فرم جستجو

معاونت فرهنگی تربیتی

اخبار فرهنگی

برگزیدگان مسابقه «خطبه امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س)» معرفی شدند

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به استقبال طلاب از مسابقه خطبه امام سجاد(علیه السلام) و حضرت زینب(سلام الله علیها) از اعلام اسامی برگزیدگان این مسابقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر، گفت: این مسابقه به همت اداره قرآن و حدیث، برنامه‌ریزی و در ایام حزن اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در ماه صفر با شرکت جمعی از طلاب، اساتید و کارمندان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

وی تصریح کرد: این مسابقه فرصت مغتنمی ایجاد کرد که طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با متن خطبه‌های امام سجاد(علیه السلام) و حضرت زینب(سلام الله علیها) در کوفه و شام مانوس شده و از معارف سرشار آن بهره‌مند شوند.

وی با اعلام خبر معرفی برگزیدگان این مسابقه اظهار داشت: برگزیدگان این مسابقه می‌توانند جهت دریافت هدایای خود از تاریخ ۹ بهمن‌ماه به سرای ثقلین واقع در ورودی ساختمان شهید بهشتی(رحمه‌الله‌علیه) مراجعه کنند.

 

سومین اردوی تربیتی فرهنگی طلاب غیرحضوری برگزار می‌شود

معاونت تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) از برگزاری سومین اردوی تربیتی فرهنگی ویژه خواهران غیرحضوری ساکن استان قم همزمان با ایام الله دهه فجر امسال خبر داد.

سومین اردوی تربیتی فرهنگی ویژه خواهران طلبه غیرحضوری ساکن استان قم همزمان با ایام‌الله دهه فجر برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری»، روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی ضمن عرض تبریک به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ولادت با سعادت حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها)، گفت: هدف از برگزاری اردوی تربیتی فرهنگی طلاب غیرحضوری جامعه‌الزهرا(سلام الله علیها)، تبیین جایگاه و نقش زنان در انقلاب اسلامی در قالب نشست و جلسه پرسش و پاسخ است.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: این اردو، جهت آشنایی خواهران طلبه غیرحضوری ساکن استان قم با مسئولین جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و با یکدیگر در نظر گرفته شده است.  

ظهیری بیان داشت: اردوی تربیتی فرهنگی طلاب غیرحضوری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز پنج شنبه، ۱۴ بهمن ماه از ساعت ۷ صبح الی ۱۷ در «مجتمع گردشگری زیتون» واقع در ۱۷ کیلومتری شهر قم (اتوبان قم - تهران) برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: طلاب غیرحضوری ساکن استان قم جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) می‌توانند از روز سه شنبه ۲۸ دی ماه تا یکشنبه ۳ بهمن ماه جهت ثبت نام در این اردو اقدام کنند.

 

جهت مشاهده و دریافت اطلاعات تکمیلی اینجا را کلیک نمایید.

 

دوره تبیینی «مفاتیح الجهاد» برگزار می‌شود

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دوشنبه‌های فرهنگی با موضوع دوره تبیینی نقشه جهاد فرهنگی به عنوان «مفاتیح الجهاد» خبر داد.

دوشنبه‌های فرهنگی با موضوع دوره تبیینی نقشه جهاد فرهنگی به عنوان «مفاتیح الجهاد» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: دوره تبیینی نقشه جهاد فرهنگی با عنوان «مفاتیح‌الجهاد» با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره تبیینی نقشه جهاد فرهنگی «مفاتیح‌الجهاد»در روزهای دوشنبه هر هفته در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: تاریخ شروع این دوره از روز شنبه، ۱۱ دی ماه به مدت ۱۰ جلسه است.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: این دوره در دوسطح «مبانی جهاد فرهنگی» و «هندسه معرفت دینی» ویژه خواهران طلبه ایرانی و غیرایرانی برگزار خواهدشد.

