فرم جستجو

معاونت فرهنگی تبلیغی

اخبار فرهنگی

ثبت‌نام اعزام مبلغ جامعه الزهرا(س) ویژه ماه محرم آغاز شد

ثبت‌نام اعزام مبلغ جامعه الزهرا(س) ویژه ماه محرم آغاز شد

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) از آغاز ثبت نام خواهران توانمند مبلغ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) جهت شرکت در «کاروان بزرگ مبلغان زینبی» ویژه دهه اول محرم امسال خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسین تهرانی» روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر بیان داشت: ثبت‌نام خواهران مبلغ از امروز آغاز شد و تا ۲۲ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) عنوان کرد: علاقه مندان می توانند جهت ثبت‌نام به سامانه http://tabligh.jz.ac.ir/‎ ‎  مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: همایش خواهران مبلغه ای که در این سامانه ثبت‌نام کردند، روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ شهریورماه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تهرانی در پایان یادآور شد: بانوان مبلغ اواخر هفته آینده همراه با بسته های فرهنگی اعزام خواهند شد.

ورود به سامانه ثبت نام اعزام مبلغ محرم

 

.

کلیدواژه ها: 

مهلت ثبت نام در اردوی راهیان نور تا ۳ اسفند تمدید شد

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از مهلت ثبت نام اردوی فرهنگی زیارتی راهیان نور تا ۳ اسفندماه خبر داد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از مهلت ثبت نام اردوی فرهنگی زیارتی راهیان نور تا ۳ اسفندماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «حسین تهرانی» روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: مهلت ثبت نام اردوی فرهنگی زیارتی راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی جنوب که از سوی اداره کل امور فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود، تا روز پنجشنبه، ۳ اسفندماه تمدید شد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: علاقه‌مندان جهت ثبت نام می‌توانند به طبقه همکف ساختمان شهید بهشتی مراجعه کنند؛ همچنین ثبت نام طلاب غیرحضوری از طریق ارسال مشخصات «نام و نام خانوادگی»، «شماره تحصیلی» و «کد ملی» به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۲۲۷۰۰۲۶۲۷ امکان‌پذیر است.

حجت الاسلام و المسلمین تهرانی با بیان اینکه بانوان طلبه، ۱۴ تا ۱۸ اسفندماه به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند، گفت: امسال حدود ۴۰۰ طلبه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند و در صورت استقبال زیاد طلاب، قرعه‌کشی صورت می‌گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۳۲۱۱۲۵۹۴ و ۳۲۱۱۲۵۹۳ تماس بگیرید، همچنین راه‌های ارتباطی جهت ارائه انتقادات، پیشنهادات، طرح، ایده و... از طریق شماره تلفن ۳۲۱۱۲۴۳۹  امکان‌پذیر است.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news

اعلام برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «خاک های نرم کوشک»

اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «خاک های نرم کوشک» اعلام شد.

اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «خاک های نرم کوشک» اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلین «حسین تهرانی» روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها)، به برگزاری مسابقه کتابخوانی «خاک های نرم کوشک» در دهه مبارک فجر اشاره و عنوان کرد: در این مسابقه که از سوی اداره کل امور فرهنگی برگزار شد، حدود هزار نفر از اساتید و بانوان طلبه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در این مسابقه شرکت کردند.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: در این مسابقه، کتاب «خاک‌های نرم کوشک» نوشته «سعید عاکف»که به بررسی شخصیت سردار شهید عبدالحسین برونسی می‌پردازد، معرفی شد.

حجت الاسلام و المسلمین تهرانی تصریح کرد: با توجه به حضور گسترده طلاب در این مسابقه، تعداد ۲۶ نفر از افرادی که در مسابقه امتیاز لازم را کسب کردند، به قید قرعه انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه برگزیدگان این مسابقه همزمان با ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) تجلیل می شوند، یادآور شد: اساتید و طلاب برگزیده حضوری و طلاب غیرحضوری ساکن قم جهت دریافت هدایای خود به دفتر اداره کل امور فرهنگی مراجعه کنند؛ همچنین هدایای طلاب برگزیده  غیرحضوری که در سایر استان ها ساکن هستند، از طریق شماره حساب شخصی آنان واریز می شود.

 

اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «خاک های نرم کوشک» به شرح ذیل است:

ردیف             نام ونام خانوادگی       بخش تحصیلی                           عنوان رتبه

۱.         زهرا مصطفوی زاده           عمومی غیرحضوری                   رتبه اول آزمون

۲.         فاطمه رضائی                   نیمه وقت عصر                         رتبه اول آزمون

۳.         محدثه رنجبر همقاوندی         عمومی غیرحضوری                  رتبه اول آزمون

۴.         فاطمه ملكي بابهويزی           عمومی غیرحضوری                  رتبه اول آزمون

۵.         خديجه داتلي بگی                مرکز تخصصی قرآن وحدیث        رتبه اول آزمون

۶.         سحر قريه ميرزائی              عمومی غیرحضوری                  رتبه اول آزمون

۷.         زينب سعيدی                      عمومی غیرحضوری                 رتبه اول آزمون

۸.         تكتم بخشی                        عمومی غیرحضوری                 رتبه اول آزمون

۹.         فاطمه زينلی                      آموزش مجازی تکمیلی                رتبه اول آزمون

۱۰.       اعظم پيرزاد                      عمومی غیرحضوری                 رتبه اول آزمون

۱۱.       رقیه سادات نصیری             مرکز تخصصی اخلاق وتربیت       رتبه اول آزمون

۱۲.       ملیحه اسلامی نسب              تکمیلی غیرحضوری                  رتبه دوم آزمون

۱۳.       عفت كريمي زارچی            مرکز تخصصی قرآن و حدیث        رتبه دوم آزمون

۱۴.       سعيده ملازاده                   عمومی غيرحضوري                  رتبه دوم آزمون

۱۵.       فاطمه بيت سياح                 آموزش مجازي عمومی               رتبه دوم آزمون

۱۶.       مريم سادات كيش بافان        عمومی غيرحضوري                   رتبه دوم آزمون

۱۷.       سميه مسافری                  عمومی غيرحضوري                   رتبه دوم آزمون

۱۸.       مريم شاهوردی                 مدرسه نيمه وقت صبح                 رتبه سوم آزمون

۱۹.       محبوبه صادقی سنابادی       آموزش مجازي عمومی                رتبه سوم آزمون

۲۰.       معصومه معارف وند          مدرسه نيمه وقت صبح                 رتبه سوم آزمون

۲۱.       سكينه آخوند                    تکمیلی غیرحضوری                   رتبه سوم آزمون

۲۲.       زهرا كشانی                    عمومی غيرحضوري                   رتبه سوم آزمون

۲۳.       سيده صديقه خامسی           مدرسه نيمه وقت عصر                 رتبه سوم آزمون

۲۴.       مريم قدمياری                  عمومی غیرحضوری                   رتبه سوم آزمون

۲۵.       پروين رحمانی                 عمومی غیرحضوری                   رتبه سوم آزمون

۲۶.       زهرا جعفری                   عمومی غیرحضوری                   رتبه سوم آزمون

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۴۳۴ تماس بگیرید.

 

مراسم روضه‌خوانی، تحمل مصائب را برای مردم آسان‌تر می‌کند

استاد حوزه با بیان اینکه امتحان انبیا و اولیای الهی سخت‌تر و سنگین‌تر از دیگران است، گفت: یکی از خواص شرکت در مراسم روضه‌خوانی و مقتل‌خوانی این است که تحمل مصائب برای مردم آسان‌تر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «سیدعلی اکبر نوری» روز دوشنبه در مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) که با حضور اساتید و کارمندان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: یکی از سنت‌های الهی که از آغاز خلقت تا کنون در جریان بوده و شامل همه انسان‌ها می‌شود، مسئله امتحان الهی است.

 

خداوند متعال انسان‌ها را به روش‌های گوناگون می‌آزماید

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: این سنت الهی برای برخی افراد سخت تر و سنگین تر است، اما هیچ راه گریز و فراری از سنت امتحان الهی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین نوری افزود: فردی در محضر حضرت امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) به خداوند پناه برد از این که به فتنه و امتحان آزمایش شود، امام علی(علیه‌السلام) فرمودند: «نگویید خدایا از فتنه به تو پناه می‌برم، چه همه انسان‌ها مورد امتحان الهی قرار می‌گیرند، بلکه بگویید خداوندا! هر آینه از گمراهی در امتحانات به تو پناه می‌برم».

وی با اشاره به آیات اول سوره ملک، «الَّذِي خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَيَاةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا وَهُوَ الْعَزِيزُ الْغَفُورُ؛ همانكه مرگ و زندگى را پديد آورد تا شما را بيازمايد كه كدامتان نيكوكارتريد و اوست ارجمند آمرزنده»، تصریح کرد: خداوند همه انسان‌ها را آزمایش می‌کند تا ببیند کدام افراد عمل بهتری دارند، صبر چه کسانی بیشتر است و کدام افراد در مقابل گناه مقاوم تر هستند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند متعال انسان‌ها را با خوف، جنگ، گرسنگی، خشکسالی، یتیمی، از دست دادن فرزند و حتی فراوانی نعمت امتحان می‌کند، گفت: امتحان الهی همواره وجود دارد و ما باید مراقب باشیم تا از این امتحانات سرافراز بیرون بیاییم.

 

امتحان انبیا و اولیای الهی سخت تر و سنگین تر از دیگران است

حجت الاسلام و المسلمین نوری یادآور شد: خداوند متعال، انبیای و اولیا را بیش از دیگران امتحان کرده؛ از جمله حضرت آدم و حوا را به فرزندی شر همچون قابیل و از دست دادن فرزندی چون هابیل امتحان کرد؛ حضرت نوح را به داشتن همسر و پسری نااهل و قومی ظالم دچار کرد؛ به طوری که در طول ۹۰۰ سال، ۸۰ نفر به آن حضرت ایمان آوردند.

وی افزود: حضرت ابراهیم مدت مدیدی از عمر خود بدون فرزند بودند و پس از به دنیا آمدن اسماعیل نبی مأمور شدند که همسر و فرزند خود را از بیت المقدس به مکه برده و در آنجا رها کنند؛ همچنین آن حضرت مأمور به قربانی حضرت اسماعیل شدند.

 

شرکت در مراسم روضه‌خوانی، تحمل مصائب را برای مردم آسان‌تر می‌کند

استاد حوزه علمیه بیان داشت: یکی از آثار و خواص امتحان سخت اولیای الهی این است که تحمل سختی‌ها  و مشکلات برای مردم آسان‌تر می‌شود، به طوریکه اگر مردم ما با واقعه عاشورا و نهضت امام حسین(علیه‌السلام) آشنا نبودند، نمی‌توانستند به این شایستگی، ۸ سال دفاع مقدس را پشت سر بگذرانند.

حجت الاسلام و المسلمین نوری ادامه داد: مردم ایران در دوران جنگ تحمیلی، فرزندان خود را با رغبت روانه جبهه‌ها می‌کردند، وقتی پیکر شهدا می‌آمد در کنار پیکر مطهر فرزندان شهید خود سجده شکر به جای می‌آوردند که همه اینها به خاطر این بود که مصائب و مشکلات ائمه معصومین(علیهم‌السلام) را می‌دانستند.

وی تصریح کرد: یکی از خواص روضه‌خوانی و مقتل‌خوانی و سفارش به آنها همین است که تحمل مصائب برای مردم آسان‌تر شود؛ اینکه در روایات آمده یک قطره اشک بر امام حسین(علیه‌السلام) دریاهایی از آتش را خاموش می‌کند، شاید برای این است که مردم را آماده پذیرش مشکلات و مصائب زندگی می‌کند.

 

آخرین مبارزه حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها)

وی در ادامه به زیارتنامه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) اشاره کرد و گفت: در این زیارتنامه می‌خوانیم: «یَا مُمْتَحَنَهُ امْتَحَنَکِ اللَّهُ الَّذِی خَلَقَکِ قَبْلَ أَنْ یَخْلُقَکِ فَوَجَدَکِ لِمَا امْتَحَنَکِ صَابِرَهً؛ ای آن که خدایی که تو را خلق کرد پیش از خلقت بیازمود و در آن آزمایش بر هر گونه بلا و مصیبت تو را شکیبا و بردبار یافت»، آن حضرت به امتحانات سنگینی آزموده شدند و در همه آنها صبور بودند و به بهترین وجه از عهده امتحانات الهی بیرون آمدند.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) در زمانی که پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) از دنیا رفتند و امام علی(علیه‌السلام) به عنوان وصیّ خدا مظلوم واقع شده بودند، دچار مصیبت‌های زیادی شدند.

حجت الاسلام و المسلمین نوری افزود: پس از رحلت پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله)، اختلاف زیادی بین مردم ایجاد شد، به طوریکه جناح حق در مظلومیت بودند و جناح باطل در اکثریت قرار داشتند؛ اما حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) یک تنه به دفاع از امامت و ولایت پرداختند.

وی اضافه کرد: حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) خود را سپر امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) کردند؛ آن حضرت خطبه غرّایی خواندند و در نهایت دستگاه خلافت را تحریم و رابطه با آنان را قطع کردند.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: آخرین مبارزه حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) این بود که به امام علی(علیه‌السلام) وصیت کردند که شبانه به خاک سپرده شوند، همین مسئله باعث شد همواره این سؤال مطرح شود که چرا آن حضرت را شبانه و غریبانه به خاک سپردند.

 

گفتنی است؛ دومین محفل عزاداری شهادت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) روز چهارشنبه، ۲ اسفندماه ساعت ۷ تا ۸ با حضور اساتید و کارمندان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news

مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود

مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) با حضور کارمندان جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود.

مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) با حضور کارمندان جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، در آستانه سالروز شهادت صدیقه طاهره حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها)، مراسم سوگواری ویژه کارمندان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از سوی معاونت فرهنگی تبلیغی برگزار می‌شود.

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین «علی اکبر نوری» استاد حوزه علمیه به سخنرانی می‌پردازد.

این مراسم به مدت دو روز در روزهای دوشنبه، ۳۰ بهمن ماه و چهارشنبه، ۲ اسفندماه ساعت ۷ تا ۸ در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news

فراخوان دریافت محتواهای فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی در جامعه‌الزهرا(س)

فراخوان دریافت محتواهای فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی از سوی معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اعلام شد.

فراخوان دریافت محتواهای فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی از سوی معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «حسین تهرانی» روز چهارشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: فراخوان دریافت محتوای فرهنگی اجتماعی در قالب‌های مقاله، خبرنامه، عکس، پوستر، متن مصاحبه از افراد موفق، متن ادبی و غیره از سوی اداره کل امور فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اعلام می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت:  بانوان طلبه حضوری، غیرحضوری، بین الملل، مبلغان، دانش آموختگان، اساتید و کارمندان مجموعه برزگ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) می‌توانند مطالبی با موضوعات «راهیان نور(بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور)»، «ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) همزمان با روز بزرگداشت مقام زن»، «مراسم عبادی اعتکاف» و محتواهای فرهنگی تربیتی تبلیغی در سایر ایام و مناسبت ها با موضوعات مختلف  ارائه کنند.

حجت الاسلام و المسلمین تهرانی به مهلت دریافت آثار اشاره کرد و افزود: مهلت ارسال محتوا با موضوع «ولادت حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) و «راهیان نور» تا ۵ اسفند ماه و مهلت ارسال محتوا با موضوع اعتکاف تا ۲۰ اسفند ماه است.

وی یادآور شد: بانوان طلبه می‌توانند علاوه بر موضوعات ذکر شده، در سایر ایام و مناسبت‌ها، آثار و محتواهای فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی خود را ارسال کنند.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: هدف از فراخوان محتواهای فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی، هم‌افزایی فکری طلاب، ارتقای سطح آگاهی‌های معارفی و فرهنگی، حمایت از فعالیت‌های فرهنگی تبلیغی و معرفی شاخصه‌های طلبه طراز انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین تهرانی بیان داشت: ایجاد تعامل و ارتباط منسجم بانوان طلبه با مجموعه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، شناسانی طلاب اهل قلم و معرفی آثار، طرح، ایده و فعالیت‌های برتر طلاب از دیگر اهداف برگزاری این فراخوان است که محتواها پس از بررسی در ویژه نامه‌های مربوطه با ذکر نام ارسال کننده به چاپ می‌رسد.

 

محتواهای ویژنامه دارای بخش‌های زیر است:  

-  آیات و روایات با توجه به موضوع مجله یا نشریه  با عنوان «کلام نور»؛

-  سخنان رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) با عنوان «سخن دوست»؛

-  سیره و سخنان  علماء و بزرگان دین، با عنوان «سخن بزرگان»؛

-  معرفی کتاب همراه جهت برگزاری مسابقه؛

-  سلسله مباحث تربیتی فرهنگی با موضوعات متنوع؛

-  بخش ادبی اعم از شعر، داستان، قطعه ادبی و... ؛

-  گزارش یا خبرنامه که مربوط به مراسم، جلسه یا برنامه خاصی است (غالباً همراه با عکس است)؛

-  متن مصاحبه از مسئولین،  اساتید و طلاب موفق با عنوان «صمیمانه»؛

-  اطلاعات خاص فرهنگی تربیتی، تبلیغی، اجتماعی و ... با عنوان "آیا می دانید؟"؛

-  واقعه یا رویداد تاریخی باعنوان "روزشمار"؛

-  بخش سرگرمی اعم از طراحی ، کاریکاتور، معما ، جدول و...  .

 

ارسال محتواها به روش‌های ذیل امکان پذیر است:

-  ارسال به صورت حضوری به جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، دفتر اداره امور فرهنگی و امور فرهنگی غیرحضوری

- ارسال از طریق آدرس ایمیل ghft@jz.ac.ir

-  ارسال از طریق فکس به شماره ۰۲۵۳۲۹۲۵۱۱۰

-  ارسال پستی از طریق آدرس: قم، سالاریه، میدان دفاع مقدس، خیابان بوعلی سینا، جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، کدپستی ۱۶۶۵۱-۳۷۱۶۹

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه انتقادات، پیشنهادات، طرح، ایده و غیره با شماره تلفن های ۳۲۱۱۲۴۳۹ و ۳۲۱۱۲۰۶۳ تماس بگیرید.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news

 

بازدید بانوان طلبه و دانش‌آموزان هدی از بیت امام راحل(ره) در ایام دهه فجر

۳۰۰ نفر از بانوان طلبه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و دانش آموزان مجتمع آموزشی تربیتی هدی در ایام دهه فجر از بیت امام راحل(ره) بازدید کردند.

۳۰۰ نفر از بانوان طلبه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و دانش آموزان مجتمع آموزشی تربیتی هدی در ایام دهه فجر از بیت امام راحل(ره) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سیصد نفر از بانوان طلبه ایرانی و بین‌الملل سطح دو، سه و چهار جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و دانش آموزان مجتمع آموزشی تربیتی هدی وابسته به این مؤسسه علمی حوزوی در ایام مبارک دهه فجر از بیت امام راحل(ره) بازدید کردند.

در این بازدیدها که به مدت سه روز با همکاری اداره کل امور فرهنگی انجام شد، حضور بانوان طلبه بین‌الملل چشمگیر بود.

در هر سه بازدید، نشست فرهنگی بصیرتی با موضوع «شخصیت امام خمینی(ره)؛ رهبر انقلابی» برگزار شد و حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمد هادی صالح پرور» با پخش کلیپ پاورپوینت، به تبیین ابعاد عبادی، اخلاقی و سیاسی حضرت امام(ره) پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین صالح پرور، امام خمینی(ره) را شخصیتی بی بدیل معرفی کرد که به فرموده رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) سال‌ها طول می‌کشد که امام را بشناسیم.

معاون تبلیغ مؤسسه تخصصی امیر بیان تصریح کرد: امروز ملت ایران دارای عزت است و این عزت را مدیون امام راحل(ره) هستیم؛ حضرت امام(ره) عزت را به مردم برگرداند و اعتماد به نفس را در مردم ایران زنده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین صالح پرور به جملاتی از بزرگان جهان درباره امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: علامه امینی(ره)، صاحب کتاب الغدیر در تأیید نهضت امام خمینی(ره) فرمودند: «الخمینی ذخیرةالله للشیعة؛ خمینی، ذخیره خداوند برای شیعیان است».

بانوان طلبه و دانش آموزان هدی از بیت امام خمینی(ره) بازدید کردند و حجت الاسلام و المسلمین کاظمی، راوی بیت امام(ره) توضیحاتی پیرامون این بیت بیان داشت.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news

فراخوان ثبت‌نام اردوی راهیان نور ویژه طلاب غیرحضوری جامعه‌الزهرا(س)

فراخوان ثبت نام اردوی فرهنگی بصیرتی راهیان نور ویژه طلاب غیرحضوری جامعه‌الزهرا(س) اعلام شد.

فراخوان ثبت نام اردوی فرهنگی بصیرتی راهیان نور ویژه طلاب غیرحضوری جامعه‌الزهرا(س) اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «حسین تهرانی» روز شنبه در گفتگو با واحد خبر به فراخوان ثبت نام اردوی راهیان نور اشاره کرد و اظهار داشت: اردوی راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی جنوب ویژه طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از سوی اداره کل امور فرهنگی برگزار می شود.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: طلاب حضوری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از طریق مراجعه به نمایشگاه فجر فاطمی و یا طبقه همکف ساختمان شهید بهشتی برای ثبت نام اقدام می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین تهرانی افزود: شیوه ثبت نام طلاب غیرحضوری از طریق ارسال مشخصات «نام و نام خانوادگی»، «شماره تحصیلی» و «کد ملی» به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۲۲۷۰۰۲۶۲۷ امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه زمان ثبت نام در اردوی راهیان نور ۲۲ تا ۳۰ بهمن ماه است، تصریح کرد: طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز ۱۴ تا ۱۸ اسفندماه به اردوی  فرهنگی بصیرتی راهیان نور اعزام می شوند.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: «آشنايي با آرمانها و ارزشهاي دفاع مقدس»، «معرفی شهدا به عنوان الگوهای ارزشی و ماندگار»، «ترویج فرهنگ جهاد و مقاومت وحفظ روحیه ایثار و ایستادگی و شهادت» و «تحکیم هویت ملی و دینی و تقویت روحیه خودباوری و استکبار ستیزی برای تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی» از جمله اهداف برگزاری اردوی راهیان نور است.

حجت الاسلام و المسلمین تهرانی، از دیگر اهداف برگزاری این اردوی فرهنگی بصیرتی را «دشمن شناسي و شناخت جنايات استكبار جهاني عليه ملت ايران و تقويت خشم انقلابي عليه دشمنان» و «رشد و تقويت روحيه جهادي در طلاب و به تبع آن در جامعه، به عنوان پشتوانه تحول و تعالي انقلاب اسلامي» برشمرد.

راه‌های ارتباطی جهت ارائه انتقادات، پیشنهادات، طرح، ایده و... از طریق شماره تلفن ۳۲۱۱۲۴۳۹  امکان پذیر است.

 

جهت دریافت لینک اطلاعیه این پیوند را فعال کنید.
 
جهت دریافت فرم رضایت‌نامه این پیوند را فعال کنید.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news

نشست صمیمی طلاب خوابگاهی با فرزند شهید نجف‌زاده

طلاب خوابگاهی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) میزبان فرزند شهید انقلاب «تراب نجف زاده» بودند.

طلاب خوابگاهی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) میزبان فرزند شهید انقلاب «تراب نجف زاده» بودند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، نشست صمیمی طلاب خوابگاهی با فرزند شهید «تراب نجف زاده» شامگاه گذشته در نمازخانه خوابگاه حضرت خدیجه(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

در این نشست که به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در ایام الله دهه فجر برگزار شد، بیش از ۱۲۰ نفر از بانوان طلبه حضور داشتند.

سرکار خانم نجف زاده، فرزند شهید «تراب نجف زاده» در این نشست برای طلاب نسل سوم انقلاب اسلامی از خاطرات پدر شهید خود سخن گفت.

وی که در زمان شهادت پدر ۶ ماهه بود و سال ها در هجران پدر به سر برده به بانوان طلبه سفارش کرد که با سبک زندگی شهدا آشنا شوند تا بتوانند راه شهدا را ادامه دهند.

نجف زاده تصریح کرد: پدرم به نجابت، عفاف و حجاب تأکید فراوان داشت، به طوریکه مادر بعد از شهادت پدر از این سفارش حراست کرد.

وی با تأکید بر اینکه یاد و خاطره شهدا را فراموش نکنیم، به بیان خاطراتی از پدر شهید خود به نقل از مادر و مادربزرگش پردخت.

فرزند شهید نجف زاده در پایان بیان داشت: بیایید اهداف انقلاب را مرور کنیم و سرلوحه کار خود قرار دهیم.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news

آغاز ثبت نام اردوی فرهنگی زیارتی راهیان نور

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از آغاز ثبت نام اردوی فرهنگی زیارتی راهیان نور خبر داد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از آغاز ثبت نام اردوی فرهنگی زیارتی راهیان نور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «حسین تهرانی» روز چهارشنبه در گفتگو با واحد خبر، اظهار داشت: اردوی فرهنگی زیارتی راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی جنوب از سوی اداره کل امور فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: اردوی فرهنگی زیارتی راهیان نور هر ساله به ‌منظور تبیین و ترویج فرهنگ شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ایثارگری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین تهرانی، زمان ثبت نام در اردوی راهیان نور را از ۱۷ تا ۳۰ بهمن ماه اعلام کرد و افزود: علاقه‌مندان جهت ثبت نام می‌توانند از تاریخ ۱۷ تا ۲۱ بهمن ماه به نمایشگاه فجر فاطمی و از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ بهمن ماه به طبقه همکف ساختمان شهید بهشتی مراجعه کنند.

وی یادآور شد: نمایشگاه فجر فاطمی به مناسبت ایام مبارک دهه فجر و ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) راه‌اندازی شده که دارای غرفه‌ای به نام «ثبت نام راهیان نور» است.

 

 

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: این نمایشگاه تا ۲۲ بهمن ماه روبروی پایانه، سالن جدید امتحانات، جنب ساختمان معاونت آموزشی تربیتی دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام در اردوی راهیان نور اقدام کنند.

حجت الاسلام و المسلمین تهرانی با بیان اینکه بانوان طلبه، ۱۴ تا ۱۸اسفندماه به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند، گفت: امسال حدود ۴۰۰ طلبه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند و در صورت استقبال زیاد طلاب، قرعه‌کشی صورت می‌گیرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۳۲۱۱۲۵۹۴ و ۳۲۱۱۲۵۹۳ تماس بگیرید.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر