش می‌شوند که امید است با درس خواندن صحیح، قدردان این نعمت باشند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده به مسائلی پیرامون تحصیل در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و وظیفه طلاب جدیدالورود در این موسسه اشاره کرد و گفت:  جامعه امروز به بانوان طلبه و تأثیرگذار نیاز دارد.

وی تصریح کرد: طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) باید نیاز جامعه را باید حس کنند و در برآورده شدن نیازهای جامعه و رفع مشکلات دینی و فرهنگی جامعه تلاش کنند.

معاون آموزش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه رشد علمی در کشورهای درگیر جنگ و ناامن صورت نمی گیرد، تأکید کرد: ایجاد بهداشت روانی در خانواده به ویژه طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) الزامی است و خانواده‌ها باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند تا رشد علمی در جامعه صورت بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده یادآور شد: طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در زندگی و تحصیل، زمان‌بندی و برنامه‌ریزی داشته باشند تا به زندگی موفقی دست پیدا کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۳ هزار طلبه ایرانی و هزار طلبه غیرایرانی در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تحصیل می‌کنند، عنوان کرد: شرایط تحصیل برای طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به صورت حضوری(تمام‌وقت و نیمه‌وقت)، مجازی و غیرحضوری فراهم شده است که می‌توانند در هر یک از این دوره‌ها مشغول به تحصیل شوند.

معاون آموزش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: در جامعه الزهرا (س)، برای فرزندآوری طلاب، تسهیلات مناسبی در نظرگرفته شده است تا بانوان طلبه نسبت به این مسئله با مشکلی مواجه نشوند. 

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده با تصریح بر اینکه طلاب تواضع علمی داشته باشند، گفت: ثمره علم، تواضع است و اصل تبلیغ با رفتار انسان است و طلاب به عنوان مبلغ و عالم دینی در جامعه حضور دارد، بنابراین می‌توانند با رفتار و کردار مناسب الگویی برای خانواده و جامعه باشند.

وی با بیان اینکه مجموعه فاخر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) منتسب به حضرت زهرا(سلام الله علیها) و حوزه علمیه است، عنوان کرد: امروز تجربه نشان داده است که بانوان طلبه از نظر سطح درسی نسبت به آقایان بالاتر هستند و این مسئله قابل تقدیر است.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده تصریح کرد: سطح ۲ تحصیلی در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از حیث اعتبار مدرک تفاوتی با مدرک کارشناسی دانشگاهی ندارد و افراد در صورت تمایل می‌توانند با مدرک این موسسه به ادامه تحصیل در دانشگاه بپردازند.

 

 

گروه خبری: 

۱۴هزار طلبه در جامعه‌الزهرا(س) مشغول به تحصیل هستند

معاون آموزش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: امسال بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ طلبه در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پذیرش شدند و هم اکنون ۱۳ هزار طلبه ایرانی و هزار طلبه بین‌الملل در این موسسه مشغول به تحصیل هستند.

معاون آموزش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: امسال بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ طلبه در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پذیرش شدند و هم اکنون ۱۳ هزار طلبه ایرانی و هزار طلبه بین‌الملل در این موسسه مشغول به تحصیل هستند.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «علی رضا حاجی‌زاده» روز سه‌شنبه در همایش طلاب جدیدالورود جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۵ که در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، به وضعیت تحصیلی و آموزش طلاب جدیدالورود اشاره کرد و گفت: خداوند به بهترین خلق خود، پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) فرزند دختر عطا کرده است و داشتن فرزند دختر یک افتخار است.

معاون آموزش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) اظهار داشت: امروز والدین طلاب جدیدالورود این توفیق را پیدا کردند که فرزند خود را در این مسیر قرار دهند و باید شکرگزار این نعمت باشند.

 

طلاب جامعه الزهرا(سلام الله علیها) هدف خود را از تحصیل مشخص کنند

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده با بیان اینکه چند عامل اصلی در موفقیت وجود دارد، عنوان کرد: اولین عامل موفقیت انسان، هدف داشتن است و طلاب جامعه الزهرا(سلام الله علیها) باید هدف خود را از آمدن به این موسسه مشخص کنند.

وی تصریح کرد: اگر به دنبال هدفی هستید که می‌توانستید در دانشگاه ها و مدارس علمیه شهرهای خود به آن دست پیدا کنید، در همان جا به دنبال هدف خود باشید تا مشکلات دوری از خانواده و تحصیل در شهر دیگر را نداشته باشید.

 

امسال بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ طلبه در جامعه‌الزهرا(سلام الله علیها) پذیرش شدند

معاون آموزش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با بیان این که امسال جامعه الزهرا (سلام الله علیها) بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ طلبه پذیرش داشته است، تأکید کرد: شما طلاب جامعه الزهرا (سلام الله علیها) برای موفق شدن از ابتدا با حضرت زهرا(سلام الله علیها) و حضرت معصومه (سلام الله علیها) عهد و پیمان ببندید و ارتباط معنوی خاص با حضرت برقرار کنید تا موفق شوید.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده به ارتباط دانشجویان و طلاب با اساتید اشاره کرد و گفت: اگر طلبه‌ها جایگاه اساتیدشان را محترم بشمارند، برکات آن را در زندگی خود خواهند دید.

 

دوره آموزشی «شیوه برنامه‌ریزی» ویژه طلاب جدیدالورود جامعه‌الزهرا(س) برگزار می شود

وی یادآور شد: دوره آموزشی «شیوه برنامه ریزی» ویژه طلاب جدیدالورود جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار می شود تا بتوانند با برنامه ریزی، زمانی پربار و بابرکت در این موسسه داشته باشند.

معاون آموزش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) افزود: در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برنامه های فرهنگی متنوعی برگزار می شود که همه آنها مفید و تأثیرگذار است، اما طلاب علاوه بر شرکت در این برنامه ها باید به دروس خود توجه ویژه داشته باشند.

 

تأسیس جامعه‌الزهرا(سلام الله علیها) در سال ۱۳۶۳

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده با اشاره به تأسیس جامعه الزهرا (سلام الله علیها) اظهار داشت: این موسسه در سال ۱۳۶۳ با حکم حضرت امام خمینی (ره) تأسیس شده است و امام راحل (ره) عنایت خاصی به این مجموعه داشتند.

معاون آموزش جامعه‌الزهرا(سلام الله علیها) ادامه داد: بعد از رحلت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به صورت جدی نسبت به این مجموعه دغدغه دارند، به طوری که مدیر جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تأیید رهبر معظم انقلاب انتخاب می‌شود.

 

هم‌اکنون ۱۳ هزار طلبه ایرانی و هزار طلبه بین‌الملل در جامعه‌الزهرا(س) مشغول به تحصیل هستند

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده بیان داشت: هم اکنون ۱۳ هزار طلبه ایرانی و حدود هزار طلبه بین‌الملل در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مشغول به تحصیل هستند و تنوع برنامه های درسی به صورت حضوری، غیرحضوری، نیمه وقت، تمام وقت، مجازی و غیره در جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) وجود دارد.

معاون آموزش جامعه‌الزهرا(سلام الله علیها)با اشاره به اینکه طول دوره تحصیلی برای طلاب خوابگاهی ۴ سال است، افزود: تعداد واحد های درسی در سطح دو تحصیل در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) ۱۹۰ واحد است و طلاب در هر ترم می توانند ۱۸ تا ۲۴ واحد درسی را انتخاب کنند.

 

۶۵۰ استاد خانم در این موسسه مشغول به تدریس هستند

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده به شرایط تحصیلی طلاب اشاره کرد و عنوان کرد: تقویم آموزشی از ابتدا برای طلبه ها مشخص است و طلاب می توانند از روزهای تعطیلی مطلع شوند، همچنین امکانات آموزشی و رفاهی مناسبی در این موسسه وجود دارد.

وی با بیان این که ۶۵۰ استاد خانم در این موسسه مشغول به تدریس هستند، گفت: سعی مجموعه بر این است که بهترین اساتید در این موسسه تدریس کنند.

گروه خبری: 

آزمون ورودی سطح ۳ بین‌الملل در جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(س) از برگزاری آزمون اختصاصی ویژه طلاب بین‌الملل در مقطع سطح۳ جامعه‌الزهرا(س) در تاریخ ۴ بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(س) از برگزاری آزمون اختصاصی ویژه طلاب بین‌الملل در مقطع سطح ۳ جامعه‌الزهرا(س) در تاریخ ۴ بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، «اباذر عمرانی فر» روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، گفت: این آزمون ویژه طلاب غیرایرانی فارغ‌التحصیل سطح ۲ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یا جامعه‌المصطفی‌العالمیه است.

وی افزود: شرکت‌کنندگان این آزمون پس از قبولی در سطح ۳  این مرکز به دو شیوه روزانه یا خوابگاهی در ۵ رشته تحصیلی کلام اسلامی، تفسیر و علوم قرآن، تاریخ اهل بیت(علیهم‌السلام)، تعلیم و تربیت و همچنین فقه و اصول مشغول به تحصیل خواهند شد.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان اظهار داشت: نتایج آزمون اختصاصی طلاب سطح ۳ بین‌الملل تا نیمه بهمن‌ماه اعلام می‌شود.

گروه خبری: 

ثبت نام ورودی جامعه‌الزهرا(س) تا ۲۲ بهمن‌ماه تمدید شد

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(س) از تمدید ثبت نام ورودی جامعه‌الزهرا (س) تا ۲۲ بهمن‌ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، «اباذر عمرانی فر» روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، گفت: با توجه به درخواست های مکرر خواهران علاقه مند به تحصیل علوم دینی در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و به مناسبت ایام الله دهه فجر، زمان ثبت نام تا ۲۲ بهمن‌ماه سال جاری تمدید شد.

وی با تصریح بر اینکه متقاضیان شرکت در سطوح مختلف رشته‌های جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دفترچه راهنما را مطالعه کنند، عنوان کرد: ثبت نام تنها از طریق سامانه پذیرش به آدرس الکترونیکی http://paziresh.jz.ac.ir/‎ امکان پذیر است.
مدیر اداره سنجش و پذیرش جامعه الزهرا(سلام الله علیها) یادآور شد: داوطلبان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق پست الکترونیک به آدرس Paziresh@jz.ac.ir، سامانه پشتیبانی پذیرش به آدرس http://support.jz.ac.ir و یا سامانه پاسخ به سؤالات http://www.jzfaq.ir اقدام کنند.

عمرانی فر چند توصیه به متقاضیانی که هنوز ثبت نام نکرده‌اند، داشت که به شرح ذیل است:

 

۱ـ همانگونه که در سامانه پذیرش و دیگر بخش‌های سایت متذکر شدیم، داوطلبان لازم است قبل از ثبت نام و هر اقدامی، دفترچه راهنمای پذیرش را به دقت مطالعه کنند. اکثر سؤالاتی که به سامانه پشتیبانی ارسال شده، حاکی از عدم مطالعه دقیق دفترچه است.

 

۲ـ برای راحتی انجام ثبت نام و عدم مواجهه با ترافیک اینترنتی، پیشنهاد می‌شود ثبت نام خود را به روزهای پایانی ثبت نام موکول نکنید.

 

۳ـ از آنجایی که سامانه پذیرش، به صورت هوشمند طراحی شده است، پس از وارد کردن اطلاعات داوطلب، سامانه با توجه به اطلاعات ثبت شده، برنامه‌های آموزشی مجاز را جهت انتخاب، به شما نمایش می‌دهد؛ از این رو لازم است در ثبت اطلاعات داوطلب، نهایت دقت را داشته باشید.

 

۴ـ در صورت بروز خطا یا ایجاد سؤال، فقط از طریق سامانه پشتیبانی (واقع در سامانه پذیرش) اقدام به ارسال سؤال نمایید و از تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خودداری کنید.

گروه خبری: 

تغییر برنامه امتحانات مرکز تخصصی حکمت اسلامی اعلام شد

در پی تعطیلی حوزه های علمیه سراسر کشور در روز سه شنبه ۲۱ دی ماه، برنامه امتحانات مرکز تخصصی حکمت اسلامی تغییر یافت.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، در پی تعطیلی حوزه های علمیه سراسر کشور در روز سه شنبه ۲۱ دی ماه، برنامه امتحانات مرکز تخصصی حکمت اسلامی تغییر یافت.

بر این اساس، امتحانات معرفت شناسی رشته مهدویت، تاریخ وکلیات علم کلام و مکاتب و فرق ۱ رشته کلام اسلامی، پنج شنبه، سی ام دی ماه، برگزار خواهد شد.

گروه خبری: 

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر