فرم جستجو

اداره کل تبلیغ و ارتباطات

اخبار اداره کل تبلیغ و ارتباطات

اسامی برگزیدگان مسابقه حدیثی صحیفه سجادیه اعلام شد

مدیراداره کل تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه حدیثی دعای ۲۴ و ۲۵ صحیفه سجادیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، «طیبه سادات طباطبایی» با اعلام این مطلب عنوان کرد: مسابقه حدیثی دعای ۲۴ و ۲۵ صحیفه سجادیه به همت اداره قرآن و حدیث جامعه الزهرا سلام الله علیها برگزار شد.

طباطبایی اظهار داشت: شناخت «صحیفه سجادیه» گام بزرگی در جهت آشنایی با «معارف اسلام » است  و باید در زمینه «عقاید»، «اخلاق » و «شناخت مسائل دینی » از این منبع ارزشمند بهره مند شد.

 وی افزود:  دعاهایی که از زبان امام سجاد (علیه السلام) بیان شده و به ما رسیده است  حاوی ظریف ترین و عمیق ترین معارف و خصوصا مباحث ناب اخلاقی و تربیتی است و می تواند پاسخگوی نسل جوان ما باشد؛ از این رو باید قدر این مجموعه را دانست و در جهت انس طلاب با آن تلاش کرد.

طباطبایی در پایان اظهار داشت: در مسابقه حدیثی دعای ۲۴ و ۲۵ صحیفه سجادیه ، پنج نفر از امتیازات کامل به قید قرعه انتخاب شدند که جوایزی به آنان اهدا می‌شود.

گفتنی است، برگزیدگان این مسابقه می توانند جهت دریافت جوایز خود به سرای ثقلین واقع در ساختمان شهید بهشتی مراجعه کنند و یا جهت هماهنگی با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۳۵۵ تماس بگیرند.

برگزیدگان دعای ۲۴ و ۲۵ صحیفه سجادیه

مدرسه

شماره تحصیلی

نام ونام خانوادگی

ردیف

تمام وقت

۱۳۹۲۱۲۱۰۴۰

عاطفه محمد باغبان

۱

نیمه وقت

۱۳۹۵۱۲۰۲۷۰

رقیه اجاقی      

۲

غیرحضوری

۱۳۹۲۱۴۰۳۸۸

رقیه سلطانپور

۳

آموزش مجازی

۱۳۹۵۱۲۱۰۶۰

فاطمه نصیری خلیلی

۴

آموزش غیرحضوری

۱۳۹۰۱۴۰۶۹۶

سیده زهرا موسوی ازدینی

۵

 
 
عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

چهل حدیث در فضیلت زیارت اربعین منتشر شد + دانلود

کتابچه «اربعون حدیث فی فضیلة زیارة الحسین» به عنوان توشه معنوی زیارت اربعین سالار شهیدان(ع) از سوی اداره قرآن و حدیث جامعه الزهرا (س) تهیه و تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، «طیبه سادات طباطبایی» مدیر کل تربیتی جامعه الزهرا «سلام الله علیها» ضمن تسلیت  فرارسیدن ایام اربعین اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بیان کرد: زیارت اربعین و حضور پرشور مومنان در پیاده روی مسیر نجف تا کربلا فرصت فوق العاده ای است تا بتوان از  برکات نورانی این سفر معنوی بهره مند شد.

 وی افزود: اداره قرآن و حدیث جامعه الزهرا (سلام الله علیها) در همین راستا تلاش کرده است با بررسی منابع روایی معتبر شیعی، روایاتی را که پیرامون اصل زیارت اباعبدالله الحسین علیه السلام، زیارت اربعین و نیز فضیلت مضاعفِ پیاده روی و قبول زحمت و سختی در راه زیارت سالار شهیدان (علیه السلام)، کتابچه «اربعون حدیث فی فضیلة زیارة الحسین» را  تدوین کرده است تا دلهای شیعیان بیش از پیش در این مسیر مقدس محکم و استوار شود.

مدیر کل تربیتی جامعه الزهرا «سلام الله علیها» اظهار داشت: زائران اربعین می توانند جهت بهره برداری از فرصت تبلیغ و هدیه این توشه معنوی به همراهان خود برای دریافت آن به سرای ثقلین واقع در ساختمان شهید بهشتی مراجعه یا با شماره ۳۲۱۱۲۳۵۵ تماس بگیرند.

جهت دریافت فایل کتابچه این لینک را فعال کنید
 
عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
 

مجموعه کلیپ‌های «سیر آفاقی» تولید شد

بخش معارف اداره پاسخ به سوالات جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، جهت ترویج معارف اسلامی، مجموعه کلیپ‌های علمی- عقیدتی «سیر آفاقی» را در بخش نگارخانه سایت این اداره قرار داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «زهره عزیزی» روز پنج شنبه -۲۶ اسفند- با بیان اینکه هنر و رسانه‌های تصویری، نقش مؤثری در تعمیق معارف و ترویج فرهنگ اسلامی دارد؛ از تولید کلیپ‌های علمی-عقیدتی «سیر آفاقی» در سایت اداره پاسخ به سوالات خبر داد.

مدیر کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) افزود: امروز رسانه‌های غربی، سیل عظیمی از اطلاعات و تحلیل را در قالب فیلم و کلیپ ارائه می‌کنند که سکوت و بی‌تفاوتی در قبال آن‌ها، به معنای قرار دادن افکار و روحیات نسل جوان در اختیار دشمن است.

وی تصریح کرد: در راستای پاسخ گویی به این نیاز و توجه به این ضرورت، بخش معارف اداره پاسخ به سؤالات به تهیه مجموعه‌ای از کلیپ‌های علمی- عقیدتی، با نام «سیر آفاقی» اقدام کرده است که موضوع آن بررسی و تحلیل مسائل علمی با کمک تفاسیر قرآنی معتبر است.

عزیزی افزود: این مجموعه، در حال حاضر شش کلیپ با عناوین «ما کجای جهان هستیم؟»، «کوچکی زمین»،  «خورشید در میدان مقایسه»، «عظمت بهت آور»، «دنیای نادیدنی‌ها» و «جهان هوشمند»، در معرض دیدگان حقیقت‌جوی مخاطبان قرار گرفته و ساخت قسمت‌های دیگر در دست اقدام است.

مدیر کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) عنوان کرد: نکته قابل توجه در این کلیپ‌ها این است که در آنها به موضوع اعجاز علمی قرآن پرداخته نشده و هدف از آن، تبیین سیر آفاقی است؛ به عبارت دیگر  در این مجموعه کوشیده ایم تا با کمک کلیپ‌هایی که از سوی مراکز علمی معتبر تهیه شده، بینندگان را به مشاهده صفات جمال و کمال حق تعالی در طبیعت، یعنی سیر آفاقی فرا خوانیم.

عزیزی در پایان یادآور شد: دیدگاه‌های مخاطبان می‌تواند در ارتقای علمی و کیفی این مجموعه موثر باشد؛ بنابراین ما منتظر دریافت پیشنهادهای ارزشمند مخاطبان هستیم.

 

برای ورود به صفحه نگارخانه اداره پاسخ به سوالات این پیوند را فعال کنید

 

 
 

گردهمایی «فرزندان معنوی کوثر» برگزار شد

در این گردهمایی چهار تن از مبلغان پیشکسوت جامعه الزهرا(سلام الله علیها) سرکار خانم ها «اعظم مجاهدی» مبلغ مدارس طرح امین قم، «ریاضیه نظمین» مبلغ بین المللی از کشور سریلانکا، «زهرا مظفری» مبلغ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در مناطق سنی نشین و سرکار خانم «علویه غزالی» استاد و مبلغ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) به بیان تجربیات تبلیغی خود پرداختند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، گردهمایی بزرگ مبلغان و دانش آموختگان با عنوان «فرزندان معنوی کوثر» صبح امروز – ۱۹ اسفند – در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد.

در این مراسم که سخنران اصلی آن حجت الاسلام و المسلمین مدنی، مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) بودند؛ سرکار خانم «زهره عزیزی» مدیر کل اداره تبلیغ و ارتباطات، گزارشی در ارتباط با معرفی بخشهای مختلف این اداره کل ارائه کردند.

در بخشی از این گردهمایی، چهار تن از مبلغان برجسته جامعه الزهرا(سلام الله علیها) سرکار خانم ها «اعظم مجاهدی» مبلغ مدارس طرح امین قم، «ریاضیه نظمین» مبلغ بین المللی از کشور سریلانکا، «زهرا مظفری» مبلغ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در مناطق سنی نشین و سرکار خانم «علویه غزالی» استاد و مبلغ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) به بیان تجربیات تبلیغی خود پرداختند.

دکتر «علی اصغر شعاعی» استاد و قاری بین المللی قرآن کریم نیز در این برنامه ضمن تلاوت آیات پایانی سوره حشر از تجربیات تبلیغ قرآنی خود گفتند.

استاد شعاعی با بیان اینکه فرهنگ سازی قرآن در ایران جای فعالیت بیشتر دارد؛ اظهار داشت: در حوزه علمیه بسیاری از کشورهای افریقایی یکی از گزینش های مهم، قرائت صحیح قرآن است.

قاری بین المللی قرآن در پایان تاکید کرد: مبلغ باید همچون پیامبر اکرم(صل الله و علیه و آله) به صورت «طبیب دوار» به دنبال مردم برود و مشکل آنها را برطرف کند و برای تبلیغ قرآن تلاش کند زیرا که مردم ایران عاشق قرآن هستند و فقط نیاز به تلاش و پیگیری از سوی مبلیغن دارد.

 

 

بانک اطلاعاتی مبلغان، مسیر برنامه ریزی صحیح را هموار ساخته است

مدیر کل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) یکی از فواید تشکیل بانک اطلاعات مبلغین را رسیدن به اطلاعات صحیح و واقعی از کار مبلغین دانست و عنوان کرد: مدون سازی دوره های برگزار شده برای مبلغین جهت ارائه هدفمند دروس جدید و یا دعوت از مبلغان کارآمد برای تدریس در کارگاه های تبلیغی است

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «زهره عزیزی» در گردهمایی بزرگ مبلغین و دانش آموختگان جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با عنوان «فرزندان معنوی کوثر» ضمن ارائه گزارشی در ارتباط با معرفی این اداره کل بیان داشت: در گذشته معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) دارای سه واحد اعزام مبلغ، فارغ التحصیلان و پاسخ به سوالات بود که هم اکنون هر سه با تشکیلات مستقل به صورت اداری و سازمانی درآمده اند.

وی با اشاره به اینکه بانک اطلاعات مبلغین؛ نشان دهنده گوشه ای از زحمات مبلغان این مرکز است، افزود: این بانک اطلاعاتی با وجود مشکلات فراوان راه اندازی شد و از تمامی مبلغین درخواست شد، گزارش کار تبلیغی شان که حاصل تلاش های تبلیغی آنان است به این بانک ارائه کنند.

عزیزی تصریح کرد: یکی از فواید تشکیل بانک اطلاعات مبلغین، دستیابی به اطلاعات صحیح و واقعی از کار مبلغین و تنظیم دوره های دانش افزایی و مهارت افزایی بر آن اساس برای مبلغین است؛ وی در ادامه، ارائه دروس جدید و دعوت از مبلغان کارآمد برای تدریس در کارگاه های تبلیغی را از جمله دیگر فواید این کار برشمرد.

مدیر کل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با تاکید بر پرهیز این اداره کل از برگزاری همایش های نمایشی، اظهار داشت: همایش هایی همچون «سبک زندگی دانش آموختگان سراسر کشور» به صورت کاملا کاربردی برگزار شد و حتی تهیه بسته های فرهنگی این همایش با صرف دقت و توجه خاص همراه بود.

وی در ادامه گفت: هم اکنون زمینه های خوبی برای همایش دانش آموختگان بین المللی فراهم است و این اداره کل تمام تلاش خود را برای متفاوت و مفید بودن این همایش ها خواهد داشت.

خانم عزیزی ضمن برشمردن اقدامات و فعالیت های اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) خاطر نشان کرد: کارگاه ها و نشست های مختلفی در قم و اصفهان برگزار شده و تعدادی کارگاه نیز برای برگزاری در دیگر شهرها برنامه ریزی شده است.

وی در پایان اظهار داشت: توجه ویژه به برگزاری دوره های تکمیلی برای دانش آموختگان با هدف هموارسازی زمینه های رشد آنان در مسیرهای مورد علاقه و متناسب با توانشان از دیگر اقدامات اداره کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(س) است.

 

 

 

فداکاری رمز موفقیت در تبلیغ است

بانو «زهرا مظفری»، مبلغ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در مناطق سنی نشین کشور، با تاکید بر محبت اهل بیت(علیهم السلام) در راه تبلیغ اظهار داشت: مبلغ باید نسبت به اعمال و رفتار خود توجه و دقت داشته باشد زیرا رفتارش از یک سو بمورد توجه ویژه خدا و از سوی دیگر مورد توجه مردم است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، «زهرا مظفری» در مراسم گردهمایی دانش آموختگان و مبلغین جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با عنوان «فرزندان معنوی کوثر»، که صبح امروز در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد بیان داشت: کم کردن توقع، دوری از مسائل مالی و توجه به نحوه برقراری ارتباط با هر قشر؛ از مهم ترین ویژگی های یک مبلغ است.

این مبلغ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در مناطق سنی نشین کشور، با تاکید بر محبت اهل بیت(علیهم السلام) در راه تبلیغ اظهار داشت: مبلغ باید نسبت به اعمال و رفتار خود توجه و دقت داشته باشد زیرا رفتارش از یک سو مورد توجه ویژه خدا و از سوی دیگر مورد توجه مردم است.

وی افزود: هر مبلغی باید به این مسئله توجه کند که در وهله نخست درس را برای خود بیاموزد و سپس آن را به مردم آموزش دهد و کلام خود را بر اساس توجه به سیره اهل بیت(علیهم السلام) تنظیم کند.

مظفری تاکید کرد: مهمانی، مسافرت و تمام امور زندگی یک طلبه و مبلغ باید با هدف آموزش آموزه های دینی به مردم باشد و فداکارانه عمل کند و برای هر مخاطب و قشری از جامعه مختص همان گروه سخن بگوید.

این مبلغ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با بیان اینکه کم توقع بودن یکی از کمترین ویژگی های یک مبلغ است خاطر نشان کرد: در مدت اقامت تبلیغی در استان سیستان و بلوچستان، که بیشتر در میان اهل سنت بودم؛ به دنبال شیعه کردن کسی نبودم بلکه به دنبال شناساندن شیعه واقعی بودم.

وی در ادامه گفت: اگر مبلغ فداکارانه، بی توقع، انعطاف پذیر، ساده زیست و درک کننده شرایط محیط و تبلیغ باشد؛ موفق می شود.

مظفری با تاکید بر نقش بانوان در جامعه اظهار داشت: اگر می خواهید جامعه ای به سعادت برسد، زنان آن جامعه را به سعادت برسانید زیرا زنان نقشی در جامعه دارند که سایر اقشار جامعه ندارند

این مبلغ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در پایان با اشاره به مسئولیت اصلی بانوان مبلغ ابراز داشت: مبلغان باید بیش از هر چیز به غنای عاطفی در خانواده خود توجه داشته باشند تا بدین شکل بتوانند کمبود حضورشان در میان خانواده را جبران کنند.

رواج تشیع مدیون انقلاب اسلامی است

مبلغ بین المللی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) بیان داشت: الگوی تمامی ما حضرت زهرا(سلام الله علیها) است و مردم کشور سریلانکا شیعه شدن خود را مدیون انقلاب اسلامی و خون شهدا و رشادت های جانبازان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، بانو «ریاضه نظمین» در گردهمایی بزرگ دانش آموختگان و مبلغان جامعه الزهرا(سلام الله علیها) که با عنوان «فرزندان معنوی کوثر» در سالن بیداری اسلامی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد اظهار داشت: امر تبلیغ مذهب تشیع را ابتدا از خانواده‌ی خود آغاز کردم و سپس در بین دوستان و سایر مردم کشورم آن را رواج دادم.

مبلغ بین المللی از کشور سریلانکا بیان کرد: مردم این کشور بودایی و هندو هستند و مسلمانان در آنجا در اقلیت هستند و پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شیعه‌ای در این کشور وجود نداشت.

وی افزود: من در سال ۱۳۶۹ اولین طلبه از کشورم بودم که وارد جامعه الزهرا(سلام الله علیها) شدم و هیچ اطلاعاتی درباره اهل بیت(علیهم السلام) و مذهب تشیع نداشتم و این سعادت الهی است که توفیق حضور در این مرکز را پیدا کردم.

بانو نظمین با اشاره به اینکه زنان مسلمان سریلانکا حجاب نداشتند اظهار داشت: داشتن حجاب کامل را از زنان ایرانی که در سفارت ایران در سریلانکا مشغول به کار بودند آموختیم.

این مبلغ بین المللی تاکید کرد: اعتقاد ما این بود که هر خیر و شری از سوی خداوند است و به توحید و نبوت و معاد اعتقاد داشتیم ولی زمانی که عدالت و امامت را در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) آموختم، به عمق آموزه‌های اصیل اعتقادی اسلام ناب محمدی(ص) پی بردم.

وی در ادامه گفت: با توجه به مراسم های مناسبتی و هفتگی فرهنگی که در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار می شد من از لحاظ آموخته های فرهنگی بسیار غنی شدم و تصمیم گرفتم به کشورم بازگردم و ابتدا از خانواده ی خود شروع کردم.

بانو نظمین در ارتباط با تبلیغ خود در کشور سریلانکا بیان داشت: در حال حاضر و به برکت انقلاب اسلامی ۱۵۰۰ شیعه در کشور سریلانکا وجود دارد.

مبلغ بین المللی با تاکید بر نقش شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی در ترویج مذهب تشیع خاطر نشان کرد: همه‌ی ما از حضرت زهرا(سلام الله علیها) الگو گرفتیم و از همه‌ی کسانی که به من کمک کردند که در خانه‌ی حضرت زهرا(سلام الله علیها) مذهب تشیع و روش تبلیغ آن را بیاموزم سپاسگزارم.

 

 

مبلغ باید نصیحت گر، خیرخواه و حقیقت جو باشد

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: مبلغ باید دین را به درستی برای مردم تبیین کند و به عنوان نصیحت گر، خیرخواه و حقیقت جو مشکلات مردم را بفهمد و راهکار مناسب برای مردم ارائه دهد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «علویه غزالی»، مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز پنج شنبه در گردهمایی بزرگ «فرزندان معنوی کوثر» که ویژه مبلغان و دانش آموختگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، به تجربیات تبلیغی خود اشاره و عنوان کرد: اولین تجربه تبلیغی بنده این است که آنچه که نزد خداوند است، باقی می ماند، بنابراین باید نیت ما خالص برای خدا باشد والا هیچ چیز دست ما را نمی گیرد.

وی که برای امر تبلیغ دین به اکثر شهرهای ایران و ۴ کشور دیگر مهاجرت کرده است، اظهار داشت: تبلیغ ما صالحات و عمل صالح است و زمانی به باقیات صالحات تبدیل می شود که عندالله محفوظ باشد و تنها آنچه نزد خدا باقی است که برای او باشد.

 

تمام زندگی مبلغ، تبلیغ است/جایگاه تبلیغ، جایگاه مقدسی است

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به تجربه دوم تبلیغی خود اشاره کرد و افزود: تمام زندگی مبلغ، تبلیغ است، چون عموم مردم به رفتار و گفتار مبلغ توجه دارند و مبلغ باید به این موضوع توجه داشته باشد.

غزالی تصریح کرد: اگر ما بخواهیم به عزت برسیم، ابتدا باید خودمان دستورات الهی را اجرا کنیم و به گفته یکی از اساتید اخلاق، یک مبلغ باید مطلبی را بگوید که خود عمل کرده باشد.

وی تأکید کرد: جایگاه تبلیغ، جایگاه مقدسی است و مبلغ باید در جایگاه تبلیغ از آیات قرآن کریم سخن بگوید؛ وقتی کار برای رضای خداوند است، تجریبات تبلیغ دین بخشی از آیات الهی می شود.

 

مشکلات زیادی در راه تبلیغ وجود دارد

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: زمانی که مبلغ بالای منبر می رود، باید از خدا و اهل بیت (علیهم السلام) سخن بگوید، همان طور که خداوند در آیه ۲۸ سوره جن فرموده است: «لِيَعْلَمَ أَنْ قَدْ أَبْلَغُوا رِسالاتِ رَبِّهِمْ وَ أَحاطَ بِما لَدَيْهِمْ وَ أَحْصي‏ کُلَّ شَيْ‏ءٍ عَدَداً؛ تا بداند پیامبرانش رسالتهای پروردگارشان را ابلاغ کرده اند و او به آنچه نزد آنهاست احاطه دارد و همه چیز را احصار کرده است».

غزالی تصریح کرد: ما برای ابلاغ رسالت الهی و رساندن سخنان خداوند وظیفه داریم که حرف پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) را که همان سخن خداوند است، به گوش مردم برسانیم.

وی به تجربه چهارم خود اشاره کرد و افزود: مشکلات زیادی در راه تبلیغ وجود دارد؛ به ویژه اگر منافق، حسود، مسخره‌کننده و فرصت‌طلب بر سر راه مبلغان باشد که معضلات و سختی هایی برای مبلغان به بار می آورد، بنابراین مبلغ باید سعه صدر و تحمل بالایی داشته باشد.

 

مبلغ خود را به عنوان یکی از مستمعین در نظر بگیرد

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که ۲۵ سال است در حوزه جوانان مشغول به فعالیت تبلیغی است، تصریح کرد: یکی از اساتید به ما توصیه می کردند که اگر جوانان به پای مجلس ما نمی آیند، ما به سمت جوانان برویم و ما هم به این توصیه عمل کردیم و به لطف الهی برکات زیادی در این مسیر مشاهده کردیم.

غزالی در ادامه بیان تجربیات تبلیغی خود اظهار داشت: مبلغ اگر خود را به عنوان یکی از مستمعین در نظر بگیرد، همیشه موفق می شود، بنابراین ما باید این موضوع را به عنوان یک محور کار قرار دهیم که خودمان مانند مخاطبان نیاز به یک حرف جدید داریم، بنابراین یک مطلب جدید داشته باشیم تا جلسات به صورت تکراری برگزار نشود.

وی با بیان این که مبلغ باید تلاش و فعالیت شبانه روزی داشته باشد، عنوان کرد: مبلغ باید مطالب جذاب و آموزنده را از کتب دینی استخراج کند و برای مردم تبیین کند و خودش هم به آن مطالب عمل کند.

 

مبلغ دین باید ابتکار عمل داشته باشد

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تأکید کرد: خداوند در آیه ۶۲ سوره اعراف می فرماید که آنهایی که برای ابلاغ رسالت خداوند می روند، باید سه ویژگی داشته باشند، از جمله اینکه سخنان خداوند را بیان کنند، نصیحت کننده و خیرخواه باشند، همچنین مطلبی را بیان کنند که مستمعین نمی‌دانند.

غزالی بیان کرد: مبلغ دین باید ابتکار عمل داشته باشد و در شرایط حساس مفید ترین و موثر ترین کارها را انجام دهد و خود را با شرایط تبلیغ تطبیق دهد.

وی بر لزوم علم و اطلاعات مبلغ تصریح کرد و افزود: به فرموده شیخ انصاری، مبلغ باید مجتهد باشد، یعنی مبلغ باید در زمینه های مختلف، علم و اطلاعات کافی داشته باشد و تک بعدی نباشد، به طوری که بتواند برای همه افراد از جمله کودکان، دانش آموزان، دانشجویان و افراد عامه مردم فعالیت تبلیغی داشته باشد.

 

مبلغ باید نصیحت گر، خیرخواه و حقیقت جو باشد

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: آقای قرائتی در سال ۷۰ جمله‌ای برای مبلغین بیان کردند که اگر سخنران می تواند مردم را بخنداند، بیشتر از ۲۰ دقیقه حرف بزند، اگر نمی تواند بیشتر از ۲۰ دقیقه سخنرانی نکند؛ بنابراین مبلغ باید تلاش کند که ارتباط دوستانه ای با مخاطبین داشته باشد.  

غزالی به لزوم تواضع و فروتنی در امر تبلیغ اشاره کرد و گفت: مبلغ باید متواضع باشد تا مردم به سخنان او گوش فرا دهند، مبلغ باید رعایت اعتدال را در دستورات الهی داشته باشد و از افراط و تفریط به دور باشد.

وی تصریح کرد: مبلغ باید دین را به درستی برای مردم تبیین کند و به عنوان نصیحت گر، خیرخواه و حقیقت جو مشکلات مردم را بفهمد و راهکار مناسب برای مردم ارائه دهد.

 

 

 

اخلاص مبلغان باعث موفقیت طرح امین شد

مبلغ طرح امین بیان کرد: آنچه که باعث موفقیت طرح امین شد، اخلاص مبلغان این طرح بود، به طوری که از همان ابتدا انقلابی فعالیت می‌کنند و هدف آنان زمینه سازی ظهور در جامعه و در میان دانش آموزان است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «اعظم مجاهدی»، مبلغ طرح امین روز پنج شنبه در گردهمایی بزرگ «فرزندان معنوی کوثر» که ویژه مبلغان و دانش آموختگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: طرح تربیتی مدارس امین، طرحی است که به مدت چند سال در مدارس اجرا می‌شود.

 

۱۰ شاخصه ای که مورد توجه مبلغان طرح امین است/شبکه‌های معاند به طرح امین حساس شدند

وی اظهار داشت: هدف از اجرای طرح امین، تربیت دانش آموزان برای زمینه سازی ظهور امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) است.

مجاهدی تصریح کرد: مبلغان طرح امین در ۱۰ شاخصه «خود شناسی»، «خدا شناسی»، «حیا»، «صداقت و راستگویی»، «امر به معروف»، «نهی از منکر»، «ایمان به غیب»، «نماز»، «گناه‌گریزی»، «ولایت فقیه» و «احترام به عالم» در قالب مشاوره مذهبی، آموزش خانواده و تبلیغ چهره به چهره فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه طرح امین با استقبال چشمگیر دانش آموزان، خانواده ها و آموزش و پرورش روبرو بوده است، تأکید کرد: حتی دشمنان اسلام و شبکه‌های معاند خارجی به این طرح حساس شدند.

 

اخلاص مبلغان باعث موفقیت طرح امین شد/ مبلغان طرح امین، انقلابی فعالیت می‌کنند

مبلغ مدارس امین قم به دلایل موفقیت طرح امین اشاره و بیان کرد: آنچه که باعث موفقیت طرح امین شد، اخلاص مبلغان این طرح بود، به طوری که از همان ابتدا که حکم در دستان مبلغان قرار می‌گرفت، اقدام به فعالیت می‌کردند و برای امر تبلیغی خود زمان‌های زیادی صرف می‌کنند و به ساعت کاری اهمیت نمی دادند.

وی اظهار داشت: مبلغان طرح امین، انقلابی فعالیت می‌کنند و هدف آنان زمینه سازی ظهور در جامعه و در میان دانش آموزان است.

 

مبلغان طرح امین به صورت تشکیلاتی فعالیت می‌کنند

مجاهدی، دومین علت موفقیت طرح امین را کار تشکیلاتی این طرح عنوان کرد و افزود: مبلغان طرح امین به این مسئله اهمیت نمی دادند که این کار به نام چه کسی تمام می‌شود، بلکه این مبلغان به صورت تشکیلاتی کار کردند و تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار می‌دادند.

وی ادامه داد: سومین تجربه تبلیغی مبلغان طرح امین این بود که مجهز به سلاح علم بودند و قبل از این که وارد مدارس شوند، آموزش‌های تخصصی می‌دیدند تا با روش برخورد با دانش آموزان آشنا شوند.

مبلغ طرح امین ادامه داد: امروز دشمنان اسلام به روش‌های گوناگون، جوانان این مرز و بوم را گمراه می‌کنند، بنابراین مبلغان طرح امین با مجهز شدن به سلاح علم و در قالب هنر، مطالب تبلیغی خود را به دانش آموزان می‌آموزند.

 

مبلغ طرح امین باید دغدغه تربیت دانش آموزان را داشته باشد

مجاهدی با بیان اینکه پنچمین تجربه مبلغان طرح امین، کادرسازی بود، گفت: مبلغان طرح امین در اجرای این طرح، کادرسازی می‌کردند، به طوری که اگر مبلغ به هر دلیلی نتوانست به مدرسه برود، یک جایگزین داشت.

وی بر لزوم مخاطب شناسی درونی تصریح کرد و اظهار داشت: مبلغان طرح امین، دانش آموزان را وضعیت‌سنجی می‌کنند تا وضعیت دانش آموزان را بررسی و علت ضعف اعتقادی دانش آموزان را شناسایی کنند، سپس متناسب با آن اقدام کنند.

مبلغ مدارس امین قم با بیان اینکه مبلغ طرح امین باید دغدغه تربیت دانش آموزان را داشته باشد، تأکید کرد: دانش آموزان نیاز دارند که یکی دست آنها را بگیرد و به سرمنزل مقصود برساند، بنابراین مبلغ باید در مدرسه حضور داشته باشد و به این امر توجه داشته باشد.

 

دانش آموزان مشتاق شنیدن سیره اهل بیت(علیهم‌السلام) هستند

مجاهدی بر صبور بودن مبلغان تأکید کرد و افزود: پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) برای تبلیغ دین سختی‌های زیادی کشیدند، مبلغ طرح امین هم باید صبور باشد تا بتواند در این مسیر موفق باشد و در زمینه سازی ظهور امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) موثر باشد.

وی ادامه داد: سیره اهل بیت(علیهم‌السلام) آنچنان زیبا است که دانش آموزان مشتاق شنیدن آن هستند، بنابراین وظیفه مبلغ طرح امین این است که سیره اهل بیت(علیهم‌السلام) را به درستی برای دانش آموزان تبیین کند و دانش آموزان را از آسیب‌های جامعه امروز نجات دهد.

 

تبلیغ، دومین رسالت بانوی مبلغ است

مبلغ مدرسه امین عنوان کرد: اولین رسالت یک بانوی مبلغ، خانه‌داری است، اما تبلیغ، دومین رسالت بانوی مبلغ است، یعنی در کنار این که به خانواده خود آرامش می‌دهد، به امر تبلیغ هم بپردازد.

وی اضافه کرد: ما باید سیره حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را برای دانش آموزان تبیین کنیم، اگر دانش آموزان با زندگی بانشاط و جذاب حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) و بازی آن حضرت و امام علی (علیه السلام) با فرزندانشان آشنا شوند، عاشق آن حضرت و اهل بیت(علیهم‌السلام) می‌شوند.

وی  اظهار داشت: ما باید نسبت به فرزندان این سرزمین که مشتاق دیدن امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) هستند، احساس مسئولیت داشته باشیم.

 

 

 

گردهمایی«فرزندان معنوی کوثر» برگزار می‌شود

مدیر کل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری گردهمایی «فرزندان معنوی کوثر» با سخنرانی مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «زهره عزیزی» روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر، تصریح کرد: در آستانه خجسته میلاد بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها)، گردهمایی «فرزندان معنوی کوثر» ویژه مبلغان و دانش‌آموختگان ایرانی و بین‌الملل به همت اداره کل تبلیغ و ارتباطات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست، بصیرت‌افزایی و احیای رسالت فاطمی در جمع مبلغان و دانش‌آموختگان و گسترش آن در بین بانوان جامعه اسلامی است.

مدیر کل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، موضوع این گردهمایی را «رسالت مبلغان زهرایی» عنوان کرد و افزود: این گردهمایی با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر محترم جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و مداحی یکی از مداحان اهل بیت(علیهم‌السلام) برگزار می‌شود.

عزیزی، یکی دیگر از برنامه های این گردهمایی را بیان تجربیات تبلیغی توسط چند نفر از بانوان مبلغ و دانش‌آموخته ایرانی و بین‌الملل بیان کرد و گفت: گردهمایی «فرزندان معنوی کوثر» روز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه، ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  برگزار می‌شود.

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر