فرم جستجو

معاونت فرهنگی تبلیغی

اخبار فرهنگی

«ماجرای نیمروز» در جامعه‌الزهرا(س) اکران شد

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از اکران فیلم برگزیده جشنواره فجر و برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم همزمان با سینماهای کشور در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدرضا برادران» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: فیلم ارزشمند «ماجرای نیمروز»، یکی از شاخص‌ترین فیلم‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به همت اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای جمع کثیری از طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اکران شد.

وی افزود: این فیلم ارزشی و انقلابی با هدف پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر حمایت از تولیدات فرهنگی انقلابی، بصیرت‌افزایی طلاب و ترویج گفتمان فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به نمایش درآمد.

حجت الاسلام والمسلمین برادران ضمن ابراز خرسندی از استقبال قابل توجه طلاب و دانش‌پژوهان مجموعه بزرگ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از اکران این فیلم، تصریح کرد: اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی با شعار «ما می‌خواهیم سربازان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی باشیم»، ویژه‌برنامه‌هایی در حوزه فعالیت‌ها و مهارت‌های فرهنگی تبلیغی طلاب جامعه الزهرا(علیهاسلام) در نظر گرفته است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به سرای ثقلین واقع در آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام)، طبقه همکف ساختمان شهید بهشتی(ره) مراجعه کنند.

طلاب از امکانات علمی خود در مسیر پیوند جوانان با امام زمان(عج) استفاده کنند

جانباز هشت دفاع مقدس در مراسم دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: ما شکنجه هایی بیش از آنچه داعش هم اکنون بر سر مردم وارد می کند، در زمان جنگ تحمیلی در کردستان و جنوب ایران دیدیم و مقاومت کردیم.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مراسم دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  پیش از ظهر امروز در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار شد.

«حاج حسین یکتا» در این مراسم با بیان اینکه انقلاب اسلامی قصه امروز نیست اظهار داشت: به فرموده امام خمینی(ره) مسئله انقلاب اسلامی از زمان تولد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) شروع شده بود.

این جانباز دفاع مقدس خاطر نشان کرد: زندگی ما زیر سایه انقلاب اسلامی است و بیکار نشستن و سرگرم گذشته بودن در زمانی که در انقلاب نیاز به حرکت است، کاری بیهوده و اشتباه است.

وی افزود: در حال حاضر دشمن به دلیل مشکلاتی که گرفتار آن شده، در حال گریز است و این امر به دلیل کمک‌های الهی و مدیریت مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) است.

یکتا با اشاره به هجمه های دشمنان تصریح کرد: در سالیان گذشته امریکا با هدف به‌هم ریختن نظم کشورها در حال جلب توجه بشر به سوی خود است و در مقابل ظهور انقلاب اسلامی تمام نقشه های آنها را به‌هم ریخته است.

راوی دفاع مقدس با اشاره به رشادت‌های فراوان شهدا، تاکید کرد: جنایاتی بسیار فراوان و خشن تر از آنچه داعش اکنون انجام می دهد، در طول دفاع مقدس از سوی رژیم بعث و دشمنان ایران در کردستان بر ما وارد شد و سپاهیان و بسیجیان بسیاری در این راه کشته شدند.

وی در ادامه گفت: پس از پشت سر گذاشتن آن حوادث، وظیفه تمام طلاب است که از امکانات محیط علمی خود برای پیوند جوانان با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) استفاده کنند.

حاج حسین یکتا با بیان اینکه تمام سخنان و پیش بینی‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و امام خمینی(ره) در حال تحقق است، اظهار داشت: تمسخر کنندگان رزمندگان و ایثارگران در زمان جنگ، باید امروز را ببینند که دیگری صدامی وجود ندارد و مردم به صورت میلیونی در امنیت کامل به زیارت اربعین حسینی می روند.

جانباز جنگ تحمیلی تصریح کرد: در یادواره شهدا باید از اثر وضعی خون شهدا یاد کرد و باید دانست که خون هیچیک از شهدای غواص و شهدایی که پیکرشان مفقود شده، هدر نمی رود.

وی افزود: دشمن به یقین رسیده که کارش تمام شده و تحقق روایتی را که به قیام مردی از قم اشاره دارد که پاره های فولاد او را احاطه کرده اند؛ اکنون و با ظهور انقلاب اسلامی می بینیم.

یکتا خاطر نشان کرد: دشمن که اکنون به نابودی رسیده، با گسترش فساد، فحشا و ترویج استفاده از مواد تراریخته و غیره، سعی در نابودی دیگران به همراه خود دارد.

این فعال فرهنگی با تاکید بر جذب حداکثری اظهار داشت: آروزی ما این است که درِ پایگاه های بسیج، مساجد و حوزه های علمیه همیشه به روی تمام جوانانی که در مسیر اشتباه هستند باز باشد و دقت کنیم که دشمن در تلاش است هیچ کدام از سپاهیان و افراد متدین در جامعه حضور فعال نداشته باشند تا او برنامه های خود را صحیح پیش ببرد.

وی در ادامه گفت: ما در دهه چهارم انقلاب هستیم و وظیفه امروز ما سنگین تر از گذشته است؛ باید به طور جدی به یاری امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) برویم و کمک اصلی ما به ایشان، در یاری رساندن به کسانی است که از راه دین منحرف شده اند.

حاج حسین یکتا با اشاره به سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه شما سپاهیان بدر هستید گفت: باید تمام توجه خود را معطوف به یاری امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) کرد و به برکت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) می توان در این مسیر قدم برداشت.

راوی دفاع مقدس در پایان ضمن بیان تاکیدات امام خمینی(ره) مبنی بر مطالعه وصیت نامه شهدا اظهار داشت: این توصیه و تاکید حضرت امام(ره) نشان دهنده راه روشنی است که شهدا برای جوانان مشخص کرده اند و علت این روشنگری، اتصال آنها به حکمت الهی در زمان نوشتن وصیت نامه است.

 

 

دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام برگزار شد

مراسم دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پیش از ظهر امروز در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مراسم دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پیش از ظهر امروز در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جانباز «حاج حسین یکتا» وضعیت دشمنان انقلاب اسلامی را تشریح کرده، وظایف طلاب و متدینین را در شرایط فعلی بسیار ویژه خواند.

در ادامه مداح اهل‌بیت «هادی خادم» به مرثیه‌سرایی شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام) و شهدای انقلاب اسلامی پرداخت.

در پایان این مراسم، طلاب با حضور در آرامگاه شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به آنها ادای احترام کردند.

دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه الزهرا(س)

سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به همت معاونت فرهنگی تبلیغی این موسسه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، همزمان با شهادت امام موسی بن جعفر(علیه السلام)، مراسم یادواره شهدا به مناسبت دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام آرمیده در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار می شود.

این مراسم با حضور راوی محترم «حاج حسین یکتا» و مداحی آقای «خادم» در روز یکشنبه سوم اردیبهشت از ساعت۰۹:۵۰ الی ۱۱:۱۰ در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با حضور اساتید، کارمندان و طلاب جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار خواهد شد.

هفتمین محفل رسم پروانگی برگزار شد

به همت اداره تربیتی جامعه‌الزهراء(سلام الله علیها)، هفتمین برنامه «رسم پروانگی» در سال جدید ویژه طلاب خوابگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، معاون تربیتی ‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه ۲۷ در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: هفتمین برنامه رسم پروانگی ویژه طلاب خوابگاهی  شب گذشته در خوابگاه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) برگزار شد.

سرکار خانم «معصومه ظهیری» در تشریح مباحث مطرح شده در این برنامه گفت: در هفتمین نشست هفتگی رسم پروانگی به طرح نکات اخلاقی و تربیتی ماه رجب، بیان فضایل و اعمال این ماه، استفاده بهینه از زمان و فرصت در دوران زندگی و تحصیل در حوزه علمیه و همچنین بیان و شرح فرمایش ائمه معصومین(علیهم‌السلام) و به ویژه امیرالمومنین(علیه السلام) پرداخته شد.

وی افزود: این نشست با حضور طلاب خوابگاهی اعم از ایرانی و بین المللی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

معاون تربیتی ‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان خاطر نشان کرد: این برنامه هر هفته ساعت ۱۹ الی ۲۰ ویژه طلاب خوابگاهی با  حضور ۲۵ استاد و ۵۵۰ نفر از طلاب ایرانی و بین الملل برگزار می گردد.

ماجرای نیمروز در جامعه‌الزهرا(س) اکران می شود

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از اکران اختصاصی فیلم ارزشمند ماجرای نیمروز در این موسسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، «معصومه ظهیری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر گفت: فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز»، به کارگردانی محمدحسین مهدویان و به تهیه کنندگی مرد بلورین جشنواره فجر، سیدمحمود رضوی، روایتی دیدنی از روزهای آغازین انقلاب اسلامی ایران است و این فیلم روایتگر جریان‌ ترور شخصیت‌های انقلابی همچون رهبر معظم انقلاب، شهید بهشتی، شهید رجایی و...  است.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(علیهاسلام) افزود: فیلم ماجرای نیمروز با مضامین و محتوای ارزشی و انقلابی، تمجید و تحسین نخبگان فرهنگی و عموم مردم انقلابی ایران را در پی داشته است. کسب جایزه بهترین فیلم از نگاه ملی، سیمرغ زرین از نگاه تماشاگران و سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فجر شاهد بر این مدعاست.

خانم ظهیری گفت: به همت اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی، این فیلم ارزشمند در عصر روز شنبه، ۲ اردیبهشت ۹۶ در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(علیهاسلام) اکران خواهد شد.

وی عنوان کرد: هدف از اکران این فیلم‌، حمایت از تولیدات فاخر سینمای فرهنگی انقلاب، بصیرت افزایی طلاب و ترویج گفتمان فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی در سطح مجموعه بزرگ جامعه الزهرا(علیهاسلام) است.

اولین مرحله دوره نهج‌البلاغه‌خوانی برگزار می‌شود

معاون تربیتی و فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری مرحله اول دوره نهج‌البلاغه‌خوانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی ضمن تبریک فرارسیدن ایام و اعیاد پربرکت ماه مبارک رجب، عنوان کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت شناخت سیره حضرت امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) وآشنایی طلاب با نهج‌البلاغه و معارف بلند این كتاب  شریف، اولین مرحله دوره نهج‌البلاغه‌خوانی به همت اداره قرآن و حدیث در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: امروز همگی بایستی سر سفره امیرالمؤمنین علی(علیه‌السلام) بنشینیم؛ آن حضرت در حکمت ۱۴۸ می‌فرماید: «شخصیت انسان در زیر زبان او پنهان است» و نهج‌البلاغه، سخنان حکیمانه امیرمومنان است که نشانگر شخصیت عظیم و والای مولا است.

معاون تربیتی و فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) در این زمینه فرمودند: «شخصیت امیرالمومنین(علیه‌السلام) در هیچ جا به اندازه نهج‌البلاغه تجلی نکرده است».

ظهیری یادآور شد: این دوره در ۱۲ مرحله برگزار می‌شود و حکمت یک تا ۱۴۷ نهج البلاغه به عنوان مرحله اول این دوره در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این دوره از فروردین‌ماه آغاز و تا دی‌ماه سال جاری ادامه دارد، تصریح کرد: در هر مرحله به ممتازین جوایزی اهدا خواهد شد و در پایان نیز به شرکت‌کنندگانی که در تمامی مراحل، امتیاز حد نصاب را کسب کرده باشند، گواهی پایان دوره اعطا می‌شود.

معاون تربیتی و فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان گفت: طلاب  می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر، ثبت نام و دریافت دفترچه سوالات به ورودی ساختمان شهید بهشتی، سرای ثقلین و یا سایت و کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۳۵۵ تماس بگیرند.

 

جهت دریافت پرسش‌نامه اولین دوره غیرحضوری حدیث‌خوانی کتاب شریف نهج‌البلاغه(حکمت ۱ تا ۱۴۷) این پیوند را فعال کنید.

سومین دوره مسابقات «تلاوت تقلیدی قرآن کریم» برگزار می‌شود

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از آغاز ثبت نام سومین دوره مسابقات تلاوت تقلیدی قرآن کریم یادواره حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) به همت اداره قرآن و حدیث جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: اداره قرآن و حدیث جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در زمینه ترویج، زیباخوانی و تلاوت احسن قرآن کریم، سومین دوره مسابقات تلاوت تقلیدی قرآن کریم یادواره حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) را در میان طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌کند.

وی اظهار داشت: در مرحله اول، داوطلبان شرکت در این مسابقات، در یک ارزیابی مقدماتی در تاریخ  ۳۰ فروردین ماه شرکت کرده و در صورت کسب امتیاز لازم، در محفلی باشکوه در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: شرکت‌کنندگان همزمان با برگزاری آزمون شفاهی باید در آزمونی چهارگزینه‌ای که پیوست معرفتی مسابقه و از تفسیر آیات منتخب تلاوت خود است، شرکت کنند.

ظهیری یادآور شد: علاقه‌مندان به شرکت در این دوره از مسابقات می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۳۵۵ تماس بگیرند.

 

جهت دریافت آیین‌نامه و پیوست معرفتی مسابقه «تلاوت تقلیدی قرآن کریم» این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت فایل صوتی تلاوت تحقیق استاد شحات انور، سوره یوسف آیات ۱۶ تا ۱۹ این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت فایل صوتی تلاوت ترتیل استاد پرهیزگار، سوره بقره آیات ۱۵۱ تا ۱۶۰ این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت فایل صوتی تلاوت تحقیق استاد عبدالباسط، سوره انفطار آیه اول تا ۱۹ این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت فایل صوتی تلاوت تحقیق استاد منشاوی، سوره روم آیات ۲۱ تا ۲۴ این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت فایل صوتی تلاوت ترتیل استاد منشاوی، سوره مریم آیات ۳۰ تا ۴۵ این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت فایل صوتی تلاوت تحقیق استاد عبدالفتاح شعشاعی، سوره نور آیه ۴۰ این پیوند را فعال کنید.

 

درخشش طلاب جامعه‌الزهرا(س) در جشنواره سراسری هنرهای تجسمی «اشراق»

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از درخشش طلاب این موسسه در دومین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی «اشراق» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: آیین اختتامیه دومین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی طلاب به همت انجمن هنرهای تجسمی طلاب مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم روز بیستم فروردین ماه همزمان با روز «هنر انقلاب» در تالار همایش غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.

وی اظهار داشت: این جشنواره با هدف شناخت استعدادهای هنری طلاب، ارتقای سطح هنری  هنرمندان حوزه و به‌کارگیری شیوه‌های نوین در تبلیغ به صورت دوسالانه در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی برگزار می‌شود.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: دو هزار اثر از ۳۰۰ هنرمند طلبه ایرانی و بین الملل در هشت رشته طراحی، نقاشی، تصویرگری، عکاسی، تذهیب و نگارگری،گرافیک، معرق و منبت چوب،کاریکاتور دریافت و داوری شد.

ظهیری تصریح کرد: پس از داوری نهایی، ۲۵ نفر از هنرمندان طلبه حائز رتبه شدند که ۶ نفر از رتبه‌های برتر، طلاب هنرمند جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بودند.

وی یادآور شد: سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر محترم جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از جمله بخش‌های اصلی آیین اختتامیه جشنواره دوسالانه هنرهای تجسمی «اشراق» بود.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: در بخش نمایشگاهی، آثار خانم‌ها «زهرا بختیاری»، «هدی سادات حکیم زاده»، «نجمه خاکباز» و در رشته تصویرگری اثر خانم «اعظم کریمی» به نمایشگاه راه یافت که تمامی آثار منتخب در نگارخانه اشراق به مدت یک هفته  در معرض دید قرار خواهد گرفت.

 

 

برنامه های جامعه الزهرا(س) در مراسم معنوی اعتکاف، تشریح شد

معاون فرهنگی تربیتی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با تبریک میلاد با سعادت حضرت امام علی(علیه السلام)، برنامه های نخستین مراسم معنوی اعتکاف ویژه اساتید، مبلغان، دانش آموختگان، کارکنان و دانش‌پژوهان حضوری و غیرحضوری جامعه الزهرا(سلام الله علیها) را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری»، معاون فرهنگی تربیتی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) روز سه شنبه -۲۲ فروردین- در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت امام علی(علیه السلام)، برنامه های نخستین مراسم معنوی اعتکاف ویژه اساتید، مبلغان، دانش آموختگان، کارکنان و دانش‌پژوهان حضوری و غیرحضوری جامعه الزهرا(سلام الله علیها) را تشریح کرد.

ظهیری با اشاره به شرکت حدود پانصد معتکف از این موسسه در مراسم اعتکاف، عنوان کرد: معتکفان در ساعت ۲۱ روز دوشنبه -۲۱ فروردین-  از جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در قالب دو گروه بدرقه شدند.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) اظهار داشت: گروهی ۱۰۰ نفره که اعضای آن را عمدتا طلاب بین الملل تشکیل می‌دهند در مسجد مقدس جمکران و گروهی ۴۰۰ نفره از طلاب و اساتید و کارکنان در مسجد انصار الزهرا(سلام الله علیها) واقع در پردیسان، معتکف شدند.

ظهیری در ادامه ابراز داشت: این معاونت برنامه‌های متعددی برای برخورداری هر چه بیشتر معتکفان از این فرصت معنوی در نظر گرفته است که از آن جمله می توان به برنامه ریزی برای حضور تمام وقت کارشناسان واحد پاسخ به سوالات شرعی و واحد مشاوره به منظور پاسخ گویی به معتکفان عزیز نام برد.

وی افزود: در اولین شب حضور در مسجد انصار الزهرا(سلام الله علیها)، پس از استقبال از معتکفان و استقرار آنان سرکار خانم «نرگس بیگی» از کارشناسان واحد پاسخ به سوالات شرعی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در سخنانی به بیان نحوه درست، آداب، احکام و اعمال اعتکاف پرداخت.

ظهیری با اشاره به برنامه های روز اول از آیین معنوی اعتکاف، قرائت قرآن، سخنرانی سرکار خانم ظاهری با موضوع نهج‌البلاغه، مناجات خوانی و قرائت زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت آقای «سید روح الله موسوی» را از جمله این برنامه‌ها بر شمرد.

وی در ادامه بیان کرد: در اولین روز از این مراسم معنوی مدیر محترم جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در مسجد انصار الزهرا(سلام الله علیها) حضور پیدا نموده، پس از اقامه نماز جماعت به سخنرانی پرداختند.

ظهیری برگزاری جشن میلاد حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) با حضور استاد حوزه و دانشگاه سرکار خانم «مهین صادقی» و مداح اهل بیت سرکار خانم «صدیقه افضلی» را از دیگر برنامه های نخستین روز این مراسم عنوان کرد.

وی همچنین ابراز داشت: حضور همسر شهید «سعید سامان‌لو» از شهدای مدافع حرم و سخنرانی و مرثیه سرایی از برنامه های دومین روز اعتکاف، همزمان با شب وفات حضرت زینب(سلام الله علیها) است.

معاون فرهنگی تربیتی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) به انجام اعمال ام داوود در روز سوم و پایان اعتکاف اشاره نمود و اظهار داشت: توزیع رزق معنوی صلوات، ختم قرآن هدیه نثار روح مطهر حضرت امیر المومنین(ع)، قرائت روزانه قرآن با حضور قاریان برجسته جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، طرح مطالعه آسان نهج البلاغه، امانت کتاب با موضوعات متنوع، تشکیل حلقه های معرفت بر اساس مطالبه طلاب و حضور کارشناسان و اساتید برجسته حوزه علمیه از دیگر برنامه‌هایی است که با هدف بهره‌مندی هر چه بیشتر معتکفان از این فرصت معنوی در روزهای برگزاری این مراسم پیش‌بینی شده است.

 

 

صفحه‌ها