فرم جستجو

معاونت فرهنگی تربیتی

اخبار فرهنگی

اولین دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه برگزار می‌شود

معاون تربیتی و فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری اولین دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ما، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) با اعلام این خبر، عنوان کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت تربیت  مربیان متخصص و متعهد جهت ترویج و فعالیت در زمینه صحیفه سجادیه و آشنایی طلاب با معارف بلند كتاب  صحيفه سجاديه، اولین دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان این که این دوره به همت اداره قرآن و حدیث در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود، اظهار داشت: مرکز تخصصی حدیث حوزه در برگزاری این دوره مشارکت دارد و این دوره با حضور اساتید برجسته حدیث برگزار می‌شود.

معاون تربیتی و فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: این دوره از اسفندماه سال جاری شروع و تا خرداد سال ۹۶ ادامه دارد و گواهی پایان دوره به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.

ظهیری با بیان این که کلاس‌های دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه روزهای پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۲ برگزار می‌شود، تصریح کرد: طلاب می‌توانند جهت دریافت اطلاعات و ثبت نام در دوره به ورودی ساختمان شهید بهشتی، سرای ثقلین مراجعه کنند و یا  با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۳۵۵ تماس بگیرند.   

 

افتخارآفرینی طلاب غیرایرانی در جشنواره بین‌المللی قرآنی حدیثی المصطفی

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از افتخارآفرینی طلاب غیرایرانی در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قرآنی حدیثی المصطفی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با بیان این مطلب عنوان کرد: بیست و دومین جشنواره قرآنی حدیثی جامعه المصطفی‌العالمیه با شرکت بیش از هفت هزار و ۵۷۰ نفر از ۷۰ ملیت در سه بخش آثار مکتوب ، شفاهی و پژوهشی و در رشته‌های حفظ کل، ترتیل، قرائت، تفسیرموضوعی قرآن کریم و ارسال مقاله‌هایی با موضوع قرآن و تمدن اسلامی برگزار شد.

وی اظهار داشت: حدود هزار نفر از طلاب غیرایرانی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در بخش های مختلف این مسابقات با دیگر شرکت‌کنندگان به رقابت پرداختند.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: ۱۴ نفر از طلاب غیرایرانی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در این جشنواره حائز رتبه های برتر شدند.

ظهیری در پایان ضمن ابراز خرسندی از این موفقیت‌ گفت: معاونت تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) این موفقیت افتخارآمیز را به ایشان و مجموعه بزرگ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تبریک می‌گوید.

مسابقه تربیتی فرهنگی «کلام فاطمی» برگزار می‌شود

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری هفتمین دوره مسابقات تربیتی فرهنگی با عنوان «کلام فاطمی» همزمان با ایام فاطمیه، ویژه طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ما ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور زنان عالم، اولین شهیده مدافع ولایت با اعلام این خبر، عنوان کرد: هفتمین دوره مسابقات تربیتی فرهنگی با موضوع «کلام فاطمی» ویژه خواهران طلبه حضوری و غیرحضوری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) درباره مقام و منزلت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) می‌فرمایند: «حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها)، فجر درخشانى است كه از گریبان او، خورشید امامت و ولایت و نبوّت درخشیده است؛ آسمان بلند و رفیعى است كه در آغوش آن ستاره‏هاى فروزان ولایت قرار گرفته است. همه ائمّه(علیهم‏السّلام) براى مادر بزرگوار خود تكریم و تجلیلى قائل بودند كه براى كمتر كسى این همه احترام و تجلیل را از آن بزرگواران مى‏شود دید».

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، هدف از برگزاری این مسابقه را گسترش اندیشه‌های اسلامی و فرهنگ فاطمی برشمرد و افزود: شناخت هر چه بیشتر مقام و جایگاه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) و ایجاد زمینه آشنایی هر چه بیشتر در راستای موضوع ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه است.

 

ظهیری تصریح کرد: مسابقه «کلام فاطمی» در دو سطح عمومی و تکمیلی برگزار می‌شود که بر هر سطح کتابی در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

۱. کتاب «مقام لیله‌القدری حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها)»، نوشته استاد «اصغر طاهر زاده»، ویژه خواهران طلبه دوره تکمیلی

۲. کتاب «شرحی بر خطبه فدک» برگرفته از سلسله‌درس‌های حاج آقا «مجتبی تهرانی»، ویژه خواهران طلبه دوره عمومی

وی یادآور شد: سؤالات مسابقه به صورت چهار گزینه‌ای و آنلاین ارائه می‌شود و طلاب حضوری و غیرحضوری می‌توانند از تاریخ ۱۸ الی ۲۰ اسفندماه جهت شرکت در آزمون، از طریق سامانه دانش پژوهان به نشانی http://jz.ac.ir/fa/node/۲۵۰ بخش آزمون اقدام کنند.

 

شماره تماس:   * خواهران طلبه حضوری ۰۲۵۳۲۱۱۲۴۶۳

                     * خواهران طلبه غیرحضوری ۰۲۵۳۲۱۱۲۴۲۶

 

جهت دریافت فایل کتاب «مقام لیله القدری حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) این پیوند را فعال کنید.
جهت دریافت فایل کتاب «شرحی بر خطبه فدک» این پیوند را فعال کنید.
 
              
 

اعلام برگزیدگان جشنواره فرهنگی ورزشی «رویش انقلابی»

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اسامی برگزیدگان مسابقات ورزشی نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی با عنوان رویش انقلابی را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام اتمام مسابقات فرهنگی ورزشی نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی «رویش انقلابی»، اظهار داشت: این مسابقات به همت اداره فرهنگی حضوری همزمان با ایام مبارک دهه فجر برنامه ریزی و برگزار شد.

وی عنوان کرد: در این جشنواره، جمعی از طلاب بخش حضوری و بین‌الملل در حال تحصیل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شرکت کردند.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی در میان طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) علاوه بر ایجاد روحیه نشاط و شادابی، در ترغیب هر چه بیشتر طلاب به شرکت مستمر در برنامه‌های ورزشی موثر بود.

ظهیری با اعلام خبر معرفی برگزیدگان این مسابقات، گفت: افراد برگزیده می‌توانند جهت دریافت هدایای خود از تاریخ یکم اسفندماه سال جاری به دفتر اداره فرهنگی حضوری واقع در طبقه فوقانی مهد کودک مراجعه کنند.

 

اسامی برگزیدگان مسابقه

ردیف

نام و نام خانوادگی

عنوان مسابقه

رتبه

بخش

۱

فاطمه سادات مرتضوی

دو استقامتی ۵۴۰ متر

۱

تکمیلی حضوری

۲

زهره بریمی

دو استقامتی ۵۴۰ متر

۲

نیمه وقت ۲

۳

سیده لیلا حائری

دو استقامتی ۵۴۰ متر

۳

تمام وقت روزانه

 

 

 

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

عنوان مسابقه

رتبه

بخش

۱

سمانه قائدیان

دارت تفریحی

۱

غیر حضوری عمومی

۲

مریم شاهوردی

دارت تفریحی

۲

نیمه وقت ۱

۳

زینب رحیمی

دارت تفریحی

۳

بین الملل

 

 

 

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

عنوان مسابقه

رتبه

بخش

۱

نگین کریمی زاده

شنا ۵۰ متر آزاد

۱

تمام وقت خوابگاهی

۲

سمیه ترابی

شنا ۵۰ متر آزاد

۲

غیر حضوری عمومی

۳

آسیه حدادی دلاور

شنا ۵۰ متر آزاد

۳

تکمیلی حضوری

 

 

 

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

عنوان مسابقه

رتبه

بخش

۱

فاطمه فرهادی

تیر و کمان

شایسته تقدیر

تمام وقت خوابگاهی

۲

مرضیه قربان نیا

تیر و کمان

شایسته تقدیر

تمام وقت روزانه

 

 

 

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

عنوان مسابقه

رتبه

بخش

۱

مریم شاهوردی

ورزش در آب

۱

نیمه وقت ۱

۲

زهرا ساقی

ورزش در آب

۲

تکمیلی حضوری

۳

سمیه ترابی

ورزش در آب

۳

غیر حضوری عمومی

 

 

 

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

عنوان مسابقه

رتبه

بخش

۱

فاطمه سادات مرتضوی

آمادگی  جسمانی

۱

تکمیلی حضوری

۲

سیده لیلا حائری

آمادگی  جسمانی

۲

تمام وقت روزانه

۳

زهره بریمی

آمادگی  جسمانی

۳

نیمه وقت ۲

 

 

نشست «محراب» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: نشست «محراب» به همت اداره کل تربیتی و با همکاری ستاد اقامه نماز استان قم برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم«معصومه ظهیری» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، بیان کرد: این نشست با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین «علی اکبر وحیدی»، استاد برجسته مرکز تخصصی نماز برگزار می‌شود.  

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این نشست، آشنایی طلاب باآداب و اسرار نماز، شیوه های دعوت به نماز و آشنایی با شبهات و سوالات روز مربوط به نماز جهت آمادگی طلاب برای پاسخگویی در محافل مختلف است.

ظهیری اظهار داشت: نشست «محراب» روز پنج شنبه ۲۸ بهمن ماه، ساعت ۸-۱۲ در آمفی‌تئاتر طبقه همکف ساختمان شهید بهشتی(ره) برگزار می‌شود.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: علاقمندان به شرکت در این نشست می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۵۹۵ تماس بگیرند.

 

ثبت نام اردوی راهیان نور آغاز شد

اردوی راهیان نور (مناطق جنوب) ویژه طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) همزمان با ایام فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) به همت معاونت تربیتی فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش  روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت صدیقه کبری حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) با اعلام این خبر، عنوان کرد: اردوی راهیان نور با حمایت مدیریت محترم جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و به ‌منظور تبیین و ترویج رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهیدان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ویژه طلاب جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها)برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: زنده نگه‌داشتن یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و تبیین عزت، عظمت و اقتدار ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی از جمله اهداف برگزاری این اردو است.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: طلاب ایرانی از ۱۰ الی ۱۴ اسفندماه سال جاری همزمان با ایام فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) به اردوی راهیان نور اعزام می شوند و طلاب بین‌الملل در هفته دوم تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۶ در این اردو به سر می‌برند.

ظهیری تصریح کرد: علاقه مندان برای شرکت در این اردو می‌توانند تا ۲۸ دی ماه به دفاتر کارشناسان تربیتی فرهنگی مدارس و مراکز تخصصی مراجعه کنند و یا در صورت ضرورت با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۵۹۳ تماس بگیرند.

وی یادآور شد: درصورتی که تعداد شرکت کنندگان بیشتر از ظرفیت مورد نظر باشد، اسامی طلاب زائر پس از قرعه کشی جهت واریز هزینه اعلام می‌شود.

نمایشگاه عکس «سال‌ها و یادها» ویژه دهه فجر برگزار شد

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نمایشگاه عکس «سال‌ها و یادها» همزمان با نمایش روزانه فیلم‌های اررزشی جبهه فرهنگی انقلاب و فیلم‌های برگزیده هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در ایام مبارک دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: نمایشگاه «سال ها و یادها» با موضوع نمایش حال و هوای مجموعه بزرگ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در دهه ۶۰ و ۷۰ بود که با استقبال زیادی روبرو شد.

وی اظهار داشت: در این نمایشگاه، حدود ۳۰۰ عکس در قالب ۲۵ تابلو با موضوعات نمایشگاه‌ها، مناسک‌ها، فعالیت‌ها، مصاحبه‌ها، دفاع مقدس، دیدارها، راهپیمایی‌ها، کلاس‌ها، برگزیده‌ها و کودکانه‌ها به نمایش گذاشته شد.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با اشاره به این که اکران فیلم­های ویژه دهه فجر با استقبال زیاد طلاب همراه بود، یادآور شد: اکران فیلم های دهه فجر از روز ۱۶بهمن ماه با فیلم ایستاده در غبار آغاز شد و روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه با نمایش فیلم ارزشی بادیگارد به پایان رسید.

نخستین برنامه «رسم پروانگی» ترم جدید، ویژه طلاب خوابگاهی برگزار شد

معاونت تربیتی ‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: نخستین برنامه «رسم پروانگی» ویژه طلاب خوابگاهی شنبه ۲۳ بهمن‌ماه جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ما، عنوان کرد: برنامه سلسله‌نشست‌های «رسم پروانگی» در آستانه ترم تحصیلی جدید به همت اداره تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: نخستین برنامه «رسم پروانگی» با رویکرد تربیتی و حلقه‌های تهذیب، شب گذشته با حضور طلاب خوابگاهی برگزار شد.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: در این برنامه، ۲۵ استاد و حدود ۴۵۰ طلبه ایرانی و بین‌الملل حضور داشتند.

ظهیری یادآور شد: برنامه «رسم پروانگی» شنبه‌های هر هفته ساعت ۱۹ الی ۲۰ با حضور اساتید و طلاب ایرانی و بین‌الملل برگزار می‌شود.

مهلت ثبت‌نام دوره‌های آموزشی مهارتی زمستانه تمدید شد

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: ثبت‌نام دوره‌های آموزشی زمستانه اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی تا روز دوشنبه، ۲۵ بهمن ماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ما ضمن گرامیداشت روزهای پرشکوه پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که می‌فرمایند: «جوان مومن کارآمد، ثروت واقعی کشور است» این دوره‌ها با شعار «کارآمدان ثروتمند شوید» برگزار می‌شود.

وی افزود: دوره‌های آموزشی زمستانه در پنج بخش «هنری»، «ادبی»، «مطالعاتی»، «رسانه‌ای» و «رایانه‌ای» برگزار می‌شود و تمامی طلاب، استادان، همکاران، فرزندان طلاب، کارکنان و همسران کارمندان می‌توانند در این دوره‌های آموزشی ثبت‌نام کنند.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: ثبت نام در این دوره ها از ۱۶ بهمن آغاز و تا ۲۵ بهمن ماه تمدید شده است.

ظهیری در پایان اظهار داشت: متقاضیان جهت ثبت­نام به آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام)، طبقه همکف ساختمان شهید بهشتی، روبروی انتظامات، «سرای ثقلین» مراجعه کنند.

 

جهت مشاهده جدول برنامه‌های دوره‌های آموزشی مهارتی فرهنگی مطالعاتی این پیوند را فعال کنید.

 

 

کارگاه «روحیه انقلابی و ویژگی‌های انقلابی‌گری در نهج‌البلاغه» برگزار می‌شود

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری کارگاه «روحیه انقلابی و ویژگی‌های انقلابی‌گری در نهج‌البلاغه» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، گفت: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که «شخصیت امیرالمومنین(علیه‌السلام) در هیچ جا به اندازه نهج البلاغه تجلی نکرده است»، این کارگاه به همت اداره قرآن و حدیث جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و با همکاری مرکز تخصصی حدیث حوزه در ایام الله دهه مبارک فجر برگزار می شود.

وی، هدف از برگزاری این کارگاه را بهره برداری هرچه بیشتر طلاب ازمحتوای ناب و غنی نهج البلاغه عنوان کرد و افزود: در این کارگاه، «حجت الاسلام عباسی»، مدیر مرکز تخصصی حدیث حوزه به سخنرانی می پردازد.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) اظهار داشت: این در روز پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه، ساعت ۱۰ الی ۱۲ در آمفی‌تئاتر زیرزمین ساختمان شهید بهشتی(رحمه‌الله‌علیه) برگزار می شود.

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر