فرم جستجو

معاونت فرهنگی تبلیغی

اخبار فرهنگی

برگزاری دوره‌های آموزشی تابستانه «رویش ۹۶» در جامعه‌الزهرا(س)

دوره‌های آموزشی تابستانه «رویش ۹۶» با حضور جمعی طلاب حضوری و دانش‌آموزان مجتمع هدی در جامعه‌الزهرا(س) آغاز شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، دوره‌های آموزشی اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی با عنوان «رویش ۹۶» آغاز شد.

برگزاری این دوره‌های آموزشی در چهار گرایش ادبی، هنری، رایانه‌ای و رسانه‌ای از تاریخ ۱۷ تیر آغاز شد و تا تاریخ ۱۵ مرداد نیز ادامه دارد.

اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی جهت غنی‌سازی اوقات فراقت تابستان، از تاریخ ۲۰ خرداد تا ۲۰ تیرماه به ثبت‌نام از بین طلاب حضوری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و دانش آموزان مجتمع هدی اقدام کرد و پس از اتمام فرایند ثبت‌نام، دوره‌های آموزشی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حال برگزاری است.

علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه طلاب، دوره‌های آموزشی در سه گرایش هنری، ادبی و رایانه‌ای ویژه فرزندان کارکنان و اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از سوی اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی و با همکاری اداره رفاه و تعاون برنامه ریزی شد و در ایام تابستان برگزار شد.  

ثبت نام دوره‌های آموزشی ترم پاییزه در اواخر شهریورماه آغاز می شود و علاقه مندان به شرکت در این دوره‌ها می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳-۳۲۱۱۲۳۳۲ تماس بگیرند.

برگزاری دوره کوتاه‌مدت آموزش‌های راهبردی ویژه دانش‌آموختگان و مبلغان ساکن قم

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(س) از برگزاری دوره کوتاه‌مدت آموزش‌های راهبردی ویژه دانش آموختگان و مبلغان جامعه‌الزهرا‌(س) در تابستان سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: دوره آموزشی کوتاه‌مدت آشنایی با معارف اسلامی تحت عنوان «آموزش‌های راهبردی» ویژه دانش‌آموختگان و مبلغان ساکن قم در تابستان سال جاری آغاز شد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: با توجه به اهمیت و ضرورت آشنایی طلاب و دانش‌آموختگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با مبانی اسلامی جهت افزایش توانایی فردی در انجام وظایف شخصی از جمله بندگی، همسرداری، تربیت فرزند و در گامی بالاتر فرهنگ‌سازی، تبلیغ و آموزش مباحث فوق در سطح اجتماع برای گروه‌های مختلف، دوره‌های کوتاه‌مدت آموزش‌های راهبردی به همت معاونت فرهنگی تبلیغی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین برادران ادامه داد: «سبک زندگی اسلامی»، «سبک زندگی منتظرانه» و «آموزش‌های راهبردی در مورد کودک و نوجوان» از جمله موضوعات این دوره جهت ارتقای توان علمی مهارتی بانوان طلبه و دانش‌آموخته و همچنین تأثیرگذاری و نقش‌آفرینی مؤثر و مفید است.

وی با بیان اینکه این دوره به مدت سه هفته برگزار می‌شود، اظهار داشت: این دوره از روز شنبه -۲۴ تیرماه- شروع شده است و تا ۱۲ مردادماه ادامه دارد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: در هفته اول و دوم، موضوعات راهبردی «شیوه‌های دعوت کودکان و نوجوانان به نماز»، «آرامش معنوی و راه های ایجاد نشاط در زندگی به سبک قرآن» و «تعامل مثبت با فرزندان» مورد بحث قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین برادران، موضوع هفته سوم را «عصر ظهور، سبک زندگی منتظرانه» عنوان کرد و اظهار داشت: در این هفته، «مفهوم‌شناسی انتظار و جایگاه آن»، «توجیه‌پذیری سبک زندگی بر اساس انتظار موعود و ضرورت آن»، «ویژگی‌های ممتاز سبک زندگی منتظر»، «مبانی رابطه بینشی منتظر و امام زمان در سبک زندگی منتظر»، «مبانی رابطه گرایشی منتظر و امام زمان در سبک زندگی منتظر» و «مبانی رابطه رفتاری منتظر و امام زمان در سبک زندگی منتظر» ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: «جایگاه فقهای شیعه در طراحی سبک زندگی اسلامی در عصر غیبت امام»، «سبک عبادی و خودسازی منتظران در عصر غیبت»، «سبک علمی(تعلیم و تعلم) منتظران در عصر غیبت»، «سبک اوقات فراغت منتظران در عصر غیبت»، «سبک تغذیه، پوشش و  فعالیت اقتصادی منتظران در عصر غیبت»، «سبک زندگی منتظر در تعامل با خانواده»، «سبک زندگی منتظر در تعامل با جامعه» و «آسیب‌شناسی سبک زندگی منتظر» از دیگر محورهای مورد بحث در این هفته است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان تصریح کرد: در پایان دوره به شرکت‌کنندگانی که به صورت منظم حضور داشته باشند و این دوره را با موفقیت پشت سر بگذرانند، گواهینامه اعطا می‌شود.

جمعی از اساتید، طلاب و کارکنان جامعه‌الزهرا‌(س) حرم حضرت معصومه(س) را زیارت کردند

در سالروز میلاد باسعادت حضرت معصومه(س)، مراسم زیارت دسته جمعی حرم حضرت معصومه(س) با حضور جمعی از اساتید، طلاب و کارکنان جامعه‌الزهرا‌(س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، مراسم زیارت دسته جمعی حرم حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) روز سه شنبه(۳ مردادماه)، همزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) و روز دختران با حضور اساتید، طلاب و کارکنان جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

در این مراسم که به همت اداره کل امور فرهنگی معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، جمعی از اساتید، طلاب و کارکنان جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) جهت عرض ارادت به این بانوی بزرگوار در حرم مطهر حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) حضور یافتند.

«کسب معرفت و ابراز مودت و محبت به ذی‌القربی پیامبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله)»، «بهره‌مندی از زلال معنویت زیارت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها)»، «پیوند با شجره طیبه اهل‌بیت(علیهم‌السلام)» و «تأسی به حدیث شریف امام رضا(علیه‌السلام) که فرمودند: «من زارها عارفاً بحقّها فله الجنه؛ كسى كه آل حضرت را زيارت كند در حالى كه آگاه و متوجه شأن و منزلت او باشد به بهشت مى رود» از جمله اهداف برگزاری این مراسم بود.

در این مراسم، شرکت‌کنندگان پس از مراسم جشن میلاد بانوی کرامت که در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، از جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) حرکت و در صحن بزرگ امام رضا(علیه‌السلام) تجمع کردند.

ذکر توسل، مدیحه‌سرایی و قرائت زیارتنامه حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) توسط مداح اهل بیت(علیهم‌السلام) و همچنین اهدای گل به آستان مقدس حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) از جمله برنامه‌های این مراسم بود.

در این مراسم، بروشورهایی تحت عنوان «بانوی کرامت» با موضوع ویژگی‌های حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) و ارادت علمای بزرگ اسلام به این بانوی گرامی همراه با مسابقه میان شرکت کنندگان توزیع شد.

 

مسابقه بزرگ «عفاف و حجاب فاطمی» برگزار می‌شود

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری مسابقه فرهنگی هنری با موضوع «عفاف و حجاب فاطمی»، ویژه خانواده بزرگ جامعه الزهرا(س) همزمان با هفته عفاف و حجاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز چهارشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: اداره کل امور فرهنگی در راستای بزرگداشت روز عفاف و حجاب، نسبت به برگزاری مسابقه فرهنگی هنری با عنوان «حجاب و عفاف فاطمی» ویژه خانواده بزرگ جامعه الزهرا(س) اقدام کرده است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: امروز، حریم خانواده، زن، حجاب و عفاف مورد هجمه شدید دشمنان اسلام و نظام قرار گرفته است و همه ما به ویژه زنان باایمان و مقید جامعه اسلامی باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین برادران اظهار داشت: علاقه‌مندان به شرکت در مسابقه بزرگ «حجاب و عفاف فاطمی» می‌توانند آثار خود را در قالب‌های «مقاله علمی»، «وبلاگ‌نویسی»، «شعر و داستان‌نویسی» و «نمایش‌نامه، سریال‌نامه‌ و فیلم‌نامه‌نویسی» ارائه دهند.

وی گفت: «ضرورت و اهمیت حجاب و عفاف»، «رابطه حجاب و عفاف»، «دلایل و الزامات اجتماعی رعایت حجاب»، «دلایل اصلی مخالفت دشمنان با حجاب»، «آثار اجتماعی حجاب و عفاف»، «آثار خانواگی حجاب و عفاف»، «آثار فردی و روانی حجاب و عفاف»، «راه های ترویج حجاب و عفاف» و «موانع گرایش نوجوانان و جوانان به حجاب» از جمله محورهای این مسابقه است.

حجت الاسلام و المسلمین برادران، مهلت ارسال آثار به مسابقه «عفاف و حجاب فاطمی» را ۳۰ مهرماه سال جاری عنوان کرد و افزود: نتایج مسابقه ۱۵ آذرماه مصادف با سالروز میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) اعلام می‌شود.

وی یادآور شد: شرکت‌کنندگان در این مسابقه می‌توانند آثار خود را به نشانی پست الکترونیکی mfarhangi.edu@jz.ac.ir ارسال کنند.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: معاونت فرهنگی تبلیغی به برگزیدگان این مسابقه جوایز ارزنده ای اهدا می‌کند.

ثبت‌نام دوره‌های آموزشی تابستانه «رویش ۹۶» آغاز شد

معاون فرهنگی‌تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از آغاز ثبت نام دوره‌های آموزشی تابستانه اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی با عنوان «رویش ۹۶» ویژه طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی‌تبلیغی جامعه‌الزهرا(علیهاسلام) روز پنجشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: ثبت‌نام دوره‌های آموزشی تابستانه اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی با عنوان «رویش۹۶» آغاز شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین برادران اظهار داشت: ثبت‌نام این دوره‌های آموزشی با شعار «جوان مومن کارآمد، ثروت واقعی کشور است» از روز دوشنبه -۲۹ خردادماه- آغاز شد و تا روز شنبه -۱۰ تیرماه- ادامه دارد.  

وی افزود: این دوره‌ها در پنج گرایش «تبلیغی»، «هنری»، «ادبی»، «رسانه‌ای» و «رایانه‌ای» ویژه طلاب حضوری همه سطوح و طلاب غیرحضوری ساکن استان قم برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی‌تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، هدف از برگزاری این دوره‌ها را افزایش سطح آموزه‌های مهارتی تبلیغی طلاب و توانمندسازی آنان در فعالیت‌های تبلیغی و همچنین به کارگیری دو عنصر مهم هنر و ادبیات در عرصه تبلیغ دینی اعلام کرد.

حجت الاسلام و المسلمین برادران در ادامه با بیان اینکه ثبت‌نام این دوره به صورت حضوری است، گفت: دوره‌های آموزشی تابستانه در بازه زمانی ۱۰ تیرماه تا ۲۰ مردادماه ۹۶ برگزار می‌شود.  

وی در پایان تصریح کرد: ثبت‌نام دوره‌های اختصاصی خواهران مبلغ در دفتر امور مبلغان، واقع در اداری خواهران، بالای مهد؛ و ثبت‌نام سایر دوره‌ها در «سرای ثقلین» واقع در آموزشگاه امام رضا (علیه‌السلام)، طبقه همکف ساختمان شهید بهشتی، روبه‌روی انتظامات صورت می‌گیرد.

 

طلاب می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۳ – ۳۲۱۱۲۳۳۲ و یا ۳۲۱۱۲۴۳۱ تماس بگیرند.

 

برای مشاهده جدول دوره‌های اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی این پیوند را فعال کنید.

مسابقه طراحی پوستر «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله)» تمدید شد

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(س) از تمدید نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» خبر داد.

مهلت ارسال آثار نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» تا ۳۱ شهریورماه تمدید شد.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز شنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: مهلت ارسال آثار نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» تا پایان شهریورماه تمدید شد.  

وی اظهار داشت: این مسابقه که به همت اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود، می‌تواند علاوه بر غنی‌سازی مهارت‌های تبلیغی طلاب و آشنایی آنان با ابزارهای تصویری و روزآمد جهت تبلیغ موثر، اثرات مثبتی در راستای مأنوس شدن و هم افق شدن با نظرات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) درباره جوانان داشته باشد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر اینکه طرح‌های گرافیکی نقش بسزایی در تفهیم مطالب و تعمیق بیانات و نصایح رهبری در ذهن جوان خواهد داشت، افزود: هدف از برگزاری این مسابقه، «توانمندسازی طلاب در زمینه طراحی و گرافیک جهت ارتقاء سطح مهارت‌های تبلیغی آنان»، «شناسایی طلاب مستعد در امور هنری و فرهنگی و ایجاد زمینه مناسب جهت رشد و ارتقاء مهارت‌های فردی آنان» و «استفاده از آثار هنری طلاب در نمایشگاه‌های فرهنگی» است.

حجت الاسلام و المسلمین برادران با اشاره به محورهای این مسابقه، گفت: تقوا»، «بلند کردن پرچم عدالت‌خواهی»، «تقویت بنیه دینی و انقلابی با معنویات»، «تحصیل علم»، «انس با قرآن کریم»، «ورزش»، «صبوری در تحقق اهداف انقلاب»، «اثر گذاری بر محیط با تقویت ارتباط با خدا»، «امر به معروف و نهی از منکر»، «تحلیل نظام سلطه»، «حفظ هویت ملی» و «غنیمت شمردن فرصت جوانی» از محورهای این مسابقه است.

وی بیان داشت: در این مسابقه، شرکت‌کنندگان می‌توانند حداکثر ۳ اثر خود را در ابعاد A۳ و در قالب jpg و یا tiff و با dpi ۳۰۰ طراحی و به آدرس اینترنتی mfarhangi.edu@jz.ac.ir ارسال کنند.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: آثار ارسال شده به این مسابقه، در نمایشگاه «جوان انقلابی» به نمایش گذاشته می‌شود؛ همچنین پس از ارزیابی آثار توسط داوران مسابقه، نفرات اول تا سوم این مسابقه تجلیل می‌شوند.

برگزاری مسابقه طراحی پوستر «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله)»

نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز چهارشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» به همت اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) همواره به جوانان نگاه ویژه‌ای دارند که برخاسته از ژرف‌نگری ایشان نسبت به ظرفیت‌های جوانان و استفاده از استعدادهای سرشار جوانان در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین برادران افزود: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) همواره توصیه‌هایی به جوانان داشته اند که این امر توجه و تمرکز  ویژه‌ای بر بیانات آن حضرت در خصوص جوانان را می‌طلبد.

وی ادامه داد: در این میان، طرح‌های گرافیکی نقش بسزایی در تفهیم مطالب و تعمیق بیانات و نصایح رهبری در ذهن جوان خواهد داشت؛ بر همین اساس، مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» در دستور کار معاونت فرهنگی تبلیغی قرار گرفت.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: برگزاری نخستین مسابقه طراحی پوستر با موضوع «وظایف جوان انقلابی از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» می‌تواند علاوه بر غنی‌سازی مهارت‌های تبلیغی طلاب و آشنایی آنان با ابزارهای تصویری و روزآمد جهت تبلیغ موثر، اثرات مثبتی در راستای مأنوس شدن و هم افق شدن با نظرات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) درباره جوانان داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین برادران بیان داشت: هدف از برگزاری این مسابقه، «توانمندسازی طلاب در زمینه طراحی و گرافیک جهت ارتقاء سطح مهارت‌های تبلیغی آنان»، «شناسایی طلاب مستعد در امور هنری و فرهنگی و ایجاد زمینه مناسب جهت رشد و ارتقاء مهارت‌های فردی آنان» و «استفاده از آثار هنری طلاب در نمایشگاه‌های فرهنگی» است.

وی به محورهای این مسابقه اشاره کرد و افزود: «تقوا»، «بلند کردن پرچم عدالت‌خواهی»، «تقویت بنیه دینی و انقلابی با معنویات»، «تحصیل علم»، «انس با قرآن کریم»، «ورزش»، «صبوری در تحقق اهداف انقلاب»، «اثر گذاری بر محیط با تقویت ارتباط با خدا»، «امر به معروف و نهی از منکر»، «تحلیل نظام سلطه»، «حفظ هویت ملی» و «غنیمت شمردن فرصت جوانی» از محورهای این مسابقه است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به شرایط آثار ارسالی این مسابقه اشاره و عنوان کرد: شرکت‌کنندگان باید آثار خود را در ابعاد A۳ و در قالب jpg و یا tiff و با dpi ۳۰۰ طراحی کنند.  

حجت الاسلام و المسلمین برادران با بیان اینکه هر شرکت‌کننده می‌تواند سه اثر به دبیرخانه ارسال کند، افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به آدرس اینترنتی mfarhangi.edu@jz.ac.ir ارسال کنند.

وی، آخرین مهلت ارسال آثار به مسابقه طراحی پوستر را پایان خردادماه سال جاری عنوان کرد و اظهار داشت: آثار ارسال شده به این مسابقه، در نمایشگاه «جوان انقلابی» به نمایش گذاشته می‌شود.

وی در پایان بیان داشت: پس از ارزیابی آثار توسط داوران مسابقه، نفرات اول تا سوم این مسابقه تجلیل می‌شوند.

برای تمام سطوح آموزشی در سال تحصیلی جدید، برنامه‌های تبلیغی تعریف شده است

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تشریح برنامه‌های این معاونت در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: برای تمامی سطوح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برنامه‌ریزی آموزشی تبلیغی در کنار سایر دروس تدارک دیده شده است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، جلسه پایان سال تحصیلی با هدف تشریح برنامه‌های معاونت‌های آموزشی تربیتی، معاونت فرهنگی تبلیغی و بخش مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  روز چهارشنبه – ۳ خرداد –  با حضور معاونان، مسئولان، اساتید و طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در این جلسه اظهار داشت: آموزش‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مقدمه دین‌داری طلبه و خانواده‌ی اوست.

حجت الاسلام و المسلمین برادران با تأکید بر آسیب‌های عدم هماهنگی برخی آموزش‌های حوزوی و نیازهای جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: طبق دستور و برنامه‌ریزی مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هرگونه آموزشی که طلاب در این مجموعه می‌بینند، معطوف به تبلیغ است و با وجود اینکه حوزه‌های علمیه خواهران در زمینه آموزش‌ها نسبت به حوزه‌های علمیه برادران به روزتر هستند، اما این مسئله برای امر تبلیغ و دفاع از دین کافی نیست.

وی افزود: در نظام آموزشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، برخی از آموزش‌ها برای تبلیغ و استفاده از توانمندی‌های طلاب در سطح جامعه اضافه می‌شود تا بانوان شاغل به تحصیل در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) نیازی به شرکت در دوره‌های تکمیلی تبلیغی نداشته باشند و برای هر کدام از سطح‌های آموزشی، تعریف تبلیغی صورت گرفته است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: ایام تابستان فرصت مناسبی برای تجهیز یک طلبه به دفاع از اسلام و ارزش‌های دینی است و معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای این دوره زمانی، سیر مطالعات آثار شهید مطهری(ره) را برنامه‌ریزی کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین برادران ادامه داد: معاونت فرهنگی تبلیغی برای طلاب بین‌الملل که در طول تابستان در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  اقامت دارند، برگزاری جلسات هفتگی حضوری را در نظر گرفته است و در صورت خروج از ایران می توانند به صورت مجازی در این دوره ها شرکت کنند.

وی در پایان گفت: برنامه‌های آموزشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در سال آینده حتما همراه با کارورزی خواهد بود و از جهت محتوایی و روشی دارای برنامه‌هایی است که قبلا در مجموعه‌های دیگر آزمایش شده است و از خواهران طلبه خواستار همکاری در این زمینه هستیم.

 

جلسه توجیهی مبلغان در آستانه ماه مبارک رمضان

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری جلسه توجیهی مبلغان در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری  جلسه توجیهی مبلغان  در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین برادران، با اشاره به اینکه این جلسه پیرامون دو موضوع  برگزار می شود؛ اظهار داشت: در ابتدای این نشست،  سند ۲۰۳۰ و وظایف مبلغان در حوزه تبلیغ و آموزش و پروش،  با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین «نبوی»، معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه، بررسی می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: بخش دوم این نشست به پاسخگویی به احکام و شبهات پیرامون عید فطر و استهلال و بیان علت اختلاف نظر فقها در مسأله رؤیت هلال توسط حجت الاسلام و المسلمین مقیسه اختصاص دارد.

 معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در پایان خاطر نشان کرد: این برنامه در روز یک شنبه، ۳۱ اردیبهشت ‌ماه ساعت ۱۰ الی ۱۲ صبح در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار می‌شود.

آزمون «دوره تربیتی» چهارمین دوره آموزش‌های مهارتی فرهنگی برگزار می‌شود

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دومین دوره تربیتی چهارمین دوره آموزش‌های مهارتی فرهنگی ویژه طلاب ساکن قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: چهارمین دوره آموزش‌های مهارتی فرهنگی به همت اداره فرهنگی غیرحضوری و اداره کل امور فرهنگی ویژه طلاب ساکن استان قم به صورت حضوری برگزار شد.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره، توانمندسازی و ارتقای سطح علمی طلاب بود که در سه موضوع مختلف شامل «چهارمین دوره آموزش کاربردی شیوه بیان احکام»، «دومین دوره تربیتی با موضوع(عوامل تثبیت، تحکیم و تعادل خانواده) مربوط به مباحث زنان و خانواده» و «اولین دوره «انس با نهج‌البلاغه» برگزار شد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه دومین دوره تربیتی مباحث زنان و خانواده به مدت سه ماه برگزار شد، افزود: آزمون این دوره، روز شنبه ۳۰ خردادماه، ساعت ۹ الی ۱۰ صبح در آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام)، همکف ساختمان شهید بهشتی، کلاس ۱۳/۱  برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین برادران یادآور شد: در این دوره، دو جزوه آموزشی برای طلاب شرکت‌کننده در نظر گرفته شد که شرکت‌کنندگان می‌توانند جزوه‌ها را از طریق سایت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دریافت کنند و یا جهت دریافت پرینت جزوه‌ها با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۴۳۹ تماس بگیرند.

 

جهت دریافت جزوه «مهارت حل تعارض» این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت جزوه «بی‌وفایی‌های زناشویی و روش‌های ترمیم و بازسازی زندگی مشترک» این پیوند را فعال کنید.

صفحه‌ها