فرم جستجو

معاونت فرهنگی تبلیغی

اخبار فرهنگی

مسابقه طراحی پوستر «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله)» تمدید شد

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از تمدید نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» خبر داد.

مهلت ارسال آثار نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» تا ۳۱ شهریورماه تمدید شد.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز شنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: مهلت ارسال آثار نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» تا پایان شهریورماه تمدید شد.  

وی اظهار داشت: این مسابقه که به همت اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود، می‌تواند علاوه بر غنی‌سازی مهارت‌های تبلیغی طلاب و آشنایی آنان با ابزارهای تصویری و روزآمد جهت تبلیغ موثر، اثرات مثبتی در راستای مأنوس شدن و هم افق شدن با نظرات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) درباره جوانان داشته باشد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر اینکه طرح‌های گرافیکی نقش بسزایی در تفهیم مطالب و تعمیق بیانات و نصایح رهبری در ذهن جوان خواهد داشت، افزود: هدف از برگزاری این مسابقه، «توانمندسازی طلاب در زمینه طراحی و گرافیک جهت ارتقاء سطح مهارت‌های تبلیغی آنان»، «شناسایی طلاب مستعد در امور هنری و فرهنگی و ایجاد زمینه مناسب جهت رشد و ارتقاء مهارت‌های فردی آنان» و «استفاده از آثار هنری طلاب در نمایشگاه‌های فرهنگی» است.

حجت الاسلام و المسلمین برادران با اشاره به محورهای این مسابقه، گفت: تقوا»، «بلند کردن پرچم عدالت‌خواهی»، «تقویت بنیه دینی و انقلابی با معنویات»، «تحصیل علم»، «انس با قرآن کریم»، «ورزش»، «صبوری در تحقق اهداف انقلاب»، «اثر گذاری بر محیط با تقویت ارتباط با خدا»، «امر به معروف و نهی از منکر»، «تحلیل نظام سلطه»، «حفظ هویت ملی» و «غنیمت شمردن فرصت جوانی» از محورهای این مسابقه است.

وی بیان داشت: در این مسابقه، شرکت‌کنندگان می‌توانند حداکثر ۳ اثر خود را در ابعاد A۳ و در قالب jpg و یا tiff و با dpi ۳۰۰ طراحی و به آدرس اینترنتی mfarhangi.edu@jz.ac.ir ارسال کنند.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: آثار ارسال شده به این مسابقه، در نمایشگاه «جوان انقلابی» به نمایش گذاشته می‌شود؛ همچنین پس از ارزیابی آثار توسط داوران مسابقه، نفرات اول تا سوم این مسابقه تجلیل می‌شوند.

برگزاری مسابقه طراحی پوستر «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله)»

نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز چهارشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» به همت اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) همواره به جوانان نگاه ویژه‌ای دارند که برخاسته از ژرف‌نگری ایشان نسبت به ظرفیت‌های جوانان و استفاده از استعدادهای سرشار جوانان در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین برادران افزود: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) همواره توصیه‌هایی به جوانان داشته اند که این امر توجه و تمرکز  ویژه‌ای بر بیانات آن حضرت در خصوص جوانان را می‌طلبد.

وی ادامه داد: در این میان، طرح‌های گرافیکی نقش بسزایی در تفهیم مطالب و تعمیق بیانات و نصایح رهبری در ذهن جوان خواهد داشت؛ بر همین اساس، مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» در دستور کار معاونت فرهنگی تبلیغی قرار گرفت.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: برگزاری نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» می‌تواند علاوه بر غنی‌سازی مهارت‌های تبلیغی طلاب و آشنایی آنان با ابزارهای تصویری و روزآمد جهت تبلیغ موثر، اثرات مثبتی در راستای مأنوس شدن و هم افق شدن با نظرات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) درباره جوانان داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین برادران بیان داشت: هدف از برگزاری این مسابقه، «توانمندسازی طلاب در زمینه طراحی و گرافیک جهت ارتقاء سطح مهارت‌های تبلیغی آنان»، «شناسایی طلاب مستعد در امور هنری و فرهنگی و ایجاد زمینه مناسب جهت رشد و ارتقاء مهارت‌های فردی آنان» و «استفاده از آثار هنری طلاب در نمایشگاه‌های فرهنگی» است.

وی به محورهای این مسابقه اشاره کرد و افزود: «تقوا»، «بلند کردن پرچم عدالت‌خواهی»، «تقویت بنیه دینی و انقلابی با معنویات»، «تحصیل علم»، «انس با قرآن کریم»، «ورزش»، «صبوری در تحقق اهداف انقلاب»، «اثر گذاری بر محیط با تقویت ارتباط با خدا»، «امر به معروف و نهی از منکر»، «تحلیل نظام سلطه»، «حفظ هویت ملی» و «غنیمت شمردن فرصت جوانی» از محورهای این مسابقه است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به شرایط آثار ارسالی این مسابقه اشاره و عنوان کرد: شرکت‌کنندگان باید آثار خود را در ابعاد A۳ و در قالب jpg و یا tiff و با dpi ۳۰۰ طراحی کنند.  

حجت الاسلام و المسلمین برادران با بیان اینکه هر شرکت‌کننده می‌تواند سه اثر به دبیرخانه ارسال کند، افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به آدرس اینترنتی mfarhangi.edu@jz.ac.ir ارسال کنند.

وی، آخرین مهلت ارسال آثار به مسابقه طراحی پوستر را پایان خردادماه سال جاری عنوان کرد و اظهار داشت: آثار ارسال شده به این مسابقه، در نمایشگاه «جوان انقلابی» به نمایش گذاشته می‌شود.

وی در پایان بیان داشت: پس از ارزیابی آثار توسط داوران مسابقه، نفرات اول تا سوم این مسابقه تجلیل می‌شوند.

برای تمام سطوح آموزشی در سال تحصیلی جدید، برنامه‌های تبلیغی تعریف شده است

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تشریح برنامه‌های این معاونت در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: برای تمامی سطوح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برنامه‌ریزی آموزشی تبلیغی در کنار سایر دروس تدارک دیده شده است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، جلسه پایان سال تحصیلی با هدف تشریح برنامه‌های معاونت‌های آموزشی تربیتی، معاونت فرهنگی تبلیغی و بخش مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  روز چهارشنبه – ۳ خرداد –  با حضور معاونان، مسئولان، اساتید و طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در این جلسه اظهار داشت: آموزش‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مقدمه دین‌داری طلبه و خانواده‌ی اوست.

حجت الاسلام و المسلمین برادران با تأکید بر آسیب‌های عدم هماهنگی برخی آموزش‌های حوزوی و نیازهای جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: طبق دستور و برنامه‌ریزی مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هرگونه آموزشی که طلاب در این مجموعه می‌بینند، معطوف به تبلیغ است و با وجود اینکه حوزه‌های علمیه خواهران در زمینه آموزش‌ها نسبت به حوزه‌های علمیه برادران به روزتر هستند، اما این مسئله برای امر تبلیغ و دفاع از دین کافی نیست.

وی افزود: در نظام آموزشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، برخی از آموزش‌ها برای تبلیغ و استفاده از توانمندی‌های طلاب در سطح جامعه اضافه می‌شود تا بانوان شاغل به تحصیل در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) نیازی به شرکت در دوره‌های تکمیلی تبلیغی نداشته باشند و برای هر کدام از سطح‌های آموزشی، تعریف تبلیغی صورت گرفته است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: ایام تابستان فرصت مناسبی برای تجهیز یک طلبه به دفاع از اسلام و ارزش‌های دینی است و معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای این دوره زمانی، سیر مطالعات آثار شهید مطهری(ره) را برنامه‌ریزی کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین برادران ادامه داد: معاونت فرهنگی تبلیغی برای طلاب بین‌الملل که در طول تابستان در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  اقامت دارند، برگزاری جلسات هفتگی حضوری را در نظر گرفته است و در صورت خروج از ایران می توانند به صورت مجازی در این دوره ها شرکت کنند.

وی در پایان گفت: برنامه‌های آموزشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در سال آینده حتما همراه با کارورزی خواهد بود و از جهت محتوایی و روشی دارای برنامه‌هایی است که قبلا در مجموعه‌های دیگر آزمایش شده است و از خواهران طلبه خواستار همکاری در این زمینه هستیم.

 

جلسه توجیهی مبلغان در آستانه ماه مبارک رمضان

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری جلسه توجیهی مبلغان در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری  جلسه توجیهی مبلغان  در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین برادران، با اشاره به اینکه این جلسه پیرامون دو موضوع  برگزار می شود؛ اظهار داشت: در ابتدای این نشست،  سند ۲۰۳۰ و وظایف مبلغان در حوزه تبلیغ و آموزش و پروش،  با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین «نبوی»، معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه، بررسی می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: بخش دوم این نشست به پاسخگویی به احکام و شبهات پیرامون عید فطر و استهلال و بیان علت اختلاف نظر فقها در مسأله رؤیت هلال توسط حجت الاسلام و المسلمین مقیسه اختصاص دارد.

 معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در پایان خاطر نشان کرد: این برنامه در روز یک شنبه، ۳۱ اردیبهشت ‌ماه ساعت ۱۰ الی ۱۲ صبح در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار می‌شود.

آزمون «دوره تربیتی» چهارمین دوره آموزش‌های مهارتی فرهنگی برگزار می‌شود

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دومین دوره تربیتی چهارمین دوره آموزش‌های مهارتی فرهنگی ویژه طلاب ساکن قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: چهارمین دوره آموزش‌های مهارتی فرهنگی به همت اداره فرهنگی غیرحضوری و اداره کل امور فرهنگی ویژه طلاب ساکن استان قم به صورت حضوری برگزار شد.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره، توانمندسازی و ارتقای سطح علمی طلاب بود که در سه موضوع مختلف شامل «چهارمین دوره آموزش کاربردی شیوه بیان احکام»، «دومین دوره تربیتی با موضوع(عوامل تثبیت، تحکیم و تعادل خانواده) مربوط به مباحث زنان و خانواده» و «اولین دوره «انس با نهج‌البلاغه» برگزار شد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه دومین دوره تربیتی مباحث زنان و خانواده به مدت سه ماه برگزار شد، افزود: آزمون این دوره، روز شنبه ۳۰ خردادماه، ساعت ۹ الی ۱۰ صبح در آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام)، همکف ساختمان شهید بهشتی، کلاس ۱۳/۱  برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین برادران یادآور شد: در این دوره، دو جزوه آموزشی برای طلاب شرکت‌کننده در نظر گرفته شد که شرکت‌کنندگان می‌توانند جزوه‌ها را از طریق سایت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دریافت کنند و یا جهت دریافت پرینت جزوه‌ها با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۴۳۹ تماس بگیرند.

 

جهت دریافت جزوه «مهارت حل تعارض» این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت جزوه «بی‌وفایی‌های زناشویی و روش‌های ترمیم و بازسازی زندگی مشترک» این پیوند را فعال کنید.

نشست بررسی سند ۲۰۳۰ و فعالیت‌های حوزه آموزش و پرورش در جامعه الزهرا(س) برگزار می‌شود

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری نشست بررسی سند ۲۰۳۰ و فعالیت‌های حوزه آموزش و پرورش در این موسسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز شنبه در گفت‌وگو با واحد خبر از برگزاری نشست تخصصی بررسی سند ۲۰۳۰ خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین برادران، با اعلام این خبر، اظهار داشت: در این نشست ضمن بررسی سند ۲۰۳۰، به فعالیت‌های حوزه آموزش و پرورش پرداخته می‌شود.

وی از حضور حجت الاسلام و المسلمین «نبوی»، معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه به عنوان سخنران این نشست یاد کرد و افزود: این برنامه در روز یک شنبه، ۳۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۰ صبح در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار می‌شود.

 

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام بازدید از نمایشگاه کتاب تهران

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از بازدید طلاب این مجموعه از نمایشگاه کتاب تهران به همت اداره کل امور فرهنگی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی، با اعلام این خبر، اظهار داشت: هدف از این بازدید، آشنایی طلاب با تازه های نشر و ناشران مختلف، ایجاد روحیه کتابخوانی و نشاط، امکان بهره گیری بیشتر خواهران طلبه از فضای نمایشگاه است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه بازدید از نمایشگاه به صورت اردوی یک روزه برگزار می‌شود، عنوان کرد: ثبت‌نام‌کنندگان روز پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ساعت ۷:۳۰ دقیقه در پایانه جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) حضور داشته باشند؛ زمان بازگشت از نمایشگاه غروب همان روز است.

حجت الاسلام و المسلمین برادران یادآور شد: هزینه ثبت نام جهت بازدید از نمایشگاه به مبلغ ۱۰ هزار تومان ویژه طلاب حضوری و غیرحضوری است، همچنین مبلغین مدارس امین می‌توانند به صورت رایگان در این بازدید شرکت کنند.

وی بابیان این که ارائه فیش واریزی در روز حرکت به سمت نمایشگاه ضروری است، گفت: طلاب حضوری جهت شرکت در این بازدید می توانند به سرای ثقلین واقع در ساختمان شهید بهشتی(ره) مراجعه کنند، همچنین طلاب غیرحضوری ساکن قم  پس از واریز مبلغ ثبت نام به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۱۲۰۰۹  یا شماره حساب ۰۱۰۸۲۱۶۰۱۲۰۰۵  بانک ملی، به منظور ثبت اطلاعات با شماره ۳۲۱۱۲۴۳۹  تماس بگیرند.

«ماجرای نیمروز» در جامعه‌الزهرا(س) اکران شد

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از اکران فیلم برگزیده جشنواره فجر و برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم همزمان با سینماهای کشور در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدرضا برادران» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: فیلم ارزشمند «ماجرای نیمروز»، یکی از شاخص‌ترین فیلم‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به همت اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای جمع کثیری از طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اکران شد.

وی افزود: این فیلم ارزشی و انقلابی با هدف پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر حمایت از تولیدات فرهنگی انقلابی، بصیرت‌افزایی طلاب و ترویج گفتمان فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به نمایش درآمد.

حجت الاسلام والمسلمین برادران ضمن ابراز خرسندی از استقبال قابل توجه طلاب و دانش‌پژوهان مجموعه بزرگ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از اکران این فیلم، تصریح کرد: اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی با شعار «ما می‌خواهیم سربازان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی باشیم»، ویژه‌برنامه‌هایی در حوزه فعالیت‌ها و مهارت‌های فرهنگی تبلیغی طلاب جامعه الزهرا(علیهاسلام) در نظر گرفته است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به سرای ثقلین واقع در آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام)، طبقه همکف ساختمان شهید بهشتی(ره) مراجعه کنند.

طلاب از امکانات علمی خود در مسیر پیوند جوانان با امام زمان(عج) استفاده کنند

جانباز هشت دفاع مقدس در مراسم دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: ما شکنجه هایی بیش از آنچه داعش هم اکنون بر سر مردم وارد می کند، در زمان جنگ تحمیلی در کردستان و جنوب ایران دیدیم و مقاومت کردیم.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مراسم دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  پیش از ظهر امروز در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار شد.

«حاج حسین یکتا» در این مراسم با بیان اینکه انقلاب اسلامی قصه امروز نیست اظهار داشت: به فرموده امام خمینی(ره) مسئله انقلاب اسلامی از زمان تولد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) شروع شده بود.

این جانباز دفاع مقدس خاطر نشان کرد: زندگی ما زیر سایه انقلاب اسلامی است و بیکار نشستن و سرگرم گذشته بودن در زمانی که در انقلاب نیاز به حرکت است، کاری بیهوده و اشتباه است.

وی افزود: در حال حاضر دشمن به دلیل مشکلاتی که گرفتار آن شده، در حال گریز است و این امر به دلیل کمک‌های الهی و مدیریت مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) است.

یکتا با اشاره به هجمه های دشمنان تصریح کرد: در سالیان گذشته امریکا با هدف به‌هم ریختن نظم کشورها در حال جلب توجه بشر به سوی خود است و در مقابل ظهور انقلاب اسلامی تمام نقشه های آنها را به‌هم ریخته است.

راوی دفاع مقدس با اشاره به رشادت‌های فراوان شهدا، تاکید کرد: جنایاتی بسیار فراوان و خشن تر از آنچه داعش اکنون انجام می دهد، در طول دفاع مقدس از سوی رژیم بعث و دشمنان ایران در کردستان بر ما وارد شد و سپاهیان و بسیجیان بسیاری در این راه کشته شدند.

وی در ادامه گفت: پس از پشت سر گذاشتن آن حوادث، وظیفه تمام طلاب است که از امکانات محیط علمی خود برای پیوند جوانان با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) استفاده کنند.

حاج حسین یکتا با بیان اینکه تمام سخنان و پیش بینی‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و امام خمینی(ره) در حال تحقق است، اظهار داشت: تمسخر کنندگان رزمندگان و ایثارگران در زمان جنگ، باید امروز را ببینند که دیگری صدامی وجود ندارد و مردم به صورت میلیونی در امنیت کامل به زیارت اربعین حسینی می روند.

جانباز جنگ تحمیلی تصریح کرد: در یادواره شهدا باید از اثر وضعی خون شهدا یاد کرد و باید دانست که خون هیچیک از شهدای غواص و شهدایی که پیکرشان مفقود شده، هدر نمی رود.

وی افزود: دشمن به یقین رسیده که کارش تمام شده و تحقق روایتی را که به قیام مردی از قم اشاره دارد که پاره های فولاد او را احاطه کرده اند؛ اکنون و با ظهور انقلاب اسلامی می بینیم.

یکتا خاطر نشان کرد: دشمن که اکنون به نابودی رسیده، با گسترش فساد، فحشا و ترویج استفاده از مواد تراریخته و غیره، سعی در نابودی دیگران به همراه خود دارد.

این فعال فرهنگی با تاکید بر جذب حداکثری اظهار داشت: آروزی ما این است که درِ پایگاه های بسیج، مساجد و حوزه های علمیه همیشه به روی تمام جوانانی که در مسیر اشتباه هستند باز باشد و دقت کنیم که دشمن در تلاش است هیچ کدام از سپاهیان و افراد متدین در جامعه حضور فعال نداشته باشند تا او برنامه های خود را صحیح پیش ببرد.

وی در ادامه گفت: ما در دهه چهارم انقلاب هستیم و وظیفه امروز ما سنگین تر از گذشته است؛ باید به طور جدی به یاری امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) برویم و کمک اصلی ما به ایشان، در یاری رساندن به کسانی است که از راه دین منحرف شده اند.

حاج حسین یکتا با اشاره به سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه شما سپاهیان بدر هستید گفت: باید تمام توجه خود را معطوف به یاری امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) کرد و به برکت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) می توان در این مسیر قدم برداشت.

راوی دفاع مقدس در پایان ضمن بیان تاکیدات امام خمینی(ره) مبنی بر مطالعه وصیت نامه شهدا اظهار داشت: این توصیه و تاکید حضرت امام(ره) نشان دهنده راه روشنی است که شهدا برای جوانان مشخص کرده اند و علت این روشنگری، اتصال آنها به حکمت الهی در زمان نوشتن وصیت نامه است.

 

 

دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام برگزار شد

مراسم دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پیش از ظهر امروز در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مراسم دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پیش از ظهر امروز در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جانباز «حاج حسین یکتا» وضعیت دشمنان انقلاب اسلامی را تشریح کرده، وظایف طلاب و متدینین را در شرایط فعلی بسیار ویژه خواند.

در ادامه مداح اهل‌بیت «هادی خادم» به مرثیه‌سرایی شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام) و شهدای انقلاب اسلامی پرداخت.

در پایان این مراسم، طلاب با حضور در آرامگاه شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به آنها ادای احترام کردند.

صفحه‌ها