فرم جستجو

افزودن دیدگاه جدید

رواج تشیع مدیون انقلاب اسلامی است

مبلغ بین المللی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) بیان داشت: الگوی تمامی ما حضرت زهرا(سلام الله علیها) است و مردم کشور سریلانکا شیعه شدن خود را مدیون انقلاب اسلامی و خون شهدا و رشادت های جانبازان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، بانو «ریاضه نظمین» در گردهمایی بزرگ دانش آموختگان و مبلغان جامعه الزهرا(سلام الله علیها) که با عنوان «فرزندان معنوی کوثر» در سالن بیداری اسلامی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد اظهار داشت: امر تبلیغ مذهب تشیع را ابتدا از خانواده‌ی خود آغاز کردم و سپس در بین دوستان و سایر مردم کشورم آن را رواج دادم.

مبلغ بین المللی از کشور سریلانکا بیان کرد: مردم این کشور بودایی و هندو هستند و مسلمانان در آنجا در اقلیت هستند و پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شیعه‌ای در این کشور وجود نداشت.

وی افزود: من در سال ۱۳۶۹ اولین طلبه از کشورم بودم که وارد جامعه الزهرا(سلام الله علیها) شدم و هیچ اطلاعاتی درباره اهل بیت(علیهم السلام) و مذهب تشیع نداشتم و این سعادت الهی است که توفیق حضور در این مرکز را پیدا کردم.

بانو نظمین با اشاره به اینکه زنان مسلمان سریلانکا حجاب نداشتند اظهار داشت: داشتن حجاب کامل را از زنان ایرانی که در سفارت ایران در سریلانکا مشغول به کار بودند آموختیم.

این مبلغ بین المللی تاکید کرد: اعتقاد ما این بود که هر خیر و شری از سوی خداوند است و به توحید و نبوت و معاد اعتقاد داشتیم ولی زمانی که عدالت و امامت را در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) آموختم، به عمق آموزه‌های اصیل اعتقادی اسلام ناب محمدی(ص) پی بردم.

وی در ادامه گفت: با توجه به مراسم های مناسبتی و هفتگی فرهنگی که در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار می شد من از لحاظ آموخته های فرهنگی بسیار غنی شدم و تصمیم گرفتم به کشورم بازگردم و ابتدا از خانواده ی خود شروع کردم.

بانو نظمین در ارتباط با تبلیغ خود در کشور سریلانکا بیان داشت: در حال حاضر و به برکت انقلاب اسلامی ۱۵۰۰ شیعه در کشور سریلانکا وجود دارد.

مبلغ بین المللی با تاکید بر نقش شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی در ترویج مذهب تشیع خاطر نشان کرد: همه‌ی ما از حضرت زهرا(سلام الله علیها) الگو گرفتیم و از همه‌ی کسانی که به من کمک کردند که در خانه‌ی حضرت زهرا(سلام الله علیها) مذهب تشیع و روش تبلیغ آن را بیاموزم سپاسگزارم.

 

 

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

اسامی برگزیدگان مسابقه حدیثی صحیفه سجادیه اعلام شد
مدیراداره کل تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از اعلام اسامی برگزیدگان...
دومین اردوی آموزشی دوره "تربیت مربی کودک و نوجوان" برگزار شد.
مدیرکل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری دومین...
هشتاد بانوی مبلغ در طرح «میثاق با ولایت» به مدارس اعزام می شوند
مدیر کل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعة الزهرا(سلام الله علیها) از اجرای طرح «...
به همت اداره کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(س)؛ ششمین دوره تربیت استاد پاسخگو آغاز بکار کرد
مدیر اداره کل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از آغاز بکار ششمین...