ظهیری، مهلت ثبت نام این دوره را تا تاریخ ۸ بهمن ماه عنوان کرد و اظهار داشت: طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به دفتر معاونت تربیتی فرهنگی(ساختمان اداری خواهران) مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۹۲-۳۲۱۱۲۵۹۱ تماس بگیرند.

 

جهت دریافت فایل دوره تبیینی نقشه جهاد فرهنگی «مفاتیح الجهاد» اینجا را کلیک کنید.

آیین اختتامیه «رسم پروانگی» ویژه طلاب جامعه الزهرا(س) برگزار شد

معاون تربیتی ‌‌فرهنگی، از برگزاری آیین اختتامیه برنامه رسم پروانگی، ویژه طلاب خوابگاهی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در مسجد مقدس جمکران خبر داد.

معاون تربیتی ‌‌فرهنگی، از برگزاری آیین اختتامیه برنامه رسم پروانگی، ویژه طلاب خوابگاهی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در مسجد مقدس جمکران خبر داد.

معاون تربیتی ‌‌فرهنگی، از برگزاری آیین اختتامیه برنامه رسم پروانگی، ویژه  طلاب خوابگاهی در مسجد مقدس جمکران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم "معصومه ظهیری" روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر گفت: توجه به مقوله تهذیب و تربیت طلاب در حوزه های علمیه، یکی از مهم ترین عوامل رشد، پویایی  و درخشش طلاب و حوزه های علمیه در طول تاریخ بوده است.

وی ادامه داد: برگزاری برنامه رسم پروانگی ویژه طلاب خوابگاهی در طول یک ترم تحصیلی بارویکرد پرداخت به امر تهذیب، تربیت در ساحت های متفاوت آن و تعالی فکری بانوان طلبه در طول چهارسال یا هشت سال دوره تحصیلی و.... از اهم اهداف برگزاری این برنامه و اختتامیه آن بوده است.

معاونت تربیتی‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: این برنامه  جهت تقدیر از فعالین این برنامه و میثاقی دوباره با حضرت ولی عصر( ارواحنا الفداه)،  توسط اداره تربیتی  برگزار شد که همچنان  درترم های آتی ادامه خواهد شد.

نشست تخصصی هم‌اندیشی اساتید اخلاق و تربیت در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود

معاون تربیتی ‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: نخستین نشست تخصصی هم‌اندیشی اساتید اخلاق و تربیت با حضور و سخنرانی بانو مجتهده گل‌گیری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، «معصومه ظهیری» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی گفت: در آستانه ترم تحصیلی جدید، اولین نشست تخصصی اساتید اخلاق و تربیت با هدف هم‌اندیشی و ارائه راهکارها و راهبردهای تربیتی به همت معاونت تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این نشست جهت تحقق اهداف تربیتی در سطح کلان است، تصریح کرد: اهتمام و نقش بی‌بدیل اساتید در ارائه راهکارهای عملی و بنیادین تعالی‌بخش به رویکرد تهذیب، اخلاق و تربیت طلاب و حوزه های علمیه، از مهمترین مسائل پیش روی حوزه‌های علمیه است.

معاون تربیتی ‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه در این نشست، از حضور و سخنرانی ارزشمند بانو مجتهده «گل‌گیری دامت‌برکاتها» بهره‌مند می‌شویم، یادآور شد: این نشست روز چهارشنبه، ۱۵ دی ماه ساعت ۸ صبح در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

نمایشگاه «بصیرت و نفوذ» تا ۱۹ دی در جامعه‌الزهرا(س) ادامه دارد

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری نمایشگاه بصیرت و نفوذ در دهه بصیرت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، «معصومه ظهیری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی، با بیان این که از روز ۹ دی ماه، روز میثاق امت اسلامی با ولایت تا روز ۱۹ دی ماه، قیام خونین مردم قم در سال ۱۳۵۶ علیه رژیم طاغوت شاهنشاهی به نام دهه بصیرت نامگذاری شده است، گفت: مجموعه نمایشگاهی با عنوان «بصیرت و نفوذ» همزمان با ایام حماسه نهم دی در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان کرد: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در تاریخ ۲۲ آذرماه سال ۱۳۸۸ در جمع طلاب و روحانیون فرمودند: «در دنیایی که اساس کار دشمنان حقیقت، بر فتنه‌سازی است؛ اساس کار طرفداران حقیقت بایست بر این باشد بصیرت را، راهنمایی را، هر چه می‌توانند، برجسته‌تر کنند و این شاخص‌ها را، این معالم‌الطریق را بیشتر، واضح‌تر و روشن‌تر در مقابل چشم مردم قرار بدهند که مردم بفهمند، تشخیص بدهند و گمراه نشوند».

وی ادامه داد: بر اساس سخنان ارزشمند رهبر انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی)، وظیفه‌ی تمامی حقیقت‌جویان از جمله طلاب این است که ضمن افزایش بصیرت و آگاهی خویش،  مانند چراغ مه‌شکن، مسیرهای مه‌آلود را روشن کنند و به دشمنان اسلام و انقلاب، اجازه جولان دادن در مملکت اسلامی را ندهند.

ظهیری یادآور شد: در همین راستا نمایشگاه بصیرت از ۸ دی ماه در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برپا شد و تا ۱۹ دی ماه مصادف با دهه بصیرت در طبقه سوم آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام) بکار خود ادامه خواهد داد تا ضمن بزرگداشت حماسه عظیم ۹ دی ماه، گامی در جهت بصیرت‌افزایی برداشته باشیم.

فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» برای بیش از هزار طلبه جامعه‌الزهرا(س) اکران شد

معاونت تربیتی فرهنگی گفت: فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» برای بیش از هزار طلبه جامعه‌الزهرا(س) و در ۱۰ نوبت اکران شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و بین الملل، «معصومه ظهیری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، گفت: فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران»، روایت­گر داستانی تراژیک درباره قحطی گریبان‌گیر ملت ایران در  جنگ جهانی اول است و  مضامین و محتوای استکبارستیزانه این فیلم تمجید و تحسین رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) را در پی داشت که این امر موجب استقبال طلاب جامعه الزهرا(سلام الله علیها) شد.  

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: پس از شروع اکران فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» در سطح کشور و مطالبه طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) نسبت به تماشای این فیلم ارزشی، اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی، رایزنی‌های اولیه خود را با مسئول اکران فیلم سینما «آیه» آغاز کرد و پس از تفاهم اولیه، با اطلاع‌رسانی گسترده در سطح موسسه، اقدام‌های لازم برای ثبت­ نام و اکران فیلم ویژه طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) انجام شد.

وی با اشاره به استقبال بی ­نظیر طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران»، اظهار داشت: استقبال طلاب به حدی بود که اداره­ آموزش‌های مهارتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، ثبت ­نام را تا سه مرحله تمدید کرد.

ظهیری عنوان کرد: با توجه به محدویت ظرفیت سینما، فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» در ۱۰ نوبت برای هزار نفر از طلاب روزانه و خوابگاهی، کارکنان و استادان موسسه بزرگ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و مجتمع هدی اکران شد.

به همت اداره کل تربیتی؛ کارگاه آموزشی «زندگی هدفمند با مدیریت زمان» برگزار می‌شود

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) از برگزاری کارگاه آموزشی «زندگی هدفمند با مدیریت زمان» توسط اداره کل تربیتی خبر داد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، بیان کرد: این نشست با حضور حجت الاسلام و المسلمین «سامان هادی‌پور»، مدیر موسسه تخصصی امیر بیان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:  این کارگاه به موضوعات ارائه راه حل، رفع استرس و اضطراب امتحان، استفاده بهینه از زمان و مراقبت بر فرصت‌ها از سه نظر دینی، روانشناسی روحی- روانی و سلامت جسمانی (تغذیه سالم) می‌پردازد و به طلاب شرکت‌کننده، گواهی پایان دوره اعطا می‌شود.  

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا (سلام‌الله‌علیها) خاطر نشان کرد: این کارگاه  در دو هفته متوالی روزهای پنج‌شنبه دوم و نهم دی ماه  از ساعت ۸ الی ۱۲ در آمفی‌تئاتر طبقه زیرزمین بهشتی برگزار می‌شود.

وی گفت: علاقمندان به شرکت در این کارگاه، می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۵۹۵ تماس بگیرند.

برگزیدگان مسابقات تربیتی فرهنگی «مدافعان حریم» و «سرّ نینوا» معرفی شدند

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه بیش از ۷۰۰ نفر از طلاب جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) در مسابقه «مدافعان حریم» و ششمین دوره مسابقات فرهنگی تربیتی «سرّ نینوا» شرکت کردند، از اعلام اسامی برندگان این مسابقات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن تبریک به مناسبت ایام ولادت با سعادت نبی اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله» و امام صادق (علیه السلام) با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری این مسابقات، نشر معارف و اندیشه‌های اسلامی و ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

 

وی اظهار داشت: مسابقه بزرگ مدافعان حریم با موضوع عفاف و حجاب در دو  قالب­ مسابقه کتابخوانی و همچنین ارسال آثار و ایده، همزمان با هفته عفاف و حجاب برگزار شد.

 

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) افزود: ششمین دوره مسابقات فرهنگی تربیتی «سرّ نینوا» در دو قالب کتابخوانی و نگاشته از دیگر مسابقاتی بود که به مناسبت ایام شهادت حضرت أباعبدالله (علیه‌السلام) توسط این معاونت اجرا شد.

 

ظهیری تصریح کرد: مجموعا بیش از ۷۰۰ نفر از طلاب در مسابقه کتاخوانی «مدافعان حریم» و ششمین دوره مسابقات فرهنگی تربیتی «سرّ نینوا» شرکت کردند.

 

وی یادآور شد: در مسابقه «سرّ نینوا»، ۲۱ نفر و در مسابقه «مدافعان حریم» ۱۵ نفر به عنوان برگزیدگان این مسابقات معرفی شدند.

 

جهت مشاهده اسامی برگزیدگان مسابقه «مدافعان حریم» اینجا را کلیک کنید.

 

جهت مشاهده اسامی برگزیدگان مسابقه «سرّ نینوا» اینجا را کلیک کنید.

مسابقه فرهنگی «عنایت‌های بی‌تکرار» برگزار می‌شود

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری مسابقه فرهنگی با عنوان «عنایت‌های بی‌تکرار» با موضوع سفر اربعین به مناسبت اختتامیه همایش همپای قافله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به حضور بیش از ۶۰۰ نفر از طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در همایش بزرگ همپای قافله در اربعین حسینی، گفت: معاونت تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نظر دارد، آثار خواهران طلبه از این سفر معنوی را در قالب‌هایی چون «خاطرات»، «سفرنامه» و «عکس» جمع‌آوری کند.

وی افزود: علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند آثار خود را تا تاریخ ۱۵ دی ماه سال جاری به اداره کل فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) واقع در ساختمان اداری خواهران (طبقه بالای مهد کودک) تحویل دهند.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به صورت غیرحضوری از طریق پست‌الکترونیک mfarhangi.edu@jz.ac.ir و یا آدرس پستی قم، بلوار بوعلی، جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، معاونت تربیتی فرهنگی، اداره کل فرهنگی، کد پستی ۱۶۶۵۱-۳۷۱۶۹ ارسال کنند.

ظهیری تصریح کرد: علاقمندان به شرکت در مسابقه «عنایت‌های بی‌تکرار» جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۵۹۳ -۰۲۵ تماس بگیرند.

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر